Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben karadenizliyim ama sen beni de geçmişsin be abicim Tut deyince koparmışsın resmen
    Biraz öyle oldu abi.. Bir de paintte yapınca biraz büyük oldu sanırım neredeyse yarısı gibi durmuş ama öyle değildi ama güzeldi sesi şimdi yine fıtı fıtı gidiyor gariban 1 günlük bir maceramız oldu
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Vay beee!!! Benim düşündüğümü arkadaş yapmış. Ben mat siyahla yapıcam tek farkı o. Bir tek ben düşünmüyormuşum bunu demek. Çok ilginç geldi birden karşılaşınca. Du bakiimmm mat siyah yapana kadar ben de soyup yapayım.

Ben mat siyah hastayım gerçi ama olsun

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz öyle oldu abi.. Bir de paintte yapınca biraz büyük oldu sanırım neredeyse yarısı gibi durmuş ama öyle değildi ama güzeldi sesi şimdi yine fıtı fıtı gidiyor gariban 1 günlük bir maceramız oldu
    matkapla sadece 6-7 mm ucla 1 tane delip sese bakarak gerekirse arttıracaktın
    ozgranl bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Vay beee!!! Benim düşündüğümü arkadaş yapmış. Ben mat siyahla yapıcam tek farkı o. Bir tek ben düşünmüyormuşum bunu demek. Çok ilginç geldi birden karşılaşınca. Du bakiimmm mat siyah yapana kadar ben de soyup yapayım.
    http://i.hizliresim.com/rLdMJ7.jpg
    Ben mat siyah hastayım gerçi ama olsun
    Abi eğer orjinal stickerları sökeceksen o kadar kolay sökülmez onlar fabrikada üzerine cila vs atılıyor bilgin olsun..

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Abi eğer orjinal stickerları sökeceksen o kadar kolay sökülmez onlar fabrikada üzerine cila vs atılıyor bilgin olsun..
    Hımmm!! Saç kurutma ile de mi sökülmez. Önceki sayfalarda bir kaç arkadaş saç kurutma ile sökülür demişti. zaten ben arkaları sökmeyeceğim sadece benzin deposunun sağını ve solunu sökücem. Ne diyorsun sökeyim mi yoksa bi iş açarmıyım başıma. Boya kalitesiz ya ürktüm şimdi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Hımmm!! Saç kurutma ile de mi sökülmez. Önceki sayfalarda bir kaç arkadaş saç kurutma ile sökülür demişti. zaten ben arkaları sökmeyeceğim sadece benzin deposunun sağını ve solunu sökücem. Ne diyorsun sökeyim mi yoksa bi iş açarmıyım başıma. Boya kalitesiz ya ürktüm şimdi.
    Abi bende Max'den önce 100cc Cub tarzı motor vardı sökmeye niyetlenmiştim,fakat saç kurutma falan hikaye bence ben beceremedim en azından. Bu işler de kullanılan ısıtma makineleri var onlar olsa eyvallah fakat bizim motorun grenajlar plastik ve boya kalitesiz ufak ufak renk atıyor bildiğin üzere ben olsam ellemezdim ama diyorsan nasılsa kaplama yapacağım bir deneyelim karar senin bakarsın güzel olur
    XV

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Saç kurutmaya gerek yokmuş. Mondial yazılı stickerleri tırnağımın ucunu takıp kaldırdım. Yağ gibi söküldü. Yarın sabah erkeneden aksesuarcıdayım. BMW armalarını alıp taktım mı Ardeşen işi Laz yapısı BMW cross yarın öğleden sonra emir ve görüşlerinize hazırdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Abi bende Max'den önce 100cc Cub tarzı motor vardı sökmeye niyetlenmiştim,fakat saç kurutma falan hikaye bence ben beceremedim en azından. Bu işler de kullanılan ısıtma makineleri var onlar olsa eyvallah fakat bizim motorun grenajlar plastik ve boya kalitesiz ufak ufak renk atıyor bildiğin üzere ben olsam ellemezdim ama diyorsan nasılsa kaplama yapacağım bir deneyelim karar senin bakarsın güzel olur
    Hiç bişey olmuyor. Raat ol. Az evvel motorun yanına gidip Mondial yazılı olan stickerleri tıırnağımın ucu ile kaldırarak cııııırtttt diye çıkardım. Yağ gibi çıktı.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Allah Allah.. İşin görülmüş bende Max'ın ikinci sahibiyim ilk sahibi sökememiş kaplatmış marka yazısını neyse işin görüldü yarın resim atarsın o halde
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Allah Allah.. İşin görülmüş bende Max'ın ikinci sahibiyim ilk sahibi sökememiş kaplatmış marka yazısını neyse işin görüldü yarın resim atarsın o halde
    İkiyüz küsur sayfayı daha bu akşam bitirebildim. Cem ustam (Cenkito) her çaylak gibi beni de sürdü formun ilk sayfasına Bilgisayardan resim yüklemeyi de daha bugün becerebildim. Şimdi telefondan bilgisayara yüklemeyi öğrenmeye geldi sıra. İşalla onu da kısa zamanda becerip atıcam. Hem Cem ustamda taktığım camı merak ediyordu, armaları taktıktan sonra telefondan bilgisayara resim yollamayı öğrenip yüklerim.
    ozgranl ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    İkiyüz küsur sayfayı daha bu akşam bitirebildim. Cem ustam (Cenkito) her çaylak gibi beni de sürdü formun ilk sayfasına Bilgisayardan resim yüklemeyi de daha bugün becerebildim. Şimdi telefondan bilgisayara yüklemeyi öğrenmeye geldi sıra. İşalla onu da kısa zamanda becerip atıcam. Hem Cem ustamda taktığım camı merak ediyordu, armaları taktıktan sonra telefondan bilgisayara resim yollamayı öğrenip yüklerim.
    ustam her daim aynı seyleri yazmak bir yerden sonra asırı koymaya baslıyor.

sende forumda cvb ı olan soruları soran baskalarıda kusura bakmasın.

ama cvb olmayan benim bilgim dahilinde ne varsa hizmetinizdeyim.

benim gıcık oldugum (o kadar yazılıp cizilmesine karsın max hakkında DAHA ÖNCE TARTISILMIS KONULARDA soru soranlar)

az bacagını kırıp okunsa bir cok sey zaten var, bir cogunu kendim paylastım.

Lütfen Az Emek Harcayıp Arastıralım Sonrasında Allah Kerim....
    Carbondioxid, AttilaXtreme ve lonasny bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    BMW arması alıp yapıştırmaktan vazgeçtim. Sadece Mondial yazısı olan benzin deposunun sağında ve solundaki stickerlerı söktüm zaten. Bu hali ile çok şık oldu. Oraya yapıştıracağım herhangi bir arma güzelliği bozacak. Bilgisayarda folyo ile adımı ve soyadımı, altına da kan grubumu kestirip iki satır halinde yapıştıracağım. Bence çok ciddi ve güzel duracak. Afferin bana
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    begendiğinize sevindim kolay gelsin

artık foto işini de çözün de resimlerinizi görelim
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam her daim aynı seyleri yazmak bir yerden sonra asırı koymaya baslıyor.

sende forumda cvb ı olan soruları soran baskalarıda kusura bakmasın.

ama cvb olmayan benim bilgim dahilinde ne varsa hizmetinizdeyim.

benim gıcık oldugum (o kadar yazılıp cizilmesine karsın max hakkında DAHA ÖNCE TARTISILMIS KONULARDA soru soranlar)

az bacagını kırıp okunsa bir cok sey zaten var, bir cogunu kendim paylastım.

Lütfen Az Emek Harcayıp Arastıralım Sonrasında Allah Kerim....
    Haklısın ama bize bi blog şart. Ben ikiyüzküsur sayfayı bi nefeste okuyacaksam zamanında babamdan o kadar sopayı niye yedim karrrdeşim Rahmetli benim ikiyüz sayfayı okuduğumu duysa baltayı kapıp mezardan fırlar dilim dilim doğrar beni yeminle

Sonra ben elliküsur yaşında adamım, bana da yazık yahu. Şerreffsizim gözlerimin feri söndü bitiricem diye.

Gel sen bi blog aç, konu başlıkları altında toplayalım bu mevzuları. Yanlış anlama sana yakışır. Üşendiğimden değil valla
    dockerengin, cenkito ve azygos bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ilede belki o işe de el atarım ama su sıralar değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

az nostaljı olsun hemde sayfamıza renk gelsin

bir kac eski resmimi paylasayım

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Motorunu kaplama yapan arkadaşlar kabarcık olduğundan ve zorlandıklarından bahsediyorlar. Kaplama yaparken kullanacağınız malzeme camsil. Kaplanacak yere ve kaplanacak malzemeye çok cıvık olmayacak ölçüde camsil sıkın. Kaplama malzemenizi kaplanacak yere yapıştırın. Önceden hazırladığınız raglenizle (ragle yoksa ortasından kırılımış erkek tarağının sırtı veya benzeri orta sert bişey) yavaş yavaş ve orta sertlikle bastırarak aradaki camsili akıtın. Biraz kuruduktan sonra fazlalıkları maket bıçağı ile alın. Bu işlemi özellikle sıcak havada ve güneş altında yaparsanız hokka gibi olacağını göreceksiniz.
    cenkito ve azygos bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    abi benim bildiğim fazla kıvrımlı yuzeylerde sorun oluyor.

kaplama malzemesini sündürmek gerekiyor. gördüğüm kadarıyla bu işi yapanlar ısı hava tabancası kullanıyor.

ama suan için aklımda kaplama programım yok,

ben görsellikten z,iyade işlevselliği ön planda tutuyorum , daha fazla güç daha fazla modifiye

tabi ki önce saglık
    AttilaXtreme ve azygos bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    abi benim bildiğim fazla kıvrımlı yuzeylerde sorun oluyor.

kaplama malzemesini sündürmek gerekiyor. gördüğüm kadarıyla bu işi yapanlar ısı hava tabancası kullanıyor.

ama suan için aklımda kaplama programım yok,

ben görsellikten z,iyade işlevselliği ön planda tutuyorum , daha fazla güç daha fazla modifiye

tabi ki önce saglık
    Abicim yanlış anlamadıysam senin belinde sorunun var. Öncelikle allah şifa versin, bir an önce tedavisine bak. Sen bilirsin ama bu halde araziye çıkman hatta o motoru söküp eve çıkarman indirmen eğilip kalkman hepsi büyük hata. Gencecik adamsın yapma bunları kendine. Önce sağlık. Neyse kusura bakma böyle konuştuğum için. Saygılar.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Abicim yanlış anlamadıysam senin belinde sorunun var. Öncelikle allah şifa versin, bir an önce tedavisine bak. Sen bilirsin ama bu halde araziye çıkman hatta o motoru söküp eve çıkarman indirmen eğilip kalkman hepsi büyük hata. Gencecik adamsın yapma bunları kendine. Önce sağlık. Neyse kusura bakma böyle konuştuğum için. Saygılar.
    yok abi estagfurullah.

onlar önceki hallerim di, saglamdım önceden

uzun süredir araziye cıkmıyorum resimler hep nostalji

sayfaya hareket olsun diye ekledim

evet belimde nurtopu gibi L4+L5 ve L5+S1 iki noktada fıtıgım var

kendimi kolluyorum düzelicem ama

amaliyat olmadan orayı güçlendirip fıtıgı yerine geri tepecem (insallah).

sonrasında tam gaz yola, hayata devam.

anadan dogma fıtıklı değilim abi sonradan olma
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    xtreme max
    http://www.mondialyp.com/parts/main_...GRM1-12002-862

asagı düşen parca PIYANO CEKIC PULU yani 22 numara

birde parcacılara gidip 19 numaralı o-ring den alman lazım

motoru calıstırma zaten eksik parcayla çalıstırılmaz

centıko bugün motoru yapmak için işe koyuldum tam motoru indirdim asıl işe başlıcam bilgi edninmek ve emin olmadan dalmak istemedim.

son resimde bir çubuk var yukarı kısımda galiba ben onun diğer eşini düşürmüşüm(artık iyi tarafı bu başka bişey düşmediysem)şimdi açmak için aşagıdaki civataların yukardada iki eşi var ama ulaşımı zor görünüyo bu konu hakkında fikrin varmı,bu civataları actıgımda fazla dağıtmadan istediğim yere ulaşacagımı düşünüyorum senin attıgın resimdeki kısma.
    http://i.hizliresim.com/xVNodB.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

mor civatalarınn hiç bişeyi tutmadığını farkettm kolayca acıp diğer 2 civataya ulaşabilirim,devam ediyorum bakalım ilerde beni bekliyen problemler ne olcak sonuclar güzel olursa fotolarla diğer arkadaşlarıda aydınlatıcam.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    mor vidalar subab tablasını tutar, yani bunu:

onu sökmeden altındaki yesillerin karsılıgı olan iki vidaya ulasamazsın

4 yesil + 3 mor birde silindirin dısında kalan vidayı pembe-sarı işaretli olan vida

ve onun altında kalan 8 numara uclu iki küçük vida daha

8 vidayı üstten 2 taneyide silindir dibinden

toplamda 10 vida sökeceksin
    lonasny ve azygos bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)