Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    Alıntı hakan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun yakıtı nedir sorunları varmıdır almayı düşünüyorum ama bilen birileri yazarsa çok memnun olurum arkadaşlar ???

öncelikle merhaba arkadışım almayı düşündüğün fazer çok güzel kullanışlı bir makine daha iyiside var daha kötüsüde ben iki yıldır kullanıyorum harika bir motosiklet tabi bana göre, beğenmeyenlerde var hatta motor diye bakmayanlarda var 2.eli olan bir motor buda çok önemli gelelim yakıt ve arıza kısmına kullandığım sürede
    yaptığım bazı testlerde
    uzun yolda 80-90km/h ile gidersen 100km/5lt
    şehir içinde 100km de 8lt kadar yaktığı oluyor ama şehir içi kullanım kişiden kişiye değişir
    en ufak bir sorunla karşılaşmadım benden bu kadar gerisi sana kalmış selamlar
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Hocam sevenin aşık olduğu bir makine hatta Türkiyede Fazer sınıfı oluşmuş durumda. Sıkı araştır o gruba sor sana açıkça anlatırlar. Bende o grubun içindeyim ama reklam olmasın. İlgilenirsen Pm at sana iyisini kötüsünü anlatayım. En önemlisi ise bvu bir uzun yol makinasıdır. Hiç üzmez itina ile tavsiyedir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:34 ----------

Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler kardeşler selamlar yaz gibi bir fazer düşünüyorum ne dersiniz? Honda Todayden CBR125 e şimdide Fazere nasıl uygunmudur?? şimdiden sağolun varolun 0-100 kaç saniye son hız kaç bunları öğrenme şansım varmı sizlerden
    Tavsiye etmem çünkü istersen bu makina ejderhadır. Cidddi deneyim gerektirir. 0-100Km 4 saniye hatta 3 lü rakamlarda(yol, lastik ve rüzgar durumu müsaitse).

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:37 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostum,
    En başta bende senin gibi çelişkiye düşmüştüm açıkçası. Mantık olarak ABS li bi makinanın fiyatı daha yüksek olması gerekir normaline göre. Fakat beldeyama.com.tr sitesinde fiyatların güncellenmediğini düşünerek birde Sahibinden.com sitesinden fiyat araştırması yaptım. Ve beklediğim sonucu aldım, ABS'li S2 normaline göre 700-800 tl daha pahalı... Yani bence beldeyama sitesinde bi problem var... Mantık olarakta saçma bişey zaten.
    Usta motorcular ABS li olanı asla tavsiye etmiyor. Acil durumda motoru yatıramaz Küttt diye girersin. Bende absli istiyorduma ama sonucunda normal aldım. S2 ye dikkat 58 beygir mi yoksa 98 beygirmi o da şüphe konusu 2 ayrı sınıfı var piyasada
    Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben burdayım da daha çok adımızla kurulmuş olan diğer forumdayım
    Aslında hepimiz ordayız yoksa sayfa sayısı 1000 i bulurdu
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Alıntı DeathaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sevenin aşık olduğu bir makine hatta Türkiyede Fazer sınıfı oluşmuş durumda. Sıkı araştır o gruba sor sana açıkça anlatırlar. Bende o grubun içindeyim ama reklam olmasın. İlgilenirsen Pm at sana iyisini kötüsünü anlatayım. En önemlisi ise bvu bir uzun yol makinasıdır. Hiç üzmez itina ile tavsiyedir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:34 ----------

Tavsiye etmem çünkü istersen bu makina ejderhadır. Cidddi deneyim gerektirir. 0-100Km 4 saniye hatta 3 lü rakamlarda(yol, lastik ve rüzgar durumu müsaitse).

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:37 ----------

Usta motorcular ABS li olanı asla tavsiye etmiyor. Acil durumda motoru yatıramaz Küttt diye girersin. Bende absli istiyorduma ama sonucunda normal aldım. S2 ye dikkat 58 beygir mi yoksa 98 beygirmi o da şüphe konusu 2 ayrı sınıfı var piyasada

Aslında hepimiz ordayız yoksa sayfa sayısı 1000 i bulurdu
    Dostum 20 beygiride sen mi zehirledin 78 beygir ve 98 beygir olanı demek istemişsin.
    Fazerlarda kronik sayılabilen ama değiştirince düzelen gidon rulmanı problemi var. Gidonun şasenin içinden geçen miline bağlı alt ve üstte 2 adet rulman mevcut ve fazerlarda genelde 20 bin km ye gelmeden arıza yapıyor çok önemli olmasa da tıkırtı ve rahatsızlık yaratıyor sürüşte ben 27000 km de değiştirdim süper oldu. Bir de 2005-2004 modellerde TPS arızası denilen bir mevzuu vardı onu da yamaha ücretsiz halletti. Başka sorun aramayın çünkü bulamassınız keyfini sürün.
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

Motosikleti
    honda vf 750 magna ,yamaha scooter,suzuki gsf 650
    merhaba arkadaslar bende kararsizlardanim hemen hemen bütün yazilanlari okudum sayilir yinede yakitta hem fikir olan yok gibi... fazer güzel cekici ama yinede kafamda cok soru isareti var kiminiz vitesden sikayetci kimi gidon bilyasindan kimi yakittan kimisi düsük devir torkundan kimisi göstergelerden... .sikayet cok ama yinede herkes cok memnun gözüküyor.ben uzun zamandir motor kullaniyorum bas edebilirmiyim diye kaygim yok tek kaygim arizalari altindan kalkabilirmiyim? Ben fazerle suzuki gsf 650 bandit arasinda gidip geliyorum banditde fena durmuyor 86 hp 2007 model enjeksiyonlu bu motor hakkinda fazla bilgi bulamadim bilgisi olan birseyler yazarsa memnun olurum bizim burda fazer den cok banditler var galiba cok seviliyo yada fiyat politikasindan dolayi cok satiliyo.bana yakiti fazeden daha makül gibi gözüküyor,parca sorunu olacaginida sanmiyorum birde arkadaslar Allah sizlere kolaylik versin orada (Türkiye) de MOTOR VE PARCA FIYATLARI COK FAZLA ben altindan kalkamam eger almanyadan parca almak isteyen olursa herkese seve seve yardimci olurum yeterki motor sevdali arkadaslar keseye fazla binmeden motora binsinler.

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    Alıntı A.yilmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar bende kararsizlardanim hemen hemen bütün yazilanlari okudum sayilir yinede yakitta hem fikir olan yok gibi... fazer güzel cekici ama yinede kafamda cok soru isareti var kiminiz vitesden sikayetci kimi gidon bilyasindan kimi yakittan kimisi düsük devir torkundan kimisi göstergelerden... .sikayet cok ama yinede herkes cok memnun gözüküyor.ben uzun zamandir motor kullaniyorum bas edebilirmiyim diye kaygim yok tek kaygim arizalari altindan kalkabilirmiyim? Ben fazerle suzuki gsf 650 bandit arasinda gidip geliyorum banditde fena durmuyor 86 hp 2007 model enjeksiyonlu bu motor hakkinda fazla bilgi bulamadim bilgisi olan birseyler yazarsa memnun olurum bizim burda fazer den cok banditler var galiba cok seviliyo yada fiyat politikasindan dolayi cok satiliyo.bana yakiti fazeden daha makül gibi gözüküyor,parca sorunu olacaginida sanmiyorum birde arkadaslar Allah sizlere kolaylik versin orada (Türkiye) de MOTOR VE PARCA FIYATLARI COK FAZLA ben altindan kalkamam eger almanyadan parca almak isteyen olursa herkese seve seve yardimci olurum yeterki motor sevdali arkadaslar keseye fazla binmeden motora binsinler.
    ben 1 yıldır fazer kullanıyorum. ben aldığımda 7600km deydi motor şuanda 16000km de ve pert oldu. şu zamana kadar yaptığım masraf sadece yağ ve yağ filitresi oldu sadece. birkere bile yolda bırakmadı beni. ben almaya düşünenlere tavsiye ederim.tabiki zaptedebilecek olanlara
    almanyadan paraça konusunda yardım ede bilmen çok güzel. ban birşeyler isteye bilirim habrin olsun. özelden mesaj atarım sana
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    tabiki elimden geleni yaparim ebay dan bakariz arkadaslara sorariz fiyatlari kontrol ederiz uygunsa hallederiz burda parcaya fazla ihtiyacim olmadi ama bagzi parcalar ebay da ihalede cok ucuz olabiliyor denk getirip aliriz.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı ERYİLMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 1 yıldır fazer kullanıyorum. ben aldığımda 7600km deydi motor şuanda 16000km de ve pert oldu. şu zamana kadar yaptığım masraf sadece yağ ve yağ filitresi oldu sadece. birkere bile yolda bırakmadı beni. ben almaya düşünenlere tavsiye ederim.tabiki zaptedebilecek olanlara
    almanyadan paraça konusunda yardım ede bilmen çok güzel. ban birşeyler isteye bilirim habrin olsun. özelden mesaj atarım sana
    Hayırdır.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    2006 R6
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırdır.
    Pek hayır değil abi arkadaş motoru pert etti ama çok şükür kendi sağlam

Motosikleti
    Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek hayır değil abi arkadaş motoru pert etti ama çok şükür kendi sağlam
    Ne zaman oldu ya kendinde bir şey varmı
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    FZ 6
    Arkadaşlar slm.Ben 2 ay önce R6 almak için çıtım fz 600 aldım 2005 model geçen sene R1 kullandım ama şu gerçek sürüş rahatlıgı olarak süper makina artık ne alırsam alayım fz 600 den vaz geçmen benim garaj motorum artık

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Hocam yanlış fikir edinmişsin. Gidon rulmanı olayı doğrudur ama silindirik bilyalı konik rulman fiyatı 20TL. Ustada tanıdırksa 20 milyona değiştirir. Yok hocam alt devirde gayet randımansız deselerde değil. 0-100 3 saniye. Yakıt ise bir depo ile yaklaşık 360 Km. Rahatı tarifsiz. Şikayet mi? hiç yok. Fazer o kadar çok kullanıcıya sahip ki baris bi kullanıcı kesimi oluşturdu. Yahu bi kirala kendin anlarsın farkını.
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

Motosikleti
    Fazeri hic kullanmadim sadece üstünde oturmslugum var rahat bir motora benziyor,problemlerini anlamak icin aylarca kullanmak gerek,umarim alacagim motor sorunsuz cikar agiz tadiyla binerim suan bir iki tane s2 buldum biraz pahali birsüre daha beklemem gerek motor mevsimide geliyor zaten bizim buralarda yaz mevsimi en fazla üc hafta sürer ama olsun ben yagmurdada kullanirim.Suan iki tane motorum var bu ücüncüsü olacak insallah bu motoru isden eve evden ise olarak ayak islerinde kullanmak istiyorum.

Motosikleti
    2006 R6
    Fazeri hic kullanmadim sadece üstünde oturmslugum var rahat bir motora benziyor,problemlerini anlamak icin aylarca kullanmak gerek,umarim alacagim motor sorunsuz cikar agiz tadiyla binerim suan bir iki tane s2 buldum biraz pahali birsüre daha beklemem gerek motor mevsimide geliyor zaten bizim buralarda yaz mevsimi en fazla üc hafta sürer ama olsun ben yagmurdada kullanirim.Suan iki tane motorum var bu ücüncüsü olacak insallah bu motoru isden eve evden ise olarak ayak islerinde kullanmak istiyorum.
    Nasıl olsa benzin ucuz, alışınca bakkala bile onunla gidersin artık

Motosikleti
    Alıntı DeathaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanlış fikir edinmişsin. Gidon rulmanı olayı doğrudur ama silindirik bilyalı konik rulman fiyatı 20TL. Ustada tanıdırksa 20 milyona değiştirir. Yok hocam alt devirde gayet randımansız deselerde değil. 0-100 3 saniye. Yakıt ise bir depo ile yaklaşık 360 Km. Rahatı tarifsiz. Şikayet mi? hiç yok. Fazer o kadar çok kullanıcıya sahip ki baris bi kullanıcı kesimi oluşturdu. Yahu bi kirala kendin anlarsın farkını.
    Bir depo ile 360 km .Hangi hız limitlerinde ve şehir içimi şehir dışımı

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    çok merak ettiğim bir konu var.
    fazer modellerde enjeksiyonlu üretim kaç yılında başlıyor?
    karbüratör enjeksiyonlu modelden daha az yakıyormuş, doğru mu? ( 2003 model)
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    çok süper motor bilgileride verilmiş ne kaaa güzelll
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok merak ettiğim bir konu var.
    fazer modellerde enjeksiyonlu üretim kaç yılında başlıyor?
    karbüratör enjeksiyonlu modelden daha az yakıyormuş, doğru mu? ( 2003 model)
    Benim fazer 2004 yeni kasa enjeksiyonlu

Motosikleti
    Shadow slx kardes keske dedigin gibi benzin ucuz olsa hicbir motorun yakitini sorup arstirmam vede gözüm benzin ibresinde olmaz Motora ücyüz besyüz euro fazla ödemek degilde benzine para ödemek zoruma gidiyor eminim herkes icin öyledir.HAYAT ZOR

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim fazer 2004 yeni kasa enjeksiyonlu
    var mı bildiğin, satılık olan enjeksiyonlu fazer. temiz ve bakımlı...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var mı bildiğin, satılık olan enjeksiyonlu fazer. temiz ve bakımlı...
    Abi ben satarım fazerı Temiz bakımlımı dersen Dilaveri arayıp sorabilirsin nasıl bir makina olduğunu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler