Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tip olarak şöyle söyleyeyim yeni kasa cbr 125 i eski kasa cbr250 ye tercih ederim . Sebebi de cbr125te kırmızı rengin olması. Eski kasa cbr 250 görünüşünün Cbr125 ten farkı yok gibi. Bana göre kırmızı cbr125 soyah cbr250 dem yakışıklı. Şunu da şöyle bırakayım http://i.hizliresim.com/5LVnqM.jpg

http://i.hizliresim.com/0lDprD.jpg

http://i.hizliresim.com/41lV90.jpg

Yeni kasa candır. Bu arada ramcix in dediği stop etme muhabbeti çok nadir de olsa düşük hızda başıma geliyor. Acemi de değilim debriyaj ayarını yapamayacak falan değilim, stop binde bir de olsa oluyor yani bende. Zırıltı olayı da serviste çözülmüştü yazmıştım başlığa.
    Kardeş şekle değil yolda güce bakarrım. CBR 125 i istedikleri kadar şekil yapsınlar. Neticede bulgur pilavı. Suzuki de GSX-R 125 çıkardı şekil zaten tırt birde üstüne 125... Oyy oyy ben nerelere gidem...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalarr artık honda dan ayrılma vakti geldi.. malum sitede ilanı var 375645929. Forumda öncelerden çok vakit geçirdim mesajlarım durur ve forumda bilirler nasıl olduğunu. Herkese hayılrı günler
    Bi an dedim ki arkadaş AFYON HONDA Bayii .Bizim motorda satıldı, foruma bu kadar acı veda etmedik. Sizinkisi tutkudan çok bir hevesmiş meğerse.
    ŞİMDİLİK AYRILIYORUM AMA BU SEVDA BURADA BİTMEZ! denmeli...
    Hayırlı günler bol güneşler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Ramcix yukardaki konu tip ile ilgili olduğu için öyle bir örnek verdim zaten konu performans değil yani
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramcix yukardaki konu tip ile ilgili olduğu için öyle bir örnek verdim zaten konu performans değil yani
    Seni anlıyorum lakin 125 ile 250 arasında ki tek fark şayet konu renkse, kırmızı. CBR250 kombinasyonunda kırmızı olsaydı tercihin yine 125 mi olurdu?

Bende farklı bir açıdan baktığımı izah ediyorum.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motosikleti
    Soru ilginç olmuş Kırmızısı olmadığı için bu örneği verdim zaten.

Eski kasa Cbr250 de kırmızı olsaydı yine yeni kasayı beğenirdim. Yeni kasada kırmızı var ama onda da repsolü beğendiğim için repsol aldım.

Zevkler ve renkler işte hocam kimisi de siyah rengine bayılıyor. Kimisi eski kasa seviyor, kimisi r25 seviyor kimisi kawasaki 250r
    Herkesin motosikletine kimse karışamaz
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    Soru ilginç olmuş Kırmızısı olmadığı için bu örneği verdim zaten.

Eski kasa Cbr250 de kırmızı olsaydı yine yeni kasayı beğenirdim. Yeni kasada kırmızı var ama onda da repsolü beğendiğim için repsol aldım.

Zevkler ve renkler işte hocam kimisi de siyah rengine bayılıyor. Kimisi eski kasa seviyor, kimisi r25 seviyor kimisi kawasaki 250r
    Herkesin motosikletine kimse karışamaz
    Karıştığımız yok canım sadece ortaya bir fikir attım. Zevkler ve Renkler tabiki de.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    herkezin cıbırına kimse garışamaz.(nokta)
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasa her zaman masrafsız olur.Almışken 2014 2015... sıfır alırsan 2016 al geç. Eski kasa yeni kasa çok tartışılır.
    2013 beyaz 7bin km'de 2.sahibinden sıfır ayarında aldım..ilk başta ybr'nin devirine alıştığımdan zorlandım..aydınlatması,sollamadaki cesareti,frenleri olsun tam istediğim motosikletmiş...inşallah uzun yıllar beraber takılacaz...Allah herkesin gönlūne göre versin..
    ramcixx bunu beğendi.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    valla bu devirde bu benzin zamlarından sonra gösterişli olsun az yaksın diyorsan CıBıR dan ötesi yalan. iyiki almışım bu mereti yine olsun yine alırım CıBıR olsunda eski yeni siyah beyaz kırmızı herkezin istediği gibi olsun iyi forumlar beyler....

Kısa bir dönem kullandığım CıBıR... Başlarda kullanırken garipsedi isemde sonradan hoşuma giden bir renk...

Hadi biraz renklendirelim bu sayfayı Foto atarmısınız beyler_? Kışın ortasında içimiz ısınsın
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    Yohhh

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

Ütüyle çektiğim için bu kalitede.
    MoRFy ve ramcixx bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 Nisan ın 24 ü Askerden gelmişim. Çeşmi siyahımı özlemişim.

jimi_hendrix ve MoRFy bunu beğendiler.

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150

kazalı cbr 250 11binde 2013 model. 4500 tl fiyatı.iletişim Motoyoldaş 0424 2379462

Motosikleti
    Alıntı dreamwalker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustam burası ikinci el kazalı motor arayan tamircilerin forum sayfası değil ki. İçimiz ısınsın dedik içimizi kararttın bea.
    jimi_hendrix, MoRFy, dreamwalker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

merhaba arkadaşlar pazartesi itibari ile 2014 cbr 250r ile aranızda olacağım inşallah.sizlere bir kaç soru sormak istiyorum bulunduğum ilçede düzgün motorsikletten anlayan yok.motor 2014 hrc 19 bin km de.motorsikletin arka fren balatasını değiştirmişler orjinali ile değil ama ital marka dedi 50 küsür tl dedi ben motoru kullandım ama arka frende hassasiyet yok. bir cbr 250 r olan arkadaşımada kullandırdım fren yok dedi satıcı balatayı takalı 100 km olmadı alışması lazım dedi böyle birşey varmıdır ne yapmam lazım.birde artçı koltuğu 2-3 cm ileri geri doğru hareket ediyor bunun bir çözümü var mı?ön arka mitas marka lastikle yine 100 km önce takılmış lastik takımından sonra ön kısımdan böyle çamurluga küçük taş girip yuvarlanıp düşmüş gibi ses geliyor sürekli değil arada duydum bu nedir?bu gün beni bu konularda aydınlatırsanız çok makbule geçecektir çünkü yarın 08:30 noterde olacağız.

Motosikleti
    Morfy

Motosiklet ve ceketler pişti mi olmuş sanki ?
    Alırım bir MaşaAllah
    kakare, MoRFy ve ramcixx bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yohhh
    sırf ondan dolayı turuncu siyah ceket aramıştım ben de...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Herkese Merhaba Arkadaşlar ben cbr250 almaya karar verdim şimdi bu yeni kasaya hastayım ama fiyatı biraz pahalı o yüzden galiba eski kasa alacagım şimdi bu yeni kasayı yakından görme fırsatım gayet kalıplı heybetli duruyor 600cc gibi şimdi sorum bu eski kasa nasıl duruşu aralarında çok fark varmı

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı Asikurt68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba Arkadaşlar ben cbr250 almaya karar verdim şimdi bu yeni kasaya hastayım ama fiyatı biraz pahalı o yüzden galiba eski kasa alacagım şimdi bu yeni kasayı yakından görme fırsatım gayet kalıplı heybetli duruyor 600cc gibi şimdi sorum bu eski kasa nasıl duruşu aralarında çok fark varmı
    yeni kasa 600 cc kadar kalıplı değil hatta şuanda garajımda bi tane eski kasa 1 tane yeni kasa cbr var yan yana duruyorlar. Aralarında kalıp olarak pekte bi fark yok.
    En büyük değişiklik suratta yani farda.. O da zevk meselesi şahsen eski kasanın ağzı büzük halini seviyorum.
    ramcixx bunu beğendi.
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Morfy

Alırım bir MaşaAllah
    http://i.hizliresim.com/GP0lA6.jpg
    Maşallah redcbr nazar deymesin dostum. Ewet montlar pişti olmuş ancak motorlar pişti değil. Çünkü kısa bir süre (1000 km ) kullandım bu rengi arkadaşın motoru idi satışını verdik. Bendeki Tricolor. Bi maşallah ta biz alalım

Jimihedrix bende tost makinası ile çekiyordum bi ara fotoları

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Alıntı yunkur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar pazartesi itibari ile 2014 cbr 250r ile aranızda olacağım inşallah.sizlere bir kaç soru sormak istiyorum bulunduğum ilçede düzgün motorsikletten anlayan yok.motor 2014 hrc 19 bin km de.motorsikletin arka fren balatasını değiştirmişler orjinali ile değil ama ital marka dedi 50 küsür tl dedi ben motoru kullandım ama arka frende hassasiyet yok. bir cbr 250 r olan arkadaşımada kullandırdım fren yok dedi satıcı balatayı takalı 100 km olmadı alışması lazım dedi böyle birşey varmıdır ne yapmam lazım.birde artçı koltuğu 2-3 cm ileri geri doğru hareket ediyor bunun bir çözümü var mı?ön arka mitas marka lastikle yine 100 km önce takılmış lastik takımından sonra ön kısımdan böyle çamurluga küçük taş girip yuvarlanıp düşmüş gibi ses geliyor sürekli değil arada duydum bu nedir?bu gün beni bu konularda aydınlatırsanız çok makbule geçecektir çünkü yarın 08:30 noterde olacağız.
    Öncelikle aramıza hoşgeldin diyelim kazasız belasız iyi günlerde aracını kullanman dileği ile.... Canavarı teslim alınca foto bekliyoruz içimiz ısınsın
    yolcu selesi için verebileceğim 2 altın tavsiye var...
    1- yolcu selesinin ön kısmındaki 2 tane kanca var siyah. onların geçtığı demirler öne doğru eğiliyor zamanla. onları bir demir parçası ile kastırabilirsin geri doğru. Eski yerine geldimi yolcu selesi ileri geri kaymaz.
    2- yolcu selesinin arka kilide geçen halkasına elektrik bandı sararsan daha kalın olacak ve kilide oturdumu ona göre yuva yapacak ve sıkışacak lakır lukur oynamayacaktır
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Morfy

Alırım bir MaşaAllah
    http://i.hizliresim.com/GP0lA6.jpg
    Akçalı Marka Sprey boya ile montunun siyah olan bölümlere biraz taksi sarısı sıkarsan tam pişti olur Maşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

Alıntı yunkur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Yunkur" kardeşim aldıysan öncelikle hayırlı uğurlu olsun diyelim. Ben de 1 ve 3. sorularına cevap vereyim.
    1-Balata konusunda aklına bir şey takılmasın. Arka fren eski kasalarda ve yeni kasalardada aynıdır muhtemelen biraz zayıf malesef. Bunun balata ile ilgisi yok. Ha yeni balatanın biraz alışma süreci olabilir. Ama bu frenin zamanla iyi tutacağı anlamına gelmiyor. CBR 250 lilerin arka çok hafif. Malum çanta v.b bir ağırlık olmadığı için Frene dokunduğun zaman tutmuyor gibi bir hisse kapılabilirsin. Hatta arka teker farketmeden kayar farkında olmazsın. Arka bi sağa bir sola yapar hopp! yerdesin. Sana tavsiyem fren kullanımı konusunda Ön ve arkayı kombine kullan. Yani eşit şekilde kullan. Arka frene bir anda dokunma. Dediğim gibi yere yapışırsın. Lastiklerine de güvenme.

2-O bahsettiğin tıkırtı bende de vardı özellikle yolda giderken bozuk bir yoldaysam çok oluyordu. O kadar kulak verridim ama bir türlü çözemezdim sesi. Tahminim çamurluktan geliyor. Civatalarını bir kontrol et. Gevşemişse bi yarım veya tam tur sık.

MoRFy bir konuda demişsin ki :
    Kendi motorum diye demiyorum sıkıştırınca 3.5 yakıyor daha ötesi yakmaz.

Ben yakıt konusunda sıkıntı yaşıyorum. 210 km de 10 lt yakıyorum. 105 km de 5 lt. Çok yakıyor bu. Çözüm önerin var mıdır?

Ortalama herkes ne yakıyor? Sormamın sebebi benim cbr de mi sorun var acaba? (her ne kadar baktırdıysam pırıl pırıl dense de bu sorun değil mi?)
    ramcixx bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler