Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bende şıkırtı rahatsız edecek derecede değil henüz. Özellikle kask takılıyken ama bu sezon sonunda motora dip bucak sağlı sollu girerim gibime geliyor. Hem şimleri değiştirip hem egzantriği değiştirmeyi, yeni lastik almayı, abs'de sıkıntı varsa (zannetmiyorum ve olmadığını ümit ediyorum) onu da hallettirmeyi düşünüyorum. Bana şu anda bir zararı yok..

Fakat egzantrik zincir gergisi gevşemiş ve belirgin derecede duyuluyorsa ve yaptırmazsan, kopma söz konusu oluyor. Bu da Allah korusun, motoru kitliyor... Motoru kitlemene mi yanarsın, misalen 150-200km hızla giderken motoru kitleyip uçmana mı yanarsın... tabi bu durumda sana neler olur veya motora neler olur Allah kerim...
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    arkadaslar saglik problemi yuzunden satiyorum motoru ilgilenen varsa linki ;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-orjinal-fazer-122848631/detay/
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hayırlı satışlar olsun kardeşcağızım.. Oğlumun kardeşisi satılıyo bre :(
    -unnamed- bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    cihan abs ile ilgili bilgileri bu dokümandan bakabilirsin, ben kendi problemimle ilgili bişey bulamadım ama abs ışığının yanmaması sevindirici şu aşamada...diğer arakdaşlar da merak ettikleri şeylere bakabilirler, doküman ingilizce yalnız

http://www.motomatrix.co.uk/yamaha-p...SM_2007-08.pdf

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Orjinal egzozlari taktim.. ha scooter ha FZ6 :(
    erro bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cacique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal egzozlari taktim.. ha scooter ha FZ6 :(
    hakkaten ben de motoru çalıştırmaya gderken, sesini dinlemek için dikkat kesilenlerin uğradıkları hayal kırıklıklarını hissedebiliyorum

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı satışlar olsun kardeşcağızım.. Oğlumun kardeşisi satılıyo bre :(
    eyvallah agam (:
    o satıldı gitti lakin, kardeşlik bakidir (:
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Eyvallah Erhan, servis kitapçığının bende Türkçesi var zaten.. Dediğin gibi bizim arızayla ilgili bişey yok.. Gerçi bu biraz daha işin teknik detaylarına da inmiş... Neyse..

Bu arada orjinal egsoz olayına çok takılmayın. Bende performans egsoz var, egsozdan dolayı değil de gaza getirdiğinden dolayı çok yakıyorum

Ebubekir'im, adamın dibisin kardeşim
    -unnamed- bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    2006 Yamaha R6
    beyler ay basında muayeneye gidicem ama kısa farlara h7 12000k xenon taktırdım uzunları ellemedim muayeneye giden arklar yardımcı olursa sevinirim sıkıntı cıkarırlarmı farla ilgil geri falan cevirirlermi iyi günler

Motosikleti
    tracer 900
    herkese selam;

motoru ABS probleminden dolayı servise bırakmıştım, bugün problemin hallolduğunu söylediler gidip aldım, parça değişimi olmadan sistemde kaydedilen hataları temizlemişler vs, daha önce elektrik aksamına müdahale olmuşsa bu tür hataların olabileceğini vs söyledi..hasılı problem düzeldi görünüyor, aldığım bilgiye göre de 30 km altında abs aktif hale gelmiyor...bu bilgiyi teyid edemedim henüz, servis kitapçığında böyle bişey yazıyor mu bilmiyorum...bana 150 kaada patladı
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakkaten ben de motoru çalıştırmaya gderken, sesini dinlemek için dikkat kesilenlerin uğradıkları hayal kırıklıklarını hissedebiliyorum
    Valla izmirde sikinti yok, ankarayi da bilmiyorum ama demekki performans egzozla bagdat caddesine girilmeyecekmis, bugun plakayi dusum yapanlarin heps benim gibi caddede yemisler cezayi, bu sese alisamadim ben acikcasi ya geri takip artik risk alirim ya da sogudum valla (

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı hndsmyng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler ay basında muayeneye gidicem ama kısa farlara h7 12000k xenon taktırdım uzunları ellemedim muayeneye giden arklar yardımcı olursa sevinirim sıkıntı cıkarırlarmı farla ilgil geri falan cevirirlermi iyi günler
    Xenon'a sıkıntı çıkarmayanlar da olmuş geçirmeyen de.. Biraz senin şansına kalıyor sanırsam..

herkese selam;

motoru ABS probleminden dolayı servise bırakmıştım, bugün problemin hallolduğunu söylediler gidip aldım, parça değişimi olmadan sistemde kaydedilen hataları temizlemişler vs, daha önce elektrik aksamına müdahale olmuşsa bu tür hataların olabileceğini vs söyledi..hasılı problem düzeldi görünüyor, aldığım bilgiye göre de 30 km altında abs aktif hale gelmiyor...bu bilgiyi teyid edemedim henüz, servis kitapçığında böyle bişey yazıyor mu bilmiyorum...bana 150 kaada patladı
    Saolasın Erhan'ım... Verdiin bilgiler çok değerli.. 30km/h olması, 150 kağıda patlaması ve hata kodlarından dolayı böyle birşey oluşabileceğini öğrendiğim(iz) iyi oldu. Saolasın, eline sağlık...
    erro bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    2006 Yamaha R6
    [QUOTE=cihan54;3010164]Xenon'a sıkıntı çıkarmayanlar da olmuş geçirmeyen de.. Biraz senin şansına kalıyor sanırsam..

inc cihan hocam bi sansımı deneyeyim

Motosikleti
    tracer 900
    parklar 3 saat açık kalınca akü bitti bi cenabetlik var üzerimizde ama hadi hayırlısı...

motora yaklaşırken benim motor parlıyor uzaktan, son 50 metreyi koştum, sanki 3 saattir yanan lambalarla belkide son demlerini yaşayan aküyü son 50 metreyi koşarak almam kurtaracaktı, iş yerinin otoparkına geldim, motoru çalıştırayım dedim, beklendiği gibi gıvvvvvvvv.....

arkadaşı aradım, şarj aletini ancak 3-4 saat sonra getirebileceğini söyledi...saat 00:38 iş yerinde onu bekliyorum
    bakalım bş 12 saat şarj edersek kendine gelir belki..

Motosikleti
    tracer 900
    Dün gece aküyü çıkardık, biraz zahmetli işmiş, netteki videolarda grenajı sökmek gerektiğini gördük ama deponun ön vida ve sürücü tarafındaki aksamı brtaber sökünce grenaj çıkarmaya gerek kalmıyo, birazdan takacaz bakalım ne olacak

Motosikleti
    2006 Yamaha R6
    Dün gece aküyü çıkardık, biraz zahmetli işmiş, netteki videolarda grenajı sökmek gerektiğini gördük ama deponun ön vida ve sürücü tarafındaki aksamı brtaber sökünce grenaj çıkarmaya gerek kalmıyo, birazdan takacaz bakalım ne olacak
    aynen hacı grenaja gerek yok cıkarmaya bende dün kaldım yuasa aküler bakım gerektirmedigi icin sarja koydum 4 saat gibi yeterli oldu sorun cıkarmaz ins şarjdan sonra

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı hndsmyng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen hacı grenaja gerek yok cıkarmaya bende dün kaldım yuasa aküler bakım gerektirmedigi icin sarja koydum 4 saat gibi yeterli oldu sorun cıkarmaz ins şarjdan sonra
    aküyü şarj ettik, gayet de güzel oldu...izlediğim videoda önce artı kutup başını ardından eksiyi takın diyodu, bilmiyorum bi önem arzeder mi?

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Evet Arkadaşlar Motorumdan Bir foto atıyım dedim. Daha yeni motor yağını ve genel bakımını yaptırdım. Çooook iyi bir usta Buldum Sağolsun herşeyi gözümün önünde yaptı çok azda bir ücret aldı

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    http://www.youtube.com/watch?v=rV2lJJ_lPjc

bugun boşta kaldık

zincir temizleme videosu çektik umarım beğenirsiniz
    ÖMER FARUK İ, cacique, cihan54 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Eline sağlık güzel çalışma
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler