Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Peki iz moto orjinal parçalara ne fiyat verdi ?

gergi ve zincire ?

Cihan aganın yanına gidip gelsek bu fiyatlarla daha karlıyız göktüg.

Üstüne birde cihan abinin yedirdigi içirdigi yanımıza kalır ahaha
    cihan54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    330 - 75 orjinal parçalar işte 1-4 hafta arasında geliyormuş siparişi verdiğinde

Bir farklılık var Cem bu işte servis 1000tl diyorsa dışarısı 500 diyorsa adam bunu 80tl'ye nasıl yapar ya :D bir yanlışlık var bence veya bir farklılık bu işte

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Ben zinciri izmoto'dan alıp başka yerde yaptırmayı düşünüyorum dostum.

75tl uygun fiyat zincir için.

Aslında 250tl iişçiliktede pek birşey yok ama ben zincir degişimi yaparken subab ayarıda yaptıracagım.

Motosikleti
    Hayırlısı vallaha dostum ne diyeyim beklemede suanda Şubat sonu yaptıracağım ben zaten

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı gokocan92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğradık hatta seninle Mustafa'yı çekiştirdik Mustafa aramadı haber verse gelirdim bende diye aramaz o dedi Aybars'da yoktu motoru bende sordum, aynasını kırmışlar yılbaşı gecesi kullanmıyrmuş ayna da 200tl'miş çıkma arıyor galiba otoparka kapatmış motoru yatırıyormuş.

M5 881 TL buldum olmazsa bakayım ben yatmalara başlayalım artık :D
    Aslına bakarsan birçoğu doğru ama bir hususta kısa yolu seçmiş anlatırken Aynası kırılan benim motordu. Yılbaşı sabahı da dönüş yoluna çıkıyodum. Onun aynasını söktük benimkine taktık. O aynasız kaldı, şimdi ona ayna arıyoruz
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Suzuki İnazuma 250cc
    Herkese iyi akşamlar.

Şuanki 3 aylık motorum ve ilk motorum suzuki inazuma. 5 bin km de aldım şuan 5600 de bu hafta içi kastamonudan 42 yaşında samimi bir bey motoruyla gelecek takasa gireceğiz fazer temizse.üstüne 2500 tl istiyor lastikleri iyi durumda givi motor koruma ve sıvıları değişmiş46 binde.
    Masraf yapıcak durumum hiç yok üstüne para verdikten sonra ne dersiniz değerli yorumlarını alabilir miyim fazer kullananların?

Bu motorlar uzun vadede kullanıma uygun mu? cep yakar mı bakımları alacağım motorun zincir dişlisi değişmeli mi? nelerine baktırayım motorun ustaya götürdüğümde yanıtlarsanız minnettar kalırım.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Böyle soruları ben cevaplıyım diyorumda cihan aga varken bize düşmez

3 aylık bir motosiklet geçmişi için bence fazer gibi bir motor çok fazla.

Yinede kendinize güveniyorsanız alabilirsiniz. fakat bütün bakım ve maliyetler 2 katından fazla olacak.

Yakıtta aynı şekilde.

Cihan aga cevaplasın bende üstüne eklemeler yaparım

Motosikleti
    Suzuki İnazuma 250cc
    mrb cem kardeş kullanım konusunda sorun yaşayacağımı sanmıyorum hız gibi bir beklentim yok 4 arabam oldu hız konusunu kapattım ilk arabam 106 gti idi kazalar geçirdim hızdan soğudum.fazer ı kalıbından ve trafikte egzosun gerektiğinde bağıracağından dolayı istiyorum. sakin ve bilinçli kullanıclılardan olurum.
    Masraflar iki kat derken 50 bin bakımı ne tutar atıyorum sadece yağ yağ filtresi değişmiyormu bunlarında?

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Alıntı Edward84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb cem kardeş kullanım konusunda sorun yaşayacağımı sanmıyorum hız gibi bir beklentim yok 4 arabam oldu hız konusunu kapattım ilk arabam 106 gti idi kazalar geçirdim hızdan soğudum.fazer ı kalıbından ve trafikte egzosun gerektiğinde bağıracağından dolayı istiyorum. sakin ve bilinçli kullanıclılardan olurum.
    Masraflar iki kat derken 50 bin bakımı ne tutar atıyorum sadece yağ yağ filtresi değişmiyormu bunlarında?
    Merhaba hoşgeldin,
    Öncelikle sıfır aldığın bir motorla sanırım 2005-2006 model bir motosikletle takasa gireceğini unutma, takasa gireceğin motor ne kadarda dıştan temiz gözükse içinize sinmesi ve bilen anlayan bir ustaya gösterilmesi çok önemli.Fazerlar genelde haşin kullanıcılardan geçen bir motosiklet.
    Hız konusuna gelecek olursak, ben mizaç olarak uslu sakin bir adamım hiç hız sevdam olmadı bugune kadar ancak fazerın nasıl hızlandığını anlayamadığımdan hep yüksek hızlarda gidiyordum. Bu bana motorumu sattıran nedenlerden biriydi. Yani fazer alan kişi ben uslu kullanırım diyemez, motor akıyor çünkü Ama fazer güzel motordur eğer anlaşacağınız motor temizse uzun yıllar başınızı ağrıtmaz.
    -Görmeye gittiğinizde lastik durumunu ve lastik tarihlerine bakın
    -Gidon rulmanlarını bir kontrol edin
    -Sahibine TPS sensörü ile ilgili bir işlem yapıldımı diye sorun
    -Yedek anahtarı ve kırmızı anahtarını mutlaka sorun
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar
    hakkınızda hayırlısı olsun

Motosikleti
    Suzuki İnazuma 250cc
    merhabalar teşekkür ederim.
    tps sorununu sordum hiç yaşamadım denildi.
    lastikleri sordum en az 2 sezon daha gider iyi durumda denildi.
    iki siyah bir kırmızı anahtarı duruyor.
    sahibi motoruna çok güveniyor bir sorun olsa uzun yola çıkmam demekte.

benimse aklımı kurcalayan mekanik bir sorunla yakın zamanda karşılaşırmıyım ve motorun soğuk havalarda bile olsa çalışma ya da yolda bırakma sorunları olur mu? bunun yanı sıra egzantrik dişlileri zincir seti dediği gibi iyi durumdaysa ne zaman değişmeli sahibini geçtim motora ne kadar güvenebilirim?

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Bunlara ufak bir ekleme yapayım mustafa zaten herşeyi güzel güzel açıklamış

46bindeki bir motorun egzantirik ve egzantirik gergi degişimi yapılmışmı yada ötüyormu ses varmı onu kontrol etmelisin.

Motosiklette 50 bin bakımı 100bin bakımı tarzı kalıplar arabadaki gibi pek olmaz.

Çünkü Km'ye çok güvenmememiz gerekir.

Yag degiştirirsin degiştikten örnek veriyorum 3bin km sonra tekrar degiştirirsin.

Belli başlı sezonluk bakımlarını yaptırırsın .

yakıt şehir içinde inazuma ile 3lt olurken 6lt yakarsın fazer ile. + fan açtıgı ve ısınmasıda cabası.

Yag ve yag filtresi tabiki degişiyor .

Bir diger önerimde elini jantlarda gezdir bastırarak eger kaynak varsa çok ufak bir çıkıntı olur farkedersin.

TPS sensörü arızası hiç olmadıysa belkide daha kötü çünkü kronik bir arızası diyebilriz. yani başına ne zaman gelecegi belli olmaz şans işi.

egzantirik zinciri ve otomatik gergi mutlaka degişmesi gerekir yakında ötecektir.( degişmemisse )

İnazumaya ne kadar güveniyorsan fazera 10 kat daha fazla güvenmelisin.

fazer köklü bir geçmişe sahip olan bir motor ve yıllardır kullanıldıgı ve test edildigi için inazumadan çok daha iyi bir geçmişe sahip.

Fazer evladiyelik bir motordur ne demek istedigimi anlamıssındır.

Ben yinede 3 aylık biri için fazeri yüksek bir merdiven olarak görüyorum seçim sizin

Motosikleti
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslına bakarsan birçoğu doğru ama bir hususta kısa yolu seçmiş anlatırken Aynası kırılan benim motordu. Yılbaşı sabahı da dönüş yoluna çıkıyodum. Onun aynasını söktük benimkine taktık. O aynasız kaldı, şimdi ona ayna arıyoruz
    Harbiden kısa yolun bu kadarı olur ya :D

Motosikleti
    Suzuki İnazuma 250cc
    önden kazası yok yana yatması var radyatör ezilmiş o esnada servisten karşı taraf kusurlu olduğu için komple değişim istemiş sahibi tamire gitmemiş.

gidon rulmanlarına egzantirik setinden gelen sese,jantların durumuna,lastiklerin tarihine ve durumuna, motorun çalışma durumuna baktırıyorum başka varsa aklınıza gelen paylaşın lütfen. bu arada motorun sahibinde.com daki ilan numarası ve ilan linki aşağıdaki gibi göz gezdirirseniz sevinirim.

İlan numarası: 133544028
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-ozel-fzr-plakali-parlament-mavisi-takasli-fz6-fazer-98-hp-133544028/detay/

Motosikleti
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hoşgeldin,
    Öncelikle sıfır aldığın bir motorla sanırım 2005-2006 model bir motosikletle takasa gireceğini unutma, takasa gireceğin motor ne kadarda dıştan temiz gözükse içinize sinmesi ve bilen anlayan bir ustaya gösterilmesi çok önemli.Fazerlar genelde haşin kullanıcılardan geçen bir motosiklet.
    Hız konusuna gelecek olursak, ben mizaç olarak uslu sakin bir adamım hiç hız sevdam olmadı bugune kadar ancak fazerın nasıl hızlandığını anlayamadığımdan hep yüksek hızlarda gidiyordum. Bu bana motorumu sattıran nedenlerden biriydi. Yani fazer alan kişi ben uslu kullanırım diyemez, motor akıyor çünkü Ama fazer güzel motordur eğer anlaşacağınız motor temizse uzun yıllar başınızı ağrıtmaz.
    -Görmeye gittiğinizde lastik durumunu ve lastik tarihlerine bakın
    -Gidon rulmanlarını bir kontrol edin
    -Sahibine TPS sensörü ile ilgili bir işlem yapıldımı diye sorun
    -Yedek anahtarı ve kırmızı anahtarını mutlaka sorun
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar
    hakkınızda hayırlısı olsun
    Bunlara ek olarak Egzantrik değişti mi ve subaplardan ses geliyor mu bunu da sorun diye tavsiye ediyorum ben

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Cem vazgeç şu Cihan aga bilir o konuşsun olaylarından len Araştıra araştıra sora öğrene sen de biliyosun zaten her ayrıntısını sıkıntısını

Edward, kazasız keyifli mutlu sürüşler dilerim. İraden kuvvetliyse alabilirsin tabi.. Ama arkadaşların söylediği gibi, dikkat etmeni tavsiye ederim..

Motor hakkında ise madem öğrenme arayışındasın;

- Zaten ustaya göstereceksindir tabi bunun için iyibir usta bul, Fazer sahibi olmuş ve diş ağrılarını bilen usta bulmaya gayret göster.

- Motoru kendin kullan, birkaç tümsek geçişi yap, tümsekten inerken çok az gaz vererek in. Ön taraftan bi oturma sesi, vurma sesi geliyor mu...

- Motor sahibine artçı ol ve agresif kullanmasını iste. Yani ani kalkışlar ve hızla yüksek devirlere yükselmesini söyle. Motor soluksuz çıkıyor mu?

- Motor soğukken ilk çalışma esnasında rölantideyken elini depoya koy. Titreme var mı? (Neyle kıyaslamam gerekir diyebilirsin, inazumayla kıyasla mesela. İnazumanın yarısı kadar bile titreşim olmaması gerekir)

- Kasksız olarak çok sakin bir şekilde yavaş yavaş turla 2. vitese atmadan. 30 km'ye kadar çıkabilirsin. Bu sürüşte cırıltı ve devirle artan bir şıkırtı sesi geliyor mu?

Ben pek fazla şey yazmıyım. Ama benim görüşümü sorarsan ben bu motoru almazdım. Nedenini tam açıklayamıyorum ama beni çekmedi bu motor yav.. Her fotoda bi asimetriklik var sanki. Belki bana öyle gelmiş de olabilir...
    CEM. ve gokocan92 bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    önden kazası yok yana yatması var radyatör ezilmiş o esnada servisten karşı taraf kusurlu olduğu için komple değişim istemiş sahibi tamire gitmemiş.

gidon rulmanlarına egzantirik setinden gelen sese,jantların durumuna,lastiklerin tarihine ve durumuna, motorun çalışma durumuna baktırıyorum başka varsa aklınıza gelen paylaşın lütfen. bu arada motorun sahibinde.com daki ilan numarası ve ilan linki aşağıdaki gibi göz gezdirirseniz sevinirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3544028/detay/

Üstat bu motorun fiyatı çok yüksek bence. Ne topcase ne egzoz vb extraları yok sırf fzr plaka diye 1000tl fazladan verme bence

ve demişssin ki yolda bırakma gibi şeyler başıma gelir mi ?

benim motor 47500 km'de egzantriği şubat ayında değiştireceğim egzantrikten dolayı bir yolda kalmaz söz konusu olacağını snamıyorum

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Fotoları bende begenmedim.

Sebebi sanırım uyumsuz jant şeritleri.
    ve mat kaplama ön cam ..

Birde yan grenajlarda bir kaplama mevcut sanırım.

Cihan abime saygı ve sevgilerimi yolluyorum

Göktug eger egzantirikten yolda kalırsak motoru oldugu yerde bırakıp birdaha almamak üzere gitmek gerekir

Çıkaracagı masraf akıllara zarar
    gokocan92 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoları bende begenmedim.

Sebebi sanırım uyumsuz jant şeritleri.
    ve mat kaplama ön cam ..

Birde yan grenajlarda bir kaplama mevcut sanırım.

Cihan abime saygı ve sevgilerimi yolluyorum

Göktug eger egzantirikten yolda kalırsak motoru oldugu yerde bırakıp birdaha almamak üzere gitmek gerekir

Çıkaracagı masraf akıllara zarar

Mat cam'â laf yok ben bayılıyorum ama jant şeritleri doğru
    CEM. ve Edward84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki İnazuma 250cc
    Cihan hocam çok sagol aydinlanma geldi suan tamamim bakalim motor bir gelsin geriside gelir olumlu olumsuz. cok teşekkür ediyorum fikir beyan eden herkesten.
    gokocan92 bunu beğendi.

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-ozel-fzr-plakali-parlament-mavisi-takasli-fz6-fazer-98-hp-133544028/detay/
    ilanı yeni inceledim kardeşim,
    Bu motorun ederi 12 liradan 1 lira bile fazla değildir. Ama bu yıl fiyatlar uçtuğundan herkes kafasına göre birşeyler istiyor.
    Neden 12 eder dersen motorun hiçbir aksesuarı yok. sen yarın bir topcase almaya kalksan demiri 200-250 çantası 400-500 sana 750 liraya mal olacak.
    Fazer öyle bir motor ki alınca aksesuar da almaya başlıyorsun için rahat etmiyor yoksa. bkz:Cihan54 )
    Bu arada cihanın dediklerini mutlaka yap
    zaten motor kullanan birisin mutlaka motorun çalışmasını anlarsın iyi veya kötü
    Motor geldiğinde çalıştır kulağını motor bloguna yaklaştır çalışma düzenine bak
    gokocan92 ve Edward84 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler