Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dogu bati iyidir ya yarin yagmur yagmazsa ordayim yagarsada bir gun sonra gidicem bakalim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Şuayyip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R 2014
    Aynen bende memnum servistekiler cana yakin insanlar ilgililer

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Alıntı mehmetesat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi ve şehir dışında ne kadar yaktığını paylaşabilir misiniz.ilk motor olacağı için fazla km yapmak gerekecek tecrübe için o sebeple az yakması önemli..
    Tşkkürler
    6 bin deviri gecmessen 3 litreyi gecmiyor gecen cok sakin kullandim ve 13 litre ( bir depoyla) 450 km yol yaptim ve yarisi iki kisi

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Çok sakin kullanmadan kastın nedir abi kaç kaç gittin yolu
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Motosikleti
    R125
    Alıntı Şuayyip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen bende memnum servistekiler cana yakin insanlar ilgililer

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

6 bin deviri gecmessen 3 litreyi gecmiyor gecen cok sakin kullandim ve 13 litre ( bir depoyla) 450 km yol yaptim ve yarisi iki kisi
    ilk motor olacak Allah nasip ederse araştırıyorum okuyorum seneye yaza ciddi düşünüyoruz
    tek silindir çift silindir arası gidip geliyorum sanırım ikinci el bi cbr daha uygun hem maliyet hem ilk olması açısından.r25 ile arada kalıyırum çok.
    okumaya öğrenmeye devam edelim biraz daha olmadı kiralayıp bakacağız.

Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Yardımcı olacak kimse yok mu beyler ?
    ardacik bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muhammed06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardımcı olacak kimse yok mu beyler ?
    O ses hayatin bir parcasi kronik yani her motorda gelio biyerden sonra alisiyosun duymuyosun bile...

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı ilkadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Konşuk motora birkaç defa gittim fazla ilgili değiller, Pendikte honda güngör'e gittim çok daha ilgili ve iyiler serviste.
    Selamlar
    Bende Güngör'e gittim bugün 4k bakımına. 106TL fiyat çıktı. Servisteki arkadaş gayet ilgili ayrıca bekleme yeri de temiz olmuş değiştirmişler içersinin dizaynını.

Fakat aklıma takıldı sonradan gördüm verdikleri kağıtta sonraki bakım 6bin km yazıyor. Her 2binde servise mi gireceğiz ? Bakım aralıkları nedir bizim motorda?
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

Şuayyip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R 2014
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sakin kullanmadan kastın nedir abi kaç kaç gittin yolu
    6. Vitesde 85 km hizla gittim
    4bin devirde bir vites attirdim galiba aslinda devir saate göre degilde gelen sese göre motorun devrini düşük tutdum seri kullanmayi unutacaksin

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    2011 model 15,000 de siyah cbr 250 ile bende aranızdayım. zamanında çok giydirdim çok yakıyor diye, hala giydiriyorum kredi kartında limit kalmadı aydından gelene kadar :D
    fearlesboyy bunu beğendi.

Basınca yakıyor. Basmayınca da uzamıyor namussuz..

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 model 15,000 de siyah cbr 250 ile bende aranızdayım. zamanında çok giydirdim çok yakıyor diye, hala giydiriyorum kredi kartında limit kalmadı aydından gelene kadar :D
    bence ozaman sen cok basmıssını atılla : )) alısmıssın yzf nın yakıtına ...250cc arasında en az yakan makına.gecen dörtyola gittik grupca 184 km de 32 tl benzın almıstım ve bayagıda süratlıydık 120-155 arası .r25 41 tl yaktı.normal kullanımda 3-3,5 lt arası gider ama sıkıstırır süratlı ve yuksek devırlı kullanırsan yakıyor.hayırlı ugurlu olsun.bence jantıda siyah yaptır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

Alıntı kanalceyu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Motorumun üst mesnet demiri kırık, yetkili servis kontağım sağlam olmasına rağmen kontak ile birlikte satmaya çalışıyor ve dolayısıyla fiyatı da bir hayli tuzlu geliyor. Orijinal olarak temin edebileceğim başka bir yer var mı acaba?
    sahibindende var dostum sıfır ürün orjınal.......bulmazsan haber et

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence ozaman sen cok basmıssını atılla : )) alısmıssın yzf nın yakıtına ...250cc arasında en az yakan makına.gecen dörtyola gittik grupca 184 km de 32 tl benzın almıstım ve bayagıda süratlıydık 120-155 arası .r25 41 tl yaktı.normal kullanımda 3-3,5 lt arası gider ama sıkıstırır süratlı ve yuksek devırlı kullanırsan yakıyor.hayırlı ugurlu olsun.bence jantıda siyah yaptır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

sahibindende var dostum sıfır ürün orjınal.......bulmazsan haber et
    evet ahmet abi aşırı bastım. düşmedim hiç hızdan yol boş olur olmaz bastım 600 km ye 180TL yaktı valla ben 1200KM Yi 125likle 150 TLye geldiydim 125 alışkanlığı

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Merhaba dostlar 2015 Tri color ile aranızda olmak güzel yakıt üzüyor yanlız not pcx den geçtik o anlamda

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ahmet abi aşırı bastım. düşmedim hiç hızdan yol boş olur olmaz bastım 600 km ye 180TL yaktı valla ben 1200KM Yi 125likle 150 TLye geldiydim 125 alışkanlığı
    bence yıne cok ama atılla kardeşim km 30 kurus yakmıs bunu yırtsan 20 kurusu gecmesı cok zor bence sen bujı ve hava filtrenede baktır

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Bugün motoru alalı tam 1 yıl oldu aldığımda 2 bin km deydi şimdi 14 bin km oldu ufak tefek kazalar falan atlattık ama Allaha şükür bana bir şey olmadı bugüne kadar saatlerce yağmurda bindim hatta bi ara altımda cross motor var gibi araziye de girdim çıktım Çok şükür taş gibi bir kere bile ben gitmek istemiyorum demedi tabi bakımlarını temizliğini hep zamanından önce yaptım bu motor on numara beş yıldız almayı düşünen varsa bence düşünmesin direk alsın derim kazasız belasız sürüşler dilerim herkeze tekeriniz düz bassın
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı qezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Güngör'e gittim bugün 4k bakımına. 106TL fiyat çıktı. Servisteki arkadaş gayet ilgili ayrıca bekleme yeri de temiz olmuş değiştirmişler içersinin dizaynını.

Fakat aklıma takıldı sonradan gördüm verdikleri kağıtta sonraki bakım 6bin km yazıyor. Her 2binde servise mi gireceğiz ? Bakım aralıkları nedir bizim motorda?
    Motorun 2k'da bir bakım istenmesi para tuzagından başka bişey değil, ya öyle adamlar varki 10bin 20 bin km 1, 1,5 sene aynı yağı kullanıp giden adamlar motoru hala taş sallamıyorum çünkü cbr'dan bahsediyorum.
    Kesinlikle motorun yağı 6 ayda bir değişmeli yada km bazında 6k sağlıklı olur. Geri kalan şeyler ne bileyim bin km'de 2bin kmde bir değişmek ne bileyim yok zincir yağı motul mü olsun turuncu mu olsun bunları çok önemsemek gerekmez motoru zinciri yağsız bırakmamak önemli gerisi cebe zarar üstelik bu krizde

Size ithafen yazmadım genel fikrimi paylaştım
    Selamlar
    slyman_b ve qezgin bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Anladım, eyvallah cevabın için umarım alışırım ciddi rahatsız oldum bakalım hayırlısı

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motoru alalı tam 1 yıl oldu aldığımda 2 bin km deydi şimdi 14 bin km oldu ufak tefek kazalar falan atlattık ama Allaha şükür bana bir şey olmadı bugüne kadar saatlerce yağmurda bindim hatta bi ara altımda cross motor var gibi araziye de girdim çıktım Çok şükür taş gibi bir kere bile ben gitmek istemiyorum demedi tabi bakımlarını temizliğini hep zamanından önce yaptım bu motor on numara beş yıldız almayı düşünen varsa bence düşünmesin direk alsın derim kazasız belasız sürüşler dilerim herkeze tekeriniz düz bassın
    Allaha şükür diyelim.Bende 2013de almıstım. 2015de 20.000 kmde sattım. Eski Kasayı satıp Yeni kasa aldım. 4kda aldık. 8kya dayadım motoru 2 ayda Yakıtı bence cokta fazla değil. Gitmem etmem demez. Sakin kullan az yakarım , Gazı diple Çok yakarım der En kötü 1 depo ile 250-300 km gider Yanımda olsa motor şimdi şu yazıyı yazarken sevecem ya AŞKA GEL!!
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Beyler selamlar.

6-7 sene 110-150cc motorlar sürdüm. 2,5 sene kadardır motorum yok, cbr250 almayı planlıyorum 2 hafta içinde. Yurtdışdayım buralarda pek güvenilir motordan anlayan tanıdık yok malum. 2011-2012 modeller bütçeme göre. Daha önce ss tarz motor almadım. İlla ki az çok anlayan birini bulmaya çalışırım benimle gelmesi için. Fakat sizlerin de görüşlerini almak isterim.

Size sorum temiz olmak kaydıyla min 3-4 sene kullanılacak motor max kaç kmde olmalı?
    Motoru görmeye gidildiğinde fiziksel olarak, sürülürken ses ve hissiyat olarak en çok nelere dikkat etmek lazım?
    Ya da başka öneriniz var mı?

Yardımcı olmak isteyen arkadaşlara ilgilendiğim motorların resimleri atarım, en azından uzak durulacakları eleriz.

Şimdiden teşekkürler.
    obarey bunu beğendi.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Alıntı denizao adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler selamlar.

6-7 sene 110-150cc motorlar sürdüm. 2,5 sene kadardır motorum yok, cbr250 almayı planlıyorum 2 hafta içinde. Yurtdışdayım buralarda pek güvenilir motordan anlayan tanıdık yok malum. 2011-2012 modeller bütçeme göre. Daha önce ss tarz motor almadım. İlla ki az çok anlayan birini bulmaya çalışırım benimle gelmesi için. Fakat sizlerin de görüşlerini almak isterim.

Size sorum temiz olmak kaydıyla min 3-4 sene kullanılacak motor max kaç kmde olmalı?
    Motoru görmeye gidildiğinde fiziksel olarak, sürülürken ses ve hissiyat olarak en çok nelere dikkat etmek lazım?
    Ya da başka öneriniz var mı?

Yardımcı olmak isteyen arkadaşlara ilgilendiğim motorların resimleri atarım, en azından uzak durulacakları eleriz.

Şimdiden teşekkürler.
    Hoşgeldiniz.

1- Motor satanları aradığınızda motordan hiç anlamadığınızı, yetkili servise götürmek istediğinizi, o sebepten motorun neyi var neyi yok düzgünce anlatmasını isteyin. Bilmiyorum diyen, götürmek istemeyen ve yan çizen motorları eleyin.
    2- Adam her şeyi anlattıktan sonra eğer motor kafanıza yatarsa görmeye gidin.
    3- Motoru şeklende beğenirseniz adama sorun; " söylediklerin dışında bişey yoksa motoru alacağım."
    4- Yok derse Ok o zaman yetkili servise gidelim expertiz yaptıralım. dediklerinizden başka çıkmazsa motoru alacağım çıkarsa orda bırakır giderim diyin.
    5- Motor sahibine detaylı expertiz ücretinin 100 tl olduğunu bişey çıkmazsa sizin ödeyeceğinizi, çıkarsa motor sahibinin ödeyeceğini söyleyin.
    Bu saatten sonra adam herşeye ok derse bence motoru experitze götürmeden alabilirsiniz. İçine sinmeyen kullanıcılar için;
    6- Expertize götürün Çıkmazsa motoru alın, ,ıkarsa zaten hiç sizin olmamıştır.
    Saygıla
    slyman_b ve hakaninanç bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler