Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Şimdiden hayırlı teskereler.. Hayırlısıyla gidip gel de.. Motor herzaman alınır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Fazer guzel motordur anlatmakla bitmez... Şimdiden hayırlı teskereler...

Smdcvk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer S2
    Tesekkurler arkadaslar eksik olmayin

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı oykucafe80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazeri satmaktan korkmayın derim yeterki bakımları iyi yapılsın ve tabi birde km sorunu var fazla km yapmayan motora müşteri çok olur o yüzden alacağınız motorun km sinin düşük olması ve bunun üzerine sizinde yapacağınız km çok önemli örnek vermek gerekirse ben 30.000 km yi geçmiş bir motoru almayı geçin bakmam bile.neden derseniz 30.000 kmdeki bir motoru alsam ve 10.000 km de ben binsem kim alır 40.000 kmdeki motoru

zihniyete bak anasını satayım...bu adam gibiler yüzünden piyasada üç kağıtçı şerefsiz dolu...
    forewer ve fz6_fazer bunu beğendiler.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    O zaman sen de o motoru hiç alma 30 binde alıp 40 binde Fazer'ı satacaksan o Fazer'a yazık, hiç alma onu..

Motosikleti
    tracer 900
    70. sayfaya kadar geldim...fazer ile karşılaştıran bir çok motorun handikap ı var ama er6 için sadece iki silindir sesi kötü deniliyor...çok fazla uzun yol yapmayacak ve 160 km/h üzerine çıkmaya gerek görmeyenler için er6 daha iyi bir tercih olabilir sanırım...tabi 160 da işlevsel bir camın olması şart uzun süreli seyir için...

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70. sayfaya kadar geldim...fazer ile karşılaştıran bir çok motorun handikap ı var ama er6 için sadece iki silindir sesi kötü deniliyor...çok fazla uzun yol yapmayacak ve 160 km/h üzerine çıkmaya gerek görmeyenler için er6 daha iyi bir tercih olabilir sanırım...tabi 160 da işlevsel bir camın olması şart uzun süreli seyir için...
    Çok tanıdık geldi bu tarif bana Hacım düzgün bi yolda adam gibi bin de benim makinaya taşlar yerine daha bi otursun kafanda. 180 de önde aldığım rüzgar neredeyse hiç rahatsız etmiyordu o derece yani ama o hızda da sürekli gitmem ben. Kaskın içinde fırtınalar kopuyor. Kask cam seviyesinin üzerinde kalıyor da
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok tanıdık geldi bu tarif bana Hacım düzgün bi yolda adam gibi bin de benim makinaya taşlar yerine daha bi otursun kafanda. 180 de önde aldığım rüzgar neredeyse hiç rahatsız etmiyordu o derece yani ama o hızda da sürekli gitmem ben. Kaskın içinde fırtınalar kopuyor. Kask cam seviyesinin üzerinde kalıyor da
    olum sanki senin motorda standart cam var...adam utanmasa shadow a takılan cam takacakmış

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Bu nasıl bir mantıktır arkadaş ya otuz bin km deki motor alınmazmış ! Emin olki en çok senin gibi düşünenleri kekliyorlar; 60 binde motoru 6 binde diye...Vicdanı olmayana çok zor değil yani km düşürtmek. Belkide işinize gelen budur orjinal km önemli değildir, orjinal olmasa bile daha düşük km de görünen daha temizinden kolay satıldığına göre, neden olmasın değilmi ! Motosikleti bilmeyen , kullanmayı bilmeyen adamdan üç bindede motor alınmaz ama emin ol bahsettiğin motorlar bilinçli ellerde en az 150-200 binleri çok rahat görür.Bu arada bende 34 bin küsür km de fazer kullanıyorum.
    selloo bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    130 000 km de fazer vardı arkadaşımda...
    selloo bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Benim motorum 31000 km de şuan ve gönül rahatlığıyla aldım valla adam gibi bakılırsa 30000 km de gider 10000 km de...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Yahu ben 38 binde sattım..Adam koşa koşa taa ankaradan geldi aldı....
    Sonra düştü..
    Omzu çıkınca satmak zorunda kaldı...
    45 binde 2 günde 1500 lira üzerine koyarak sattı...
    Fazer i olupta satarken zarar eden varmıdır
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Alıntı selloo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorum 31000 km de şuan ve gönül rahatlığıyla aldım valla adam gibi bakılırsa 30000 km de gider 10000 km de...
    düzgün yağ ve filitre değişimleri.. soğuk motorla hareket etmeme... ve motoru gerektiğinden fazla zorlamamak gerek..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düzgün yağ ve filitre değişimleri.. soğuk motorla hareket etmeme... ve motoru gerektiğinden fazla zorlamamak gerek..
    Ramazan abi bir ara apache başlığına bakar mısın sorum var

Motosikleti
    tamam bakayım paşa...

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni yanıltmış olmayım erro er6 hiç kullanmadım ama tahminim, motor yapısı sebebiyle er6 nın günlük kullanımda fazerden daha rahat ve uygun olacağını fakat fazerin sürüş keyfini vermeyeceğini düşünüyorum. Yani gündelik kullanacaksan er6, sürüş keyfi için fazer derim. Bence imkanın varsa ikisinide test etmelisin. Mevzunun sadece 160 km mevzu olmadığını göreceksin
    erro bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    İyi de ER6 2.20-2.30 ları gören bir makine...
    Üstüne üstlük 78 Hp..
    Fazerden çok aşağı bir alet değil....
    Sadece çıplak oluşu dezavantaj..
    O da rüzgar açısından....
    Kullanımı uzun yolu çok rahat... Yormuyor...
    Sadece virajlarda gaz keserken ve açarken dikkatli olmak lazım.... Aniden Aşırı kompresöre bindirmeye ve aşırı gaz açmaya gelmiyor...
    Fazer biraz daha uyumlu... Daha oturaklı...
    erro bunu beğendi.

angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    hem er6 hem fazeri kullandım. hemen hemen aynı değerlere sahip 2 makina. aralarındaki fark arka lastik ebadı, silindir ve tip. fazerdan daha yakışıklı olan tek makina r1'dir (bana göre). 160 km sürate kadar ikisi de üç aşağı beş yukarı aynı ivme ile çıkar, fazerin sadece son hızı er6 dan iyidir.
    motorda motor, ille de motor

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı VIA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni yanıltmış olmayım erro er6 hiç kullanmadım ama tahminim, motor yapısı sebebiyle er6 nın günlük kullanımda fazerden daha rahat ve uygun olacağını fakat fazerin sürüş keyfini vermeyeceğini düşünüyorum. Yani gündelik kullanacaksan er6, sürüş keyfi için fazer derim. Bence imkanın varsa ikisinide test etmelisin. Mevzunun sadece 160 km mevzu olmadığını göreceksin
    er6 yı test ettim çok kısa...ama gayet tatmin edici görünmekte...fazerın bana ekstra katacağı tek avantaj daha az değer kaybı daha hızlı elden çıkarma olabilir sadece gibi görünüyo...

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de ER6 2.20-2.30 ları gören bir makine...
    Üstüne üstlük 78 Hp..
    Fazerden çok aşağı bir alet değil....
    Sadece çıplak oluşu dezavantaj..
    O da rüzgar açısından....
    Kullanımı uzun yolu çok rahat... Yormuyor...
    Sadece virajlarda gaz keserken ve açarken dikkatli olmak lazım.... Aniden Aşırı kompresöre bindirmeye ve aşırı gaz açmaya gelmiyor...
    Fazer biraz daha uyumlu... Daha oturaklı...
    Alıntı angorstatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem er6 hem fazeri kullandım. hemen hemen aynı değerlere sahip 2 makina. aralarındaki fark arka lastik ebadı, silindir ve tip. fazerdan daha yakışıklı olan tek makina r1'dir (bana göre). 160 km sürate kadar ikisi de üç aşağı beş yukarı aynı ivme ile çıkar, fazerin sadece son hızı er6 dan iyidir.
    daha öncede belirttiğim gibi fazer fanatikleri her alet için bahane bulabiliyoken er6 için sadece iki silindir sesi kötü diyebiliyo...ben yeni bir kullanıcı olmama rağmen er6 kolay sürülebilir fazer tehlikeli psikolojisi içerisindeyim...o da kullanıcıların anlattığı, deli alet kuduruk alet çok haşarı vs. gibi şeylerden dolayı...birde cüssesinin maşallahı var...

gün içinde çok uzun yol katedeceksem fazerın hissedilebilir bir artısı olur gibime geliyo benim gibi atraksiyon çok hızlı sürat aramayan biri için...benim tek aradığım 120-130 da makina aksın, bağırmasın, bulşan olursa biraz uzayabilsin...bunun karşılığıda 4 silindirden geçiyo sanırım...

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    er6 130 ları bağırmadan böğürmeden gider...
    Yağ gibi de gider...
    Bir dahaki seçimim er6 olacak...
    Hele şu maddi krizi bir aşalım..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler