Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki KLX 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    USA den naked karanej seti aldım ama hepsi stickerlı geldi . Burada setinin 1.000TL üstü olduğunu hesaba katınca onlara dokunasım gelmedi. Aslında sevinmedim de değil. 250USD ye full setimiz oldu :D . Eskileri Sedat57 ile söktük motoru en dip noktasına kadar temizledik ve WD 40 ile sildik. Eski karenajlardaki yarım yamalak stickerları söktük ve güzelce temizledik. Eski rengine döndü hepsi.

Tek sorun arka sağ karenaj çok fazla çizik bu sticker için sorun olabilir. Çok fazla girinti çıkıntı zamanla hava kabarcığı yapabilir. Bunu nasıl düzeltebiliriz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Nasıl düzelir bilmiyorum da 1.000 TL civarı bir sticker-grenaj seti acayip yüksek bir fiyat. Hem de çok ciddi yüksek bir fiyat. Aprilia'nın arazi motorunun bile grenajı komple 100$~250TL arası bulunabiliyor diyorlardı, aynı fiyatları husqvarna kullanan birisi daha söylemişti kendi motoru için.
    #sürenadam

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl düzelir bilmiyorum da 1.000 TL civarı bir sticker-grenaj seti acayip yüksek bir fiyat. Hem de çok ciddi yüksek bir fiyat. Aprilia'nın arazi motorunun bile grenajı komple 100$~250TL arası bulunabiliyor diyorlardı, aynı fiyatları husqvarna kullanan birisi daha söylemişti kendi motoru için.
    Maalesefki bu ZMoto fiyatı. Yan karenajlar 250tl x2 arkadakiler 200 x2 ön çamurluk ve arka kuyruk da eklenince 1000TL üstüne çıkıyor. Orjinal karenaj seti o fiyatlarda. Aslına bakarsan profesyonel kros motorları için bir çok yan sanayi karenej seti bulunmakta ve fiyatlarıda çok çok uygun. Çin de olan setler ise çok daha ucuz, fakat KLX için bit türlü bulamadım. Bir çok yere mesaj attım fakat yok. İllaki orjinal almak gerekiyor. Orjinalini buradan almaktansa USA dan almak çok daha ucuza geliyordu naked olarak yani stickersiz aldım sağolsunlar full set göndermişler .

Eski karenajları güzelce temizleyip çizikleri yok edip elimdeki stickerları kaplıyorum. Manetler, elcikler ve fren balatalarını değiştirdim. Genel bakım yağı suyu filtleri vs vs bakımı da tamam. Bir kaç noktada paslanmalar gördüm onlarında yaza kadar icabına bakarım. Şu ana kadar bana maliyeti 1000TL yi buldu. 8500 den açılan fiyatı 7750 ye indirince aradaki farkı motor için harcarım demiştim. Çok da güzel oldu. Bir sıkıntım var. Ağır araziye girmeye kıyamayabilirim :D

Motosikleti

Her gün bir parça :D
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Motosikleti
    Motorun karenajlarını sökmüşken dedaylı temizliğini de yaptık Yardımlarından dolayı Sedat_57 ye de taşekkürlerimi sunarım.

Mucize ilaç WD40 yine çok işimize yaradı

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Takım taklavatta sorun olmadıkça elimizden geleni yapıyoz ya allaha şükür şu zamana kadar bi kaç yer sökmeyi öğrendik ramçoyla lokman abiden Bende onlara saygılarımı ileteyim burdan
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    kawasaki klx 250s
    çamurlu bir geziden.

Syanur ve Aykut009 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Beyler,bu soğuk havalarda motora binebilirseniz bir oto elektrikçisine gidin,antifirizin derecesini ölçtürmekte büyük yarar var.

Motosikleti
    Savas abi dun aksam biraz bineyin dedim fakat kar cok yumusakti umdugum gibi olmadi pek . Onerebilecegin karda surus teknikleri varmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savas abi dun aksam biraz bineyin dedim fakat kar cok yumusakti umdugum gibi olmadi pek . Onerebilecegin karda surus teknikleri varmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Karlı asfaltta/buzda yapabileceklerimiz sınırlı.
    1-lastiklere çamaşır ipi sarmak,
    2-her zamankinden bir yüksek vites,
    3-daha az fren,daha az debriyaj kullanımı,
    4-asfaltta buzlanma olan izlerden kaçınmak
    bunların hepsinden daha önemlisi hiç bir şekilde vücudun tek bir noktasını bile üşütmemek,özellikle kasık,parmak ve ayak uçlarını.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karlı asfaltta/buzda yapabileceklerimiz sınırlı.
    1-lastiklere çamaşır ipi sarmak,
    2-her zamankinden bir yüksek vites,
    3-daha az fren,daha az debriyaj kullanımı,
    4-asfaltta buzlanma olan izlerden kaçınmak
    bunların hepsinden daha önemlisi hiç bir şekilde vücudun tek bir noktasını bile üşütmemek,özellikle kasık,parmak ve ayak uçlarını.
    Abi kasık durumundan bende şikayetçiydim bu soğuk havalarda ama boş durmadım. Kendimce önlemlerimi almaya çalıştım, yaptık bişeyler.

Parmak olarak da eldivene sarıldık, kalın eldiven giyiyorum, hatta biraz daha önlem alıcam yakında.

Ama gözünü seveyim şu ayak uçları için bir förmülün varsa söyle... Yok kışlık yok termal çorap giymeliymişiz felan... Abi çorapla olacak iş değil, kayakçı çorabı giyiyorum olmuyor. 2-3 kat giyince de terliyor eninde sonunda ve yine üşüyor. Botlarım motor botu, %100 kışlık değil ama yazın yazlık kesinlikle değil. Hiç su almıyor içeri, kışa yönelik diyebilirm, korumaları ve kalınlığı ideal. Ama bot+çorap ile her seferinde(şehir içi kısa sürüşlerde bile) ayaklarımız net! üşüyor. Belki dayanılmayacak kadar değil ama uzun vadede sıkıntı olacak kadar diyelim...

Uzun lafın kısası ayak uçlarım ne yapsam da üşüyor, aklıma bir fikir de gelmiyor. Senin önerin var mı?
    #sürenadam

Motosikleti
    kawasaki klx 250s
    http://www.youtube.com/watch?v=5rFM84yyZsw

klx 250sf asfalt yol performansı.

bu sf modeli türkiyede yok sanırım haksızmıyım.

250s ve 250sf arasındakı fark tam olarak nedir?

Motosikleti
    Bu gün akünün zayıflığı biraz canımı sıktı ve akü araştırmalarına girdim. Çin malı akülerin kalitesizliği ve Yuasa'nın pahalı olması sebebi ile Bosch akülere bakıyordum. Şöyle bir model buldum, bu sizce uygun olur mu?

http://www.akusepeti.com/Bosch-YTX9-...usu,PR-18.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Birde şunu buldum.
    http://www.pilburada.com/yuasa-ytx7l-bs-12v-6ah-super-mf-tip-bakim-gerektirmeyen-motosiklet-akusu-55120u.html

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Akü açıkçası benim de kafamı kurcalıyor, bizimki de gidici. Bu konuda tecrübesi olan bir arkadaştan ben de yardım bekliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Abi kasık durumundan bende şikayetçiydim bu soğuk havalarda ama boş durmadım. Kendimce önlemlerimi almaya çalıştım, yaptık bişeyler.

Parmak olarak da eldivene sarıldık, kalın eldiven giyiyorum, hatta biraz daha önlem alıcam yakında.

Ama gözünü seveyim şu ayak uçları için bir förmülün varsa söyle... Yok kışlık yok termal çorap giymeliymişiz felan... Abi çorapla olacak iş değil, kayakçı çorabı giyiyorum olmuyor. 2-3 kat giyince de terliyor eninde sonunda ve yine üşüyor. Botlarım motor botu, %100 kışlık değil ama yazın yazlık kesinlikle değil. Hiç su almıyor içeri, kışa yönelik diyebilirm, korumaları ve kalınlığı ideal. Ama bot+çorap ile her seferinde(şehir içi kısa sürüşlerde bile) ayaklarımız net! üşüyor. Belki dayanılmayacak kadar değil ama uzun vadede sıkıntı olacak kadar diyelim...

Uzun lafın kısası ayak uçlarım ne yapsam da üşüyor, aklıma bir fikir de gelmiyor. Senin önerin var mı?
    bu konudan muzdarip olmayanı da duymadım
    Ben de enduro botu kullanmama rağmen kışın botlar soğuğa çare değil,
    soğuk+rüzgarın vurdugu botun pek şansı olmuyor zaten.,mesela şu anda bulunduum yer -4 lerde geziyor,motor üzerinde botlar bunu en az -14 hissedecek,bot ıslanırsa kesinlikle buz tutar
    ben neopren çorap kullanıyorum çok soğukta,kesinlikle işe yarıyor.

http://www.free-moto.com/urunler/ter...lik_corap.html
    camiye giderken de bu çoraplar çok iyi oluyor

ben ayrıca free motodan çoraplı içlik pantolor ve üst de aldım,çok soğukta kesinlikle işe yarıyor,yalnız plastik bazlı olduğu icin terlenirse üsütmeden sıcak bir ortamda üst değilştirmek gerekir.
    mehmetmumtaz bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Teşekkür ederim,

Neopren çorap işini biraz araştırayım. Mantıksız değil. Ben de freemoto'dan neopren dizlik almıştım. Kış dışında yakındaki halısahaya giderken dizlik altına giyiyorum, baya işe yarıyor. Serin havada bile tek başına iş yapıyor diyebilirm. Ama neoprenin de en büyük sıkıntısı dediğin gibi terletme olayı. Neopren çorap nekadar gündelik kullanıma uygun olur bilmiyorum ama deneyebilirim.

Buarada senin boy kaçtı abi? Daha önce yazdıysan kaçırmış olabilirim, şu mont için verdiğin siteyle irtibata geçtim. Benim boy 1.81 felan, sanırım L beden olacak gibi cekette. O açıdan sordum
    #sürenadam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Teşekkür ederim,

Neopren çorap işini biraz araştırayım. Mantıksız değil. Ben de freemoto'dan neopren dizlik almıştım. Kış dışında yakındaki halısahaya giderken dizlik altına giyiyorum, baya işe yarıyor. Serin havada bile tek başına iş yapıyor diyebilirm. Ama neoprenin de en büyük sıkıntısı dediğin gibi terletme olayı. Neopren çorap nekadar gündelik kullanıma uygun olur bilmiyorum ama deneyebilirim.

Buarada senin boy kaçtı abi? Daha önce yazdıysan kaçırmış olabilirim, şu mont için verdiğin siteyle irtibata geçtim. Benim boy 1.81 felan, sanırım L beden olacak gibi cekette. O açıdan sordum
    1.79 85 kg
    ben ce XL al,boydan daha iyi olur

Motosikleti
    Yuasa'nın
    http://www.pilburada.com/yuasa-ytx7l-bs-12v-6ah-super-mf-tip-bakim-gerektirmeyen-motosiklet-akusu-55120u.html

aküsünü aldım. Diğer akü ile resmen cebelleşiyormuşum. Tek marş, tek dokunma ile tık diye çalışıyor. Gösterge panelinde aydınlatmadaki hafif dalgalanmada tamemen gitti.

Motosikleti
    kawasaki klx 250s
    uludağda bir geziden.

iptaluyelik02 bunu beğendi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    bu motorda 156 km hızı gören varmı arkadaşlar..Blamir nickli hüseyin ağamın motoru gördüde benim motorun gösterge 146 idi..Fakat benim motorun (kaymakam) ölçümler şanzumanda yapıldığından yanılma payı yok denecek kadar az klx te durum değişik ön den eski sistem...Geçen F1 miydi göstergede ışık yandı dedim yağını neyin kontrol edelim yağ çubuüğunu bulamadık
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)