Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar8787 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    ozaman resimleri bekleriz, belki ilerde bende yaparım ışıkları banada çok zayıf geliyor

bugün 200lük bir sheng vey karburatörü buldum yakında belki onu takıp deniyeceğim, inşallah bir deyişme olur

ucuz yoldan Tri Oval agzozları nerden buluruz, bir öneriziz varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

Bunlarda benim dün aldığım Unilli arka lastiğin resimler...
    lastik kumda süper gidor ama yolda çok oynuyor ve lastik biraz sert gibi geldi
    bu unilli lastiklerin hepsindem böyle aceba ??

cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Unilli'nin lastikleri çok güzel ama sürekli araziye çamura girmiyosan o lastikler asfaltta sürünce sıkar tabi kayar da.
    Tolga Can bunu beğendi.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Sert olması arazide iyidir kolay parçalanmaz. Ama yolda, hele de ıslak zeminde çok sorun çıkarır o lastikler.
    İdare-i maslahatçılar, devrim yapamazlar.
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    ben bunları zaten SADECE arazi çamur kar ve yumuşak derin toprak için aldım, bizim buralar zaten hep arazi ;)

şu an uygun bir jant ve asphalt lastiği bakıyorum, yaz kış tak çıkar hesabı yapacam....

Motosikleti
    xtreme max "250"
    En güzelini yapıyorsunuz. Masraflı bişey ama çok kullanışlı oluyor.
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    okdarda masraflı sayılmaz ya, sadece 1 kere jant alacaksın, ön lastıkiği bence değistirmee gerek yok ben 5 aydır kullanıyorum ve ön taraf daha aynı duruyor.... ve zahmetinden bıkmazsan lastikler böyle çok uzun dayanır, bugün 15 dak taktım arka tekeri motora
    drumstar bunu beğendi.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bende cross lastikleri çıkarıp, Enduro lastikleri taktım. Araziye çıkınca biraz aptileştim. Dişli gibi tutanamıyorlar. Çok yoruldum vallahi

Buda akyazı dan cross video görüntüleri ;
    drumstar ve serdar8787 bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Yol için daha sağlıklı olmuş TolgaCan abi arada sırada şu motora bi su tutuver yahu Egzosu da skoç braytla çitileyerek parlatabilirsin Pas sanmıştım ben de ama değilmiş.
    serdar8787 bunu beğendi.
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    arkadaş lar şu konuya bir el atın...
    benim buji devamlı siyah oluyor, herhalde aşırı zengin karışımda çalışıyor

hava ayarını nasıl yaparım, kendim denemek isterim, motordan pek anlamam ama elim yatkındır ;) bilen arkadaşlar yardım etsin lütfen

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol için daha sağlıklı olmuş TolgaCan abi arada sırada şu motora bi su tutuver yahu Egzosu da skoç braytla çitileyerek parlatabilirsin Pas sanmıştım ben de ama değilmiş.
    Motoru ilk aldığım aylar her dönüşte yıkardım. Pırıl pırıl olurdu. Ozamanları bilirsiniz. Motor rengarenk şopar motoru gibiydi
    Şİmdi haftadan haftaya hatta aydan aya yıkıyorum. Çoğu arkadaşım drumstar senle aynı duruma düştü.
    Oğlum motor egzozu pas yapmış ya la diyip geliyorlar ondan sonra ne pis adamsın motoru yıka be kardeşim çamur egzozla birleşmiş diyip gidiyorlar
    drumstar bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Braingulp yine forumdan ucmus arkadaslar, cocukun dili pek sivri tutabilene helal olsun :D
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Braingulp yine forumdan ucmus arkadaslar, cocukun dili pek sivri tutabilene helal olsun :D
    Belli zaman sonra geri döner. Fazla göze batarsan olacağı budur. Serdar kaç oktan benzin kullanıyorsun. Birde bu bujiyi yedek diye ayır ngk tak derim

---------- Post added at 16:39 ---------- Previous post was at 16:31 ----------

Birde bu motor ne zamandan beri sende kaç km oldu.

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    3 ay önce 97 kullanıyordum ama artık 95 kullanıyorum, bu buji 'bosch super' marka

tamam ozaman ben NGK alıyım nerden ve hangi modelini almam gerekir ???

yani motorumun hava ayarında bişey yokmu, motor daha 2200km de ve subap ayarı yapılmadı nezaman yaptırmam gerekir ???

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Dun forumları dolaşırken megelli konusunda menguyle atışmasını gördüm braingulp'un. Ee ben de linkini yollayıverdim modlara. Uçurmuşlar anında, yakında geri döneceğini sanmıyorum.

Malesef ki bizim motorlarımızda hava ayarı yok. Gaz pistonunu çıkarıp iğneyi bir kademe alta takmanız gerekir. Eğer gözünüze kestirebilirseniz söküp ayarlarsınız, uğraşmak istemezseniztamiriye 3-5 tl verirsiniz onlar yapıverirler iki dakikada.

Tolgacan abi, ben nedense motor çamurlu oldumu rahat duramıyorum Kışın ortasında bile ellerim uyuşana kadar motor yıkarım. Motoru kirletmemeye dikkat ediyorum artık. Supermoto ruhu başgöstermeye başladı

to be, or not to be

Rengini beğenmedim, ben de beyaza çevirdim. 2 kat mavi boya+vernik, onun da üstüne 2 kat beyaz akrilik boya+2 kat vernik var.

Bu da en son hali. silikonu kuruyunca motora da takacağım.
    Tolga Can bunu beğendi.
    M. Kemal ATATÜRK

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Arkadaşlar aşağıdaki fotolarda ön grenajın kırık olarak montajını yaptığım halleri var
    vida bağlantı yerleri kırılmıştı japon yapıştırıcısı ve karbonat ile taş gibi yaptım 1 adet büyük japon yapıştırıcısı harcadım (:
    gösterge baplantı vida yerleride kırılmıştı onlarıda aynı metodla yapıştırdım ikiside şimdilik sağlam
    bu arada ön grenajın montajından sonra tıraşlamada yaptım en son fotolarda göründüğü gibidir son hali

arkadaşlar fotolar düzgün görünüyordu ama sanırım yan çıkacak (:

Bu arada bizim motorların dişlileri ön 16-arka 50 dir
    dişlileri birçok konfigürasyonda denedim inanın benim değiştirdiğim kadar kimse değiştirmemiştir
    öne 18 dişli taktım kalkışlarda zorlanmaya başladı 5. vites yok oldu (:
    öne 17 dişli taktım kalkışlarda azda olsa zorladı, debriyajımdada sıkıntı olduğu için azıcık kaçırma yapıyordu(kalkışlarda sadece).
    öne 15 dişli arkaya 40 dişli taktım yine kalkışlarda zorlanıyordu cihaz
    en son debriyaj tası dişlilerini değiştirdim (modifikasyondan sonra tabi)tas dişlilerinin küçük olan dişli 19 iken 21 dişli taktık.
    şuan motorumda orjinal dişlileri var ön 16 arka 50 dişli, performans inanılmaz derecede iyi 110 km hıza çok kısa sürede çıkabiliyorum hatta 115 km hıza
    birde buji ve ateşleme bobini hakkında işimize yarar-yaramaz gibisinden bir yorum gelmedi uzman arkadaşlardan yardım talebinde bulunuyoruz (:
    Tolga Can ve seyyid47 bunu beğendiler.
    (:

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    drumstar kardeş öncelikle yeni farın uğurlu olsun ;)
    çalışır durumda olunce görmek isteriz

normalde her motorda olur diye düşünüyordum, herneyse ozaman bende iğne ile uğraşırım
    tabiki çok fakir ayarlamak da zarar veriyormuş motora, öyle okudum...

Bende her 3-4 güne bir temizlerim

seyyid47 bunu beğendi.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Ben bir kademe kıstım benzini. Eskisine nazaran daha iyi Maşallah tertemiz motor Akşama takarsam çalışırkenki fotolarını da atarım. Erinmezsen akşam karter koruma için de şablon çıkarıcam.
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    şu an kaç numarada veya çızgide senin iğne, bende aynısını deneyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

öcal kardeş sen motorda ne gibi modifikation yaptın yani motor güçünde, ve 19 dan 21 dişliye yükseltiğin ne oluyor ?

Motosikleti
    xtreme max "250"
    İğne en ortadaki tırnakta duruyodu benim. Bir üstteki kanala taktım segmanını, mükemmel olmasa da idare eder.
    M. Kemal ATATÜRK

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Arkadaşlar hava ayar vidası karbüratörlerde aynı yerdedir hemen hemen sarı pirinç vidadır, bizim karbüratördede var tabiki hava ayarı fakat ayarlama yapabilmeniz için kısacık tornavidanız olması yada spiral uzantılı tornavidanız olması gerekiyor

Serdar Arkadaşım sen bizi takip etmiyorsun sanırsam yada paylaştıklarımı es geçmişsin buda beni üzdü şimdi ):
    30. sayfadan itibaren yorumlarım ve yaptıklarımı anlatan makaleler var neyse kısaca bahsedeyim senin için
    krank 200 lük takıldı
    silindir uzun 65.5 mm takıldı
    üst kapak yani silindir üst kapağı 200 lük takıldı
    debriyaj dişlisi yani krank ile debriyaj arasındaki hareketi sağlayan dişli takımıdır 19 iken 21 dişli takıldı
    egzoz'un ucundaki yuvarlak aparat çıkarıldı yerine küçük bir delikli sac takıldı ki ben yaptım kendi emeğim ve patlama yapıyor çokta güzel sesi çıkıyor
    aklıma gelenler bunlar şimdilik
    (:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)