Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Saynur yaş kaç ve bundan önce hayatında hangi marka model motorların oldu ?
    braingulp, motoseyyah, alp_tunay ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vatandaş olarak demeliyim ki benim motorumla (eksik sayan gösterge ile) 137 kmh gördüm. Ama soran herkese bu motorun son hızı 110 diyorum. 115 e de çıkıyor ama geri düşüyor düz yolda diyorum. Bir de sormak isterim, popomun değmediği motora yaptığım "bi sürü" yorum nedir acaba? Durup durup bu motor 8 TL eder, daha yukarısını etmez felan mı diyorum ? Herkes gibi tahminde bulunduğum 1-2 yorum var, onlarda da motoru eleştirel bişey olduğunu sanmıyorum. Ben bu motoru daha resimleri çıktığında yabancı sitelerden takip ettim ve kendi görüşlerim doğrultusunda "konforlu bir commuter" olarak gördüğümü söyledim. Yani CBF250 yada YBR250 nin daha yeni nesili ve daha konforlusu. Bu motoru tam bir naked olarak bile görmüyorum. Peki bu durumda bu aletin son hızı beni neden ilgilendirsin? Son hızı kötü mü dedim, ?? Video ortada, izlediğim bişeye göre konuşuyorum, herkes izlesin. Kimisi derki bana göre 145 kimisi de 154. Yol biraz daha yokuşlu olsayda alet 157 görseydi son hız 157 olacaktı senin için. İşte bu şekilde yorum yapabiliyorsun ama ne yazdığına dikkat etmiyorsun.

Ben ne yazıkki durup durup, "SYM 3.dünya markası, bilmem ne 5. dünya markası, Bu parayı haketmez, 3 kuruş fazlası etmez, Honda varken XXX alınmaz, CBR kral, Suzuki yanlış motor yapmaz... gibi yorumlar yapamıyorum. Bünye meselesi. Siz bunlar ile kendinizi pohpohlayabilirsiniz. Süper sohbetler dönüyor bu şekilde forumda epeydi. Kendi motorumu "olduğu gibi" eleştirebiliyorsam Suzukiye de gördüğüm gibi yorum yapabilirim sanırım... Bu motorun da son sürati 154 km/h dir aha buradan duyuruyorum herkese. Biraz rahatlarsanız belki.

Saygılar, zatı muhterem
    dün akşam abuk sabuk yazıyodun...sağolsun bazı arkadaşlar sana gereken cevabı varmişler.hepsine teşekkür ederim...herkez istediği mororu alır biner. herkez istediği motoru eleştirir. senin dün akşam yaptığını yapmamak şartıyla. nitekim yöneticiler senin ne halt ettiğinin farkına varıp silmişler..
    braingulp, motoseyyah, alp_tunay ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Alıntı atillapasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün akşam abuk sabuk yazıyodun...sağolsun bazı arkadaşlar sana gereken cevabı varmişler.hepsine teşekkür ederim...herkez istediği mororu alır biner. herkez istediği motoru eleştirir. senin dün akşam yaptığını yapmamak şartıyla. nitekim yöneticiler senin ne halt ettiğinin farkına varıp silmişler..
    ikiliyorum.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vatandaş olarak demeliyim ki benim motorumla (eksik sayan gösterge ile) 137 kmh gördüm. Ama soran herkese bu motorun son hızı 110 diyorum. 115 e de çıkıyor ama geri düşüyor düz yolda diyorum. Bir de sormak isterim, popomun değmediği motora yaptığım "bi sürü" yorum nedir acaba? Durup durup bu motor 8 TL eder, daha yukarısını etmez felan mı diyorum ? Herkes gibi tahminde bulunduğum 1-2 yorum var, onlarda da motoru eleştirel bişey olduğunu sanmıyorum. Ben bu motoru daha resimleri çıktığında yabancı sitelerden takip ettim ve kendi görüşlerim doğrultusunda "konforlu bir commuter" olarak gördüğümü söyledim. Yani CBF250 yada YBR250 nin daha yeni nesili ve daha konforlusu. Bu motoru tam bir naked olarak bile görmüyorum. Peki bu durumda bu aletin son hızı beni neden ilgilendirsin? Son hızı kötü mü dedim, ?? Video ortada, izlediğim bişeye göre konuşuyorum, herkes izlesin. Kimisi derki bana göre 145 kimisi de 154. Yol biraz daha yokuşlu olsayda alet 157 görseydi son hız 157 olacaktı senin için. İşte bu şekilde yorum yapabiliyorsun ama ne yazdığına dikkat etmiyorsun.

Ben ne yazıkki durup durup, "SYM 3.dünya markası, bilmem ne 5. dünya markası, Bu parayı haketmez, 3 kuruş fazlası etmez, Honda varken XXX alınmaz, CBR kral, Suzuki yanlış motor yapmaz... gibi yorumlar yapamıyorum. Bünye meselesi. Siz bunlar ile kendinizi pohpohlayabilirsiniz. Süper sohbetler dönüyor bu şekilde forumda epeydi. Kendi motorumu "olduğu gibi" eleştirebiliyorsam Suzukiye de gördüğüm gibi yorum yapabilirim sanırım... Bu motorun da son sürati 154 km/h dir aha buradan duyuruyorum herkese. Biraz rahatlarsanız belki.

Saygılar, zatı muhterem
    Genç! bu sefer motor hakkında yorumun gayet oturaklı, doğru. ama...

Gelelim bu son sürat meselesine?

gevurların da bu konuda tabiri top speed ve adındanda alasılacagı üzere motorun çıkabileceği en yüksek sürat anlamını taşıyor. O yüzden motorun bana göre son hızı 140 tır demek doğru pek olmaz. O zaman herkeze göre bir son sürat olur. Benim videodan gördüğüm kadarı ile son hız155 km/s civarı. Ve içten yanmalı motora sahip kara taşıtları son süratlerini hafif redline girerek ve max gücünü verdiği devirin yaklaşık %05-10 arası üzerindeki RPM ler de görürler. Bu ferraride de böyledir Vtech civictede böyledir, babamızın işe gidip geldiği sedan aracında da GSXR de ve inazumada da böyledir. O yüzden 140 veya 146 bu aracın son sürati değildir.

Mantıklı son hızı, veya efektif son hızı tabiri daha doğru. Bundan bahsedersek 145 tir diyebiliriz.

Ama Suzuki zaten comumterle-naked arasında kalmış bir dizayn yapmış. Motorun tamamı da bu gitgelde... naked motor felasefesine uygun olarak(Ducati monster yada kaslı abileri bandit 1200 gibi) şanzımanı spor ve torklu hissettirmesi için kısa oranlı yapmış. Her millet bizim kadar yakıt tüketimine takık değil veya 100 le giderken kaç devir yapar ilk kıstası da değil.. bu yüzden 5-10 devir arası zevk alarak basarak sürecek insanlarda çok var. Bunlar için motor gayet doğru bir şanzıman seçmiş.Yapılırken sehir içinde her viteste akacak bir motor istenmiş

Bu bir seçim işi... Adamlar daha commuter tarzı isteselerdi bi tık daha uzun şanzıman seçip 150 yi 10 bin devirde de yaptırabilirdi. O zaman syanur pasa da bana göre son hız 155 derdi

Ben bu motoru alsam kolay birşey olan dişli değişimi yapmak bi miktar kalımda olurdu. Ama bu nekadar uzun yol yapacagımla doğru orantılı. yoksa onada pek gerek yok aslında.

konak1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200
    istanbul yollarinda mehmet abinin altinda hayirli yolculuklar

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Merhabalar arkadaşlar, şimdi mototaş ile görüştüm..
    Sizinde bildiği üzere 2.parti ınazumaları beklemedeydik.
    Hiç sevmediğim bir cevapla karşılaşıp motorların gelişinin Ocak sonunu bulabileceğini
    öğrendim.. Satıcıya almaktan vaz geçtiğimi ve kaporamı yollamasını söyledim.. Saygılar

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç sevmediğim bir cevapla karşılaşıp motorların gelişinin Ocak sonunu bulabileceğini
    öğrendim.. Satıcıya almaktan vaz geçtiğimi ve kaporamı yollamasını söyledim.. Saygılar
    Hayırlısı olsun...

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    hayırlı olsun koray kardeşim. En doğru olanını yapmışsın. Bu motoru geçen yıldan beri bende bekliyordum ama gelmesi yılan hikayesi döndüğü için beklemeyip bir fazer aldım.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun...
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun koray kardeşim. En doğru olanını yapmışsın. Bu motoru geçen yıldan beri bende bekliyordum ama gelmesi yılan hikayesi döndüğü için beklemeyip bir fazer aldım.

teşekkürler arkadaşlar... bende hemen kaldığım yerden devam edip er6 n bakıyorum..
    benim bazı prensiplerim vardır.. Özellikle verilen sözler benim için büyük önem taşır..
    tabiri caizse buluşma saati ve noktasına 5 dk önce gelirim, 5dk sonra giderim.. bu olayda o hesap oldu.

---------- Post added at 16:39 ---------- Previous post was at 16:33 ----------

madem fuara kadar bekleyeceğim neden seni bekleyim..
    çıtır çıtır honda 500cc naked getiriyor.. 14-15,000 civarı onu almak varken...
    çok sinirliyim yahu

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kadar kapora verdin bilmiyorum ama eğer fiyat değişmeyecek ve Ocak sonuna kadar da motorsuz idare ederim, motora binmem diyorsan, bence bekle. Ya da bu arada alan birinden denk gelirse kullanıp ona göre verirsin kararını. Yine de hayırlısı olsun.
    Fight till the end!!!

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı peacetrain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar kapora verdin bilmiyorum ama eğer fiyat değişmeyecek ve Ocak sonuna kadar da motorsuz idare ederim, motora binmem diyorsan, bence bekle. Ya da bu arada alan birinden denk gelirse kullanıp ona göre verirsin kararını. Yine de hayırlısı olsun.
    motoru denemek veya denememek sorun değil. Sorun olan 2 ay önce motoru sattım ve bu ınazumayı beklemeye başladım..
    Arayıp sormasam beni haberdar eden yok.. Ocak sonuna kaldı üzülerek söylüyorum diye telefonun diğer tarafında bir ses....
    yapacak tek şeyim iptal etmekti.. nitekim öylede oldu.. yoksa motor 10 numara motor.. sıkıntı yok.. yıllardır motor kullanıyorsam, tecrübem
    varsa bu motoru kimse eskitemez.. izlediğim videolar benim bu motoru almama karar vermişti .. motor harika, ama artık başka bakacağız.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hayırlısı olsun...
    Ama İzmirde suzuki bayiisinde var dı...
    Keşke başka illerden araştırsaydın...
    En iyisini yapmışsın..
    Benimde hevesim kaçınca isterse harley olsun hemen cayarım...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru denemek veya denememek sorun değil. Sorun olan 2 ay önce motoru sattım ve bu ınazumayı beklemeye başladım..
    Arayıp sormasam beni haberdar eden yok.. Ocak sonuna kaldı üzülerek söylüyorum diye telefonun diğer tarafında bir ses....
    yapacak tek şeyim iptal etmekti.. nitekim öylede oldu.. yoksa motor 10 numara motor.. sıkıntı yok.. yıllardır motor kullanıyorsam, tecrübem
    varsa bu motoru kimse eskitemez.. izlediğim videolar benim bu motoru almama karar vermişti .. motor harika, ama artık başka bakacağız.
    Bizim ülkemizde tüketici hakkı diye birşey olmadığı için hep mağdur olan bizler oluyoruz. Aslında satış sözleşmesinde, teslimat tarihini geçerse mağdur olacak olan tüketici için de bir şeylerin koyulması lazım. Ama maalesef mevzuatta tüketicileri koruyan neredeyse hiç bir şey yok. Mevcut hakları da peşinde koşturararak, zaman-para-emek harcıyarak ancak verdiğini alabiliyorsun. Mesela Amerika'da aldığın bir malı bir ay içinde geri götürüp iade edebiliyorsun. Sorgusuz sualsiz hatta mahcup bir şekilde neden memnun kalmadığınızı sorarak paranızı anında iade ediyorlar. Bizse burada aynı marka mala daha fazla fiyat verip müşteri hizmetleri kapsamında hiçbirşey alamıyoruz. Umarım hayırlı olur yeni alacağın motosiklette.
    braingulp ve motoseyyah bunu beğendiler.
    Fight till the end!!!

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun...
    Ama İzmirde suzuki bayiisinde var dı...
    Keşke başka illerden araştırsaydın...
    En iyisini yapmışsın..
    Benimde hevesim kaçınca isterse harley olsun hemen cayarım...
    İzmir bayisine 1. parti için sipariş vermiştim, sadece 3 adet geldiğini onların da parayı daha önce peşin ödeyenlere verileceğini söylemişti.Sanırım 1 adet vitrinde olan motor ya parasını peşin ödemiş kişinin ya da kendilerine teşhir için ayırdıkları motor olabilir.

Hayırlısı olsun Koray senin tarih hususunda ne kadar hassas olduğunu bildiğim için hak veriyorum. Ben iptal etmeyi düşünmüyorum zira mart ayına kadar benim için sorun olmayacağını söylemiştim. Ayrıca yüksek cc ,süratli motorlara ve enduroya geri dönmek iştemiyorum .Bu saatten sonra Inazuma benim için ideal bir motor olarak gözüküyor.Ama mart ayında da kıvırırlarsa honda cb 500n,ya da honda cb500x almayı düşünürüm.Zira 250 cc de isteklerime hitap eden başka motor şu anda ülkemizde yok.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Koray kardeşim, durum ve sipariş iptali için üzüldüm, Allah hayırısını versin. Davanda haklısın elbette. Ama er6-n düşünüyorsun demek, artık seneye yazın falan kardeşimle gezersiniz Bende birinize artçı olurum, öyle görünüyor

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500

Yalova'da iki arkadaşımızda var ve çok memnun olduklarını söylüyorlar
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Bizim ülkemizde tüketici hakkı diye birşey olmadığı için hep mağdur olan bizler oluyoruz. Aslında satış sözleşmesinde, teslimat tarihini geçerse mağdur olacak olan tüketici için de bir şeylerin koyulması lazım. Ama maalesef mevzuatta tüketicileri koruyan neredeyse hiç bir şey yok. Mevcut hakları da peşinde koşturararak, zaman-para-emek harcıyarak ancak verdiğini alabiliyorsun. Mesela Amerika'da aldığın bir malı bir ay içinde geri götürüp iade edebiliyorsun. Sorgusuz sualsiz hatta mahcup bir şekilde neden memnun kalmadığınızı sorarak paranızı anında iade ediyorlar. Bizse burada aynı marka mala daha fazla fiyat verip müşteri hizmetleri kapsamında hiçbirşey alamıyoruz. Umarım hayırlı olur yeni alacağın motosiklette.
    evet yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum.. Gönül isterdi ki şu motora evladiyelik binelim ama benimde bazı prensiplerim var.. Bu şekilde paramla rezil olmak bana göre değil..suzuki olmazsa, kawaski olur... kırmızı olmazsa ,pembe olur.. teşekkürler

Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun Koray senin tarih hususunda ne kadar hassas olduğunu bildiğim için hak veriyorum. Ben iptal etmeyi düşünmüyorum zira mart ayına kadar benim için sorun olmayacağını söylemiştim. Ayrıca yüksek cc ,süratli motorlara ve enduroya geri dönmek iştemiyorum .Bu saatten sonra Inazuma benim için ideal bir motor olarak gözüküyor.Ama mart ayında da kıvırırlarsa honda cb 500n,ya da honda cb500x almayı düşünürüm.Zira 250 cc de isteklerime hitap eden başka motor şu anda ülkemizde yok.
    Aynen öyle Serdar Abi... hondanın 500cc naked düşünmüyor değilim.. Süper duruyor.. Aklımda yoktu ,ama gelecekse bekleyip onu alabilirm.. Gelmezse fz6 veya er6 olacak..
    Antalyada ki beyaz er6n harika..

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koray kardeşim, durum ve sipariş iptali için üzüldüm, Allah hayırısını versin. Davanda haklısın elbette. Ama er6-n düşünüyorsun demek, artık seneye yazın falan kardeşimle gezersiniz Bende birinize artçı olurum, öyle görünüyor
    Sağol abi.. biliyorsun ne kadar bekledik. ama beklediğime inan değmedi.. böyle olacağını son 1 hafta içinde tahmin ettim.. Hatta mail çektim cevap bile vermediler.. Sonra serdar abiyi aradım.. Ben konuşmaktan bıktım, bide sen ara son durumu öğren dedim.. Serdar abi aramış meşgullermiş not düşmüşler aranacak diye.. (serdar abi için) sonra bi baktım beni aradılar..yani anlayacağın hatlar karışmış. kem küm diye konuya girdi.. arkasından en son duymak istediğim şeyi yani motorun 1 ay daha gecikeceğini söyledi.. kaporamı yolla vazgeçtim dedim..

V@R@D£R0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nx4 Falcon
    madem fuara kadar bekleyeceğim neden seni bekleyim..
    çıtır çıtır honda 500cc naked getiriyor.. 14-15,000 civarı onu almak varken...
    çok sinirliyim yahu
    honda 500 cc ler gelecek mi?

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    tam net bir bilgim yok ,ama gelecek diyen kaynaklar var..
    bizde inşallah diyelim ..

V@R@D£R0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nx4 Falcon
    tam net bir bilgim yok ,ama gelecek diyen kaynaklar var..
    bizde inşallah diyelim ..
    inşallah bekleyelim bakalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)