Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    isimbulamadı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Sonunda benim oldu Hyosung dan sonra gemiye biniyorum sanki. İvmelenmesi de dudakları uçuklatacak cinsten. Hyosung a göre

ykocabay, cihan54 ve fabrisio bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Alıntı isimbulamadı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda benim oldu Hyosung dan sonra gemiye biniyorum sanki. İvmelenmesi de dudakları uçuklatacak cinsten. Hyosung a göre

http://p1307.hizliresim.com/1c/9/q2gfv.jpg
    Hayırlı olsun kazasız belasız bol keyifli sürüşler ;)
    isimbulamadı bunu beğendi.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hayırlı olsun, temiz temiz güle güle kullan aileye hoşgeldin..

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700

http://p1307.hizliresim.com/1c/9/q2gfv.jpg
    Geçenlerde bir arkadaşla Eymirden gelirken motorları değiştik. Onun motoru GT250 idi. Dediklerine hak veriyorum. Fazerdan sonra hyoya binmek işkenceden başka birşey değil. Bu işkenceye ancak 2km dayanabildim.

Bu arada koltuğun arkasına kapak uygulaması yapılıyormuş. Gören duyan var mı? İnanılmaz estetik duruyor. Bulsam balıklama atlıycam.

Tabi bir de alt karenaj. Baktıkça içim kıpır kıpır oluyor.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı fabrisio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde bir arkadaşla Eymirden gelirken motorları değiştik. Onun motoru GT250 idi. Dediklerine hak veriyorum. Fazerdan sonra hyoya binmek işkenceden başka birşey değil. Bu işkenceye ancak 2km dayanabildim.

Bu arada koltuğun arkasına kapak uygulaması yapılıyormuş. Gören duyan var mı? İnanılmaz estetik duruyor. Bulsam balıklama atlıycam.

http://www.tcpsa.com/yamaha/fazer600s_04f.jpg

Tabi bir de alt karenaj. Baktıkça içim kıpır kıpır oluyor.

http://www.tcpsa.com/yamaha/fazer600s_04a.jpg
    açıkçası ben 250 liklerde bile o kadar yatmalı motor sürmeye tırsıyom..bi kaç kere şansım oldu da hiç elim gitmedi...

alt karenaj ben yakıştırmıyorum, çizgileri biraz demode duruyor..s2 nin alt karenajları ise çok güzel bir hava katıyo...o biraz daha değişik

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Arkadaşlar Kaskta Shark s900c yi seçtim siparişimi dün verdim bekliyorum sabırsızlıkla 1 haftadır motora binemiyorum Çok kötü birşey gerçekten sürekli böyle bekliyorum

Motosikleti
    600F
    İyi ki tercihimi fazer'dan yana kullanmışım. 600f kullandım bide şimdi fazer tadı vermedi bana. Bu ne tatlı motordur. Yanlız tork eğrisinden korkuyordum hakkaten korktuğum kadar

varmış. Çok saçma bi ivmelenmesi var motorun. (Gerçi ben o saçmalığı çok sevdim ama) 2. viiteste uzun bi düzlükte 3 bin devirdeyken çevirdim gazı, 7 bin devire kadar sakin 7

binde bi geriye atıyor, sonra 10 binde bi daha geriye atıyor. Orjinal egzozlardan f1 arabası gibi ses veriyor bide. vihhu. Hyo motormuymuş ya. 30.000 km hyosung da eziyet

çekmişim resmen.

Şimdi uzun soluklu geziler yapmayı planlıyorum. Var mı burada geziye çıkmak isteyen fazer'cılar. Ben Konya'dayım. Batı veya doğu turuna çıkma niyetim var.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Fabrisio, alt grenajı ben de çok beğeniyorum ve olmasını çok isterdim fakat Türkiyede malesef bulunmuyor.

Cekok, düşünen adam olmuşsun bu kadar düşünme bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

İyi ki tercihimi fazer'dan yana kullanmışım. 600f kullandım bide şimdi fazer tadı vermedi bana. Bu ne tatlı motordur. Yanlız tork eğrisinden korkuyordum hakkaten korktuğum kadar

varmış. Çok saçma bi ivmelenmesi var motorun. (Gerçi ben o saçmalığı çok sevdim ama) 2. viiteste uzun bi düzlükte 3 bin devirdeyken çevirdim gazı, 7 bin devire kadar sakin 7

binde bi geriye atıyor, sonra 10 binde bi daha geriye atıyor. Orjinal egzozlardan f1 arabası gibi ses veriyor bide. vihhu. Hyo motormuymuş ya. 30.000 km hyosung da eziyet

çekmişim resmen.

Şimdi uzun soluklu geziler yapmayı planlıyorum. Var mı burada geziye çıkmak isteyen fazer'cılar. Ben Konya'dayım. Batı veya doğu turuna çıkma niyetim var.
    Şimdi şöyle söyliyim. O tork eğrisi saçma bir ivmelenme değil, Fazer'ın özelliğidir. Konuyu baştan okusaydın bilirdin, önceki sayfalarda çok tartıştık konuştuk bu konuyu... Kısaca; VFR800'de vtec motor vardır ve 6000d/d'da vtec açar. VFR'de 6000 neyse, Fazer'da da 7000-8000 sınırı odur. Yani Fazer'da da sistem vtec olmasa da, mantalite olarak aynı. Farkedilme sınırı 8000d/d olup, motorda ekstra bir ivmelenme, ses değişimi ve çalışma karakteri oluşur. Aslında Fazer'cıları Fazer aşıklısı yapan en büyük faktörlerden biri de budur

Uzun soluklu sürüş demişsin, ben bayramın birinci günü, bir haftalığına ege turuna çıkıyorum. (Sakarya-Ölüdeniz arası). Erro da bu Cuma Ankara-İzmir arası sanıyorum (Sakarya-Bursa üzerinden) bir tur yapacak. Yani Fazercılar uzun sürüş yapıyor zaten, sadece tarih ve güzergahını bilmen yeterli
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    600F
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fabrisio, alt grenajı ben de çok beğeniyorum ve olmasını çok isterdim fakat Türkiyede malesef bulunmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Şimdi şöyle söyliyim. O tork eğrisi saçma bir ivmelenme değil, Fazer'ın özelliğidir. Konuyu baştan okusaydın bilirdin, önceki sayfalarda çok tartıştık konuştuk bu konuyu... Kısaca; VFR800'de vtec motor vardır ve 6000d/d'da vtec açar. VFR'de 6000 neyse, Fazer'da da 7000-8000 sınırı odur. Yani Fazer'da da sistem vtec olmasa da, mantalite olarak aynı. Farkedilme sınırı 8000d/d olup, motorda ekstra bir ivmelenme, ses değişimi ve çalışma karakteri oluşur. Aslında Fazer'cıları Fazer aşıklısı yapan en büyük faktörlerden biri de budur

Uzun soluklu sürüş demişsin, ben bayramın birinci günü, bir haftalığına ege turuna çıkıyorum. (Sakarya-Ölüdeniz arası). Erro da bu Cuma Ankara-İzmir arası sanıyorum (Sakarya-Bursa üzerinden) bir tur yapacak. Yani Fazercılar uzun sürüş yapıyor zaten, sadece tarih ve güzergahını bilmen yeterli

Konuyu baştan sona zaten okudum ben. O yüzden dedim ya tork eğrisinden korkuyordum diye. Her kullanıcı dediğim olayı zikrediyor. Abartan kişiler çoğunlukta olduğu için gözüm korkmuştu zaten. Ama bende fazer ın o özelliğini sevdim. 600f belki de o yüzden fazer kadar bana keyif vermedi.

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Arkadaşlar bizde bayramdan sonra ki gün ege turuna çıkıyoruz 5 motor 3500 km yapalım dedik eğer sizlerde katılırsanız çok iyi eğlenceli bir gezi olur ayrıca mustafa ve diğer fazerlı dostlarım face den ekleyelim birbirimizi ordan da irtibatta oluruz sürekli ekleyin beni lütfen mehmet çekok ;)

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900

çekmişim resmen.

Cihan ın dediği gibi ben cuma çıkıyorum tura..ankara-sakarya-mudanya-bozcada-asos-ayvalık ve izmir..ordan da doğrudan ankara ya dönüyorum.

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kardeş VFR 800 ün vtec girmesi fazerla benzerlik gösteriyor ama vfr alt devirlerde de gayet iyi torka sahip...fazerın alt devirdeki görece düşük torku esasında benim ve acemilerin bi bakıma avantajına...7000 devirdeki ivmeyi düşük devirde vermesi tehlikeli bir durum bence...ama şimdikinden bir miktar daha iyi olabilirmiş...
    cihan54 bunu beğendi.

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Ankara'da sadece hafta sonları olmak kaydıyla günübirlik bir yerlere gitmek isteyen olursa bana da haber versin. Sabah gidip akşam gelmece usulü.

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    Satmaktan vazgeçtim ark.lar . Alacağım motor satılmış. Ben fazer a devam
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizde bayramdan sonra ki gün ege turuna çıkıyoruz 5 motor 3500 km yapalım dedik eğer sizlerde katılırsanız çok iyi eğlenceli bir gezi olur ayrıca mustafa ve diğer fazerlı dostlarım face den ekleyelim birbirimizi ordan da irtibatta oluruz sürekli ekleyin beni lütfen mehmet çekok ;)
    Face'de Fazer grubu var oraya katılabilirsin sen de. "Fazer Tutkunları" grubun adı. Orada birçoğumuz varız zaten

Ayrıca ben de sizin tur zamanınızda egede olucam kısmetse. bayramın birinci günü Didim, üçüncü günü Bodrum, Pazartesi günü ve sonrasında Marmaris-Fethiye taraflarında olacağım kısmetse..

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cihan ın dediği gibi ben cuma çıkıyorum tura..ankara-sakarya-mudanya-bozcada-asos-ayvalık ve izmir..ordan da doğrudan ankara ya dönüyorum.

kardeş VFR 800 ün vtec girmesi fazerla benzerlik gösteriyor ama vfr alt devirlerde de gayet iyi torka sahip...fazerın alt devirdeki görece düşük torku esasında benim ve acemilerin bi bakıma avantajına...7000 devirdeki ivmeyi düşük devirde vermesi tehlikeli bir durum bence...ama şimdikinden bir miktar daha iyi olabilirmiş...
    Herkes makinesinin mükemmel olmasını ister Erhanım Bizim de kusurumuz bu olsun, ha engel midir, tabiiki değildir. Ben onun düşük devirdeki düşük torkuna da gurban olurum

Alıntı fabrisio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da sadece hafta sonları olmak kaydıyla günübirlik bir yerlere gitmek isteyen olursa bana da haber versin. Sabah gidip akşam gelmece usulü.
    Şu ankarayı kıskanmaya başladım ama. Hep Fazer'cılar orada yahu..

Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satmaktan vazgeçtim ark.lar . Alacağım motor satılmış. Ben fazer a devam
    Ne almayı düşünüyordun da kaçırdın peki?
    "CaRPe DieM"

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    istanbul ve çevresinden fz6 arıyorum. 2007 model ve üstü olanlar bana mesaj atsınlar konuşalım.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio

çekmişim resmen.

aga bende ilk defa güçlü sayılabilecek bi motora bindim
    sana şöyle diyeyim 120km /h ile giderken sadece saniyede 180 e 200e çıktığını gördüm adrenalin patlaması yaşadım resmen
    yani maddiyat imkan verse tek geçerim gücü sesi duruşu ve markası ile gözüm kapalı alacağım tek motosiklettir
    cihan54 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    İyi ki tercihimi fazer'dan yana kullanmışım. 600f kullandım bide şimdi fazer tadı vermedi bana.
    her mal sahibine güzel hesabı 600f le 200lerden yukarı cıkınca fazerdada ivmelememi var diyor insan bi denemek lazım :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    xtz 660 tenere 2009 model...17000den 15000e dustu ama 2gune satmış
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xtz 660 tenere 2009 model...17000den 15000e dustu ama 2gune satmış
    İyi fiyata gitmiş gerçekten. Hayırlısı olsun daha iyileri denk gelir inşallah

Motosikleti
    600F
    Dün boş alanda panik fren çalıştım biraz. Fren performansını çok beğendim. Arka tekerde kitleme problemini ben hiç yaşamadım yalnız. Arka az basmayla çok tutuyor ama hemen alıştım diyebilirim.

Burası çok sakin bir kaç foto atayım ben bari

fabrisio ve hndsmyng bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler