Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı ootay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bugün hayellerim olan cbr250 aldım hemen sizden aldığım fiyat konusunda yorum bekliyorum 2012 model 3500km çift renkli 8900 anlaştım kapora verdim inşallah yarın devir işlerini halledicez.
    fiyatı nasıl arkadaşlar ??
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin acıkcası içine sindiyse boşver gerisini sallama burdan simdi cok diyen cıksa bosuna kendini üzücen gazlamanın tadını cıkar keyifli sürüşler dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Arkadaşlar merhaba bugün hayellerim olan cbr250 aldım hemen sizden aldığım fiyat konusunda yorum bekliyorum 2012 model 3500km çift renkli 8900 anlaştım kapora verdim inşallah yarın devir işlerini halledicez.
    fiyatı nasıl arkadaşlar ??
    iyi fiyat güncel fiyatlarını baz alırsak hatta mükemmel bile denebilir. Allah kaza vermesin.
    ootay bunu beğendi.

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Alıntı TETALE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

6 ay cbr 125le 6000km yol yapıp. CBR 250 me geçiş yaptım
    Foruma üye olup motora taktığım yan kumaş çantaların fotosunu çekip göndermek niyetim vardı. ama nasip düm akşam yaptığım kazayı anlatmakmış

İLK İŞİNİZ MOTORUN LASTİKLERİNİ DEĞİŞTİRİN!!!!!

Cbr 125te bu sorunu yaşamamıştım ama cbr 250 kaygan zeminde kendini bırakmaya çok meyilli. 3 kere virajda arka tekerlek hafif kaymıştı.

Gelelim kazaya;
    20KM hızla giderken önümdeki Mercedes'i 20metre mesafeden takip ediyordum. Araç sinyal yakmadan birden sola dönmeye başladı. Ne yalan diyim fren yaptı mı hatırlamıyorum Ama ben ön frene dokundum. Dokunmamla kendimi yerde takla atarken buldum. hangi ara motor kaydı altımdan gitti anlamadım. Gündüz biraz yağmur yağmıştı ve orada yerler çamurdu, buz tutmuş gibi kaygandı. Ön frene dokunmamla ön tekerlek direk yan yattı, bende arkasında leylek gibi havada kalıp üstünden fırladım.

Yerden kalktığımda sol omuzum feci ağrıyordu. Hastaneye gittik röntgen falan sol köprücük kemiğimi kırmışım.

Yerlere çok dikkat edin eğer çamurluysa motor kendini atmak için fırsat kolluyor. İlk işiniz tekerleği değiştirmek olsun.

Motorda sorun yok yan grenajda çizik var sadece oda 45tl
    öncelikle çok geçmiş olsun. inşallah kısa sürede sağlığına kavuşursun.
    aynı şey bana da oldu. ön fren manetini çekmemle yere yapışmamın arasında saniyenin daha azı bir zaman geçti ancak benim düşmem kuru yol ve ısınmış lastikle oldu. yani şu bu yerine frenleme hatası yapan bendim. ancak sizin tavsiyelerinizin aksine başka bir plan geliştirdim ve uyguluyorum.
    cbr250r benim ilk motorum ve bu güne kadar 4 kez düştüm. bunun 2 tanesi frenleme hatasıydı. lastikleri değiştirmek tabiki şart ama ilk düşüşümden sonra cbr250r nin insanı coşturmaya çok yatkın olduğunu ve coşmamam için beni hizada tutacak kasisin kötü lastikler olacağını düşündüm. 10.000km deyim ve hala kullandıkça öğreniyorum. bunu hafife almayın ilk motorunuzsa ancak gazlayarak öğreniyorsunuz. ve gazlayıp öğrenirken coşmamak sizi koruyor. yaza lastikleri değiştirip daha fazlasını öğrenmeyi planlıyorum. ama ilk motorunuzsa coşmayıp hayatta kalmak için için irc marka lastiklerinizle biraz zaman geçirmenizi tavsiye ederim.
    agrasiwe ve TETALE bunu beğendiler.

ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    arkadaşlar motorumun fotografını paylaşmak istiyorum fakat fotografları nasıl yükleyeceğimi anlamadım yardımcı olur musunuz ?[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    imagehack.us sitesine yükleyip çıkan kodu buraya yapıştırın

Motosikleti
    Arayışta
    Alıntı Volkan Serezli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imagehack.us sitesine yükleyip çıkan kodu buraya yapıştırın
    sanıyorum ben çok beceriksizim bu konuda siteye girip aşağıda upload photo'ya tıklıyorum başka birşey çıkıyor hiç anlamadım ama facebook'ta Honda cbr250r grubunda paylaştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

bu deneme oldu mu bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Pasali1921 bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar merhaba bende uzun bir düşünme sürecinden sonra cbr 250 r almaya karar verdim ve özellikle beyaz renk istiyorum istanbuldayım ikinci el alıcam ama günlerdir bakıyorum hala bulamadım bitane gitti

Arkadaşlar merhaba. 250 cc bir motor almak istiyorum. Ve tabiki en önemli seçeneklerden birisi Cbr 250r. Ama ben her nakadar tasarıma önem versem de konfor benim için çok önemli. Motoru sürmedim ama selesine baktım çok sert gibi geldi. Kullanan arkadaşlar acaba öyle mi? Ve titreşim.. Titreşim nasıl? Elde ve ayakta rahatsız edici bir titreşim var mı? Teşekkürler şimdiden...

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Merhaba arkadaşlar,

Foruma üye olup motora taktığım yan kumaş çantaların fotosunu çekip göndermek niyetim vardı. ama nasip düm akşam yaptığım kazayı anlatmakmış

Cbr 125te bu sorunu yaşamamıştım ama cbr 250 kaygan zeminde kendini bırakmaya çok meyilli. 3 kere virajda arka tekerlek hafif kaymıştı.

Gelelim kazaya;
    20KM hızla giderken önümdeki Mercedes'i 20metre mesafeden takip ediyordum. Araç sinyal yakmadan birden sola dönmeye başladı. Ne yalan diyim fren yaptı mı hatırlamıyorum Ama ben ön frene dokundum. Dokunmamla kendimi yerde takla atarken buldum. hangi ara motor kaydı altımdan gitti anlamadım. Gündüz biraz yağmur yağmıştı ve orada yerler çamurdu, buz tutmuş gibi kaygandı. Ön frene dokunmamla ön tekerlek direk yan yattı, bende arkasında leylek gibi havada kalıp üstünden fırladım.

Yerden kalktığımda sol omuzum feci ağrıyordu. Hastaneye gittik röntgen falan sol köprücük kemiğimi kırmışım.

Yerlere çok dikkat edin eğer çamurluysa motor kendini atmak için fırsat kolluyor. İlk işiniz tekerleği değiştirmek olsun.

Kardeşim çOk geçmiş olsun. Kaza sonrası benımde köprü kemiği kırıldı ama benımkını ameliyatla düzelttiler. su anda İçimde 8 vidali Köprü kemiğine bağlı titanyum parça var. ilk zamanlar cok boktan oluyor. Allah sabır versın. 6 aydır benımle birlikte tekrar ameliaytla alıncak. senın durumun nasıl su anda iyimisin? senı en iyi ben anlarım :(:(
    theplatoon ve TETALE bunu beğendiler.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Alıntı mutluakkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. 250 cc bir motor almak istiyorum. Ve tabiki en önemli seçeneklerden birisi Cbr 250r. Ama ben her nakadar tasarıma önem versem de konfor benim için çok önemli. Motoru sürmedim ama selesine baktım çok sert gibi geldi. Kullanan arkadaşlar acaba öyle mi? Ve titreşim.. Titreşim nasıl? Elde ve ayakta rahatsız edici bir titreşim var mı? Teşekkürler şimdiden...
    selesi rahat 100 km hiç durmadan gittim sorun çıkmadı ve titreşimide rahatsız edici türden değil sadece popo kısmına masaj uyguluyor okadar
    Hayat boş gazla çoş

theplatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun..Allah'tan 20 ile gidiyormuşsun

Motosikleti
    Arayışta
    Evet arkadaşlar artık resmi olarak Honda CBR 250R sahibiyim bu sabah devir işlemlerini de hallettim. bu motoru almayı düşünen arkadaşlar için belki nacizane bir tavsiyem olur.
    dün Adana'da ki ünlü bir motor servisinde ki usta ile görüştüm ve gösterdim motoru dedi ki bu racing değil (ben de zaten racing ve touring ortası bir motor görünüşüne hasta oldum) çok yatmıyorsun motoru kullanırken o çok büyük bir rahatlık ve avantaj, görüntüsü bence 10 numara 5 yıldız. o dükkanda bi kaç tane büyük motorları olan abilerle de tanıştım racingci'de vardı touringci'de herkesin dedğin çok güzel bir motor almışsın başlangıç için az benzin çok yol bu motor ile dünyanın öbür ucuna bile gidersin dediler. aldığım kişiye de sordum en fazla nereye kadar gittin diye Mersin narlıkuyuya kadar gittim dedi motorumun km'sinin 3500 olduğunu düşünürsek doğru söyleme olasılığı çok yüksek.
    ben bu motoru alma kararı vermeden önce Kymco Venox250'ye de hastaydım Hyasung GV250'ye de aslında choper seviyorum racing hiç sevmiyorum ama cbr250 racing gibi değil daha sempatik ama kaslı görünen bir motor. şimdi Allah izin verirse bir ay sonra felan Mersin- Taşucu oralar motorum ile gitmeyi planlıyorum.
    almayı düşünen fakat yzf125, gt250 gibi motorları mı bunu mu alayım diye ikilemde kalmış arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.
    agrasiwe bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar,

Gelelim kazaya;

11000 km'yi geçti orjinal lastiklerle kullanıyorum. 2 kez dediğiniz gibi kaydı ön lastiğim ancak gidon düz değildi ön frene basarken panik frenden oldu. son 8000 km'dir hiç bir sorun yok. kullanım ile çok alakalı bu.

motorda fren sistemi hızlanmaya göre zayıf kalıyor. lastikler de aynı şekilde. bu da biraz sıkıntı olabiliyor sınırlarını bilmezsen. gazı köklediğinde arka tekerin patinaj yaptığını bile farkedebilirsin özellikle 2. viteste isen. ivmelenmesi o kadar iyi ki tam ivmelenirken yavaşlaman gerekirse gerçekten zor anlar yaşayabilirsin. bunlara dikkat edip daha ağır kalkışlar yaparak sürersen çok sorun yaşayacağını sanmıyorum.

ben de motorumu satıyorum bu arada.

ilan
    Pasali1921 ve TETALE bunu beğendiler.

İstanbuldan arkadaşlarla en yakın zamanda buluşmak isterim kazasız belasız sürüşler

Motosikleti
    Arayışta
    arkadaşlar herkes LS2 kaskı tavsiye ediyor fiyatı uygun orta kaliteli bir kask sanıyorum şimdi bana yardımcı olur musunuz ?
    LS2 kaskı en ucuz nereden temin edebilirim ????

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    arkadaşlar herkes LS2 kaskı tavsiye ediyor fiyatı uygun orta kaliteli bir kask sanıyorum şimdi bana yardımcı olur musunuz ?
    Ben tavsiye etmiyorum :D İlk kaskım LS2'ydi. 3 ay sonra çok pişman olmuştum. Daha sonra kuruş kuruş biriktirip Shoei aldım. Bence her kuruşuna değdi.
    cemerol88 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Kullananın çok olması fiyatından dolayı kalitesinden değil.
    Önermiyorum...
    Bütçeni yaz daha iyi bir kask önermeye çalışıyım sana.

theplatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nolan 44 kullanıyorum ben de..kaliteli ve çok geniş ön camı,yolculukta nefis bir konfor sağlıyor..çok rahat,hafif özellikle yaz aylarında çok rahat..kışlık için shoei multitec kullanıyorum ama nolan 44 öyle bağımlılık yaptı ki kışın bile çıkaramadım[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    Arayışta
    Arkadaşlar bütçe kalmadı gerçekten ben motor işine girdiğimde 5-6bin TL bir çinli cruiser alırım düşünüyordum buralara kadar çıktım borç harç.
    bana bütçe sormayın ya 100 max 120TL birde kız ark var artçı için de kask alıcam mecbur. kaskı da 2. el mi alsam diyorum. daha bunun yeleği var.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Arkadaşlar bütçe kalmadı gerçekten ben motor işine girdiğimde 5-6bin TL bir çinli cruiser alırım düşünüyordum buralara kadar çıktım borç harç.
    bana bütçe sormayın ya 100 max 120TL birde kız ark var artçı için de kask alıcam mecbur. kaskı da 2. el mi alsam diyorum. daha bunun yeleği var.
    2.el kask, kullanılmış prezervatife benzer. Sakın böyle bir hata yapma Hayırlı olsun şimdiden.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler