Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    toujours09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-İNAZUMA-MT9 SP
    seninkisi sağ tarafına yatarak uyuyo galiba. Benimki için fark etmiyor.Çok deli yatıyo.

Far ampulü değiştiren var mı ? Benim uzunlar gitti.Koruma takozu güzelmiş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    1000 bakımını kendi yapan arkadaşlar, motorlarınız garanti kapsamında değil miydi? Garantiden çıkmaması için bakımın yetkili servise yaptırılması gerekiyor diye biliyorum.

Arkadaşlar 1000 bakımı için güncel fiyat varmı?
    Perşembe günü için randevu aldım ilk bakım 190 lira fiyat verdi
    bilgisi olan varmı?

Alıntı vitadin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1000 bakımı için güncel fiyat varmı?
    Perşembe günü için randevu aldım ilk bakım 190 lira fiyat verdi
    bilgisi olan varmı?
    Hangi servis acaba?
    KASK YAŞATIR.. SIRTLIK YÜRÜTÜR !...

Bursa servisi

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    190 lira nedir geçmiş mesajlarda bulabilirsiniz 120 tl ye yaptırmıştım 2013 mayısında.

Motosikleti
    Xmax 300
    Alıntı evural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 bakımını kendi yapan arkadaşlar, motorlarınız garanti kapsamında değil miydi? Garantiden çıkmaması için bakımın yetkili servise yaptırılması gerekiyor diye biliyorum.
    10.000 bakımıymış Pardon yanlış okumuşum

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı evural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10.000 bakımıymış Pardon yanlış okumuşum
    Yetkili servise bi mecbur götürüyoruz. Lakin çıkarken totomuzu yediğimiz kazığın acısıyla tutarak çıkıyoruz. 10 bin bakımına 300 tl verdim. 12500 gibi arka balataların bitmek üzere olduğunu farkettim. Araştırdım serviste arka balata fiyatı 230 tl. İşçilik hariç. Gittim yetkisiz servise işçilik dahil 45 tl ye değiştirttim. Frenlerde sorun yok. Zincir değiştirecem. Kesinlikle yetkili servise gitmem. 400 liramı alırlar en aşa. 150 -200 liraya değiştiririm yetkisiz servise. Garanti bitene kadar servise götürürüm ama küfür ede ede.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Arkadaşlar Merhaba.
    Bugün katıldım aranıza. Ankara Ulusan'dan aldım siyahından.

Bir kaç sorum olacak.

Kullanım kitapçığı koltuk altından felan çıkmadı.
    Şehir içinde bi 25 km sürdüm ve sonrasında park halinde de fan sürekli çalıştı.
    Bir de gaz kolunda birazca büyük bir boşluk var.

Bu üç durum normal midir ?

Rodajda 4 bin deviri geçme dediler. 50-55 km hıza denk geliyor. Sizde öyle mi yaptınız ?

İlginiz için şimdiden teşekkür ediyoruz.

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Alıntı onurordek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba.

Bir kaç sorum olacak.

Rodajda 4 bin deviri geçme dediler. 50-55 km hıza denk geliyor. Sizde öyle mi yaptınız ?

Kitapçık koltuk altında olmuyor motorun yanında veriyorlar.
    Fan çok normal değil. Hava çok sıcaktı heralde yoksa ben aylarca kullandım fan sesi duymadım hiç.
    Yeni motor gaz teli ayarlıdır diye düşünüyorum ama yoksa ayar yaptırabilirsiniz.

Eziyet büyük 50-55km ile gidilmez. Rodajı kitapçıktakine göre yapın 75-80 ne kadar yolu olsa gerek.

Bu arada kitapçık bulamazsanız internette pdf olarak var. (google it)

Motosikleti
    Xmax 300
    Aramıza hoşgeldin. Ben de eryamandayım. Motoru endomotordan aldım. Fan sesi hiç dikkatimi çekmedi. Gaz kolunda boşluk da yok benimkinde. Kitapçığı da alırken yanında veriyorlar. Bunları aldığınız yere sorun isterseniz. Rodaj için bana 120 filan yapma, motoru sıkıştırma dediler. 800 km'deyim. 75'i pek geçmedim. Acil durumlarda da bir kaç sefer 90 yapmışlığım var. 5.500 deviri geçmemeye çalış yeter. Arada mecbur kalınca geçeceksin ama malesef. Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Nerede oturuyorsun?

Arkadaşlar Merhaba.

Bir kaç sorum olacak.

Mail adresinizi gönderirseniz özelden kitapçığı atabilirim. Benimde vermediler nedense.Bakıma gittiğimde soracağım.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Arkadaşlar cevaplar ve ilginiz için teşekkür ediyorum. Hafta içi Beştepe/Yenimahalle'de, hafta sonu Çankırı'da oluyorum genelde.

bugün gittim Ulusan'a.

Ayarlar olarak(fan, rölanti, gaz kolu) normal olduğunu, gerekirse ilk bakımda bakılacağını, şimdilik fabrika ayarlarında kullanılması gerektiğini söylediler.

4 bin deviri geçmemem gerektiğini Tekrarladılar.

Kullanım kitapçığını da fiziki olarak aldım ancak altı dilde hazırlanan kitapçıklarda Türkçe dil desteği yok. Sizlerdeki TÜrkçe bilgi barındırıyorsa gönderirseniz iyi olacak. (onurordek@windowslive.com)

Arkadaşlar cevaplar ve ilginiz için teşekkür ediyorum. Hafta içi Beştepe/Yenimahalle'de, hafta sonu Çankırı'da oluyorum genelde.

bugün gittim Ulusan'a.

Ayarlar olarak(fan, rölanti, gaz kolu) normal olduğunu, gerekirse ilk bakımda bakılacağını, şimdilik fabrika ayarlarında kullanılması gerektiğini söylediler.

4 bin deviri geçmemem gerektiğini Tekrarladılar.

Kullanım kitapçığını da fiziki olarak aldım ancak altı dilde hazırlanan kitapçıklarda Türkçe dil desteği yok. Sizlerdeki TÜrkçe bilgi barındırıyorsa gönderirseniz iyi olacak. (onurordek@windowslive.com)
    Adresinize gönderdim ancak geçmemeniz gereken devir 4000 değil 5500 devirdir.Rodaj ile ilgili bilgileri gönderdiğim dökümanda bulabilirsiniz.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...76610084/detay

22.000 tl ye 2. el inazuma beyler . Ülkemizde artık bonzai'nin yasaklanması lazım ....
    ryan82 bunu beğendi.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    saçmalamış bonzai falan deil bu direk damardan almış beyin uçmuş

Motosikleti
    Xmax 300
    Adam 2. el fiyatlarını çok iyi tiye almış. :D Geçen ben de gördüm 16.000 TL fiyat yazmış adamın biri utanmadan.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650 Z & Honda VFR800x Crossrunner
    Bir kere aksesuarlı bile olsa 0 km den pahalı olan bir motor için alıcı gidip bayiden 0 km alıp aksesuarları zaman içinde almayı, tamamlamayı tercih eder. Hem bayiden kredi kartına taksit de yapabilir. 2. eldeki bu 0km ye yakın ya da daha pahalı fiyatler 0 km satanların ekmeğine yağ sürüyor ve inazumanın 2.el pazarını da düşürüyor. Bayiler peynir ekmek gibi 0 km satıyor. Bir bayinin mağazasını gezdim, 1.katı inazuma doluydu yaz başında. AYrıca 0 km satın almanın albenisi ve satın alanın iç rahatlığı huzuru da var. Bilmediği bir 2.el motor almaktansa 0km almayı tercih eder alıcı. Bu sebeble 2.el motor satanların motor ilk 5000km de ise en az %15 aşağı, ilk 10000 km içinde ise %20 aşağı fiyat belirlemesi, aksesuarları ile 0km fiyatının altında kalmaya dikkat etmesi aksesuarlarındaki fiyat kaybını da en az %50 olarak hesaplaması durumunda akılcı bir fiyat belirlemesi olabileceğinin ve 2.elin biraz daha hareketlenebileceğini söyleyebiliriz. Hele motor sezonunun da önümüzdeki aylarda düşeceğini öngörerek motor alanların da sezon başına kadar genellikle motor sahibi olduklarını varsayarsak bu yazdıklarımın doğru bir tespit olduğunu söyleyebiliriz. Şu anki 2.el fiyatları tüketicinin satın alma davranışına uygun belirlenmiş fiyatlar değil. o yüzden işte böyle ya tiye alanlar oluyor fiyatları ya da gidip herkes 0 km alıyor.

toujours09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-İNAZUMA-MT9 SP
    ben 11.000 demiştim 2 tane alırsınız nasıl ?

puyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba motosikletin ağırlığı nasıl?180 kilo civarı diye gördüm yeni başlıyan biri zorlanırmı o kiloyla?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)