Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı ootay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş bu motor işi ne kadar masraflıymış gerçekten motosiklet aldığıma pişman oldum desem yeridir aldığım adam 88Tl sigorta yaptırmış ben gidiyorum honda olarak yaparsak 260TL, başka bir model'den yaparsak 170 TL diyor a2 ehliyet zaten 500TL kaskı montu cartı curtu su gibi para gidiyor vallahi satıcam böyle olursa.
    Sizlere bir sorum var honda değil de başka markadan sigortalatırsak (böyle yapan var mı aranızda) sıkıntı olur mu ?
    olur kardeş neden olmasın dersen şimdi diyelım kaza yaptın sen kusurlusun ve senın sıgortan karsıyı ödeyecek ruhsatta honda cbr 250r yazacak ama senın sıgort polıcende farklı bir marka seri ozaman ne oluyor bu sigorta senin motora iat olmamaış oluyor zaten en ufak masrafı ödememek için bahane arayan sigorta şirlketlerıne gün doğuyor ve tüm cıkan masrafı senden mahkeme yoluyla gerı talep edebılır.mantık yürütün kaza yapan motor ruhsatta bellı sıgortada farklı her nekadar şase doğruda olsa bence 50-100 tl için değmez ben cbr250 210 tl yaptırdım hondanın baska sınıfı olsa 113 tl falandı ama sigortacı tanıdıktı tavsiye etmedi.karar sizin.
    agrasiwe bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Hocam bende çok güvendiğim bir sigortacı arkadaşa sordum şimdi o da sıkıntı olmaz dedi kaza olsa felan işte senin de bahsettiğin durumu sordum hiç bir sıkıntı olmaz dedi ya bilmiyorum her türlü biz zararlıyız ayıp ya 210TL senin ki yine iyi bana 260 minumum çıktı iyice soğdum yemin ediyorum bunun daha montu eldiveni motoru hesaplı aldık derken şunlara bak

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Arkadaş bu motor işi ne kadar masraflıymış gerçekten motosiklet aldığıma pişman oldum desem yeridir aldığım adam 88Tl sigorta yaptırmış ben gidiyorum honda olarak yaparsak 260TL, başka bir model'den yaparsak 170 TL diyor a2 ehliyet zaten 500TL kaskı montu cartı curtu su gibi para gidiyor vallahi satıcam böyle olursa.
    Sizlere bir sorum var honda değil de başka markadan sigortalatırsak (böyle yapan var mı aranızda) sıkıntı olur mu ?
    kusura bakmada kardeş, yaşın genç, motor alıyorsun, 5-10 senede bir kask mont alacaksın bineceksin, alma o zaman mont kask, senede bir 260 lira sigorta yaptıracan, her sene düşecek, neyi masraflı anlamadım, o kadar şikayet etmen anlamsız, motor en masrafsız ulaşım aracıdır, cbr250r alana kadar, gidip 125 cc mondial alaydın daha uyguna yaptıraydın, anlamadığım bu motor yolda önüne çıktıda hemen aldın mı ? girme öyle sigorta işlerine zararlı çıkarsın bence.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Hocam bende çok güvendiğim bir sigortacı arkadaşa sordum şimdi o da sıkıntı olmaz dedi kaza olsa felan işte senin de bahsettiğin durumu sordum hiç bir sıkıntı olmaz dedi ya bilmiyorum her türlü biz zararlıyız ayıp ya 210TL senin ki yine iyi bana 260 minumum çıktı iyice soğdum yemin ediyorum bunun daha montu eldiveni motoru hesaplı aldık derken şunlara bak
    CBR 125R ile ölümlü kazadan döndüm. Şükür Heşeyim tam takımdı. Motoru hemen yaptıamıcam için 250 R aldım gittimde cektim krediyi motorsuz kalmamak adına aldım. Borc harc ıcınde aldım. Çorum yolunda talihsiz bi kaza daha qeçirdik. Omuz kırıldı. Ameliyat oldum. 1 sene motor yasak dendi 2 ay sonra yine motorun üstündeydim. Vergi siğorta Köklerim hacı. ÖZGÜRLÜK bu ! tadına varacaksın. Herşeye rağmen bineceksın AŞK bu. AŞK Kolay mı kazanalıyor. ? Ekibi tamamla Herşeyini yaptır korumaları al gaza yapıs.
    agrasiwe bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Genelde ya 125 yada 600 görüyordum ben burada ama varmis demek ki...Ayrıca bir arkadaş fiyatlarinin artabilecegini soylemis.Fuarda 12,800 TL diye hatirliyorum.Resmi sitesindeki fiyati daha farklı....Heyecan yapsam bile bir kaç kez olur sonra alisirim diye tahmin ediyorum
    enxdesign bunu beğendi.

Motosikleti
    Arayışta
    @agresiwe çok ama boş konuşmuşsun yok mondial alsaymışım yok önüne çıktıda aldın mı vs. ben motoru almadan önce aylarca forumlarda araştırdım sen merak etme ilk yazdığım msj oku bakalım aldığım adam geçen sene 88TL yaptırmış Alianz sigortadan bu sene ben yapmak istediğimde 260TL çıkıyor benim derdim isyanım ona 260TL sana ufacık bi rakamdır bana fazladır, sen gider 2-3-10 bin TL'lik kask üst baş kılık kıyafet alırsın ben daha uygun fiyatlısını alırım sonra ben bu motordan sıkılır daha yüksek cc'li motor alırım yani para benim para neye çok neye fazla geleceğine ben karar veririm. burada böyle efelik abilik taslar gibi konuşma.

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde ya 125 yada 600 görüyordum ben burada ama varmis demek ki...Ayrıca bir arkadaş fiyatlarinin artabilecegini soylemis.Fuarda 12,800 TL diye hatirliyorum.Resmi sitesindeki fiyati daha farklı....Heyecan yapsam bile bir kaç kez olur sonra alisirim diye tahmin ediyorum
    İkinci el alın . 250 R ile baslayın. Dahada söze gerek yok sanırsam. Güvenınız yok isede Hondanın Eğitimleri oluyor. size yardımı dokunacaktır didem hanım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

@agresiwe çok ama boş konuşmuşsun yok mondial alsaymışım yok önüne çıktıda aldın mı vs. ben motoru almadan önce aylarca forumlarda araştırdım sen merak etme ilk yazdığım msj oku bakalım aldığım adam geçen sene 88TL yaptırmış Alianz sigortadan bu sene ben yapmak istediğimde 260TL çıkıyor benim derdim isyanım ona 260TL sana ufacık bi rakamdır bana fazladır, sen gider 2-3-10 bin TL'lik kask üst baş kılık kıyafet alırsın ben daha uygun fiyatlısını alırım sonra ben bu motordan sıkılır daha yüksek cc'li motor alırım yani para benim para neye çok neye fazla geleceğine ben karar veririm. burada böyle efelik abilik taslar gibi konuşma.
    Usta burda asıl efelik yapan sensin. Bi kural vardır. Bunu zamanında banada sölediler. Önce ekipmanını al Sonra motorunu al dediler. Ekipmandan kalan Paraya göre motor alacaksın burda sana Agresiwe bunu sölemek istemiş. Ayrıca qeçen 120 tlye yaptırdıqım siğorta bu sene 330 en ucuza buldum 700-800 tl fiyat verenleri gördüm (CBR 125 MOTOR İÇİN). Bu Oyunda sende varsan seve seve bizim yaptıqımız gibi sende siğortanı ne olursa olsa ödeyecen v.s v.s ...
    Didem17 bunu beğendi.

black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim; Yakınında Hrhangi Bi honda bayinden satın al ürünleri. Eğer Honda Bayısı Yok ise Yakınında İstanbul Güngör motor ile görüş onlar sana parçayı temın ediyorlar fatura ile gönderiyolar. 12,75 tl mı ne yağ filitresi. conta 1,25 mi ne hava filtreside 23 tl mi ne idi. hatırlamıyorum ama böle idi. önceden paylasşmıstım buda. her neyse dediğimi yap sen.
    burada yağ filtresine 20 tl contaya 5 tl hava filtresine 25 tl zincir dişli sete 350-400 arası fiyat verdiler güngör motor 17 tl - 5 tl -25 tl 324 tl dedi zincir setine internette 100 tl dişli seti 120 tlye de zincirler var yakında zincir setini değiştiren var mı?

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı black-man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada yağ filtresine 20 tl contaya 5 tl hava filtresine 25 tl zincir dişli sete 350-400 arası fiyat verdiler güngör motor 17 tl - 5 tl -25 tl 324 tl dedi zincir setine internette 100 tl dişli seti 120 tlye de zincirler var yakında zincir setini değiştiren var mı?
    ismail zincir dişli setini 250 tlye sanırım yurt dısından getirtmişti. Ayrıca Altıpa conrası 1,25 mi ne 5 tl nereden cıkmıs ya. Zincir ile dişli setini filan değiştircen mı ? motor kaç bin kmde ne çabuk zıncır dişli yedi makıne ?

Motosikleti
    Arayışta
    @agresiwe bu KARDEŞ lafına diyecek çok laf var ama seviyeyi düşürmek istemiyorum. sen beni nereden tanıyorsun kaç yaşımda olduğu mu senden büyük küçük mü olduğumu bilmeden abi ayaklarına bilmiş ayaklarına girmişsin. sen benim nasıl motor kullanmaya başladığı mı biliyor musun hayır. ben bu motoru alırken neleri kıstas aldığı mı biliyor musun bilmiyorsun ama bunları bilmek önemli değil senin için önemli olan burada bilmişlik taslayıp bilmiş ayaklarına girmek.

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    @agresiwe bu KARDEŞ lafına diyecek çok laf var ama seviyeyi düşürmek istemiyorum. sen beni nereden tanıyorsun kaç yaşımda olduğu mu senden büyük küçük mü olduğumu bilmeden abi ayaklarına bilmiş ayaklarına girmişsin. sen benim nasıl motor kullanmaya başladığı mı biliyor musun hayır. ben bu motoru alırken neleri kıstas aldığı mı biliyor musun bilmiyorsun ama bunları bilmek önemli değil senin için önemli olan burada bilmişlik taslayıp bilmiş ayaklarına girmek.
    Kardes bak burda herkes Bilgisini tecrübesini paylaşır tamam mı.? Herkes bırbırne yardım edmek ister.Bilinmeyen şeyler çözülür.Konuyu uzatmana qerek yok. Haksız yanları olsada haklı yanlarıda var. Daha iyi bir usluple konusmak varken atarlanmaya gerek yok. Biz ne fakiriz ne zengin oke. Bizde çok zorluklarla aldık. Kımsede kımsenın motorunu nasıl almıs almamıs neyı kısmıs neyi kısmamıs bunu düşünmeyiz. O zaman Bütceye göre sıkmayacan kendını ona qöre alımını qerçekleştirceksin.

Motosikleti
    Arayışta
    [/COLOR]

Usta burda asıl efelik yapan sensin. Bi kural vardır. Bunu zamanında banada sölediler. Önce ekipmanını al Sonra motorunu al dediler. Ekipmandan kalan Paraya göre motor alacaksın burda sana Agresiwe bunu sölemek istemiş. Ayrıca qeçen 120 tlye yaptırdıqım siğorta bu sene 330 en ucuza buldum 700-800 tl fiyat verenleri gördüm (CBR 125 MOTOR İÇİN). Bu Oyunda sende varsan seve seve bizim yaptıqımız gibi sende siğortanı ne olursa olsa ödeyecen v.s v.s ...[/QUOTE]

usta hiç kusura bakmayın da ben efelik ustalık yapmıyorum ben motoru aldım ama a2 ehliyetimi nisan 5'de direksiyon sınavına girip alıcam yani ehliyetim de yok kaskımda yoktu montum da yok bunları önce almayıp motor aldığım diye şimdi bu lafları yiyeceğimi sanıyorsan yanılırsın. kaldı ki senin dediğin gibi 330 yaptığın sigortayı 700-800 hiç bir yer çıkarmaz yada sana 700-800 çıkardılar sende benim dedğim türden farklı modelden yaptırdın arada ki fark 50 olur 100 olur hadi 200 olsun 500 TL olmaz.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    yanlış anlama kardeş, burda kimseye efelik yapılmaz, fikir beyan edilir ! öyle şeyler yazmışsın ki, cevap vermemek elde değil, araştırdım ettim diyorsun, ama burda yazdıkların sanki motor almaya dün karar vermişsin gibi, madem araştırdın motor sigortasının fiyatı belli değil mi ? kask mont alacağını bilmiyor muydun ? neyse istediğini yap hocam, benim dediklerimi de dikkate alma boş konuştum...

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR

Madem para senin daha neden burda boş boş konuşuyorsun yok bu şukadar şu şöyle bu böyle. Sana kaç lira sigorta çıktı burada kimseyi ilgilendirmez. Başkasına 10 çıkmıştır sana 20 çıkar buna da bir şey diyemezsin. Gelmiş burda ahkam kesiyorsun. 8-10 lira motora vermişsin 200 lira daha vericen o mu battı yani gözünü. Bıraksana ya konuşmaya değmez aslında. Laf olsun torba dolsun diye yazmışsın.
    agrasiwe, cx571 ve 657li bunu beğendiler.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    [/COLOR]

usta hiç kusura bakmayın da ben efelik ustalık yapmıyorum ben motoru aldım ama a2 ehliyetimi nisan 5'de direksiyon sınavına girip alıcam yani ehliyetim de yok kaskımda yoktu montum da yok bunları önce almayıp motor aldığım diye şimdi bu lafları yiyeceğimi sanıyorsan yanılırsın. kaldı ki senin dediğin gibi 330 yaptığın sigortayı 700-800 hiç bir yer çıkarmaz yada sana 700-800 çıkardılar sende benim dedğim türden farklı modelden yaptırdın arada ki fark 50 olur 100 olur hadi 200 olsun 500 TL olmaz.
    Bilader sana bunu öle bi kanıtlarım kı sapıtır kalırsın. AXA SİĞORTA 800 TL çıkarttı. AK SİĞORTA 650 TL CIKARTTI. ALLİANZ siğorta 330 da bitirdi işi. bende 2 motor war diğer motoruda sizde yaptırırm filan falan diyerekten bu fiyata kadar cekti Kazalı ıdı motorumda artık sen düşün!! Burda Kımseye Yalan borcumuz yok. Biz olanı söyleriz. CBR 125 R diyede kapı gibi siğortalattım aleti. Söylediğim lafları ıster ye ister yeme. Önce EKİP ALACAN SONRA MOTOR ALACAN. APAÇİ GİBİ DOLANMAYACAN!
    agrasiwe ve fearlesboyy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Arayışta
    ben derdimi anlatamıyorum ya sizler okumuyorsunuz ben pul parasına yakıtına performansına kadar araştırdım ki CBR250 aldım ha deyince almadım cbr125i de yzf r125de düşündüm gt250 dearaştırdım aylarca bu motoru aldığımda aldığım adam sigorta poliçesinide gösterdi ki bende zaten o poliçe 88TL şimdi ben bunu şimdiden öngöremem değil mi 88 TL olan birşeyi 260TL olacağını benim sinir olduğum şey bu kaldı ki başka marka yaparlarsa bu fi,yata oluyormuş yaptıran var mı aranızda diye fikir sordum 260TL masrafıda görünce aksesuarlarına şu kadar sigorta bu kadar hesap yaptım +1000TL daha eklendi ki zaten borç ile aldım ben motorumu şimdi ben bu masrafları buraya yazınca işte bunları hesaplarsan şöyle böyle bi ton abi abi konuşmalar hala kardeşim diye hitap ediyorsunuz tekrar öyle yazarsanız bu defa o kardeşimlere cevap veririm bunu da buradan peşin peşin söyleyeyim.
    NOT: bu sitede bende biliyorum insanların bilmedikleri birşeyi soacak daha önce bunu tecrübe eden insanlar yardımcı olmaya çalışacaklar ama @agresiwe senin yazdığın şeyin yardımcı olmakla alakası yok istersen yazdıklarını tekrar oku neresinde yardımcı olmak var.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    ne kadar kolay ya klavye delikanlılığı
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Twin;
    Diyeceğini demissin zaten. Adam siğortacıları tanımıyor daha. Yakında tanır.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    bugün köprüde yağdan bir motorcu kardeşimiz kaza yapıp ölmüş, allah rahmet eylesin, hergün geçiyorum köprüden çok dikkat edelim arkadaşlar.

http://gundem.bugun.com.tr/motor-sur...haberi/1034149

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

ben derdimi anlatamıyorum ya sizler okumuyorsunuz ben pul parasına yakıtına performansına kadar araştırdım ki CBR250 aldım ha deyince almadım cbr125i de yzf r125de düşündüm gt250 dearaştırdım aylarca bu motoru aldığımda aldığım adam sigorta poliçesinide gösterdi ki bende zaten o poliçe 88TL şimdi ben bunu şimdiden öngöremem değil mi 88 TL olan birşeyi 260TL olacağını benim sinir olduğum şey bu kaldı ki başka marka yaparlarsa bu fi,yata oluyormuş yaptıran var mı aranızda diye fikir sordum 260TL masrafıda görünce aksesuarlarına şu kadar sigorta bu kadar hesap yaptım +1000TL daha eklendi ki zaten borç ile aldım ben motorumu şimdi ben bu masrafları buraya yazınca işte bunları hesaplarsan şöyle böyle bi ton abi abi konuşmalar hala kardeşim diye hitap ediyorsunuz tekrar öyle yazarsanız bu defa o kardeşimlere cevap veririm bunu da buradan peşin peşin söyleyeyim.
    NOT: bu sitede bende biliyorum insanların bilmedikleri birşeyi soacak daha önce bunu tecrübe eden insanlar yardımcı olmaya çalışacaklar ama @agresiwe senin yazdığın şeyin yardımcı olmakla alakası yok istersen yazdıklarını tekrar oku neresinde yardımcı olmak var.

daha başka cevap vermeyeceğim sana, şunu söylicem sadece; yaşın genç, motor almışsın derken, şunu demek istedim ! sigorta genç yaştakilere pahalı çıkıyor ! bunu belki biliyorsundur, sigortanın düşük çıkmasının en büyük etkeni yaştır, sonra bulunduğun il, daha önceden yaptırdığın trafik sigortaları bunların hepsi etkilidir, ordaki yaşın genç lafım sana ağabeylik taslamak değildir kesinlikle, zaten o kadar ukala da olamam, eğer adam gibi sorsaydın ne demek istediğimi gayet net anlatırdım, anladığım kadarı ile sen yaşın genç lafıma takılmışsın, takılma böyle şeylere, benden küçük arkadaşlarda kardeşimdir büyüklerde ! insallah istediğin gibi gider herşey.

black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismail zincir dişli setini 250 tlye sanırım yurt dısından getirtmişti. Ayrıca Altıpa conrası 1,25 mi ne 5 tl nereden cıkmıs ya. Zincir ile dişli setini filan değiştircen mı ? motor kaç bin kmde ne çabuk zıncır dişli yedi makıne ?
    13000 civarında benden önceki sahibi zincire bakım yapmamış gibi o-ringleri gitmiş sanırım baklaların bazıları bükülmüyor ayrıca boşta yokuş aşağı ses geliyor zincirden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler