Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Sym Gts 250i evo Kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM GTS 250i EVO
    Arkadaşlar iyi forummlar, önümüzdeki hafta evo'yu alıyorum kısmetse; rodaj hakkında kullanım klavuzunda bilgi bulamadım (300 km boyunca sanırım ,max. kaç devir/hız?), sizlerin bir bilgisi var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Bu motoru almayı düşünüyrum eksik artı yönleri nelerdir hiç kullanmadım görünüşü çok güzel. Bagajının büyük olduğundan bahsediliyor.. Neyi var neyi yok bunun ?

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    bir önceki sayfada arkadaş artı ve eksı yonlerını guzelce acıklamış

İyi akşamlar arkadaşlar. ikinci el SYM Joymax 250 aldım. Ama motor iki aydır yattığı için kontağı çevirdikten sonra çalışmadı. Göstergesi çalışıyor ama akü bittiği için çalıştıramadım. Motor aldığım arkadaşın garajında duruyor. Bu Makinanın aküsü nerde bi türlü bulamadık. Nasıl çalıştırırız yardım edebilir misiniz

67tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250i evo
    Merhaba arkadaşlar bende evo kullanıcısıyım. motorumdan çok memmnunum. herkesede tavsiye ediyorum. şu an aynalara led ekliyorum. çok araştırdım ama çözümünü en sonunda buldum. şimdi yan aynaları sinyal gibi kullana bileceğim, joymax gibi. sizlerede tavsiye ederim. güzel duruyor. silikon kuruma aşamasında şu an. ayrıyeten bozuk yollarda ön tarafdan bir takırdı geliyor sizlere de oluyormu. hepinize iyi gezmeler.

kayahan_ksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250i EVO
    Bende 2 gün önce aranıza katıldım arkadaşlar.2011 den beri kafaya takmıştım bu motoru ancak nasip oldu
    OnurTr bunu beğendi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    alacak arkadaslara sağlamlığı konusunda bir fikir olur

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post3540585
    MurattoSan bunu beğendi.

benhasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Joyride+wolf 250
    Alıntı kayahan_ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2 gün önce aranıza katıldım arkadaşlar.2011 den beri kafaya takmıştım bu motoru ancak nasip oldu
    hayırlı olsun güle güle binin inşallah
    üzmez

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    bol aksesuarlı ve temiz makıne arıyorsanız motorum satılıktır. F800 alıcam kısmetse.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7806460/detay/

MurattoSan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    Merhabalar arkadaşlar. Uzun bir araştırmadan sonra 9000 km de çok temiz bir 250 EVO aldım. Motor gerçekten konforu olsun hızlanması olsun her şekilde güven veriyo. Rampa yukarı artçı ile çekişi mükemmel. Ağırlıklı olarak şehir içi kullanıyorum ve km'de 15-16 kuruşu geçmiyor yakıt sarfiyatı. Sele altı bagajı gerçekten çok kullanışlı. Almayı düşünenlerin kafasında en ufak bir soru işareti olmasın. Gerçekten verilen parayı hakeden bir motor...
    benhasan ve peacetrain bunu beğendiler.

Motosikleti
    Joyride+wolf 250
    Alıntı MurattoSan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar. Uzun bir araştırmadan sonra 9000 km de çok temiz bir 250 EVO aldım. Motor gerçekten konforu olsun hızlanması olsun her şekilde güven veriyo. Rampa yukarı artçı ile çekişi mükemmel. Ağırlıklı olarak şehir içi kullanıyorum ve km'de 15-16 kuruşu geçmiyor yakıt sarfiyatı. Sele altı bagajı gerçekten çok kullanışlı. Almayı düşünenlerin kafasında en ufak bir soru işareti olmasın. Gerçekten verilen parayı hakeden bir motor...
    hayırlı olsun güle güle kullanın kilometresi düşükmüş kaç model acaba benim evo 38 bin oldu maşallah halen memnunum inşallah sizde uzun km ler binersiniz
    MurattoSan bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR 2013
    Merhaba arkadaşlar, gts ile ilgili bir kaç kısa sorum olacak. Hem benim gibi kararsız arkadaşlarada yardımcı olacağı düşüncesindeyim.

1 Bu motor yamaha gibi(kıyas değil) problemsiz 80.000 km leri görürmü? (Motor bloğu açısından)
    2 Ara ve ağır bakımları ne kadardır? ve parça problemi yaşatır mı?
    MurattoSan bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    Teşekkürler. 2010 model ilk sahibinden geçen yaz aldım. Sadece yazları kullanmış motoru. O yüzden kilometre o kadar düşükmüş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Alıntı MaÇa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, gts ile ilgili bir kaç kısa sorum olacak. Hem benim gibi kararsız arkadaşlarada yardımcı olacağı düşüncesindeyim.

1 Bu motor yamaha gibi(kıyas değil) problemsiz 80.000 km leri görürmü? (Motor bloğu açısından)
    2 Ara ve ağır bakımları ne kadardır? ve parça problemi yaşatır mı?
    Merhaba. Öncelikle motor ömrü konusunda yorum yapacağım. Bu modelle o kadar km yapan var mıdır bilmiyorum ancak bunun bir önceki kasasıyla 60.000 km yapan bir arkadaşım var. Hala sorunsuz bir şekilde kullanıyor. Bakım zamanlarını aksatmadan düzgün bir şekilde kullanırsan bence neden olmasın...
    Bakım konusuna gelince ben Kuşadasında ikamet ediyorum. Hiç bakım yaptırmadım ancak fiyat aldım yetkili servisinden. 150 tl civarı bişey tutacağını söylediler. Yetkili servis dışında bi motosiklet tamircisi 80 ile 100 tl arasında tutacağını söyledi. Yapılan işlemler genelde standart oluyor. Yağ değişimi , filtre ve abs hidrolikleri tamamlanıyomuş sanırım. Bunun dışında başka bişey çıkarsa fiyatın artar diye belirttiler. Ağır bakım konusunda hiçbir fikrim yok. Parça problemi kesinlikle yaşanmıyor. İstediğin parçayı 3 gün içerisinde temin edileceğini söyledi yetkili bayi. Uzun lafın kısası alırsan memnun olacağın bir motor...
    SYM GTS 250i EVO

Motosikleti
    Joyride+wolf 250
    bende 2 adet gts var birisi eski kasa
    eski kasa olan şu an 64 bin km de
    yeni kasa 38 bin km de
    maşallah ikisindede tık yok
    iki ay önce debriyaj balatası değişimi gelmiştir diye spariş vermiştim
    debriyaj balatasını değiştirmek için açtığımızda daha yepyeni bir şekildi karşımızda duruyordu.
    bu arada michelin power pure diye bir lastik taktım arkaya çok hoşuma gitti süper bir lastikmiş
    önü de en kısa sürede değiştireceğim. tavsiye ederim
    MurattoSan bunu beğendi.

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun güle güle kullanın, ben de almayı düşünüyorum ancak fikir vermesi açısından motorunuz kaç model? Bir de ne kadara aldınız?
    MurattoSan bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    Alıntı peacetrain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullanın, ben de almayı düşünüyorum ancak fikir vermesi açısından motorunuz kaç model? Bir de ne kadara aldınız?
    2010 model 9000 kmde 7250 tlye aldım. Satan kişi çok memnun olduğunu çocuğu olduğundan araba almak zorunda olduğunu söyledi. Sormak istedikleriniz olursa sorabilirsiniz. Seve seve yanıtlarım...
    peacetrain bunu beğendi.
    SYM GTS 250i EVO

arkadaşlar merhaba bende sanırım aranıza katılacam. uzun süredir pcx kullanan biri olarak görüşlerinizi almak istedim.
    50000 km 2012 pcx kullandım düzenli servisine götürdüm ve şimdiye kadar bi sıkıntı yaşamadım. tek sıkıntım otobanda 110 u geçmemesi ve 1 saati geçen yolculuklarda bel ağrısı yapması.
    3000 km kadar da 2014 xmax abssiz kullandım ama cidden hem selenin yüksek olması hem rüzgarlı havalarda aşırı rüzgar alıp güvensiz durması, arka frenin ani fren yapılan durumlarda tekeri kitlemesi ( düşük hızlarda bile) beni soğuttu.
    Bu motorda fren mesafesi nasıldır?
    ani frende kitlenme kayma yapar mı?
    rüzgarlı havalarda kullanımı sıkıntı oluyor mu?
    forumda bi arkadaş yağmulu havada kullandığı için hava filitresi ıslanmış demiş? ben yaz kış kullanıyorum pcx i tık demedi, sym kış şartlarına uygun değil gibi bir anlam çıkmış arkadaşın dediğinden, durum böyle mi?
    son olarak 2013 model alacağım motor kasada yeni modellerde değişiklik oldu mu?
    cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    MurattoSan bunu beğendi.

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2010 model 9000 kmde 7250 tlye aldım. Satan kişi çok memnun olduğunu çocuğu olduğundan araba almak zorunda olduğunu söyledi. Sormak istedikleriniz olursa sorabilirsiniz. Seve seve yanıtlarım...
    Çok teşekkürler, bu motor hakkında kötü bir yorum, kronik bir sorun duymadım, hayırlısı olsun umarım kazasız belasız keyifle binersiniz...
    Kullandıkça yorumlarınızı (yakıt tüketimi vb.) paylaşırsanız sevinirim.
    MurattoSan ve mehmetenis bunu beğendiler.
    Fight till the end!!!

Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    Alıntı preputium64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba bende sanırım aranıza katılacam. uzun süredir pcx kullanan biri olarak görüşlerinizi almak istedim.
    50000 km 2012 pcx kullandım düzenli servisine götürdüm ve şimdiye kadar bi sıkıntı yaşamadım. tek sıkıntım otobanda 110 u geçmemesi ve 1 saati geçen yolculuklarda bel ağrısı yapması.
    3000 km kadar da 2014 xmax abssiz kullandım ama cidden hem selenin yüksek olması hem rüzgarlı havalarda aşırı rüzgar alıp güvensiz durması, arka frenin ani fren yapılan durumlarda tekeri kitlemesi ( düşük hızlarda bile) beni soğuttu.
    Bu motorda fren mesafesi nasıldır?
    ani frende kitlenme kayma yapar mı?
    rüzgarlı havalarda kullanımı sıkıntı oluyor mu?
    forumda bi arkadaş yağmulu havada kullandığı için hava filitresi ıslanmış demiş? ben yaz kış kullanıyorum pcx i tık demedi, sym kış şartlarına uygun değil gibi bir anlam çıkmış arkadaşın dediğinden, durum böyle mi?
    son olarak 2013 model alacağım motor kasada yeni modellerde değişiklik oldu mu?
    cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    Merhabalar. Öncelikle hız konusuna açıklık getirmek isterim. Düz yolda çok rahat bir şekilde 145 km sürate çıkabiliyorum. Bende araba da var ancak havanın güzel olduğu günlerde Kuşadası Selçuk arası yol yapıyorum. Yaklaşık yarım saatlik bir mesafe ve hiç bir şekilde yormuyor beni. 178 boyum var ve 70 kiloyum. Öndeki cam sayesinde hiç bir şeklide rüzgar almıyorum açıkçası. Daha uzun boylular için durum nedir pek emin değilim. Fren konusuna gelince ön ve arka frende abs mevcut ve bu zamana kadar tekeri kilitleme gibi hiç bir şey gelmedi başıma. Motorum 2010 model ve üzerinde hala fabrika çıkışlı lastikler mevcut. Servis elemanı çok fazla dikkat etmem gerektiğini söyledi ama bu zamana kadar hiç sorun yaşamadım. Fren yapıldığında kayma yapması kesinlikle lastik ve kalitesi ile ilgili bir durumdur. Lastikler iyiyse ve o şartlardaki mevsime uygunsa hiç bir şekilde kayma yapacağını düşünmüyorum. Hava filtresinin ıslanma konusuna gelince böyle bir şeyin mümkün olduğunu da kesinlikle düşünmüyorum. Motosikletimi yıkarken göstergeler dahil olmak üzere bütün her yerine tazzikli su tutarak yıkıyorum hiç bir yerine ne su kaçıyo ne de herhangi bir sorunla karşılaşıyorum. 2 hafta önce motosikletin 3000 km bakımını yaptırdım. 130 tllik bir tutarla halloldu yetkili servisinde. Hava filtrem çok kirliydi ve değiştirildi. Bakım öncesi 40 tl ile 240 km giderken bakımdan sonra 40 tl ile 278 km yol yaptım. Bakımdan sonra motosikletin rölantide çalışma sesi olsun çekişi olsun mükemmel bir duruma geldi. Son olarak kasa değişimi bu aralar olmayacakmış. Yetkili satıcıya gidip danıştığımda bu kasanın joymaxten daha fazla tutulduğunu joymax alanların satıp tekrar buna dönmek istediğini söyledi. 2016 yılında da aynı kasayla üretime devam edeceklermiş. Ekstra bişey olur mu bilemem açıkçası. Belki joymaxteki gibi bi kalorifer peteği eklerler. Belki bi usb eklerler ama onun dışında pek fazla değişim olacağını düşünmüyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Alıntı peacetrain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler, bu motor hakkında kötü bir yorum, kronik bir sorun duymadım, hayırlısı olsun umarım kazasız belasız keyifle binersiniz...
    Kullandıkça yorumlarınızı (yakıt tüketimi vb.) paylaşırsanız sevinirim.
    Rica ederim. Bi üstteki yazımda paylaştım ancak yakıt konusunda fazla detaya giremedim. Bakım öncesinde Çoğunlukla şehir içi olmak üzere 40 tl ile 240 km civarında yol gidiyordum. Genelde artçı ile kullanıyorum. Bakım sonrası aldığım 40 tllik benzin ile 278 km yol gittim. Yani kmde 15 16 kuruş arası yakıyo. Motosikletin yakıt sarfiyatı gerçekten mükemmel. Bu seviyede olmasının en büyük sebebi enjeksiyonlu sisteme sahip olması. Karbüratörlü olan eski model bundan biraz daha fazla yakıyo. Şu anda 50 tllik yakıt aldım. Ne zaman biter pek emin değilim açıkçası =) 330 340 km gibi bir mesafe hesapladım ben. Yakıt bittiğinde bilgilendiririm herkesi.. Teşekkürler..
    SYM GTS 250i EVO

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Merhaba arkadaşlar. İstanbul Avrupa yakasında güvenilir usta arıyorum. Bir iki güneş yanığı olan parçayı boyatacağım, bu motosikletten anlayan iyi bir usta önerirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)