Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    teşekkür ederim cihan kardeş, Fazerlerin ana sigorta kutusu nerede tam olarak?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı Fazercan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim cihan kardeş, Fazerlerin ana sigorta kutusu nerede tam olarak?
    Arka sağ kuyrukta koltugu cikartiyosun 1 tane vida var alyanli onu cikartiyorsun sonra kuyrukta grenaji kendine cekerek cikartiyosun.

Motosikleti
    cbr250
    arkadaşlar cbr 250 sahibiyim.fazer almak istiyorum kırmızı renk siyah şasi.şişli de ortaköyde oturan varsa motorlarımızı test sürüşü için değişebilir miyiz.şu aslana hiç binmedim acaba nasıl bişe

trlioner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer
    herkese selamlar, debriyaj balatasını değiştirmeye karar verdim emniyette kademedeki bi arkadaşım EBC kullandığını söyledi son seride problem yaşadık debriyaj kavramıyor dedi. firma yetkilileri ürünleri geri alıp başka bi marka ile değiştireceklermiş. bende orjinale tek alternatif olan EBC markasından böylelikle vazgeçtim.

NEWFREN diye bir marka var geçmişi çok yok sadece scootter kullanıcıları yorum yapmış nette. bu marka hakkında bilgisi olan yada debriyaj balatası önerisinde bulunacak arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Ebc nin bi kaç farklı modeli var, kevlar olan hariç diğerleri iyidir, hatta organik balataların da iki çeşiti var. Newfren için hiç iyi şeyler okumadım yerinizde olsam orjinal ya da Ebc kullanırım. Yayları da değiştirirseniz çok iyi olur
    trlioner bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ebc nin bi kaç farklı modeli var, kevlar olan hariç diğerleri iyidir, hatta organik balataların da iki çeşiti var. Newfren için hiç iyi şeyler okumadım yerinizde olsam orjinal ya da Ebc kullanırım. Yayları da değiştirirseniz çok iyi olur
    abi ben bulamadım yaa hiç bişey okuyabilecek NEWFREN hakkında, tüm günümü ona ayırdım ama yok hiç bişey hatta aradım birkaç yeri yok yanii ayrıca EBC hakkında bende tam kevlar olmayan modelden yanı EBC CK2255 diye bi modeli var ondan bahsediyorum. kilerci motordan yani türkiye temsilcisiden alıyorlar. sanırım son serilerde bi problem var adamlar geri almışlar tüm ürünleri, bilemiyorum arkadaşım "motor kendı kendıne gıdıyo" dedi bilemeyeceğim

o yüzden EBC konusunda tereddütlerim NEWFREN'e göre daha fazla anlayacağın şuanda. ama genede teşekkür ederim. ayrıca benim motorda debriyajı çekince "tıkı tıkı tıkı" diye debriyaj tasından bi ses geliyo, usta debriyaj tası içindeki bilyadan dedi, birkaç ustayla konuştum japon motorlarda hastalıktır dedi bitanesi, bilyayı da değiştirecektim, yaylarıda sipariş ederim teşekkür ederim zaten yaylarda 30 lıra cıvarı galıba. madem bulaştık tamamını yapalım. çünkü 3. viteste vurma olayı ön dişliyi değiştirmeme rağmen geçmedi artık bir sonraki adım zincir takozu en sonda şanzıman olacak gibi gidiyorum motora doğru
    Motor Sevmeyen, Türkü Dinlemeyen, Çay İçmeyen Birine
    Gönül Vermeyin...

Motosikleti
    Takozlara kolay kolay bişey olmuyor. Merkez yedek parçaya bi bak derim balata için. Ayrıca kaç binde motor? Balataların 70 80 binden önce biteceğini sanmam, genelde en içteki balata plakası kırılıyor hepsini değiştirmeye gerek yok eğer durum buysa.Ben orjinal tek bi plaka alıp taktım. Boşa geçirmede ve vitesler arasında sıkıntı yaşıyorsan sorunun bu olabilir... Newfren kullanan bi kaç kişinin debriyaj kaçırmasından yakındığını hatırlıyorum.

Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer
    Takozlara kolay kolay bişey olmuyor. Merkez yedek parçaya bi bak derim balata için. Ayrıca kaç binde motor? Balataların 70 80 binden önce biteceğini sanmam, genelde en içteki balata plakası kırılıyor hepsini değiştirmeye gerek yok eğer durum buysa.Ben orjinal tek bi plaka alıp taktım. Boşa geçirmede ve vitesler arasında sıkıntı yaşıyorsan sorunun bu olabilir... Newfren kullanan bi kaç kişinin debriyaj kaçırmasından yakındığını hatırlıyorum.
    abi benim sorunum motoru 2. vitesten 3. vitese attığımda standart 90km hızda motor sanki vitese geçmemiş de 90 yaptığında geçiyormuş gibi tak diye vuruyo ve gitmeye devam ediyo ben ondan rahatsızım. şimdi bide debriyaj manetini çekince tıkır tıkır tıkır diye ses geliyo çanak bilyası dedi usta onun içinde.

takoz cok sonra zaten. motor 43 bınde en azından tuv kayıtları ve gosterge onu gosterıyo suanda... tabı benım bılmedıgım bısey varmı onu bılemıyorum egzantrık setı degısmıs motorun benden oncekı sahıbı sagolsun yaptırmıs motorumda allaha sukur bu sıkıntı dısında bısey yok sanırım onuda ben yaptım bu benım ılk motorum cunku debrıyaja zarar vermıs olabılırım. merkez yedek parcaydan bırkac bısey almıstım severımde sahıbı ılgılı bırı. aradım ama malesef fazer ıcın elınde set yokmus. NEWFREN hakkında ondanda bılgı aldım zaten, ıtalyan malı ıyı malzeme dedı. bıraz once motolizden fiyat aldım fıyatlar şöyle ;

debriyaj plakası........36,75TL X 6 Adet = 220,50 TL
    debriyaj plakası........27 TL X 2 Adet = 54,00 TL
    debriyaj plakası son........................30,20TL
    debriyaj saçı...........23 TL x 7 Adet = 161,00 TL
    debriyaj tas yayı.......11 TL X 6 Adet = 66,00 TL
    debriyaj tası bilyası.......................91,00 TL
    toplam................................... 622,70 TL (debriyaj seti 477TL)

EBC CK 2255 debriyaj plakası :190 TL
    EBC SRK 051 debriyaj seti :450 TL

NEWFREN debriyaj plakası :170 TL
    NEWFREN debriyaj seti :205 TL

yani EBC'yi bi daha arayacağım tatmin olursam sadece plakayı alıp saçlardan vazgeçebilirim. sorun devam ediyorsa aynı paraya şuan NEWFREN ağır basıyo gibi. malesef orjinal iyi iyi olmasına ama abi çok pahalı yaa adamlar tekelleşmişler başka biyerde yok istedikleri fiyata satıyolar. motoru söküp bakmak lazım haklısınız bi tanesine zarar vermiş olabiliriz ama ya değişmişken komple değişse 2006 yılından beri değiştiğini sanmıyorum kötü de olsa NEWFREN şuanda üstündekinden daha iyi olacaktır diye düşünüyorum tabii orjinali 5 yıl gidecekse bu 2 yılda biter... uff ne zor ya
    Gönül Vermeyin...

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Arkadaşlar benim fazerin elektirik sigortalarında sorun vardı, parklar ve sinyaller yanmıyordu, değiştirdim sigortanın birisini düzeldi..Ancak sigortaların hepsi aynı amperde değildi, sarı ve kırmızı renkte ayrılmışlardı. Kırmızılar 10 Amper Sarı olanlar 20 Amperdi, Sizdede aynımı bu sigortalar ? 10 ve 20 amper diye ayrılmış durumdalarmı, yoksa hepsi 20 amper veya 10 ampermi ?

Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı Fazercan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim fazerin elektirik sigortalarında sorun vardı, parklar ve sinyaller yanmıyordu, değiştirdim sigortanın birisini düzeldi..Ancak sigortaların hepsi aynı amperde değildi, sarı ve kırmızı renkte ayrılmışlardı. Kırmızılar 10 Amper Sarı olanlar 20 Amperdi, Sizdede aynımı bu sigortalar ? 10 ve 20 amper diye ayrılmış durumdalarmı, yoksa hepsi 20 amper veya 10 ampermi ?
    kardeşim bu sana referans olsun
    http://www.fazer-hispania.com/manuales/5vx-28197-11.pdf

Sigortalar..............Amper değerlendirmesi....Miktarı
    Ana.....................30A......................1
    Far.....................20A......................1
    Sinyalizasyon sistemi...10A......................1
    Ateşleme................10A......................1
    Yakıt enjeksiyon........10A......................1
    radyatör fan motoru.....20A......................1
    Kuyruk..................10A......................1
    Geri....................10A......................1
    Yedek...................10A, 20A, 30A............1
    Gönül Vermeyin...

Motosikleti
    Acele etmeden yapsan, o debriyaj kapağını açmak öyle zor ve maliyetli bişey değil. Bi aç bak, kumpas ile balataları, filler çakısı ile baskı plakalarını ölçsen, kırık varsa kırık balatayı ve söz konusu rulman i değişirsen... orjinal baskı balata setinin parasına yurt dışından komple debriyaj tası getirtilir :-)
    trlioner bunu beğendi.

DanielDega - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 Fazer
    Merhabalar,
    Bu yaz başı bende Fazer sahibi oldum, toplantılarınız-etkinlikleriniz olduğunda benide davet ederseniz çok memlun olurum şimdiden çok teşekkür ederim

trlioner bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer
    Acele etmeden yapsan, o debriyaj kapağını açmak öyle zor ve maliyetli bişey değil. Bi aç bak, kumpas ile balataları, filler çakısı ile baskı plakalarını ölçsen, kırık varsa kırık balatayı ve söz konusu rulman i değişirsen... orjinal baskı balata setinin parasına yurt dışından komple debriyaj tası getirtilir :-)
    EBC'de karar kıldık sonunda yaa baya uzun sürdü ama EBC olacak 170lira gibi bi fiyat olacak sanırım.
    http://www.youtube.com/watch?v=ezE235PX5LY videosuyla üstadlardan biri değişimi yapmış ve çokda net anlatmış. önemli olan iki noktayı birleştirmek falan diye de yazmış bende bir haftadır ustanın dükkanında çıraklık ediyorum resmen, iki tane 250cc motor debriyaj seti değiştirdik bile beraber, benim motorun değişimini de fotoğraflarla forumda paylaşmayı düşünüyorum zaten. yavaş yavaş malzemeleri toplayıp bu işten kurtulmak istiyorum sıra koltuğa geliyo bakalım ona ne gibi bi çözüm bulabileceğiz.
    CEM. bunu beğendi.
    Gönül Vermeyin...

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    http://www.motorturkiye.com/goster/2...azer-2004-2007

merhaba, geçtiğimiz ay ön far ve camı kırmıştım. bir kamyon geri geri gelip her ikisinide çatlatmıştı. far kırık diyebiliriz.
    neyse, sigorta bugün ödemeyi yapıyor. orjinal ön far tamam. fakat ön cam için yukardaki linkte bulunan puig tur camını almak istiyorum.
    bu cam uzun yolda rüzgarı bir ölçüde keser diye düşünüyorum. kullanan varsa ya da başka bir alternatif öneriniz varsa duymak isterim.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motorturkiye.com/goster/2...azer-2004-2007

merhaba, geçtiğimiz ay ön far ve camı kırmıştım. bir kamyon geri geri gelip her ikisinide çatlatmıştı. far kırık diyebiliriz.
    neyse, sigorta bugün ödemeyi yapıyor. orjinal ön far tamam. fakat ön cam için yukardaki linkte bulunan puig tur camını almak istiyorum.
    bu cam uzun yolda rüzgarı bir ölçüde keser diye düşünüyorum. kullanan varsa ya da başka bir alternatif öneriniz varsa duymak isterim.
    Verdigin link kırık fakat puig cam güzeldir.

Secenek olarak birde python'un var sanırım oda güzel ben kullanıyorum gayet memnunum motora başka bir hava katıyor.

Rüzgarı bir nebze kesiyor tabiki ayrıca yüksek süratlerde SS posizyonu olarak camın arkasına saklanabilirsin.

Motosikleti
    Alıntı trlioner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EBC'de karar kıldık sonunda yaa baya uzun sürdü ama EBC olacak 170lira gibi bi fiyat olacak sanırım.
    http://www.youtube.com/watch?v=ezE235PX5LY videosuyla üstadlardan biri değişimi yapmış ve çokda net anlatmış. önemli olan iki noktayı birleştirmek falan diye de yazmış bende bir haftadır ustanın dükkanında çıraklık ediyorum resmen, iki tane 250cc motor debriyaj seti değiştirdik bile beraber, benim motorun değişimini de fotoğraflarla forumda paylaşmayı düşünüyorum zaten. yavaş yavaş malzemeleri toplayıp bu işten kurtulmak istiyorum sıra koltuğa geliyo bakalım ona ne gibi bi çözüm bulabileceğiz.
    Video bana ait :-D
    trlioner bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Kevlarda ne sorun oluyor hocam?
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kevlarda ne sorun oluyor hocam?
    Kendim kullanmadım. Ancak ecnebi sürücüler şehir içi dur kalklarda balata yüzeyinin parlamaya başlayıp kaydırmaya sebep olduğunu söylüyor. Ya da vitesler şıkır şıkır geçmiyormuş. Kevlar ve cf tip balatalar genelde pist günlerinde kullanılan motosiklette tercih ediliyor, kırılmaya ve ani güç aktarımında kaçırmaya mukavemetli olduğu için
    trlioner bunu beğendi.

FAZER ÖZEL EL YAPIMI BİREBİR UYUMLU SESİ ÇOK GÜZEL OLAN EGZOZSUM SATILIKTIR. SAHİBİNDEN 172785990 NOLU İLAN.

Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer
    Kendim kullanmadım. Ancak ecnebi sürücüler şehir içi dur kalklarda balata yüzeyinin parlamaya başlayıp kaydırmaya sebep olduğunu söylüyor. Ya da vitesler şıkır şıkır geçmiyormuş. Kevlar ve cf tip balatalar genelde pist günlerinde kullanılan motosiklette tercih ediliyor, kırılmaya ve ani güç aktarımında kaçırmaya mukavemetli olduğu için
    oo super vıdeo cok aydınlatıcı oldu tesekkur ederım
    peki kevlar olmayan model hangısı yada onerebılecegın bıyer varmı ordan alayım
    Gönül Vermeyin...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler