Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    olsun ne yapalım kahvaltı yapalım o zaman

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Egzoz arıyorsan bende mivv duruyor, sök 5dk, tak 5 dk, bir alyen bir 13 anahtar....ama ses bana göre değilmiş bu motorda!

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    R77'yi aldık. her ne kadar defolu çıksa da.. Benim anlamadığım, bu adam bağlantı borusunda yerine geçmesi için işlem yaptıysa bu egsoz Fazer egsozu değil, başka bi uydurma egsoz. Hatta beki de yoshi bile değil..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Cihan aldığın egzoz sıfır ayarında orjinal bir egzozdur, defolu değildir. Tertemiz bir egzozdur geldiğinde göreceksin, içini boş yere çürütme . Sadece ara boru üzerinde değişiklik yapıldı. En ufak bir çizik dahi yok,50 km dahi kullanmadım. Orjinalliğinden temizliğinden emin olmasam bir kere ben sana aracı olmazdım. Ki ben o vatandaşa zaten sattım paramı aldım. Öncelikle şunu bilmeni isterim R77 sağ yandan egzozlu tüm modellere uygun bir egzozdur. Yoshimuranın kendi sitesinde Fz8'de tavsiye ettiği egzozdur. Susturucu aynı ara borusu sadece modele göre değişir.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    İyi de, bunda olması gereken; Yoshimura markasının her modele göre ayrı kelepçe veriyor olması lazım egsozun yanında..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Bu adamda sadece egzoz vardı. Benzer ara boruyu uyarladı fazere. Normalde sıfır satış yerinden alırsan orjinal ara borusu ile gelir tabi. Geçen hafta 2013 636 kawada gördüm mesela R77'yi. Sadece fazer800 egzozu değil.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    O ara boruyu merak ettim. Burada bi araştırıp soruşturcam bakalım. Senin performans düşüklüğü yapıyo dediğin olay ondan yapıyo olabilir. Ustaya sordum, kesinlikle performans düşüklüğü yapmaz, hatta yüksek devirlerde performansı arttırıcıdır bu egsozlar diyor.. Ara boruyu görelim bakalım neymiş..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Ara borunun performansı etkileyecek hiç bir fonksiyonu yoktur. Headers ile tüpü bağlayan adı üstünde borudur

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

Sadece egzoz uygulaması performans artışından ziyade düşme sağlar. Filtre ve beyin (yazılım) ile birlikte bir fark görülebilir oda çok kayda değer değil. Bu uygulama sadece ses için yapılabilir.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Aynı fikirde değilim.. Tamam etkileyici bir performans getirisi yok ama motordan bir performans kaybı yaratmaz..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Üst devirleri canlandırır, alt devirde biraz kayıba neden olur.
    MNS-FZ6 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Ben özellikle alt devirlerde kayıpı çok hissettim, daha geç topluyordu.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Görücez bakalım artık.. Bu arada bu egsoz neyin egsozu? Onu da öğrenmek lazım. Uyumlu mu değil mi.. Yoshimura'nın kendi kitapçıklarına baktım. Yoshi, her modele ayrı R77 çıkarmış.. Kompresyon değerlerine bakmam lazım bu egsozun hangi motorun egsozu olduğuna göre..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Cihan sen egzozlu motor binmeye alışık olduğun için seversin diye düşünüyorum. Ben gazla oynamayı biraz seven biriyim haliyle farkı hissedebildim. Arkadaşım da denedi o fark edememişti, yani aradaki fark seni rahatsız etmeyebilir.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Dediğim gibi bakalım artık ne olacak.. Gerçi bir ay sonra falan takıcam anca..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Marka firmalara bakarsanız genelde egzoz tüplerini standart yaparlar, geriye kalan bağlantı aparatları ve ara borular modele özgü olur. Yani her motor için ayrı egzoz tüpü üretmezler! Kısaca o egzoz size olur hiçbir zararı olmaz, sadece bağlantı borusunu adapte etmek gerekir. Örnek vereyim Leo Vince SBK Evo egzoz'un tüpü her modelde aynıdır,modele özel bağlantıları vardır.
    MNS-FZ6 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Doğrudur. Modele göre boğaz bağlantıları da belli bi standarda göre yapılmıştır ama gelişigüzel değil. O bağlantının yanlış kavisi bile çekişi etkileyebilir malesef..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Ara borunun kıvrımını kafana göre değiştirmezsin çünkü egzozun duruş yeri aynı. Zaten bir karış boru.

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

Egzoz geldi mi cihan?

Gelene kadar kahretçek seni bu

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hani dedik ya modelden modele değişkenlik gösteriyor dirsek, diye.. Başka modelin dirseği bu.. Onu söylüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

Şimdi geldi paket.. Kargoyu da bana kitlemiş adam. Satıcı ödemeli anlaşmıştık...

Hiç açasım yok paketi.. Eve götürünce açarım artık
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Evet doğru fazere uygun hale getirildi. Ağız kısmı headers tarafı biraz genişletildi.Gerçi biz hiç karışmadık o arkadaş halletti hepsini sağolsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

yaw aç şunu içini çürütme artık bu kadar, beğenmezsen satılır gider dert ettiğin şeye bak. Ölüme çare yok sadece cihancım.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Nerde bu 8'ciler. 3 kişi mi at koşturcaz burda..
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)