Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Teşekkür ederim arkadaşlar.
    Bendeki f model oldugundan fotolari yuklerken tereddüt ettim aslında ama işinize yaradiysa ne guzel.
    52 litre olani buyuk gelir mi bir fikrim yok hic bakmadim bile cunku onun yapisi biraz daha farkli. 46lt daha bir kare kutu sekilli oldugundan ozellikle bunu aldik
    Model seciminde esimin etkisi buyuk. Bence de bu tip cantalar cok yakisiyor. Oval tipli cantalari sevmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Merhaba. Uzun zamandır foruma giremiyordum nedeni ise inazumamla deli gibi gezmemdi :D sırasıyla eskişehir nazilli izmir datça izmir eskişehir yalova nazilli rotasını yaptım. Shellden aldığım benzinle 50 tlye 220 km giderken opetten aldığım benzinle 50 tlye 280 km yol gittim. Yolculuk süresince motorum herhangi bir sorun çıkartmadı. Inazumamı seviyorum
    reverse ve zatingen bunu beğendiler.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim arkadaşlar.
    Bendeki f model oldugundan fotolari yuklerken tereddüt ettim aslında ama işinize yaradiysa ne guzel.
    52 litre olani buyuk gelir mi bir fikrim yok hic bakmadim bile cunku onun yapisi biraz daha farkli. 46lt daha bir kare kutu sekilli oldugundan ozellikle bunu aldik
    Model seciminde esimin etkisi buyuk. Bence de bu tip cantalar cok yakisiyor. Oval tipli cantalari sevmiyorum.
    52 lt canta inazumaya buyuk duruyor bana gore, kgr46 modelini alicam peki alt tabla ayrimi satiliyor yoksa cantayla birliktemi geliyor

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Malesef alt tablayi ayri almak gerekiyor.

Motosikleti
    Africa Twin DCT, Yamaha Vmax 1200, Versys x300
    Alıntı sozerten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Uzun zamandır foruma giremiyordum nedeni ise inazumamla deli gibi gezmemdi :D sırasıyla eskişehir nazilli izmir datça izmir eskişehir yalova nazilli rotasını yaptım. Shellden aldığım benzinle 50 tlye 220 km giderken opetten aldığım benzinle 50 tlye 280 km yol gittim. Yolculuk süresince motorum herhangi bir sorun çıkartmadı. Inazumamı seviyorum
    %30 a yakın bir fark var shell le opet arasında o zaman. Hesap hatası olmasın?
    Bu arada bi iki begenmedigim parçayı yurtdışından getirtme yoluna gidiyorum. İnazuma olarak pek yok parça ama "li chi" olarak zibil gibi..)

sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı aymer19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %30 a yakın bir fark var shell le opet arasında o zaman. Hesap hatası olmasın?
    Bu arada bi iki begenmedigim parçayı yurtdışından getirtme yoluna gidiyorum. İnazuma olarak pek yok parça ama "li chi" olarak zibil gibi..)
    Hesap hatası yok, arada biraz da kullanım farkı var. shellden benzin aldığım zaman 120nin altına düşmemiştim. Opetten doldurduğum depoyla 95-115 arası gittim zaman zaman 140ı buldum yine.

Motosikleti
    Opetten alınca dusuk devirde kullannissin, sartlar esit degil. %30 fark 9000 devir yerine 7000 olmasindan...

Motosikleti
    Honda nt 700 v deauville
    arkadaşlar kymco motorumu tayin olmam sebebi ile sattım bir ay önce ama motorsuz duramayacağımı anladım ve tekrar motor sahibi olmak için inazuma arayışı içine girdim. sizin bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum. heeee birde tayin olduğum yer şırnak yani servis değil tamirci bile olmayan bir yer o yüzden ilk etapta pulsar alacaktım ama sorun yaşatacağını düşünerek, sorun yaşatmayacağını umduğum inazuma arıyorum. ikinci elllere baktım 10500 ile 12000 arası değişiyor bu durumda sıfırmı yoksa rodajı tamamlanmış 5-6000 km de inazuma mı önerirsiniz. sıfır alsam bayramdan sonra alırım ve 5 gün içinde rodajı tamamlayabilirmiyim rodaj km'si 1000 km'mi? biraz karışık yazdım ama cevap vermek isteyen arkadaşların bilgi ve tecrubelerine ihtiyacım var. ayrıca adana mersin bölgesinde inazumasını satmak isteyen varsa paslaşalım. herkese kazasız ve sorunsuz günler.

Motosikleti
    Suzuki o bölgede sorun olabilir gibi servis açısından. Honda sanki daha uygun. Inazumanın sıfırı 13950+ruhsat plaka sigorta vs 14500 olur. F olursa 1000 fark var. Sıfır alırsanız servise mutlaka ihtiyacınız olacak zira yağı bile orda değişecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Bu arada motor hakkındaki görüşlerim gün geçtikçe daha olumlu hale geliyor. Cidden çok rahat. Motorunun stabilitesine rölantinin 1500 de hiç sapmadan kalmasına hayran oldum. Yakıt için ideal devirler çok performanstan ödün vermeden 4000-6000 gibi. 4 lt yakalanabilir bu devirlerde. Şehiriçi torku gayet yeterli, yokuşlar hiç hissedilmiyor.

Motosikleti
    Honda nt 700 v deauville
    şırnakta hondanında servisi yok ki. sadece bajaj'ın var hepsinden baktım. sanırım o da bisikletçi gibi bir yerdir. kafam çok karıştı yine ne alacağımı bilmiyorum...

Motosikleti
    İnazuma
    Alıntı aymer19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki o bölgede sorun olabilir gibi servis açısından. Honda sanki daha uygun. Inazumanın sıfırı 13950+ruhsat plaka sigorta vs 14500 olur. F olursa 1000 fark var. Sıfır alırsanız servise mutlaka ihtiyacınız olacak zira yağı bile orda değişecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Bu arada motor hakkındaki görüşlerim gün geçtikçe daha olumlu hale geliyor. Cidden çok rahat. Motorunun stabilitesine rölantinin 1500 de hiç sapmadan kalmasına hayran oldum. Yakıt için ideal devirler çok performanstan ödün vermeden 4000-6000 gibi. 4 lt yakalanabilir bu devirlerde. Şehiriçi torku gayet yeterli, yokuşlar hiç hissedilmiyor.
    aymer19 arkadaşım, aramıza (nihayet) hoş geldin. motorun kalitesi gerçekten iyi. 4 lt için 4000-6000 devir yapmanıza gerek yok, daha önce de yazdım geçen hafta 250 km yaptım (7000-8000 devir=90/105 km/h) ortalama 1 lt 27 km. slm

Motosikleti
    Cansın arkadasım, şırnakta yoksa da yakın illerde vardır. Suzuki o anlamda tr de 2 ile acik ara 3. Sirada. Bajajı ben olsam boşveririm. 100.000 i devirebilecek bir motor al sağlamlık açısından. Yok 1 sene binecegim diyorsan mondial al. Cin olarak bence en iyisi o. Kalite diyorsan 4 japon, ucuz ve servisi olsun diyorsan mondialin yeni modelleri var 5000 tl civarı.

Motosikleti
    MT-07
    Cansın09 bence bajaj boxer al cafe racer yap çok yakışıyor, tek kusur bana göre ön kampana fren

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Kardeşim hosgeldin. Uzun süredir foruma girmiyordum kısmet sanaymis , bana kalırsa al. En yakın adam akilli butun servisler antepte ve 500 km. Bir kismi otoban zaten 4.5 saatlik yol yani. Bende o bölgede ailemin görevi icabı yaşadım , babam hep 2. Yılında olan ve garantisi dolan motosikletleri tercih ederdi.
    Hakan abi honda demis birakin hondayi hiçbir motosikletin doğru düzgün servisi yok orada belki şimdi değişmistir bilmiyorum. Bana kalırsa al bir inazuma ya da başka sevdiğin bir motosiklet gönül rahatlığıyla bin. Yakıt olarak bajaj grubu kadar hassas degil soyleyim yani aslında iyi , soyleki gecen sene antepte kuzenimin kırmızı inazumasinda kalitesiz kacak benzinle 15 gün kadar aralıksız 1000 km kadar kullandım sorunsuz kullandım , bunu neden diyorum bölgede kaliteli yakıt kolay bulunmuyor.
    Ne alayım demişsin kazasiz boyasız olmak şartı ile kilometreye takılma, bulabilirsen kırmızı al çok şekil 😆

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben bu makinayı almak istiyorum 2013 model km 26.800 fiyat 9.450 istiyor bir ilan sahibi sizce km ye göre fiyat yüksek değilmi adam en son 9,200 oluru dedi sizce ne yapayım.

Motosikleti
    MT-07
    Durma hemen al , muhtemelen bir kusuru vardır yoksa 9.200 vermezler,çok çok iyi fiyat çok önemli bi hasarı yoksa alınır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    fotolarda bir sıkıntı olduğunu görmedim zaten makinayı incelemeden almam şimdi bu kilometreye iyi bir fiyatmıdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

inazuma on numara makine bu rahatlık 250cc hiç bir motorda yok kesinlikle benim olmalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

düşüncelerinizi bekliyorum dostlar.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu makinayı almak istiyorum 2013 model km 26.800 fiyat 9.450 istiyor bir ilan sahibi sizce km ye göre fiyat yüksek değilmi adam en son 9,200 oluru dedi sizce ne yapayım.
    Km.ye göre fiyat neden yüksek olsun ? Gayet uygun yazılmış bence. Ben şu an 20.500'deyim 13 model ev iş arası 12 km. olduğu halde böyle.

Ben zaten yakında bu kilometre ve yıl oranındaki çelişkiler üzerine bir konu açacağım. Bu makineler harakiri yapmadığına göre 3.yılına girerken 30bin'e yaklaşmış olmalı. Gel gör ki güzelim memlekette hiç 30bin üzeri makine yok.

Satın almadan önce ustanıza baktırın ayrıca zincir dişli durumuna da bakın. Düzenli temizlenip yağlanmadıysa değişmesi gerekebilir.

Daha önce de yazdım, önümüzdeki 2 sene boyunca Inazuma kullanmaya devam edeceğim. İnşallah kazasız belasız kullanıp, 60bin km'ye kadar görmek istiyorum.

Selamlar

Motosikleti
    Düşüncenizi etkilemek istemem ama o motorla bende ilgilenmiştim. Sahibi beyefendi bir arkadaş. Ancak motor biraz hor kullanılmış. Videosunuda göndermişti saolsun. Ben kuyruk kısmı kesik olduğu için almamıştım. Plakanın altından itibaren yok. Ayrıca sağ manet kırık. Arka bar yoktu beyefendi almıştı. Egsoz korumalarında ve koruma demirinde çizikler mevcut. Ayrıca karenajlarda da olduğunu kendi söylemişti. Dediğim gibi plakanın altı komple yok. O parça komple çamurluk demek. Fiyat araştırmalı ben sormadım ama suzuki ona 500 der gibi sanki. Manette 100 filandır. O fiyata başka sorunu yoksa yinede iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:55 ----------

Sağ ön sinyal çatlaktı. Çiftini buldum aliexpreste 28 usd saticiylada yazistik. Saliya verecek kargoya. Bu sinyalin teki bikebanditte 70 usd...aklinizda bulunsun..sol sinyale ihtiyacı olan varsa verebilirim. "Li chi" olarak aratın nette. Parça ve aksesuarlar var uygun rakamlara. Ama güvenilir site henüz bulamadım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bu motor balikesir gönende o motordanmı bahsediyoruz dostum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)