Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    E tabi tüm amacı farklı makineler. Ortak yönleri yok denecek kadar az.. Birbirine göre artıları eksileri bol miktarda var..
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    ben 07 sattım, 09 değil de fazer 8 almayı düşünüyorum. Karakter olarak fazer 8'in yapısı daha çok hoşuma gidiyor.

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E tabi tüm amacı farklı makineler. Ortak yönleri yok denecek kadar az.. Birbirine göre artıları eksileri bol miktarda var..

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Kullanım amacına göre değişir. Ben km'lerimin %70'ini uzun yolda yapıyorum. Yılda ortalama 20 bin km yol yapıyorum. Bu yüzden naked ve hırçın bir motor beni yoracaktır. Ki yapım da öyle çılgın haşere çocukvari değildir 09'un hitap ettiği kitle apaçık belli.. Ama çok eğlenceli bir makine..
    "CaRPe DieM"

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    profil fotoğrafıma bakarsan ben de 09 kullandım, aynı fikirdeyim eğlenceli olduğu konusunda. kişilik olarak benziyoruz sizinle, o yüzden ben de fazer 8 tarafındayım
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanım amacına göre değişir. Ben km'lerimin %70'ini uzun yolda yapıyorum. Yılda ortalama 20 bin km yol yapıyorum. Bu yüzden naked ve hırçın bir motor beni yoracaktır. Ki yapım da öyle çılgın haşere çocukvari değildir 09'un hitap ettiği kitle apaçık belli.. Ama çok eğlenceli bir makine..

Bugün 1000 km bakımı yapılacak rodaj rodaj derken bitti sayılır birdaha rodaj olayına girmeye cesaret edemem herhal cok sıkıntılı abi, neyse abi senkron ayarı diye bişeyden bahsetmişler farklı motorlar bizde bole bişey yaptıran varmı ? İnsanlar kesinlikle yapılmalı falan demişler bende merak ettim üstadlara bir sorayım dedim

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hayır. Rodaj sürecinde belli periyodik değişik ve bakımlar var bunların yapılması yeterli. Bu kadar yeni bir motor için senkron ayarı mantıksız olur...
    "CaRPe DieM"

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    senkron ayarı karbiratörlü motorlarda olur bildiğim kadarıyla.

her karbiratör ve silindir birbiri ile uyumlu çalışsın diye.

yeni nesil motorlarda böyle birşey yok, elektronik zaten.

mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8
    arkadaşlar orta ayağı serviste taktırdım; ancak bana bi garip geldi düz yerde ve ya iniş aşağı bi yerde sanki dokunsan ayaktan inecek gibi oluyor. bu normalmi? yoksa bi ayarı falan mı var?

Motosikleti
    Honda NC 750X
    mehmet evet biraz dik duruyor, düzlükte problem olacağını sanmam. baya bir denedik zorladık düşmüyor, ama yokuşta tehlikeli olabilir ki zaten yokuş aşağı orta sehpaya almak mantıklı değil.

sorması ayıp kaça taktırdın?

Motosikleti
    fazer8
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmet evet biraz dik duruyor, düzlükte problem olacağını sanmam. baya bir denedik zorladık düşmüyor, ama yokuşta tehlikeli olabilir ki zaten yokuş aşağı orta sehpaya almak mantıklı değil.

sorması ayıp kaça taktırdın?

450 TL (9 taksit) motoru aldığım yamaha bayisi getirtti. montaj 5 tl aldı servis.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    ben de 450 ye aldım, montajı kendim yaptım.

montaja 50 almıştır servis di mi? sen yanlışlıkla 5 yazdın

Motosikleti
    fazer8
    ben de 450 ye aldım, montajı kendim yaptım.

montaja 50 almıştır servis di mi? sen yanlışlıkla 5 yazdın

yanlış yazmadım. bozuk 5 tl at dedi. koruma demiriyle takozu taktırdığımda 10 tl aldı. servisi küçükken bisikletimi yapardı. şimdi motorumu yapıyor. yağ değişimde sadece yağ parası aldı. işçilik almadı. ben servis yönünden çok şanslıyım. küçüklükten beri tanıştığım birisi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    senkron ayarı karbiratörlü motorlarda olur bildiğim kadarıyla.

her karbiratör ve silindir birbiri ile uyumlu çalışsın diye.

yeni nesil motorlarda böyle birşey yok, elektronik zaten.
    Bildiğim kadarıyla enjeksiyonlu motorlarda da senkron ayarı var. Ama öyle sık yapılan bir işlem değil, motorun ağır bakımı geldiğinde yapılıyor. Genelde performans egsoz (Tüp) takılan motorlarda zamanla subapların avans ayarı kaçıyor ve yayları yoruluyor. Bunu gidermek içinde senkron ayarını ağır bakımda elden geçiriyorlar..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı mehmetoguzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış yazmadım. bozuk 5 tl at dedi. koruma demiriyle takozu taktırdığımda 10 tl aldı. servisi küçükken bisikletimi yapardı. şimdi motorumu yapıyor. yağ değişimde sadece yağ parası aldı. işçilik almadı. ben servis yönünden çok şanslıyım. küçüklükten beri tanıştığım birisi.
    oha be montajı baya bir iş, 50 tl isteseler verilir yani. şanslısın, gerçi ben kendim yapıyorum bu tür işler. ben daha mı şanslıyım ne
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    fazer8
    oha be montajı baya bir iş, 50 tl isteseler verilir yani. şanslısın, gerçi ben kendim yapıyorum bu tür işler. ben daha mı şanslıyım ne

10 dakka civarı sürdü. sen biraz daha şanslıymışsın

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı mehmetoguzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 dakka civarı sürdü. sen biraz daha şanslıymışsın
    ben en az yarım saat 40 dk uğraştım, ama tabi ilk defa taktım. düşüne düşüne, baka baka

hayırlı olsun.
    mehmetoguzzz bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

İlk bakımını dün yaptırdım 210 tl tuttu, fakat kafa grenajından 3000 4000 devirlerde zırıltı geliyordu baktılar ama yapamamışlar birazcık azalmış zamanla kesilirdiye umut ediyorum. Ben orta ayaklık almadım ön ve arka için sehpa aldım, garantiden cıkmasın diye Akrapovic egzoz siparişi geçtik 2500 dediler ama sanırım 2000 e bağlayacağız sizce fiyat nasıl?

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk bakımını dün yaptırdım 210 tl tuttu, fakat kafa grenajından 3000 4000 devirlerde zırıltı geliyordu baktılar ama yapamamışlar birazcık azalmış zamanla kesilirdiye umut ediyorum. Ben orta ayaklık almadım ön ve arka için sehpa aldım, garantiden cıkmasın diye Akrapovic egzoz siparişi geçtik 2500 dediler ama sanırım 2000 e bağlayacağız sizce fiyat nasıl?
    ben ilk bakıma 120 tl verdim sanırım, yıldız motor.

motorun sağından solundan gelen sesleri bana göre sadece kullanıcı tespit edip kesebilir, bu konuda servisden fayda beklemeyin. sürekli binmedikce sesin nereden geldiğini keşfedemezsiniz.

bende önce ön arka sehpa düşündüm ama zinciri nerede yağlayacağım, yada tekeri nerede sökeceğim belli olmayacağı için orta sehpa pahalı da olsa mantıklı geldi.

Motosikleti
    fazer8
    Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ilk bakımı 120 tl ye yaptırdım. ben de orta ayak taktım. bence en pratik olanı orta ayak. kimseye ihtiyac duymadan ayağa alıp , yağlama temizleme işlemi yapılabiliyor. yurtdışından yakınım 900 tl ye leovince marka egzoz getirdi. garanti sorunu çıkacak olursa da iki vidası var sökerim orjinalini takar giderim... ayrıca aynı akrapovic marka ve aynı model egzoz korlas da 1500 tl fiyat vermişlerdi(sadece üzerinde FZ8 yazısı yok) . yine de karar sizin. akrapovic in sesi biraz az geleceğini düşündüğümden leovince taktım.

ben ilk bakıma 120 tl verdim sanırım, yıldız motor.

motorun sağından solundan gelen sesleri bana göre sadece kullanıcı tespit edip kesebilir, bu konuda servisden fayda beklemeyin. sürekli binmedikce sesin nereden geldiğini keşfedemezsiniz.

bende önce ön arka sehpa düşündüm ama zinciri nerede yağlayacağım, yada tekeri nerede sökeceğim belli olmayacağı için orta sehpa pahalı da olsa mantıklı geldi.
    hocam sadece yağına 105 tl yazmışlar ipone yag 40 işçilik birde koltuk altında taşımak için zincir yağı var hepsi dahil. birde usta gösterge panelinden gücünü istersen arttıra biliriz dedi hatta tarif etti yapma dedim ama biraz daha km yaptıktan sonra deneyeceğim sanırım. Egzoz hakkında ne diyosun hocam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)