Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Racer Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    BLOODMN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ RACER 200
    ARKADAŞLAR;
    ya bu motorun hız yapmayacağını artık anlamış olmanız (veya olmamız) lazımdı ya, zaten fabrikanın verdiği ne üdüğü belirsiz kitapçıkta yazıyor son hız 100 diye %10 da payı var hadi 110 diye, biz Türk olarak onu 120 yapıyoruz ama motor veya dişlilerle oynamadan daha fazla sıkıştırmayalım motorları. Tamam tipi racer insan uçmak istiyor ama olmuyor işte, Ondan sonra Racer'ler silinecek piyasadan.
    [COLOR="Red"][B][FONT="Garamond"]BLOODMN[/FONT][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    piriyatel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 - 10 Nisan'da GT250R
    ARKADAŞLAR;
    ya bu motorun hız yapmayacağını artık anlamış olmanız (veya olmamız) lazımdı ya, zaten fabrikanın verdiği ne üdüğü belirsiz kitapçıkta yazıyor son hız 100 diye %10 da payı var hadi 110 diye, biz Türk olarak onu 120 yapıyoruz ama motor veya dişlilerle oynamadan daha fazla sıkıştırmayalım motorları. Tamam tipi racer insan uçmak istiyor ama olmuyor işte, Ondan sonra Racer'ler silinecek piyasadan.
    Çok Güzel Söğledin :D
    Aşkım Sadece Motorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Selam arkadaşlar,yaklaşık beş aydır siteyi takip ediyorum işim ve aile baskısı dolasıyla içimdeki motor tutkusunu bu yaşa kadar bastırdım ama herşey bir anda oldu ve motoru aldım.Öncelikle görünüşü çok etkileyici ve tabii maddi durumum ancak bu kadarını kaldırdı.Amacım bir iki sene kullanıp daha güçlü bir şey almak.Yorumlarınızan çok şey öğrendim ve ilgiyle takip ediyorum.Eğer Ankara da olan varsa görüşmek isterim.

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    pancarcı kardeslerım napıyonuz?
    MT ANTALYA

BLOODMN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ RACER 200
    bazı simit tekerlerin canı pancar istiyor heralde...
    [COLOR="Red"][B][FONT="Garamond"]BLOODMN[/FONT][/B][/COLOR]

Motosikleti
    bazı simit tekerlerin canı pancar istiyor heralde...
    bencede
    Aşkım Sadece Motorum

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bu arkadaşın ne gibi bi pancar motor u var çok merak ettim valla

plaka memleket vs gibi detaylarıda ver bi de motosikletin rengini eksik kaldı

Alıntı xardias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar.Allah Hepimizi Kaza Beladan Korusun.

Kardeş benide ekleyiverebilirmisin listeye....

Bu arada servisteki arkadaşlar motorun rodajını yaparken : 1. viteste rampada son surat giderek motoru olabildiğince zorlanması gerektiğini ısrarla söylüyorlar.En iyi motorun böyle açılacağını söylüyor.Bunada egzosları kızartmak deniyormuş.Birkaç kere onların anlattığı gibi motoru zorladım.sonra düz yolda (ben 90 kiloyum 1,92 boy . birde arkada 65 kiloluk arkadaş var) hız denemesi yaptım ; sonuç 120 de tıkandı.Daha fazla gitmadi.Heralde tek başıma olsam bide iyice motora pısarak bassaydım 125-130 u bulurdu.(şu an hiçbir modifiye yapmadım) bide buna modifiye yapılacak 2000 den sonra , siz ne düşünüyorsunuz...Son hız ne görüyorsunuz?
    valla arkadaşım o kadarda detaylı bilmiyorum markalarını falan sadece serviste ilen ustaya söyledim bi deneyelim halojen lamba ile nasıl çalışacak kendi farı yetersiz diye o da taktı markasının o kadarda önemli olmadığını düşünüyorum açıkcası...

Alıntı ferdiesmer17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niceman arkadaşım bu forum senin sayende başlamıştı önce bunun ve bana yazdığın cevap için (halojen far hakkında) teşekkür ederim...bir şeyi daha merak ediyorum.Bu halojen far markası hakkında yada püf noktası olabilecek bir şeyler söyliyebilirmisin......biliyorum cok geç ceap atıyorum ama internete gitmek biraz zor oluyor benim gibi küçük şehirlerde yaşıyanlar için....tekrar teşekkürler ve kazasız sürüşler...
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    bu motrun asıl üreticisi kimdir?
    uzun yol yapan varmı aranızda uzun yolda sorun yaşayan ve yaşatır diyen varmı?

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    asıl üreticisinin ismini unuttum şimdi gidip motor a bakmam lazım uzun yok yaptım istanbul dan ayvalığa gittim bir defasında da edirne ye gitmiştim ankara ya giden bir arkadaş varmış ve motorum yapıldıktan sonra 5500 km dir egzost hariç hiç sorun çıkarmadı bugüne kadar egzost lardada bi terslik var kanuni yi kazıklamış sanırım üretici habire arıza yapıyor

Alıntı enis89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motrun asıl üreticisi kimdir?
    uzun yol yapan varmı aranızda uzun yolda sorun yaşayan ve yaşatır diyen varmı?
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

Motosikleti
    .................
    Niceman 1 depo ile kaç km gidiliyor? son hız nedir en önemlisi titresim varmı?

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Basmana baglı arkadasım.
    Ben ortalama 80 ile gidersem 450km yi buluyorum.
    Eger devirli gidersem yaklasık 380km kadar gidebiliyorum.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Motosikleti
    .................
    arkadaşlar bu motoru ben beyendim ama bir seyini beyenmedim egzos çok garip ve çirkin duruyor egzosu degistiren varmi? titresim basmaya bagli demisin
    peki kaç km/h de başlıyor titresim acaba uzun yol için almak istiyorum bu motoru 600km ve üzerine... az yakıyor galiba

blade7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer repsol
    beyler eksozların altında çok küçük delik var ayaklığın altında elinizi gezdirin bulursunuz küçük delikler sanırım mahsus koymuşlar ne işe yarıyo onlar
    bide dün dört kere yolda kaldım pır pır sesleri gelip stop ediyodu motor boğuluyodu gaz yemiyodu bu sabah gittim adam baktı jikle takılı kalmış dedi ben oynamıştım ama tam takılı değildi kendim bakmıştım 5-6 seferdir gidiyom para almıyo ya tuttu bujiyi değiştirdi bişey demedim yemiş gibi yaptım beni enayi yerine koydu ama neyse 5 kağıt istedi verdim geçtim :D

Motosikleti
    Ben Şileden ağva-kandıra-izmit-otobandan istanbul üsküdara geçtik aynı gün oradan şileye geçtim yaklasık o gün 700km yaptım motorda hiç bir progem Yok çok iyi gidiyor ama otobanna cıkınca bikaç motor geçti hondaydı sanırım yakalayamadım 200 lemi ne gidiyorlardır vız diye geçtiler uyuz oldum :)

Basmana baglı arkadasım.
    Ben ortalama 80 ile gidersem 450km yi buluyorum.
    Eger devirli gidersem yaklasık 380km kadar gidebiliyorum.
    Bu rakkamlar bendede aynı ortalama olarak bu

Motordaki Titresimi Dişli değiştirince bu sorun kalkıyor oratadan dişli değiştirmeden önce 50 km yol yaptığımda inince her yanım uyuşmuş oluyordu dişliği değiştirince bu sorun ortadan kalktı en azında %60 azaldı diye bilirim belkide daha fazla son hız 130km Görüyorum ben belki daha daha dik bi yokuşta 135km görürüm bilmiyorum bizim buralarda yok yol yetmiyor :D ya benim sol söför basamağı kırıldı dökümmüş uyuz oldum bide otobanda kırıldı ağağımın altında kaybodu birden haftaya liderden alacam elleridne vardır umarım
    Aşkım Sadece Motorum

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Merhaba Arkadaşlar;
    Bende yeni bir racer kullanıcısıyım,fakat ufak tefek modifiyeler yapmak istiyorum ancak pek bilgi sahibi değilim.Merak ettiğim konu zincir ve dişliyi değiştirmek istiyorum fakat hangi markayı almam gerek yada servisine mi gidip soriyim. İyi bir zincir motorun performansını anladığım kadarıyla baya etkiliyor muş bunlar doğrumudur?Önereceğiniz zincir&dişli markası var mı , fiyatı ne kadardır ve belli büyüklüğü yada numarası var mı önerebileceğiniz?
    İkinci merak ettiğim şey ise bu ufak çapta değişiklikleri yaptırırsam garanti kapsamından çıkar mı yada yetkili servisler mi yapıyor? Kadıköyde oturuyorum acaba bu modifikasyonlarla ilgili serviste yardımcı olur mu

xardias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer
    zincir , dişli , ön amasitörleri pıstırma gibi ufak değişimleri servisteki arkadaşlar yapacaklarını söylüyor ama en azından bir 1000 km yol yap diyorlar ve bunların garanti sorununu hallederiz diyorlar .marka felan bende bilimiyorum.
    Arkadaşlar aceba racerlara manifolt sistemi ,açık hava filitresi , performans bujisi ve en önemlisi chip takılabilirmi????
    ama takılırsa dehşet olur bence
    ohhh my god please send me azrael in a woman; while i die , i want to fucking with her

blade7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer repsol
    chip takılacağını sanmıyorum

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı xardias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir , dişli , ön amasitörleri pıstırma gibi ufak değişimleri servisteki arkadaşlar yapacaklarını söylüyor ama en azından bir 1000 km yol yap diyorlar ve bunların garanti sorununu hallederiz diyorlar .marka felan bende bilimiyorum.
    Arkadaşlar aceba racerlara manifolt sistemi ,açık hava filitresi , performans bujisi ve en önemlisi chip takılabilirmi????
    ama takılırsa dehşet olur bence
    Bu kadar masraf yapacağına daha iyi bi motorl alırsın olur biter.... Ne gerek var bu kadar masrafa ki....
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

titanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba STR 250cross + mondial xtreme supermoto
    hayalbuysa arkadasım masraf dedigin şeylerin toplamı ne olacak yavv en fazla 100 ytl 3 milyarda bizim racerler desek 3100 varmı 3100 e daha iyi bir mootor verecek olan adam

arkadaşlar yazıların nerdeyse tamamını okudum, hepinize ayrı ayrı teşekkürler. ellerinize sağlık.
    ben bu motoru almaktan nerdeyse vaz geçtim...
    beni çok korkuttunuz, bana herkes madda halinde korkmam gereken konuları(yani motorun sorunlarını) ve almam gereken nedenleri sırlarsa bende analatik düşünebiliyim.
    ama rica ediyorum yazabilen herkes yazsın ki bende yorumlayabileyim...
    şimdiden çok çok teşekkür ederim. herkese iyi günler.
    birde motor kapağını açtırmak zorunda kalan varmı?...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler