Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400 (satıldı)
    Direk başlama motoru olarak düşünülebilir mi ki? Hani sakin bir kullanıcı için ne kadar sağlıklıdır? Şöyle güzelce koruma demirleri falan.
    BE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı badircik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direk başlama motoru olarak düşünülebilir mi ki? Hani sakin bir kullanıcı için ne kadar sağlıklıdır? Şöyle güzelce koruma demirleri falan.
    nekadar sağlıklı bir kullanıcıda olsan 250 cc önermem ama iyi kötü motor sürmeyi biliyorsan koruma demiriyle bir sorun çıkaracağını sanmıyorum ama ben hiç motor kullanmadım acemiyim diyosan Allah korusun 250 cc lik makine seni duvara gümletir gaz açmayı bilmiyorsan tabi

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    İnsan kendini bildiği sürece 250 cc'den zarar gelmez. Dikkatli, sakin olmak ve internetten olabildiğince kaynak okuyarak başkalarının tecrübelerinden faydalanmak gerekir. Motosiklet teorisi adlı kitap bugün hayatımı kurtardı örneğin.

Motosikleti
    Honda cb125e
    delı gıbı arastırdım kursa gıttım egıtım aldım 125cc 11hp motor aldım aldıgım gun kapalı alan alıstırmasından sonra kendımı ıst kadıkoyde mınıbus caddesı denen yola attım heran bsy cıkabılecegı ordan bagdat caddesı ve dıyorum kı ıyıkı 125cc bır ıkı kere kaldırırken fazla gaz verdım zıpladı hopladı ama kucuk hacım stop ettı kontrol ettım belkı cabuk sıkılcam degıstırmek ıstıyecem ama en azından hayatta olucam benm tavsıyem 125cc dır...

Motosikleti
    Dominar 400 (satıldı)
    1997 den önce 3-5 defa mobilete birde 2010 senesinde 2 kere scooter'a (ehliyet için) bindim. Kısaca deneyimsizim lakin eşeğini sağlam kazığa bağlayanlardanım gibi. 2010dan bu yana da motor sahibi olmak istiyorum. Aklımda motor cbf150'ydi. Forumlarda cbf başlıgında yüzlerce sayfa okumuşumdur. Gerek rahatlıgı, gerek sorunsuzluğu (tek tuk sorunlar oldugunu biliyorum) Ama en başından beride gerektiği zaman hızlı olamama konusu içimde soru işareti olmuştur.

Son gelen zamdan sonra (4550 oldu) ve birde Inazumayı görünce (hoşlaştım =) acaba 250cc? dedim. 2 senedir maddi sorunlar nedeniyle olmadı. Bir süre daha olmayacak gibi lakin motoru aldım mı da başlangıç/geciş motorundan çok uzuuun uzuun seneler kullanırım ben onu. Doğal olarak belli bir süre trafik vs olmayacak. Gerekli sürüş donanımına eriştiğimde (trafikte rahatca sürebilmek) yavaştan gece trafiginde turlarım. Zaten yoğun saatlerde falan İstanbul trafigi biraz ürkütücü. Mecbur kalmadıkca kalabalığa karışıcağımı sanmam.

Uzun lafın kısası evet, Inazuma ile başlayabilirim sanırım. (kaç ay belki yıl sonra alabilirim orası bilinmez =)
    jackonbir bunu beğendi.
    BE

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200

Suzuki GW250 inazuma 9.845 TL ile iş yapar mı sizce?

Malum 250 cc sınıfında Ninja 250, CBR 250r, GT250r motorları kıyaslamasında neredeyse hergün bir başlık açılıyor "HANGİSİ" diye... Sınıfdaki yoklamada hep eksik gözüken Suzuki'de GW250 inazumasının fiyatını 9.845 TL olarak açıklamış. Diğer 3 kardeş gibi supersport edasında değilse bile suzuki markası olarak 250 cc sınıfında bu fiyatla nasıl iş çıkartır sizce ne dersiniz?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    o sınıfta birde sym var ki...
    hakkı yenmeyecek cinsten..
    lakin;
    suzuki ve sym yanlış fiyat politikası uyguluyorlar...
    grenajları motor fiyatına çıplak motor satma derdindeler...
    tutarmı?
    10 tane satılacaksa o fiyata ancak 2 tane satarlar...

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Bu konu aşağıdaki linkte ayrıntılı olarak var.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ma-250-cc.html
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    10.000 tl yi geçmedikleri sürece o fiyata çok iyi iş yaparlar bence, şuan için hayalimdeki motor bu.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bence yapar...fiyatı ucuz tutulmuş..güncel olmayan bilgilerime göre ekimde geliyo...ekimde gelecek motor için uygun fiyat..ekim fiyatı bu olmayacaktır muhtemelen..suzukinin genel fiyat politikasını baz alarak söylüyorum...

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o sınıfta birde sym var ki...
    hakkı yenmeyecek cinsten..
    lakin;
    suzuki ve sym yanlış fiyat politikası uyguluyorlar...
    grenajları motor fiyatına çıplak motor satma derdindeler...
    tutarmı?
    10 tane satılacaksa o fiyata ancak 2 tane satarlar...
    yalnış düşünüyosun motorun fiyatı sadece grenajdan ibaret bi şey mi?
    tabikide hayır sende gt 250r var sanırım onda grenaj bol diye bol para vermişsin sanırım şuna kalıbımı basarım o grenajsız inazuma bu fiyata alabileceğin hyosunglardan daha sağlam daha iyi duran bana göre daha şekilli ve daha uzun ömürlü bi motor sen grenaja para verebilirsin ama ben ve benim gibiler genelde rahatlık ve sorunsuzluk ararlar ve bunu suzuki gayet iyi şekilde karşılıyor ve iyi bi fiyata bunu sağlıyor
    c3nk bunu beğendi.
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu aşağıdaki linkte ayrıntılı olarak var.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ma-250-cc.html
    Fiyatı konusunda bir şey okumadım

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    arkadaşım inazumanın özelliklerini incelemen yeterli. sym ve hyosung yabana atılacak markalar değiller ürünleri f/p olarak çok iyi gösteriliyor ancak suzuki ile kıyaslanmamalı. suzuki kalite üreten bir firma.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Honda cb125e
    suzukının gostergelerı nınjaya takalım nınja alalım derım:D saka bır yana beklıyorum gelınce gıdıp ıncelıcem.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabikide hayır sende gt 250r var sanırım onda grenaj bol diye bol para vermişsin sanırım şuna kalıbımı basarım o grenajsız inazuma bu fiyata alabileceğin hyosunglardan daha sağlam daha iyi duran bana göre daha şekilli ve daha uzun ömürlü bi motor sen grenaja para verebilirsin ama ben ve benim gibiler genelde rahatlık ve sorunsuzluk ararlar ve bunu suzuki gayet iyi şekilde karşılıyor ve iyi bi fiyata bunu sağlıyor
    Hocam mesele sağlamlık değil ancak 9500 gayme bile naked tarzı 250cc bir motosiklete fazla

örneğin
    Nasıl ki cbr 125 tvs apache yada cbf150 ile aynı para değil ve olması beklenilemezse

Aynı şekilde bir cbr 250 ile suzuki inazuma da aynı fiyat olmamalı. Bana kalırsa 250cc naked bir motosiklete 9000 üzeri verilen her kuruş haksız yere alınıyor. Yani sonuçta diğer racing motosikletlere göre bir artısı yok üstüne üstlük eksisi var. Bu durumda da aynı parayı vermek açıkçası benim içimden gelmez

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı gokayugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı konusunda bir şey okumadım

10 sahife var o yüzden dikkatini çekmemiş olabilir. Gerçi önemli de değil.
    Suzuki yetkilileriyle epey bir süredir Inazuma ıle ilgili görüşüyorum. Yaz sonunda geleceğini ,fiyatının 9850 tl olacağını söylediler ama motor geldiği zaman 9850 tl sözünü tutabileceklermi ben de merak ediyorum.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam mesele sağlamlık değil ancak 9500 gayme bile naked tarzı 250cc bir motosiklete fazla

örneğin
    Nasıl ki cbr 125 tvs apache yada cbf150 ile aynı para değil ve olması beklenilemezse

Aynı şekilde bir cbr 250 ile suzuki inazuma da aynı fiyat olmamalı. Bana kalırsa 250cc naked bir motosiklete 9000 üzeri verilen her kuruş haksız yere alınıyor. Yani sonuçta diğer racing motosikletlere göre bir artısı yok üstüne üstlük eksisi var. Bu durumda da aynı parayı vermek açıkçası benim içimden gelmez
    bu yönden bakınca haklısın aslında fiyatı şu an iyi zam yapılmazsa tabi ki eğer yapılırsa suzuki zaten türkiye de bitti bitecek kendini öldürür bana bu motor suzukinin can simidi olacak gibi geliyor bu sebeple artırmazlar gibi geliyo
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    tamamen tercih meselesi 250cc sınıfında naked makine yoktu sym hariç oda japon değil. Suzuki lastiğine kadar japon hiç bir parçası çinde üretilmiyor dolayısıyla fiyat olarak pahalı. Motor ömrü olarak bence sıkıntı yaşatıcak bir motor olmaz kalitesi belli. Üzerindeki gösterge panalinden bile kalite olduğu belli hangi modelde bu panel var cbr damı ninjadamı? Gelmeden önce tahminim 13bin tl civarındaydı bakalım gelince ne olucak. Param olsa düşünmeden alır yıllarca kullanırım. Şimdiden daha 1 sene oldu olmadı cbrdan gelen sesler konuşuluyor mekanik olarak ömrü nedir bilemiyoruz, ninja desen adam yıllardır aynı kasayı satıyor yeni makyajı gösterge panelini beyaz yaptı bildiğin midibüslerdeki panel yani sene olmuş 2012i... sorunsuzluk ve uzun yıllar kullanım için bence parasını hak eden bir motora benziyor.
    motoseyyah bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Fiyat makul hatta ucuz,dandik markaların 250 cc motorları 10 binden açıyor ağzını japon suzuki az bile demiş
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birincisi mesajımda kıyaslama gördünüz mü?
    orada sadece maliyeti baz alarak söyledim...
    granajlı honda 9800 lira ise, granajsız bir motorun maliyet fiyatı daha düşük olur açısından..
    umarım anlamışsınızdır bu sefer...
    suzuki yi sizden çok daha iyi tanıyorum, geçmişte suzukim vardı, o yüzden bana anlatmayın sağlamlılığını...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)