Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    can_frat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Motor 16 Subap silindir başına 2 emme ve 2 egzos subabı mevcut forum bir zamanlar çok canlıydı fakat şu an kimse yok facebooktaki fazer8 türkiye grubu daha aktif merak ettiğiniz konular için daima yazabilirsiniz herkese selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8
    cihan gitti sayfa durdu

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Gitmedi yav. Fazer candır. Biz herzaman Fazer'cıyız tek abone olduğum konudur daima
    mehmetoguzzz bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Arabacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha fazer 8
    Eksoz takmak için manifold ile eksoz arasına boru lazım. Bunu nasıl temin edebilirim. Fazer 8 için arkadaşlar.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Egsozu aldığın yerden temin edebilmen gerekiyor. Veya yine egsozun satıldığı yerlerde satılması gerekir.

Motosikleti
    Yamaha fazer 8
    Eksoz yurt dışından geldi sadece tüp var aradaki yarım dirsek boru yok. Sanırım eksozcu lar yapabilirler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Yapar da orjinali gibi görünmez tabi.
    mehmetoguzzz bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Benim de canım istiyor bu aralar bir akrapoviç. Hesaplı bir şey denk gelirse alırım.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de canım istiyor bu aralar bir akrapoviç. Hesaplı bir şey denk gelirse alırım.
    Senin egsozla işin olmazdı yav
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    YAMAHA FAZER 8
    Merhaba arkadaşlar,
    4000 km de olan 2014 model koyu gri race blue abs alarak aranıza katıldım.Alırken Maslaktaki yetkili servise sokarak ekspertizi yaptırdım ve aldım.Aldıktan sonra orta sehpa,arka sele yerine takılan shad sport rack çanta aparatı ve çanta aldım.Orta sehpayı daha taktırmadım ama bu hafta içi servise gidip taktırıcam,ayrıca sadece 1000 km bakımı yapıldığı için ne olur ne olmaz diye yağ filtresi ve yağınıda değiştirtmeyi düşünüyorum.Benden önceki sahibi akrapovic takmış ama ben stock haliyle aldım ve bu şekilde kullanmak istiyorum ,ama yinede egsozdan sonra bir ayar yapılmış mı diyede kontrol ettiricem.
    Genel olarak istanbulda tem otoyolunda kullanıyorum ve memnunum.Benim sadece sormak istediğim 5000 devir civarında motordan gelen bir titreşim var ve sol aynamı fitretiyor ve arkayı göremiyorum,sonraki devirlerde kalmıyor,acaba sizin motorlarınızda var mı?yoksa neden olabilir?
    Bu arada Adım Birkan ,istanbulda yaşıyorum,Evli ve çocuklu olduğum için motoru sadece işe gidip gelirken 60 km günlük kullanabiliyorum.
    Saygılarımla[IMG][/IMG]
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hayırlı olsun güvenli ve keyifli sürüşler dilerim. Aynanın bağlantılarını vs. kontrol ettin mi, bir gevşeme olmuş olabilir mi.

Bir de merak ettim, sürücü o çantaya yaslanamıyor sanırım di mi
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    YAMAHA FAZER 8
    Teşekkürler ,ayna bağlantılarını kontrol ettim,ama titreşim genel olarak o devirde hissedilebiliyor.Yaslanarak sürüş olmuyor malesef,anca yol müsaitken tek elle sürüşde yaslanma mümkün olabiliyor.Boy 185 olunca hafif de olsa öne doğru eğik gitmek bazen yorabiliyor

Motosikleti
    CB 600f Hornet
    Alıntı birkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    4000 km de olan 2014 model koyu gri race blue abs alarak aranıza katıldım.Alırken Maslaktaki yetkili servise sokarak ekspertizi yaptırdım ve aldım.Aldıktan sonra orta sehpa,arka sele yerine takılan shad sport rack çanta aparatı ve çanta aldım.Orta sehpayı daha taktırmadım ama bu hafta içi servise gidip taktırıcam,ayrıca sadece 1000 km bakımı yapıldığı için ne olur ne olmaz diye yağ filtresi ve yağınıda değiştirtmeyi düşünüyorum.Benden önceki sahibi akrapovic takmış ama ben stock haliyle aldım ve bu şekilde kullanmak istiyorum ,ama yinede egsozdan sonra bir ayar yapılmış mı diyede kontrol ettiricem.
    Genel olarak istanbulda tem otoyolunda kullanıyorum ve memnunum.Benim sadece sormak istediğim 5000 devir civarında motordan gelen bir titreşim var ve sol aynamı fitretiyor ve arkayı göremiyorum,sonraki devirlerde kalmıyor,acaba sizin motorlarınızda var mı?yoksa neden olabilir?
    Bu arada Adım Birkan ,istanbulda yaşıyorum,Evli ve çocuklu olduğum için motoru sadece işe gidip gelirken 60 km günlük kullanabiliyorum.
    Saygılarımlahttp://<a href="http://hizliresim.co...mR.jpg</a></a>
    Öncelikle yeni motorunuz hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. Eğer sizin için de bir sıkıntı teşkil etmiyor ise ne kadara aldığınızı yazar mısınız ? Zira naked bike dan oldukça sıkıldım sport touring makine olarak fazer 8 lere bakıyorum bnde ama 2013 modelden yukarı ve ABS li olarak ikinci el fiyatlarını (sahibinden.com da )yüksek buluyorum

Motosikleti
    fazer8
    hocam ben tiger taktım ..seste gayet tatmin edici..toplamda 820 tl verdim..full carbon..boşuna yabancıları zengin etmeyelim..internetten bak ses farkları yok denecek kadar az..
    MNS-FZ6 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA FAZER 8
    Bana farklı şekilde geldiği için uyguna geldi fakat genel olarak motorun fiyatı yüksek olduğu için sanırım satanlarda ona göre fiyat düşünüyorlar.Sonuçta belli bir rakamın üstündeki motorlarda sofır alındıysa satarkenki zarar oranını minumumda tutmak istiyorlar.sonuç olarak kimse acil bir durumu yoksa aldığı fiyatın yüzde 20-30 gibi aşağı rakamlara satılmasını istemez.Tabi birde hem alıp kullanan ve üzerinede kar ekleyen ilanlarada zaten bakmanın anlamı yok
    Umarım istediğiniz motoru en kıza zamanda bulursunuz.

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin egsozla işin olmazdı yav
    ya işte ara sıra esiyor Bazen biraz ses arıyor insan.
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha fazer 8
    Eğer istersen bendekini satayım sana hesaplı veririm. 05448705912

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Alıntı birkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Saygılarımlahttp://<a href="http://hizliresim.co...mR.jpg</a></a>
    Selam Birkan, yeni motorun hayırlı olsun güle güle kullan.

Bahsettiğin titreşim bence normal. Motosikletler illaki belirli bir titreşim üretir nede olsa motor direk şasiye bağlı ve arada otomobillerde ki gibi lastikli motor takozları yok. Her şey direk iletilir...

Eğer motoru şasiye bağlayan saplamalar da ve ya başka şasi bağlantılarında vs bir gevşeklik yoksa ve bahsettiğin titreşimde aşırı değilse normaldir. Sıfır titreşim bence olmaz.

Motosikletin daha yeni bu belki ileri ki kilometrelerde azalır. Kullandığın yağı ile de alakalı da zaman zaman titreşim artar ve ya azalır.

Benim Fazer 6 da örneğin 6-6500 bin devir dolaylarında tatlı bir titreşim veriyor, özellikle pipimin depoya değdi yerden. Gıdıklıyor resmen

İyi yağ kullan, soğukken sıkıştırma gerisinden korkma!!!

serkan turha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Satlik 2013 fazer 8 abs ilgilenenlere duyrulur

serkan turha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkan turha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satlik 2013 fazer 8 abs ilgilenenlere duyrulur
    Reno kangoyla takas olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)