Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    kendimi fazer a ihanet etmiş gibi görüyorum :( bir cbf600 aldım dün.
    ama fazer aşkım bitmeyecek gibi hissediyorum. cbf gerçekten sakin bir motormuş. hemen hissettiriyor.
    umarım yakın zamanda istediğim gibi bir fz6 ile dönüş yaparım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Fazer CBF ile aldatılır mı yavvvv?

Motosikleti
    Yamaha fz6
    Merhaba bende fazer imi yeni aldım 2006 modeli çok güzel seri bir makina fakat rolenti de bir sıkıntı var ve sanki bazen motorlardan biri veya birkaçı çalışmıyor gibi düşük devirde kesiklik yapıyor acaba forumda okudum tps sensörü diyorlar sizede oylemidir. :(

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Fazerda bir tane motor var ya çalışır.yada.hiç çalışmaz rolantide iken devir kaçde 1280 lerde seyretmesi lazım
    98 Beygir.....

brkpls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6
    Alıntı Petreli10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende fazer imi yeni aldım 2006 modeli çok güzel seri bir makina fakat rolenti de bir sıkıntı var ve sanki bazen motorlardan biri veya birkaçı çalışmıyor gibi düşük devirde kesiklik yapıyor acaba forumda okudum tps sensörü diyorlar sizede oylemidir. :(
    aynı sorun bendede vardı , arızanın tps olup olmadıgını anlamak cok kolay , kısaca anlatıyım diagnos ekranına girip (atesleme kontagı kapalı iken göstergedekı 2 tusa bırden basıp anahtarı cevırıyoruz kontagı acıyoruz sonra 8 sn boyunca 2 tusa basılı tutuyoruz ekrana diag yazısı gelınce tekrar tuslara bır muddet basıyoruz d01 gelecek) d01 tps sensorunun verılerını gösterır burda gaz kolunu yavas yavas cevırıyoruz ordakı sayılar 16 dan baslayıp sırayla 100-101 cıvarı degerlere cıkması gerekıyor , eger tps bozuk ıse öncelıkle 16 degerınden baslamaz ve cevırdıkce degerler yukselmesı gerekırken ya sıfır gösterır yada 20-25 den tekrar asagı bır degere düşer .
    sensorun bozuk olup olmadıgı bu sekılde basıtce hıcbır yerı sökmeden anlasılabılır , degısımıyle ılgılı oncekı sayfalarda gereklı acıklamayı yapmıstım

Motosikleti
    Yamaha fz6
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim yarın ilk işim bakmak olacak.yanlız dün tamirci buna benzer bir şey yapt açık egzos taktirdim ve digital ekrandan co yazan bir yere girip 5 yazan değerleri 10 açıkardı sordum nedir diye enjektör leri açtım dedi ve rolenti yi yükseltti fakat yine aynı değişen hicbirsey yok malesef. ..

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Merhaba,

Fazer almayı düşünüyorumda acaba linkteki motorla ilgili bilginiz var mı? Bir de ilk 600lük motorum olacağı için bakım periyotları vs. merak ettim. Ama net bir bilgi bulamadım. Siz bakımlarını kaç binde bir yapıyorsunuz? Ortalama maliyetleri nedir? Tek kronik sorunu arkadaşında yazdığı gibi sanırım TPS sensörü onun haricinde araştırdığımda pek bir sorun bulamadım zaten.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-orjinal-km-extrali-temiz-216986916/detay

wol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Arkadaşlar merhaba ön balata lazım benim fazer 2006 model marka tavsiye link ile beraber sipariş vericem.Ses gelmeye başladı ve bitmiş bir durumda.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Fren balatalarini Wemoto'dan alabilirsiniz, tavsiye ederim.

http://www.wemoto.com/bikes/yamaha/f...tered_hh_type/

Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren balatalarini Wemoto'dan alabilirsiniz, tavsiye ederim.

http://www.wemoto.com/bikes/yamaha/f...tered_hh_type/
    Site yabancı ama anlamadım fazla fazıl bey teşekkürler yinede.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    HH balata alacaksanız, brembo öneririm. ebc den daha da iyi bir fren gücü sunuyor. attığım link 2004-2007 arası S1 fazer için olan ön fren balatası. malum motorlarımız 2 piston, bu yüzden HH balata almak lazım.

https://bremboturkiye.com/07ya34sa-o...tasi-p484.html

Bu balatadan 98 cbr 600 f3 üne takan arkadaşımın motorunu sürdüm. O da fazer gibi 2 piston kaliperli frenlere sahip, ilaveten çelik fren hortumu var.
    Benim motorda da çelik fren horumu var ama f3 ün fren gücü beni çok şaşırttı, eksoz aldım borca girmiş olmasam hemen alırım 2 takım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malum motorlarımız 2 piston, bu yüzden HH balata almak lazım.
    Düzeltme:
    Motosikletlerimiz 2 pistonlu demişim, 2 pistonlu fren kaliperine sahip diyecektim. Anlamışsınızdır gerçi :-)
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

brkpls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6
    Alıntı Petreli10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim yarın ilk işim bakmak olacak.yanlız dün tamirci buna benzer bir şey yapt açık egzos taktirdim ve digital ekrandan co yazan bir yere girip 5 yazan değerleri 10 açıkardı sordum nedir diye enjektör leri açtım dedi ve rolenti yi yükseltti fakat yine aynı değişen hicbirsey yok malesef. ..
    tps sensoru duzgun calısmazsa degerlerle oynamanın bır anlamı yok , o degerler motorun fabrıka cıkısı ayar degerlerı co bolumuyle oynamamak daha uygun olur , siz dedıgım testı yapın %90 tps den sorun ve o test sırasında göreceksınız bozuklugu

Motosikleti
    Leo vince ler geldi. :-) :-)
    68charger bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Arkadaşlar arkadaşın motoruna çivi girmiş sanırım 1 hafta kadar olmuş kimileri yama diyor kimileri fitil diyor.Siz ne diyosunuz? fazer 2007 model bulunduğumuz yerde yama yapacak usta yok idareten fitil iş görür mü? 300-500 km kadar

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Lastige fitil atmak lastigin ömrünü azaltmak demektir.çünkü atılan bir fitil lastigin genişlemesine sebeb oluyor o yüzden yama atılmalıdır.
    98 Beygir.....

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Fitil lastiğin bir yerini genişlettiği filan yok. Sağlıklı olmamasının nedeni merkez kaç kuvveti ile fitilin yerinden çıkması ve ya deforme olmasıdır.

Bende geçenlerde fitil atmak zorunda kaldım (10'luk çivi girdi lastiğe )

1 aydır böyle kullanıyorum ve galiba lastik bitene kadar da böyle gider herhalde

Elbette lastiğin içinden yama yapmak daha sağlıklı ve doğru. Ancak motosiklet lastik tamirini sökme takma işlerini yapan lastikçiler çok az. Bunda sürücüleri ister istemez böyle çözümlere itiyor.

ozgurakman bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fitil lastiğin bir yerini genişlettiği filan yok. Sağlıklı olmamasının nedeni merkez kaç kuvveti ile fitilin yerinden çıkması ve ya deforme olmasıdır.

Bende geçenlerde fitil atmak zorunda kaldım (10'luk çivi girdi lastiğe )

1 aydır böyle kullanıyorum ve galiba lastik bitene kadar da böyle gider herhalde

Elbette lastiğin içinden yama yapmak daha sağlıklı ve doğru. Ancak motosiklet lastik tamirini sökme takma işlerini yapan lastikçiler çok az. Bunda sürücüleri ister istemez böyle çözümlere itiyor.

http://i.hizliresim.com/a5WDy5.jpg
    Aynen öyle abicim sökse geri yapılamayacak bi yerdeyiz o yüzden fitil atmak zorunda kaldık bizde 6 lık çivi girmiş.Gönül isterki yama yaptıralım sonra balans ayarımız olsun ama yok malesef

Son günlerde bir sorunla karşılaşıyorum.Motor ile özellikle trafikte kaldığımda stop ettirirsem marş almıyor bazen.Akü biterde marş zayıf kalır ya.Aynı o şekilde.Hararet 3-4 oluyor en fazla.Çok fazla yükseldiğini görmedim.Motor soğuduğunda hiçbir sıkıntı yok.uzun yol gittiğimde kısa süreli kontak kapatamıyorum bu sebepten.Nerelere bakmam gerekiyor ?

Motosikleti
    Alıntı sefasahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son günlerde bir sorunla karşılaşıyorum.Motor ile özellikle trafikte kaldığımda stop ettirirsem marş almıyor bazen.Akü biterde marş zayıf kalır ya.Aynı o şekilde.Hararet 3-4 oluyor en fazla.Çok fazla yükseldiğini görmedim.Motor soğuduğunda hiçbir sıkıntı yok.uzun yol gittiğimde kısa süreli kontak kapatamıyorum bu sebepten.Nerelere bakmam gerekiyor ?
    dün gece arkadaşın da aynı oldu fz6 sı. sabah 6.30 da girebildim eve... eğer bi çözüm bulursanız lütfen haberdar edin buraya yazın
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Cok emin degilim ama, zengin karisimdan olabilir belki. Motorun CO ayarlarini biraz azaltmayi deneseniz ise yarar mi acaba.
    Ya da senkron ayari bozulmus olabilir belki.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler