Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu olan parçalar buradaki 5-6 ve 9 nolu parçalar...fiyatları da yazmakta...

https://www.motorcyclespareparts.eu/...74&part=354264

hacı sen bi link atmıştın zincir ayrı gergi ayrı parçaydı orda...
    Evet gergiyi ayrı zinciri ayrı göndermiştim. Şimdi ustama sordum. "Normalde 4 parçadan oluşuyo bu sistem, ama değişimi yapılacağı zaman iki parça değişiyor. Bunlar egzantrik zinciri ve egzantrik gergisi." dedi. Erhanım benim sana gönderdiğim linkler de bu iki parçanın linkleriydi
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erhanım
    motolizden neden almakta tereddüt ediyorsun
    motoliz yamaha bayiisi bildiğim kadarıyla bir sorun çıkmaz
    valla kardeş motor konusunda herşeyden tereddüt ediyorum...o kadar ki adama tak diye verdiğim parçanın yerine başkasını takarsa diye bile tereddüt ediyorum...babadan oğula nesil bunlar

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet gergiyi ayrı zinciri ayrı göndermiştim. Şimdi ustama sordum. "Normalde 4 parçadan oluşuyo bu sistem, ama değişimi yapılacağı zaman iki parça değişiyor. Bunlar egzantrik zinciri ve egzantrik gergisi." dedi. Erhanım benim sana gönderdiğim linkler de bu iki parçanın linkleriydi
    malzeme 365 tl ediyor o zaman...sipariş etsem mi ki?

dur bi hesap kitap yapayım orta vadeli ödemelerime bakayım, çarpayım böleyim

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    düz hesap 500 liracık

Motosikleti
    tracer 900
    düz hesap 500 liracık
    arkadaş küfür etmeye başlayacam ya...hafta sonu 250 kaat arabanın bakımı girdi daha yeni, ki daha ön fren disklerinin ve balatalarının değişmesi gerekli..kışlık lastik...uu beybi...
    cihan54 bunu beğendi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş küfür etmeye başlayacam ya...hafta sonu 250 kaat arabanın bakımı girdi daha yeni, ki daha ön fren disklerinin ve balatalarının değişmesi gerekli..kışlık lastik...uu beybi...
    kendin değiştir zinciri? çok zor bişey değil. tek ihtiyacın olan şey adam gibi bir lokma takımı ve tork anahtarı.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendin değiştir zinciri? çok zor bişey değil. tek ihtiyacın olan şey adam gibi bir lokma takımı ve tork anahtarı.
    Egzantrik zinciri
    "CaRPe DieM"

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Egzantrik zinciri
    erro bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ordan bi avuç malzeme artırırım toplarken...onu geç açamam bile anasını satayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

gergi otomatiği öncesi ve sonrası videosu..açıkçası çok fark duyamadım ben;

önce

sonra

bunlarda bahsedilen çıkan sesler..bu sesler benim kendi motorumun duyduğunun yanında çok kötü..bende böyle belirgin değil...daha çok şıkırtı sesi geliyo...böyle olsa motora adım attırmam valla

bunda da bi yoruma göre valfllerin aralığının çok olduğundan dolayı diye fikir yürütmüş birisi

Motosikleti
    tracer 900
    benim motordan duyduum ses buna daha çok benziyo...

ya da buna

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Erhan son söylediklerinin hepsinde hemfikirim. Bende de ses o yukardakiler gibi belirgin değil, ki zaten çok da farkedilir bir ses de yok. Ben pimpirikliliğimden değiştircem biraz da zinciri bi de şimleri değiştirip ayarı yaptırcam.

Bu arada o sökme takma ayar işlerini yapabilsem bile yapmam, aksi bir durum oluşturup motoru çöpe atmaya niyetim yok bunun ustası var eli alışkın, ayarını vs.'sini biliyor adamın işi bu. Bi sıkıntı çıktı mı da faturasını ona kesersin. Bu kadar ehemmiyetli olmayan şeylerde neyse uğraşırız belki, elimiz anahtar tutar ama, konu motor sente-subap ayarı olunca; vakti zamanında okulda bunu her gün 4-5 defa yapmış olsam bile motoruma bu zulmü yapamam

Erhan, değiştirmesek mi ya la Şunların seslere bak, bizimki bunların yanında kuzu be

Motosikleti
    tracer 900
    Erhan son söylediklerinin hepsinde hemfikirim. Bende de ses o yukardakiler gibi belirgin değil, ki zaten çok da farkedilir bir ses de yok. Ben pimpirikliliğimden değiştircem biraz da zinciri bi de şimleri değiştirip ayarı yaptırcam.

Bu arada o sökme takma ayar işlerini yapabilsem bile yapmam, aksi bir durum oluşturup motoru çöpe atmaya niyetim yok bunun ustası var eli alışkın, ayarını vs.'sini biliyor adamın işi bu. Bi sıkıntı çıktı mı da faturasını ona kesersin. Bu kadar ehemmiyetli olmayan şeylerde neyse uğraşırız belki, elimiz anahtar tutar ama, konu motor sente-subap ayarı olunca; vakti zamanında okulda bunu her gün 4-5 defa yapmış olsam bile motoruma bu zulmü yapamam

Erhan, değiştirmesek mi ya la Şunların seslere bak, bizimki bunların yanında kuzu be
    valla öyle düşündüm ama bazılarının ki ısınınca kesiliyomuş..benim ısınıp sadece rolantide şıkırtı duyuluyo...aksine ilk çalıştırmada soğukken yok şıkırtı..o şekilde de binmek ne kadar doğru olur bilemem valla...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hadi bende egsoz var zamanla subap ayarını bozdu diycem de sende stock egsoz var, ama aynı şeyi yaşıyoruz yok yok zinciri değiştirelim biz

Motosikleti
    tracer 900
    Hadi bende egsoz var zamanla subap ayarını bozdu diycem de sende stock egsoz var, ama aynı şeyi yaşıyoruz yok yok zinciri değiştirelim biz
    youtube da ve yabancı forumlarda bu problemi yaşayanlar hep eski model sahipleri...tabi 2004-2008 model arasında karşılaşanlar da var..aynı problem r1 ve r6 da da mevcut...okuduğuma göre yamaha nın bu modelleri için olağan karşılanıyor..

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Arkadaşlar Egzantirik Zincirinin Değişim Zamanı Geldi Ama bir anda belli etmeye baaşladı şıkırtılı çalışıyor 5 000 devirde rolantide ustam tanıdık 250 lira masrafın olur dedi komple set değişecek

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    1.ulusal egzantrik değiştirme organizasyonunu yapalım o zaman.
    cihan54 ve AhmKse bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben de kasım sonu aralık başı gibi girecem ne var ne yok, egzantrik megzantrik kalmıycak kafa göz dalıcam

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    zaten videolardaki kadar çok öten varsa hemen değiştirsin :D bir tanesi fazer değil massey ferguson traktor mubarek :D

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Motorların psikolojisi karakteri değişmiş yahu, erhana da söyledim ya bizim motorlar bunların yanında kuzu mübarek. ben çok dikkatli dinlemeyince sesi duymuyorum zaten.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Egzantirik Zincirinin Değişim Zamanı Geldi Ama bir anda belli etmeye baaşladı şıkırtılı çalışıyor 5 000 devirde rolantide ustam tanıdık 250 lira masrafın olur dedi komple set değişecek
    gel kardeş bu tarafa geç...

daha önceki sayfalara bakarsan bizim fiyat açısından ulaştığımız rakamlar mevcut..250 tl dediyse senin usta komple senin ustaya yığılalım...bizim komple set değişim sübap ayarı vs 600 tl ye geliyo...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Beyler, subap şimlerinin fiyatını bulabilen var mıdır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler