Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakan_es - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FORZA 250
    arkadaşlar merhabalar linkteki motor hakkında ne düşüyorsunuz.geçen aydında birtane vardı kaçırdık.Bu siyah fazer içinde arkadaş depoda boya var dedi dizlikler çizdiği için boyatmış bunun dışında bir sıkıntı yok dedi birde ufak masraflar debriyaj teli yağı vs bu tarz şeyler malum sezon kışın olsa daha uygun alınabilirdi ama siz fazer kullanıcılarının da görüşünüzü almak istedim teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    arkadaşlar bende yamaha fazer almayı düşünüyorum ve motoru bakmaya gittiğimde 2. sahibi olduğunu söyleyen arkadaş kırmızı anahtarının kendisinde olmadığını ilk sahibinden alırken tek bir anahtar ile aldığını söyledi bu durum bana ne gibi bi aksilik yaşatır ya da yaşatma ihtimali var mıdır?kırmızı anahtarı serviste yaptırabilir miyiz bilgisi olan paylaşırsa sevinirim zira motoru almak üzereyim...

ayrıca motoru alınca direk olarak bakıma sokmak istiyorum normal şartlarda yağ-yağ filitresi (gerekirse hava filitresi) vb diğer işlemler için tahmini ortalama bir ücret ne kadar tutar?

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı hakan_es adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar linkteki motor hakkında ne düşüyorsunuz.geçen aydında birtane vardı kaçırdık.Bu siyah fazer içinde arkadaş depoda boya var dedi dizlikler çizdiği için boyatmış bunun dışında bir sıkıntı yok dedi birde ufak masraflar debriyaj teli yağı vs bu tarz şeyler malum sezon kışın olsa daha uygun alınabilirdi ama siz fazer kullanıcılarının da görüşünüzü almak istedim teşekkürler.
    Link?

Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende yamaha fazer almayı düşünüyorum ve motoru bakmaya gittiğimde 2. sahibi olduğunu söyleyen arkadaş kırmızı anahtarının kendisinde olmadığını ilk sahibinden alırken tek bir anahtar ile aldığını söyledi bu durum bana ne gibi bi aksilik yaşatır ya da yaşatma ihtimali var mıdır?kırmızı anahtarı serviste yaptırabilir miyiz bilgisi olan paylaşırsa sevinirim zira motoru almak üzereyim...

ayrıca motoru alınca direk olarak bakıma sokmak istiyorum normal şartlarda yağ-yağ filitresi (gerekirse hava filitresi) vb diğer işlemler için tahmini ortalama bir ücret ne kadar tutar?
    Kırmızı anahtarı servis tekrar kodlayarak yapabiliyor diye biliyorum. Fakat maliyeti kanımca hatrı sayılır bi meblağ olacaktır. Keza, yetkili servislerde motoru bilgisayara bağlamaya 150-200 kağıt alıyorlar.

yağ yağ filtresi hava filtresi genel kaba bakımı işçiliği vs. 200 tl civarı tutacaktır..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    alıralmaz bakım yaptırıp kafam rahat olsun istiyorum fakat aklım hala kırmızı anahtarda kaldı umarım yenisi 200tl civarından fazla tutmuyordur gülü seven dikenine katlanır demişler demişlerde çok batmasa bari

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Sen yine de ara bi yetkili servise sor. varsayımlara dayanıp da motor alma

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen yine de ara bi yetkili servise sor. varsayımlara dayanıp da motor alma
    doğru diyorsun yarın ilk işim servisi aramak olucak
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    alıralmaz bakım yaptırıp kafam rahat olsun istiyorum fakat aklım hala kırmızı anahtarda kaldı umarım yenisi 200tl civarından fazla tutmuyordur gülü seven dikenine katlanır demişler demişlerde çok batmasa bari
    kırmızı anahtar yaklaşık olarak 1500-2000 TL civarında diye biliyorum

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Oy maşallah.. O kadar var mıymış. Bi yaşıma daha girdim. Harbi merak ediyorum bakalım servis ne fiyat çekecek cidden

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - En düşük 22 kuruş en yüksek 55 kuruş civarı yakıtı var. Şehir içi ortalama değer 30 kuruş oluyor.
    - 250-260 civarında söylentiler mevcut
    - 2006 ve üstü
    - Kronik çok fazla yok, zaten olanlar da şimdiye kadar karşılaşılmış ve halledilmiş oluyor büyük çoğunluğunda. TPS sensör arızası ve gidon merkez rulmanı arızası kronik hastalıklarımız. Ama çok nadir karşılaştım bunları yaşayanlarla da şahsen.

cihan kardeşm verdiğin bilgiler için tsk ederm bilgilendirici oldu peki naked ve fazer arasında geranejdan başka fark war mı? hocam bide kırmızı anahtar olayı nedr ne işe yarar?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    naked ve fazer arasında kafa grenajı dışında fark yok.

Kırmızı anahtar, diğer söylenişiyle kod anahtarı veya servis anahtarı.. Motorun elektronik aksamında değişiklik ve yenileme yapılırken serviste kullanılan kod anahtarı. Aynı zamanda motora yeni bir kontak anahtarı yaptırmak istediğinde o anahtarı immobilizer'e kodlamaya yarayan zımbırtı anlamına geliyor. başka özelliği-amacı var mıdır bilmiyorum.

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    çok açıklayıcı oldu tsk edermm

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    servisle görüştüm ve yeni kırmızı anahtarın temin edilmesinin 2000tl olduğunu söylediler,anahtarlarınıza iyi bakın arkadaşlar kod anahtarınız yoksa kullandığınız anahtarı kaybetmemeye dikkat edin işlem tuzlu çıktı
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Fiyat bilgisi için teşekkürler

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    ya bu anahtarları kod anahtarı olmadan çoğaltmak mümkün değil mi genelde Türk milleti olarak herşeyin bir yolunu buluruz buna el atan birileri olmuşmudur acaba bi anahtar yüzünden alacağım motordan da vazgeçmek istemiyorum açıkçası

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Valla hiç duymadım. Ama istanbulda aldığım duyumlara göre, her türlü beyinde her türlü işlemleri yapabilen bi yer varmış. İllegal yoldan illegal şeyler Ama kimdir nerdedir ve "FİYATI NEDİR" bilmem

Motosikleti
    tracer 900
    ya bu anahtarları kod anahtarı olmadan çoğaltmak mümkün değil mi genelde Türk milleti olarak herşeyin bir yolunu buluruz buna el atan birileri olmuşmudur acaba bi anahtar yüzünden alacağım motordan da vazgeçmek istemiyorum açıkçası
    http://www.otomobilanahtari.com/yama...-anahtari.html

Motosikleti
    YAMAHA XT660X

valla işin aslı ben motoru almaya gidiyordum ve anahtar aklımı kurcalayınca yolda sahibini aradım ve kırmızı anahtarsız motor almak istemediğimi riskli olduğunu düşündüğümü söyledim ve vaz geçtim başka motor bakarım artık ama anahtarın temin edilebilir olduğunu öğrenmek iyidir birde ilanda ki firmayla görüşeyim bakalım ne kadar fiyat verecekler?
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    tracer 900
    valla işin aslı ben motoru almaya gidiyordum ve anahtar aklımı kurcalayınca yolda sahibini aradım ve kırmızı anahtarsız motor almak istemediğimi riskli olduğunu düşündüğümü söyledim ve vaz geçtim başka motor bakarım artık ama anahtarın temin edilebilir olduğunu öğrenmek iyidir birde ilanda ki firmayla görüşeyim bakalım ne kadar fiyat verecekler?
    üstad bu kırmızı kod anahtarını kullanan görmedim ama bütün yamah ilanlarında çok önemsenen bir şey gördüğüm kadarıyla

Motosikleti
    2006 Yamaha R6
    fazerıma özel el yapımı yaptırdığım egzozları yarın sesli olarak paylaşacağım arkadaşlar yoshimi , akromu , el yapımımı siz karar verirsiniz = ) maliyetmi (hem kaliteli hem hesaplı 600 tl) =))

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Motor da ayar isteyecektir bilgin olsun.. Egsoz değiştiğinde uygun ayarları tekrar yaptırman gerekir..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler