Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    notdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Alıntı notdream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    IRC ler iyi lastik diyen kaydırmayan düşmeyen arkadaşlar benim Lastikleri satıyorum. Buyrun linki:

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-on-arka-takim-sifir-lastikler-179363048/detay/
    GÜNCEL ARKADAŞLAR
    turn your DREAMS into REALITY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dainese oneririm, temizlik konusuna gelince deri mont icin sut temizleyiciler var onlari kullanarak temizligini yapiyosunuz ayrica deri mont kislik icin kotudur ! Yagmurda, camurda kullanilmaz diye dusunuyorum. En iyisi gene dainese gore tex iclikli spor bir model, su gecirmez istediginiz zaman icligini cikartip kullanilabilir duruma gelebilmeli.
    Çıkarılabilir gore-tex içlikli deri ceket yok ne yazık ki .

Gore-tex deri ceket de Alpinestars ve Rukka'da var sadece.

Deri ceket açıkçası yazlık alınmalı, gerektiğinde rüzgar geçirmez içlik veya yağmurda dıştan ince yağmurluk giyilebilir. Fakat tur amaçlı, sağanak altında saatlerce sürmek için deri iyi bir seçim olmaz.
    sametozturk bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mont hakkında fikirlerini yazanlar için teşekkür ederim..
    Deri mont alıcam büyük ihtimalle.. Dainese - Alpinestars - Revit modellerinden birini alıcam.. Ama aklm görünüm olarak revitten yana.. Koruma olarakta zaten hepsi kendini kanıtlamış dünyaca ünlü markalar.. Ben kalite olarak aralarında pek fark olacağını sanmıyorum.. Şimdi sorun şu Antalya'da revit satan yer nerede bulacağız.. alpinestars var biliyorum, dainese sanırım kawasaki ktm bayisi olan Oğuz Motorda olacaktı.. Ama revit nerede bilmiyorum..
    Hayallerime Sürüyorum.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deri mont alıcam büyük ihtimalle.. Dainese - Alpinestars - Revit modellerinden birini alıcam.. Ama aklm görünüm olarak revitten yana.. Koruma olarakta zaten hepsi kendini kanıtlamış dünyaca ünlü markalar.. Ben kalite olarak aralarında pek fark olacağını sanmıyorum.. Şimdi sorun şu Antalya'da revit satan yer nerede bulacağız.. alpinestars var biliyorum, dainese sanırım kawasaki ktm bayisi olan Oğuz Motorda olacaktı.. Ama revit nerede bilmiyorum..
    Ben 2 ayda bir kremliyorum montu sabaha kadar beklio sonra giyiyorum herangi bi silme islemi yapmiyorum elini kremliyomussun gini dusun ben montumu motosiklet fuarindan aldim hatta istedigim indirimi bitek aldigim bayi yapti yerleri antalyadaydi ozen motordan aliyolardi mallarida adamla baya konusmustum ama dukkanin ismi aklimda kalmadi kartina baktm bulamadimda yardimci olmak isterdim

Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 1 yıldır revit tarmac deri modelini kullanıyorum. Hafif yağmurda da sürdüm , yaz boyunca hep kullandım bana hiç sıkıntı yaşatmadı. Omuz ve dirseklerdeki sert koruma da görevini çok iyi yapıyor. İnşallah test etmeye ihtiyacın olmaz.
    Yazın deri kullanmak ölüm gibi. Terleyeceksin bunun kaçarı yok. Zaten tshirt olsa da terliyorsun birşey değişmiyor.
    Kışın da içliği sayesinde karşıdan gelen rüzgardan üşüdüğümü hiç hatırlamıyorum. Sadece boyun kısmından rüzgar giriyor. Onu da boyunlukla çözebilirsin.
    Ceketin canlısı da çok hoş duruyor. İzmir Mt'den birisi daha yeni almıştı adını hatırlayamadım. Sayfaya yazarsan o da sana yardımcı olacaktır.
    Şimdiden hayırlısı olsun.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkarılabilir gore-tex içlikli deri ceket yok ne yazık ki .

Gore-tex deri ceket de Alpinestars ve Rukka'da var sadece.

Deri ceket açıkçası yazlık alınmalı, gerektiğinde rüzgar geçirmez içlik veya yağmurda dıştan ince yağmurluk giyilebilir. Fakat tur amaçlı, sağanak altında saatlerce sürmek için deri iyi bir seçim olmaz.
    . Siz beni yanlis anlamissiniz, Ben deri olmayan spor bir gore tex mont onerdim, kisin gore tex iclikli bir mont rahat ettirir.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı depicci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol kardeşim
    Kısası için konuşayım yaz günleri normal bir ayakkabının terlettiği kadar terletti, gayet memnunum. Tabanı çok sağlam bugün yaşadığım kazada tabanın yan tarafa uzadığı kısmı sürttüm, çizikler ancak çok detaylı bakıldığında belli oluyor.
    Kışın kullanmadım.
    Ben motordan indiğimde genelde etrafı dolaşmak için baya yürüyorum, bu yüzden kısa aldım. Zira uzunla gezmeyi bırak yürümek bile işkence gibi geldi. Alışmadığımdan olabilir tabii.
    Güvenlik konusu işin içine girdiğinde ise uzun bot alıp her zaman bir ayakkabı bulundurmak daha makul.
    Bugün gidip kısayı da uzunu da denedim ve kısa olanı almaya karar verdim. Çünkü kısa botla yürümek daha rahat ve günlük kullanımda daha mantıklı. Dediğin gibi uzun yds botla yürümek baya bir rahatsız...
    depicci bunu beğendi.

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Depicci Nihat kardeşimizin bu aksam ziyaret edip geçmiş olsun dedik. Allah hepimizi kazalardan korusun. Neyse ki ucuz atlatmis. Motorunda da bir şey yok. Nihatin repsolunun üstüne 2. Kez oturdum inşallah 3.sunde benim olacak

Kazasiz belasiz ve de masrafsiz surusler arkadaslar
    Mitoqondri, depicci ve Sokollu bunu beğendiler.

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Harput motor revit bayisi ay
    nı zamanda motovento alpine ve dainese bayisi zeki.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motovento'yu biliyorum kardeşim.. Eyv. Pazar günü bir geçtim önünden kapalıydı.. Hafta içide pek müsait olamıyorum.. Müsait bir zamanda gidio bakıcam.. Benim bildiğim kadarıyla oğuz motor'da dainese alpinestars satıyor orayada bakmak lazım..

Revit satan yer bilmiyordum Harput Motor satıyosa bir ara beraber gidelim.. Stellar modeli deniyecem aga büyük ihtimallede alıcam gibi.. Alpinestars ve Dainese Revit kadar güzel gelmiyor gözüme..

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı depicci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün ilk kazamı yaşadım.
    Rumeli hisarı sahilde trafik vardı. Araçların sağından gidiyordum, bu sırada araçların solundan ilerleyen kurye nedense benim tarafıma yönelmeye karar vermiş. Çok ince bir yol kavisinden ve araçlardan dolayı o niyetini göremedim. Aniden önüme çıktı, frenin kar etmeyeceğini anladığımda sağından geçmeye çalıştım. Fakat temas yaşandı ve dengem hafif bozuldu. Dengem bozulunca sağ tarafı kaldırıma sürttüm, ayağım arada kaldı.
    sonuç ise sol dikiz aynam kırıldı, arka fren pedalı yamuldu. iyice baktım ama çizik göremedim.
    Yds bot vardı ayağımda keşke uzunlarından alsaydım dedirtti bu kaza bana

http://imagizer.imageshack.us/v2/800...905/ItFmVs.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800...538/8qOeuO.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800...538/q4TfF0.jpg

kan sulandırıcı ilaç kullandığımdan ayağımdaki kanı bir türlü durduramadım.
    motor sahibinden.com da satışta
    Geçmiş olsun aynı bottan bende de var geçen yazdığım konuya geldik kuryelere,pidecilerin yanınızdan önümüzden geçmeleri.... Geçen haftalarda o yoldaydım gerçekten yer yok geçecek sağolsun öyle bir yol yapmışlar ki. Motoru mu satıyorsun bu olaydan sonra tam anlamadım? Çok geçmiş olsun tekrardan.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Merhaba yeni kasa CBR 250R egzoz sesini nasıl değiştirebiliriz ? Orjinal görüntüsünü bozmadan.

Motosikleti
    HONDA CBR250R
    Alıntı qezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun aynı bottan bende de var geçen yazdığım konuya geldik kuryelere,pidecilerin yanınızdan önümüzden geçmeleri.... Geçen haftalarda o yoldaydım gerçekten yer yok geçecek sağolsun öyle bir yol yapmışlar ki. Motoru mu satıyorsun bu olaydan sonra tam anlamadım? Çok geçmiş olsun tekrardan.
    Çok sağol kardeşim. Yol dediğin gibi dar. Böyle bir şeyi öngörüp hız kesmem lazımdı ama sağlık olsun.
    Motoru daha önceden de satışa koymuştum ama satmaya pek niyetli değildim.
    Asıl olaya gelelim...
    2 ay önce İstinye sahilde motor üzerinde aort diseksiyonu geçirdim(3 gün yoğun bakım,10 gün hastane servisi, 2 ay yatak istirahati), motor İzmir Lokmacısı'nda kaldı ve sağolsun mekan göz kulak oldu. Olaydan 1 hafta sonra da @koraycbr Koray kardeşim motoru İstinyeden alıp evime kadar getirdi ve gözüm arkada kalmadı (bu olayı da buradan belirtmiş olayım ). Bu olaydan sonraki 3 ay boyunca motosiklet kullanamadım.
    Hastalık neticesinde kullandığım ilaçlardan biri beni yaralanmamam konusunda uyarıyor, Coumadin. Kanı sulandırdığı için pıhtılaşmayı engelliyor, bu yüzden açık bir yara belki günlerce kapanmıyor. İşte bu yüzden, pazar günü yaşadığım kazada yere düşmüş olsaydım işim çok zordu. Tamam hayatın her alanında kaza, ölüm riski var ama ailemi ve arkadaşlarımı bu hastalık süresince çok uğraştırdım. Sonuç olarak bu riskleri biraz da olsa azaltmaya karar verdim.
    Bu kadar yazdım ama motoru satınca belki buradaki çoğu arkadaşın yaşadığı gibi bir boşluğa düşüp tekrar motor aramaya dönebilirim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-pirelli-diablo-rosso-2-lastikleriyle-cbr-250r-174954049/detay/

araba alacağım için ilandaki motorumu satıyorum arkadaşlar, ilgelenen olursa bana ulaşabilir, gelip görebilir.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Castrol power1 5w-40 kullanan varmı nasıl yağ ?

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    cbr yle 90 - 0 km bugün biraz tehlike yaşadık evden çıktıktan 3 4 km sonra lastik soguktu sarı ışıgı görünce 1 haftadırda taktığım eldivenler biraz his kaybı yaşattı belki çok abandık önden iyi kaydı bıraktım freni biraz gittim tekra bastım yine kaydı bu sefer dozajlayarak basınca şükür düşmeden durabildik

tecrübe hanesine ekledik artık önümüzdeki yazı cbr yle geçirip geçirmiyeceğime karar verip ona göre lastik işini degerlendirecegim

zulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr yle 90 - 0 km bugün biraz tehlike yaşadık evden çıktıktan 3 4 km sonra lastik soguktu sarı ışıgı görünce 1 haftadırda taktığım eldivenler biraz his kaybı yaşattı belki çok abandık önden iyi kaydı bıraktım freni biraz gittim tekra bastım yine kaydı bu sefer dozajlayarak basınca şükür düşmeden durabildik
    tecrübe hanesine ekledik artık önümüzdeki yazı cbr yle geçirip geçirmiyeceğime karar verip ona göre lastik işini degerlendirecegim
    Üstat olmasını gerekeni en son yapmışsın , ircler de görevini yerine getirmiş...
    ( görevimi ? yol tutmak değil adrenalin pompalatmak )

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat olmasını gerekeni en son yapmışsın , ircler de görevini yerine getirmiş...
    Orta sertlikte bir lastik..."evden çıktıktan 3-4 km sonrası","belki çok abanma","dozajlayarak bilinçli kullanınca durmak"....birazda eşyaya kusur bulmadan kendimizi sınayabilsek ne güzel olur değil mi? Bilinçsiz ve limitlerde kullanmadıktan sonra her ama her lastik aynı hatayı yapar emin olun...hiç bir lastik yere "zamk gibi" yapışmaz...kullanıcısının emrine göre hareket eder....
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı zulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğim gibi yeni takmaya başladığım eldivenlerden olabilir

Alıntı OnurTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta sertlikte bir lastik..."evden çıktıktan 3-4 km sonrası","belki çok abanma","dozajlayarak bilinçli kullanınca durmak"....birazda eşyaya kusur bulmadan kendimizi sınayabilsek ne güzel olur değil mi? Bilinçsiz ve limitlerde kullanmadıktan sonra her ama her lastik aynı hatayı yapar emin olun...hiç bir lastik yere "zamk gibi" yapışmaz...kullanıcısının emrine göre hareket eder....
    aslında çoğu zaman yavaş gidiyorum takip mesafesini normaldende uzun tutarım ama bazen kendi çapımda agresif sürünce oluyor böyle şeyler öncedende 100 km civarı hızda başıma gelmişti yaya geçidine hızlı yaklaşmıştım sarı yandı bir anda kesin durmayacak dedim ama düşmektense nerde durursa dursun demiştim yavaşça çok köklemeden bastım frene (vites düşürmek zaten mümkün değil o kadar vakit yok ) sadece öne (bu sabah denedim ön arka kömbine olunca çok fark ediyor ) ışığa bir kaç metre kala durmuştum

artık öğreneceğiz yavaş yavaş km 3000 geçti cbr hertürlü gidiyor ama durmak daha önemli bunu bir daha anladım fren üzerinde çalışmam lazım
    OnurTr bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Yan çanta kullanan arkadaşlara soruyorum. Motorun balansında bir bozukluk yapıyor mu? Sırt çantası yetmiyor artık.
    Nasıl bir çanta önerirsiniz. Arka çanta kesinlikle düşünmüyorum. Mecburen ya depo üstü ya da yan çanta olacak. Tekstil mi yoksa plastik olanlardan mı önerirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler