Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Racer Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    racerci57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey XF-125
    Yeşil motorla yollarımızı ayırdık.d 900 tlye sattım.satma sebebim çoktu aslında
    1 yıllık muaynesinin olmaması,arka lastiğin muayne için uygun olmaması,
    ön arka amartisrlerin patlak olması,
    garanjların uyumsuzluğu,
    egsozların orjinasl olmaması çok cırlak ses çıkması
    motorun alçak olması ,
    marş motorundan marşa bastığımda aşırı bi dişli sürtme sesi gelmesi sanki bişeyler kırılıyormuş gibi
    direksiyon parçalarının çalışmıyor olması orjinal olmaması
    yağ yakıyor olması sekman istiyordu bu sebepleri sayabiliriz satma sebebim olarak
    memnun olduğum taraflarıda var illaki beni hiç yolda bırakmadı şimdiye kadar.hızı çoğu racerden çok çok iyiydi.bunlarda +larıydı.Bunca soruna rağmen memnundum motorumdan ama yolları ayırdık
    YENİ RACERİİMEDE BUGÜN TAM OLARAK KAVUŞTUM 30.000 DE 2007 MODEL TURUNCU RACER

motorun amartisrleri iyi egsozlar sağlam orjinal tam istediğim ses var.d
    muayne 2012 9. ay
    garenajlarda kırıklar var ama görüntüye çokta engel deil
    kuyruk kalkık motora çok hoş bi görüntü katıyor
    çalışma sesi feln uyumlu
    vitesler arası geçiş rahat
    motor parçaları orjinal
    kısaca beklentilerimin üzerinde :D
    İnş Hayrlısı oLuR
    Herkeze Ksasız Belaslız Sürüşler
    MotorSiklet HayaTTır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    yenı motorun hayırlı ugurlu olsun,
    dostum sizin orada sağlam motor bulunmazmı
    yoksa sanamı rast gelmıyor

saglık olsun öncekınden guzele benzıyor
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    racerci57

güle güle kullan kardeş... bu km den sonra düzgün çalışan racerlar genelde şansa kalmış bir şey...inşallah bir sıkıntı cıkarmaz.....
    benım motor da 31000 de....bugun yağ aldım....PO 10-40...yarın yagını değiştireceğim....

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    bu gün yedek parçaçıdan geçerken arka takozları aldım ,, bizim usta 1 aydır getirtmedi
    bende geçerken aldım 4 tane doğru malzememidir onuda bilmiyorum kendim takarmıyım ya ?

Motosikleti
    Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün yedek parçaçıdan geçerken arka takozları aldım ,, bizim usta 1 aydır getirtmedi
    bende geçerken aldım 4 tane doğru malzememidir onuda bilmiyorum kendim takarmıyım ya ?

http://b1111.hizliresim.com/r/f/j15l.jpg
    o senın el becerine kalmış bir şey.... 2 liralık keçeyi ustaya taktırıyorsan,yağını değiştirmek için ustaya gidiyorsan bunu kesinlikle takamazsın....
    ben takozların gecen sene motoru ıstanbuldan satın aldıgımda yola çıkmadan değiştirmiştim....ama onlardan kaynaklanan bir sorun yokmus...arka dişli bıraz gevşediği için boşluk yapmıs....ben takozlardan sanıp değiştirmiştim...
    yalnız sayılarını unuttum...4 mü 5 mi...
    yedek parça almadan önce buraya yaz da nerden temin edeceğin konusunda yardımcı olmaya çalışalım.... boş yere ustayı beklememiş olursun....

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    hayırlı olsun dilekleriniz için teşekkür ediyorum öncelikle
    birazda motoru kötüleme seziyorum konuşmalarınızdan
    motordan şu ana kadar memnunum hız gösteriş ses hepsi on numara
    debriyaj fren balataları güzel
    bugünde bi kapışma oldu diğer racerlarla
    biraz zorladım 4 viteste 120 yi vuruyor düzde gidişi kaçışı çekişi gayet iyi
    sürüş keyfi inanılmaz güzel yükseklik kazandırılımış aşırı hoş
    egsozları geri çekilmiş egsoz sesi beni keyiften keyfe sokuyor süper
    devir kesici yok tekleme yok muayne var polislik bi sorunu yok.
    yani şu ana kadar memnunum güzel bahsettiniz kadar abartılcak kadarda kötü deil.herşeyiyle tatmin edebiliyor kullanıcısını.d
    inş üzmez beni şans artık .d
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o senın el becerine kalmış bir şey.... 2 liralık keçeyi ustaya taktırıyorsan,yağını değiştirmek için ustaya gidiyorsan bunu kesinlikle takamazsın....
    ben takozların gecen sene motoru ıstanbuldan satın aldıgımda yola çıkmadan değiştirmiştim....ama onlardan kaynaklanan bir sorun yokmus...arka dişli bıraz gevşediği için boşluk yapmıs....ben takozlardan sanıp değiştirmiştim...
    yalnız sayılarını unuttum...4 mü 5 mi...
    yedek parça almadan önce buraya yaz da nerden temin edeceğin konusunda yardımcı olmaya çalışalım.... boş yere ustayı beklememiş olursun....
    yaw karbüratörü söküp temizleyip taktım bu vız gelirde :D olay 5-10 tl değil değer mi ? olayı yani elimi kolumu yağ yapacağım vs vs birde ekstra bi alet gerekiyordur felan diye sordum :D
    2 tl lik keçeyi ilk defa görünce :D mecbur ustaya taktırıcan sincandan yaycılara gidersen 15 tl yakıt yakar 2 tl de keçe 17 tl 5 tlye el değmeden taktırmaksa pahabiçilemez

hava kararmasaydı çoktan takardımda kararınca yinede size bir sorayım dedim :D karbüratör olayına dönmesin içinde bilmediğim bi malzeme yay olur :D hiç sökmedim daha önce

istanbuldan iyi gelmişsin yaw onunla sende kaya gibi sabır varmış

Motosikleti
    ozan kardeş 1 sene de 22000 km yı nasıl yaptım sanıyorsun....
    istanbul dediğin 500 km lik yol.... zaten gezmeyi seviyorum...beleş yoldan 90-100 km hızlarla geldim....bolu dagında bı et yedım....
    4 defa mola verdım....6 saat felan sürmüştü....
    benım motor 100 km de 3 litre felan benzın yakıyor....senın sıncan-ulus 15 tl demişsin o ne öyle....
    biz sordun keçeyi bizde tecrübelere dayanarakdan sana söyledik ama boşa söyledik....
    o değermilerin hepsini topla da gör bakalım....değer mi değmez mi....
    benim motora suana kadar yapılan daha dogrusu yaptıgım değiştirdiğim parçalarını söyleyim...
    gaz teli değiştirdim.... 10 lira işçilik
    debriyaj telini değiştirdim... 10 lira işçilik
    2 defa km teli koptu onu değiştirdim....10 ar lira da işçilik...
    lastiklerini değiştirdim... 40 lira işçilik...
    arka takozlar ve fren balatalarını değiştirdim...takozlar için 20işçilik...----balata için 20işçilik...
    ön fren balatalarını değiştirdim...10işçilik...
    ön frenin hidrolik yağını değiştirdim....10 işçilik...
    bayramın 4. günü ön frenin hidrolik yağ deposunu değiştirdim...20işçilik...
    2 defa subap ayarı yaptım....40 ar liradan 80 lira işçilik...
    1 defa karbüratör temizledim...20 işçilik...
    zincir dişli setini değiştirdim...30 işçilik...
    debriyaj balatalarını değiştirdim... 50 işçilik...
    yağ pompalama sistemindeki yağ haznesini değiştirdim...50 işçilik...
    ön camurluğun baglantı yerlerını 2 defa tamır ettım.... 20 şer işçilik...
    şeker bayramında ön camurluk kopmle dağıldı yenıden alıp taktım... 10 lira işçilik...
    1 sene önce motoru komple soydum...tüm grenajları söküp şaseyle birlikte güzeelce temızledım....en az 150 lira işçilik...
    2 ay önce gene tüm grenajları soydum....ayrıca arka salıncagı ve amortisörü söktum....gene full temizlik yaptım....150 lira işçilik...
    arka fren müşürünü değiştirdim....10 lira işçilik...
    km kadranının lambası patlamıstı onu değiştirdim....10 lira işçilik...
    arka park lambaları belkide 30 defa patladı her seferınde değiştirdim...en sonunda bıktım ve parkları led yaptım... 5 er liradan 150 lira işçilik... led yapmak en az 30 tl işçilik...
    22000 km kullandım...ortalama 2000 km de yağ değiştirmiş olsam....11 defa yağ değiştirdim desek... +- 2 yada 3..... her seferınde 20 şer lira işçilik...220 tl...
    ön ve arka tekerleklerdeki rulmanları değiştirdim....60 lira işçilik...
    arka dişlinin ayrıca bir rulmanı var, onu da değiştirdim....sabah 8 de iskitler sanayiye gıttım...rulmancının önünde söktüm tekeri,
    aynı ölçüler de bi rulman alıp taktım yerine...(rulmanı sökmek öyle kolay değil...heleki dağılmış ise) işim 30 dakika bile sürmedi... 30 lira işçilik...
    kaba taslak bi hesap yap bakalım...bunların hepsini usta yapmış olsaydı....ne kadar işçilik ücreti çıkardı....

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    evet 4 adet kaplin lastiği bulunuyor,
    hazır sökmüşken fren balatalarınıda zımpara ile temizlersin unutma...

hehehehe

ben yaptıklarımı saysam aklınız almaz işçiliklerini :=)

burada pıyasadakı motorcular elektrık işlerıne saatlık 30 lira alıyorlar

ben pıyasaya subap ayarını 15 lıradan yapıyorum,
    karbüratör temizliğinide aynı şekılde 15 lıradan yapıyorum,(benzınle yıkandıgından benzınıde benden bu arada )

keske ist'da olsaydınızda onca işçilikten kar etseydınız
    ben arkaya DİSC yapıcam dıye pazar sabah 10'dan akşam 6.30'a kadar arkadaşın torna atölyesini zaptetmıştım
    alın size pahabıçılemez bi işçilik,
    yakılan elektriğemi fiyat biçersin,
    pazar mesaisinemi???
    yoksa onca uğraşmayamı
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    :D şimdi beceri başka tasarruf başka birde yaratıcılık var tabi serkan ustanın dediği gibi :D
    motorla uğraşmayı seviyorum her gün sayenizde yeni bişeyler öğreniyorum
    ama hak vereceksin :D mesela önceki motorum olduğu yere düştü sol grenaj ön sperlik gösterge üst kapağı sinyal hepsi gitti :D 270 tl verdim parçaları aldım
    kendim taktım başka masraf olmadı böyle çok paralık durumlar olur yaparsında 5 tl 10 tl 50 ye kadar hava soğuksa bide canımı alsalar uğraşmam :D

Ferhat kardeş benim motoru götürdüğüm usta çok iyi bir usta :D genelde ufağa tefeğe para almıyor ama
    karbüratörü 25 e temizletmiştim sibop ayarıda içinde :D sohbette koyu fiyatları çok iyi ben şimdi hızlı söküp taksam 15-20 dk o adam hemen 5 dk hallediyor :D
    geçen karbüratörü meraktan söktüm inan içim rahat bineyim diye ben söktüm temizledim hava filtresini yıkadım bunu usta yıkamaz en azından benim ustam yıkamaz ters takmışım tepesini çalışmadı serkan usta yardım etti :D :D kutusunu yıkadım kuruladım felan
    sevdiğim şeyler ,
    mesela ön gösterge içine beyaz led şeritlerden taktım serkan ustanın fikrinden çaldım :D

önceki racer ımdan yediğim kazık var bide karbüratör değişti beyin felan ayar çektiler 400 tl aldılar benden :D

motorsikletin yapısı biraz basit :D gözümün yediği her yerini söker takarım motor kısmı hariç

vallahi bizim motorların vitesler ölü uzun yola iyi vurmuşsun ben hayatta şehir dışına öldürsen çıkmam bununla ,,

daha öğreneceğim çok şey var .Dacemi çıraktan resimler
    resimde siyah sprey boya var çok pis rötuş atarım :D paslanan yerleri kulak çöpüyle boyayınca süper oluyor

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    ozan abim yapar usta oldun be abi söke taka .d
    bu ara bi merak saldım şu hız videosu işine tüm motorların var cbr 125 yamaha 125 felan bizim racerların yok.bizim motorların başı kelmi.d bende bi video çekicem hız vdeosu
    kamerayı ibrelere tam olarak bakar bi şekilde nasıl sabitlerim bu konuda fikirlerinizi alabilrimiyim
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    ben çekicem kamera var ama ibre doğru göstermiyor :D gösterse çoktan çekerdim diğerinde çekecektim havalar ısınmadı bi :D kısmet olmadı :(

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çekicem kamera var ama ibre doğru göstermiyor :D gösterse çoktan çekerdim diğerinde çekecektim havalar ısınmadı bi :D kısmet olmadı :(
    şansın yokmuş o zman ozan abi ben çekicem bi video n73 tlefon var bende iyi video çekiyo bi deniyim bakıyım.hem en son hzıınıda bi ölçerim 4 te 120 ye geldi 5 e atmadım :D
    hayırlısı havaların iyi olduğu bi gün bi deneme yapıcam artık çd
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    sen çekme hacı sen çekince adamların gözü bozuluyor bağrışma çığruşmalar oluyor :D sabit kamera ile çekicenki adamlar gibi süper olsun :D:D::D

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    ahaha :D ilahi ozan abi bende sabitleyip çekcem zaten düz bi yolda .d ses konusuna gelince merak etme benden başka kimse olmycak bende 100 den sonra sesimi keserim zaten merak etme.ama illaki sen çekme bizden biri çekicek videoyu dersen boynum kıldan incedir .d
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    :d TAMAM BEKLİYORUZ ÇEK BAKALIM :D

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    racer 200 e yakışır bir video çekicem söz veriyorum hafta sonu olur büyük ihtmalle hayırlısı bakalım :D
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    aslında bugün bi son hız denemesi yaptım 135 vurdu 5 te.
    süper hızlanışı var 135 ten sonrada titreme yok devir 7000 leri biraz aşmıştı sanırım
    yol bitti birazdaha zorluycaktım ama .d
    3 te 100 4 te 120 ye geldi.ani bi deneme oldu.d kameraya çekcektim yoksa geçti artık bidahakine yani motordan çok memnunum hız konsuunda .d
    yeşil motoru sattığım çocuk o su borsuna benziyen şeylerden kaynattırdı egsoza orjinali gibi ama seste bi değişiklik olmadı sebebi nerdir acaba
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    benim windy ile 3.viteste 80i goruyom ben.ama şu sıralar bı sıkıntım var bi bakarsanız sevinirim http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...di-yardim.html

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı racerci57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında bugün bi son hız denemesi yaptım 135 vurdu 5 te.
    süper hızlanışı var 135 ten sonrada titreme yok devir 7000 leri biraz aşmıştı sanırım
    yol bitti birazdaha zorluycaktım ama .d
    3 te 100 4 te 120 ye geldi.ani bi deneme oldu.d kameraya çekcektim yoksa geçti artık bidahakine yani motordan çok memnunum hız konsuunda .d
    yeşil motoru sattığım çocuk o su borsuna benziyen şeylerden kaynattırdı egsoza orjinali gibi ama seste bi değişiklik olmadı sebebi nerdir acaba
    müdür bişeyi anlamadım ben 135 yapıyorsun :D 5 te nasıl 7000 deviri biraz geçiyor :D bu eskilerin ibre çok çok fazla gösteriyor galiba 135 vurman için en az 10 bin deviri geçmen lazım 5. viteste ön kaç dişli birde senin oda var :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler