Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nihayet bee. Sonunda kızıma kavuştum. Hemi de siyaahh.
    http://s1.directupload.net/images/140717/sea38e4f.jpg
    Hocam hayırlı uğurlu olsun.. Allah kaza bela vermesin..
    Siyah motor bir farklı gerçekten.. bulmasıda oldukça zor.. Neyse benim motora arkadaş geldi forumda yeni kasa siyah 2 tane oldu sonunda.. :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Hayırlı olsunn güle güle kullanın

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hayýrlý uðurlu olsun.. Allah kaza bela vermesin..
    Siyah motor bir farklý gerçekten.. bulmasýda oldukça zor.. Neyse benim motora arkadaþ geldi forumda yeni kasa siyah 2 tane oldu sonunda.. :D
    Srn antalya'daki arkadaşsın sanırım. Evet kusura bakma ama ben de siyah aldım. Çok istiyodum gerçekten siyahı :d 500 lira kaporadan vazgeçtim bumu almak için öyle siyeyim sana.

Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar özellikle ızmir antalya gibi yerlerde 15-50 kullanın derim.. ama şu şartla kışın 10-30 yada 10-40 a dönmek şartı ile ben ıstanbul taksimdeyim yazin 15-50 eneos atıyorum ilk çalıştirmada beklemekte fayda var çok aceleniz varsa 3 bin deviri geçmeden yolda giderken de tatlı tatlı ısıtabilirsiniz hararet kademe 3 oldu mu rahat rahat verin gazi.. Istanbulda15-50 kullanma sebebim ise gündüz ortaköy bebek caddebostan nişantaşı vs yerlerde dur kalk yaptığım zaman bacaklarım pişiyor sıcaktan motorun içini düşünemiyorum bile aşırı sıcaktan yağın çok incelip koruma yapmamasindan sa bi tık kalın yağ atıp koruma sağlamak daha mantıklı geliyor.. Ayrıca yazin ince yağ sıcaktan daha çok incelip su gibi olabilir buda koruma sağlamaz.. Yağ konusunu biraz araştırıp icinizin rahat ettiği birşey seçersiniz muhakkak..
    Hocam bende sizin gibi düşünüyorum.. Ama gün içinde sıcakta pek kullanmıyorum işimden dolayı..
    Düşündüm de kalın yağ koymasam olur mu ? Evle iş arası zaten 10 km.. 10/40 ile idare edilir mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Srn antalya'daki arkadaşsın sanırım. Evet kusura bakma ama ben de siyah aldım. Çok istiyodum gerçekten siyahı :d 500 lira kaporadan vazgeçtim bumu almak için öyle siyeyim sana.
    Yok hocam Estafurullah ne kusuru.. :D Daha iyi olmuş işte.. Ayrıca 500 lira çok iyi para.. Bir anda kaporayı yakmak zor olmadı mı ? :D çok iyi bir kask veya mont parasını hibe ettiniz yani.. :D

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Herkese teşrkkürler benim gibi yeni alanlara da hayırlı olsun tekerinize taş değmesin allah nazardan korusun. Adım Uğur 17 yaşındayım daha kasımda 18 e giricem. Üniye kayıt oldum bu yıl. Sebzelicorba acaba hangi bayiden aldınız siz siyahı ? Bende çok istiyordum siyah kaç aydırda bekliyorum ama kısmet kırmızıymış yinede pişman değilim benim için başa baş iki renkte :D

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bugün şu yağın farkını anlamak için biraz çıktım .

Vitesler daha yumuşak olmuş.
    Titreşim aynı gibi ben yanlış anlamışım ilk gün.
    Sanki bir kendine gelmiş motor .

Castrolden , İponeye geçtikten sonra oldu bu söylediklerim.

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Hocam bende sizin gibi düşünüyorum.. Ama gün içinde sıcakta pek kullanmıyorum işimden dolayı..
    Düşündüm de kalın yağ koymasam olur mu ? Evle iş arası zaten 10 km.. 10/40 ile idare edilir mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Yok hocam Estafurullah ne kusuru.. :D Daha iyi olmuş işte.. Ayrıca 500 lira çok iyi para.. Bir anda kaporayı yakmak zor olmadı mı ? :D çok iyi bir kask veya mont parasını hibe ettiniz yani.. :D
    10 km için 15-50 ye gerek yok sürekli sıcakta kullanıp dur kalk için gerekli... 10/40 iyidir.. Ayrıca 10/30 ile 10/40 arasında kalınlık olarak hiçbir fark yok 30 un pes ettiği yerde 40 devreye giriyor bi arkadas yazmıştı hatta ondan alıntı ayrıca 15/50 daha pahalıdir fiyat olarak..

zsturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün şu yağın farkını anlamak için biraz çıktım .

Vitesler daha yumuşak olmuş.
    Titreşim aynı gibi ben yanlış anlamışım ilk gün.
    Sanki bir kendine gelmiş motor .

Castrolden , İponeye geçtikten sonra oldu bu söylediklerim.
    Castrolun power1'ini mi kullandınz acaba
    Castrolü koydugum ilk gün vites geçişleri biraz ses yapıyodu zorlanmadan geciyo ama her şak edişinde içimden bi parça kopuyomuş gibi oluyo yag ısındıkca mı yada kullandıkçamı oldu bilemem ses azaldı 1 ve 2 haricinde diğer geçişlerde ses yok.

Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 km için 15-50 ye gerek yok sürekli sıcakta kullanıp dur kalk için gerekli... 10/40 iyidir.. Ayrıca 10/30 ile 10/40 arasında kalınlık olarak hiçbir fark yok 30 un pes ettiği yerde 40 devreye giriyor bi arkadas yazmıştı hatta ondan alıntı ayrıca 15/50 daha pahalıdir fiyat olarak..
    Anladım hocam.. Cevap için teşekkür ederim.. Çok yardımcı oldunuz.. kafamda tam olarak netleşti..
    Bir de Motul yağını kullanmak istiyorum açıkcası.. Bakalım.. 1000 bakımına daha var.. ;)

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Hocam bende sizin gibi düþünüyorum.. Ama gün içinde sýcakta pek kullanmýyorum iþimden dolayý..
    Düþündüm de kalýn yað koymasam olur mu ? Evle iþ arasý zaten 10 km.. 10/40 ile idare edilir mi ?

---------- Mesajlar birleþtirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamaný 17:41 ----------

Yok hocam Estafurullah ne kusuru.. :D Daha iyi olmuþ iþte.. Ayrýca 500 lira çok iyi para.. Bir anda kaporayý yakmak zor olmadý mý ? :D çok iyi bir kask veya mont parasýný hibe ettiniz yani.. :D
    O işin geyiği ya. Tabii li alıcam parayı. Kaporayı verdikten 15 dakika sonra arayıp alamicayacağımı söyledim.

Motosikleti
    CBR 250R
    Nihayet bee. Sonunda kızıma kavuştum. Hemi de siyaahh.
    http://s1.directupload.net/images/140717/sea38e4f.jpg
    Hayırlı olsun tekerin düz bassın inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

Alıntı mystic80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese teşrkkürler benim gibi yeni alanlara da hayırlı olsun tekerinize taş değmesin allah nazardan korusun. Adım Uğur 17 yaşındayım daha kasımda 18 e giricem. Üniye kayıt oldum bu yıl. Sebzelicorba acaba hangi bayiden aldınız siz siyahı ? Bende çok istiyordum siyah kaç aydırda bekliyorum ama kısmet kırmızıymış yinede pişman değilim benim için başa baş iki renkte :D
    Kırmızı bayide güzel duruyordu şekil motor bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

Arkadaşlar yeni kasa cbr250r ile ilgili 2 sorum olacak; birincisi bu alet takımının olduğu ufak bölmeye disk klidi sıgiyor mu 2.cisi disk klidi dışında zincirin klidinide takabiliyor muyuz? Zinciri arka tarafa dolayip sabitleyebilir miyim ? Bugün öyle giden birini gördüm yolda topcase vardı gerçi

O işin geyiği ya. Tabii li alıcam parayı. Kaporayı verdikten 15 dakika sonra arayıp alamicayacağımı söyledim.
    O zaman sıkıntı yok hocam.. güle güle kullanın..
    Bu arada siyah çok toz tutuyor bilgin olsun.. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Alıntı qezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun tekerin düz bassın inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

Kırmızı bayide güzel duruyordu şekil motor bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

Arkadaşlar yeni kasa cbr250r ile ilgili 2 sorum olacak; birincisi bu alet takımının olduğu ufak bölmeye disk klidi sıgiyor mu 2.cisi disk klidi dışında zincirin klidinide takabiliyor muyuz? Zinciri arka tarafa dolayip sabitleyebilir miyim ? Bugün öyle giden birini gördüm yolda topcase vardı gerçi
    Hocam disk kiliti çok rahat sığıyor.. Yalnız zincir sarma olayı motorun şeklini biraz bozabilir.. Arkaya çanta da aynı şekilde..

Siteye bugün kayıt oldum öncelikle merhaba aklımda soracak okadar çok sorum var ki ama ne yazkki konu açmayı bilmiyorum bilen varsa yardım edebilirmi ? kusura bakmayın yazacak bi yer bulamadım :/

Alıntı SercanGuyer2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siteye bugün kayıt oldum öncelikle merhaba aklımda soracak okadar çok sorum var ki ama ne yazkki konu açmayı bilmiyorum bilen varsa yardım edebilirmi ? kusura bakmayın yazacak bi yer bulamadım :/
    Hocam konu açmadan direk buraya yazarakta sorabilirsin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Arkadaşlar çeşitli formlarda araştırma yaptım.. Motor yağı olarak herkes MOTUL yağlarını önermiş..
    Bulabilirsem motul v300 10/40 almayı planlıyorum..

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Zeki kardeş bende motul u çok arastirdim burda bulamadığım için castrol koydum. Ama Motul v300 tam sentetik bir yağ bizim motorlara bildiğim kadariyla yari sentetik yağ konuluyor. O da Motul 5100 10/40w v300 üst cc racingler için diye okumustum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Birde kask almayi planliyorum full face ve içten güneş vizorlu (dıştan açılıp kapanabilen) olmasi önceliğim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...65453799/detay
    Bayadir bakmistim bu kaska hava yastikli felan 400 lira civari dha iyi onerebileceginz var mi yda kullanipta memnun oldugunu kasklar hangileri.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    CBR ile akşam turu başladı öğrenci işi 20 TL lik benzin ve paha biçilemez dakikalar beni bekliyor
    qezgin bunu beğendi.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı zsturkmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zeki kardeş bende motul u çok arastirdim burda bulamadığım için castrol koydum. Ama Motul v300 tam sentetik bir yağ bizim motorlara bildiğim kadariyla yari sentetik yağ konuluyor. O da Motul 5100 10/40w v300 üst cc racingler için diye okumustum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Birde kask almayi planliyorum full face ve içten güneş vizorlu (dıştan açılıp kapanabilen) olmasi önceliğim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...65453799/detay
    Bayadir bakmistim bu kaska hava yastikli felan 400 lira civari dha iyi onerebileceginz var mi yda kullanipta memnun oldugunu kasklar hangileri.
    O kaskin siyahini ben kullaniyorum. Sharptan 4 yıldız aldığı bilgisi var. Fiyat performans olarak iyi denebilir. Ama size tavsiyem o ilandaki kaski almamaniz yönünde. Bu senenin modeli değil Iki sene oncenin modeli yanlış hatırlamıyorsam...

Samet benim bildiğim kadarıyla tam sentetik yağların koruyuculuğu daha fazla..
    Yani bunu koysak zararı olur mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Bu arada kask olayına deyinmek gerekirse her kask 4 yıldız 5 yıldız diyorlar.. Ama testlerin neye göre yapıldığına dikkat etmek gerekir.. Tamamen ticari amaç güdülüyor..
    AEA'nın test videolarını açıklamalarını izlemenizi öneririm arkadaşlar..

http://youtu.be/Sh9qza4KO9U

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı zsturkmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrolun power1'ini mi kullandınz acaba
    Castrolü koydugum ilk gün vites geçişleri biraz ses yapıyodu zorlanmadan geciyo ama her şak edişinde içimden bi parça kopuyomuş gibi oluyo yag ısındıkca mı yada kullandıkçamı oldu bilemem ses azaldı 1 ve 2 haricinde diğer geçişlerde ses yok.
    Power 1 di sanırım.
    4t 10 40 falan yazıyordu . Genelde herkesin kullandığı işte

İponeye geçince farkı hissediyorsunuz.
    Bundan sonra castrol kullanmam
    Vitesler epey yumuşadı.

İponr rs4000 10 40.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Zeki, sorun olucagini sanmiyorum tam sentetik yagin okumustum biyerde ama herkez ayri telden caliyo yok mu yağcı bi arkadas aramızda. denemek lazim. @beko12345 de ipone iyi diyor aslinda imkan olsa castrol, motul, ipone yaglarini test edebilsek. 3 ayri yag 3 ayri motor degişe degişe surup bakican
    Kafam atacak degistirip denicem yağları

Kask için alicagim kaskin uretim tarihine felan bakarim hep ls2 ff350 almistim onceden model eski ama uretim tarihi 5 aylikti. Para biriktirip arai, shoei felan mi alsak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler