Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugur.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CBR 250 TRICOLOR XJ6N
    Bu alete çanta hiç yakışmıyor canlı canlı görünce topcase li bi cbr 250r bana hak vereceksiniz. Depo üstü çanta ya da sırt çantası kullanın şahsen ben öyle yapıyorum ve uzun yol yani 250km yol gittim hiç bir sıkıntı çıkarmadı.Uzun yolda da seni rüzgardan korur. Ama sele konusu tabi biraz değişiyo.Sert diyorsan sele pedleri var onlardan alıp kullanabilirsin.Fuarda çeşit çeşit bulabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Fuara kaç kişi gider pazar günü toplanıp hep birlikte gidelim.
    agrasiwe bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R
    Öncelikle herkese merhaba, arkadalar ilk 100 km yi kazasız belasız yaptım. motor rodaj döneminde diye fazla zorlama dedi servis. Acemi olduğumdan bazı şeylerin farkında değilim pek bu aletin normal devir aralığı nedir? 3 ve 4. viteste 5000 li devirlerde kullanıyorum. 5000 i hiç geçirmedim
    agrasiwe bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı cagatay_h adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba, arkadalar ilk 100 km yi kazasız belasız yaptım. motor rodaj döneminde diye fazla zorlama dedi servis. Acemi olduğumdan bazı şeylerin farkında değilim pek bu aletin normal devir aralığı nedir? 3 ve 4. viteste 5000 li devirlerde kullanıyorum. 5000 i hiç geçirmedim
    bi 500 km ye kadar öyle kullan ondan sonra ara ara yüksek devirleri gör in geri uzun yolda yapma rodajı şehir içinde bir yükselt bir indir devri demişti barkın abi doğru yoldasın

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    aslında çantayı artçım için istiyorum scootera alıştı vitesliye ikna edemedim bi türlü belki böyle çantalı hale getirsem cbrı kabul edebilir bide 2 3 km her sabah iş yrine gidiyoruz beraber kısa mesafede kullanıcam gnelde uygun olurmu cbr bilmiyorum. uzun yolda yapmak istiyorum şuanki fiddle la çanakkalye gittim geldim. zor oldu cbrla daha rahat olur tabi ama genelde işte kısa mesafe olacak kullanımım ama aklımda hala vitesli var

Alıntı retgorus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yaz 2200 km'lik bir tatil yaptım CBR250 ile.. durmadan aldığım en uzun mesafe Marmaris-Selimiyeden Ankaraya, yaklaşık 700km ve 10.5 saat sürdü... Geldim mi geldim ama üç gün parmaklarım uyuşuktu titreşimden :D.. Yolculukta hız konusunda bir sıkıntı olmadı.. Yalnız agrasiwe'ye katılıyorum sele harbi den sertmiş... Zaman olarak çoğunlukla şehiriçi kullanacaksan çok uygun.. yok ben sürekli şehirdışına kaçarım dersen daha rahat bir tercih yapmanı öneririm...
    geçen yaz 7 kez istanbul izmir arası gidip geldim. gayet rahat ve konforlu bana göre. rüzgar almıyor fazla. oturuş pozisyonu da iyi. hız konusunda da sorun yok yokuşlarda bile bayılmıyor torku yerinde.

titreşim biraz var ancak 650 km boyunca hiç durup dinlenmeyecek değilsiniz. 150 - 200 km'de bir 10 ar dakika dinlenirseniz bir sorun olmaz.

hesbup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    http://www.change.org/tr/kampanyalar/k%C3%B6pr%C3%BC-ve-otoyollarda-motosikletler-birinci-s%C4%B1n%C4%B1f-ara%C3%A7-olarak-%C3%BCcretlendirilmesin-ulastirmaportal

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

http://www.change.org/tr/kampanyalar...lastirmaportal

destekleyelim lütfen...
    agrasiwe bunu beğendi.

can_frat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    arkadaşlar çanta düşünen varsa givi çanta demiri givi e340n topcase ve shad led tabla altı ışık satılıktır motorla veya motordan ayrı da verebilirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3163868/detay/

arkadaşlar öncelikle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum şu motorun bayadır hayalini kuruyorum elimde 5000 nakit var 5000 liralık taşıt kredisi çekip 2.ele 9-10 bin arası bir cbr 250 almak istiyorum şöyle temiz sizce böyle bi alımda bulunmak mantıklı mı sizin değerli görüşlerinizi almak istedim.
    agrasiwe bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı calm driver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum şu motorun bayadır hayalini kuruyorum elimde 5000 nakit var 5000 liralık taşıt kredisi çekip 2.ele 9-10 bin arası bir cbr 250 almak istiyorum şöyle temiz sizce böyle bi alımda bulunmak mantıklı mı sizin değerli görüşlerinizi almak istedim.
    heralde mantıklı kardeşim, 2013 model çok temizini bulursun o paraya, hatta biraz daha altına bulup geri kalanına da ekipman tamamlarsın...

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Merhabalar,

Temiz, kazasız 2. el almak isteyen varsa biraz beklesin benim satma niyetim var, bazı durumlar var 1-3 hafta icerisinde netlesir herhalde. mart 2013 cıkıslı, beyaz, 4800 km de, lastıkler pırellı rossı II, 5000 bakımını bu aralar yaptıracagım ama satılırsa alacak arkadasla beraber de yaptırabılırız, sorun degil.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı hesbup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Temiz, kazasız 2. el almak isteyen varsa biraz beklesin benim satma niyetim var, bazı durumlar var 1-3 hafta icerisinde netlesir herhalde. mart 2013 cıkıslı, beyaz, 4800 km de, lastıkler pırellı rossı II, 5000 bakımını bu aralar yaptıracagım ama satılırsa alacak arkadasla beraber de yaptırabılırız, sorun degil.
    kardeşim merhaba. Motosikleti fiyat ne biçeceksın? ve güncel resımlerını koyarsan sevınıırm. Arkadasıma motor arıyoruz.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim merhaba. Motosikleti fiyat ne biçeceksın? ve güncel resımlerını koyarsan sevınıırm. Arkadasıma motor arıyoruz.
    Merhaba,

Fiyatı belirlemedim ama piyasası gordugum kadarı ile km ye gore 9000-10000 arası, benim ilave olarak 750 tl lik lastik masrafım oldu, lastiklerde daha 2000 km oldu. Orjinal lastiklerde duruyor. Fiyatı ona gore belirleriz, zaten degeri neyse o da ona gider sanıyorum.

600 cc motor alacagımdan satıyorum, sadece motoru belirleyecegım bu haftalarda o yuzden bekliyorum, yanlıs anlamayın ama parasına ıhtıyacım oldugundan degıl, dıger motoru almadan satarsam tam motora bınılecek aylarda motorsuz kalmamak ıcın beklıyorum

Durum netlesince tabiki fotograf eklerim, sahibinden.com dan once buraya koyar bırkac gun beklerım, maksat motorun sevdalısına ve gruptan birisine gıtsın yoksa her turlu anında satılacagına suphem yok

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Merhabalar.
    Motorumla 650 km yi devirdim hayırlısıyla.
    Bu gün başımdan bir olay geçti anlatmak isterim.
    Eskişehirliyim bu arada.
    Esogü ye gidicektim kavşağa yaklaştım ve Barkın abinin de videolarında öğrettiği gibi vites küçültürken bir yandan da hafiften ara gaz verdim ilk kez yaptığım şey değildir 650 km dir hep öyle vites küçültmüşümdür ama bu sefer 5 den 4 e inerkendi sanırım birden devir 0 a düştü motor stop etti ama o sırada debriyaj çekili olduğundan gitmeye devam etti ve fren yapıp durdum. Sonra 1 e takıp motoru tekrar çalıştırdım ve bir sorun olmadı.
    Sorun neden olmuş olabilir?
    Bu arada ikinci sorumda yokuş aşağı inerken debriyaj + frenle mi inmek daha doğru olur yoksa motor freniyle mi?
    Bu arada bu gün saat 11 civarlarında Esogü kavşağından geçen siyah givi çantalı cbrcı burda mı?

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    arkadaşlar tigerin GPm2-800 KARBON son model dediler egsozunu aldım motor şimdi 553 km oldu biraz daha olsunda takar resım ve video atarım
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...55037407/detay
    linkdekinin aynısı

Bende ilgilenebilirim yarın biriyle görüşcem nasipse olmazsa tabi ilk öncelik cx571 de

arkadaşlar cbr250 nin üzerine oturunca topuklarım yere tam değmiyor. sele traşlama veya motoru alçaltma konusunda bilgisi tecrübesi olan var mı bu motorla ilgili.

Motosikleti
    Beo 200 i.e.
    Merhaba forum ahalisi

Cuma günü ilk motorum olan cbr250' yi aldım(2013 çıkışlı, 10bin km' de, siyah). Uzun süredir araştırmanın sonucu olarak cbr125 ile 250 arasında kalmıştım. İlk defa vitesli motor kullanan biri olarak bazı acemiliklerim var tabi ki. Öncelikle "motoru sakın çaldırma, orada burada bırakma hemen alırlar" uyarısıyla başladım Caddedeki motoru hemen kapıyorlar dediler. Bundan başka evinin önüne de bırakma dediler. Apartmanda yaşayan biri olarak kapalı garaj imkanı zor tabi. Mecburen bi kapalı otopark buldum 24 saat açık. Yoksa ilk gece uyuyamazdım heralde Aklımdaki sorulara cvp bulabilirim umarım.

1- Ertesi gün motoru çalıştırdığımda (ısınması için bir müddet bekledikten sonra) yan sehpayı kapatıp 1'e atmaya çalıştığımda vitese girmedi. Daha önce de bu olmuştu, aldığım usta bana debriyajla oyna iyi basamıyorsundur demişti. Sonra bunu düşünerek yaptığım denemelerde debriyaja basma ile 1. vitese atmayı aynı anda yapınca vitese her seferinde sorunsuz girdiğini farkettim. Daha önce bi tanıdık abime 200duke aldırdım. Onunla iki tur attığımda böyle birşey olmamıştı.

2- Daha sonra motoru kapatıp tekrar açtığımda (yan sehpaya alıp tekrar kapattım galiba) bu sefer motoru 1 ya da 2. vitese attığımda motor stop etti. Bunun için de yine aldığım ustayı aradığımda sehpayı tam kapatamadığımı yine acemiliğimden bunu yaşadığımı söyledi.

Açıkçası önceki sahibi de çok sorunsuz bir motor olduğunu söyledi. 2. sorum için belki de ben acemi olabilirim ama ilki için bir aksilik olduğu konusunda şüphelerim hala baki

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Alıntı BSY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.
    Eskişehirliyim bu arada.
    Esogü ye gidicektim kavşağa yaklaştım ve Barkın abinin de videolarında öğrettiği gibi vites küçültürken bir yandan da hafiften ara gaz verdim ilk kez yaptığım şey değildir 650 km dir hep öyle vites küçültmüşümdür ama bu sefer 5 den 4 e inerkendi sanırım birden devir 0 a düştü motor stop etti ama o sırada debriyaj çekili olduğundan gitmeye devam etti ve fren yapıp durdum. Sonra 1 e takıp motoru tekrar çalıştırdım ve bir sorun olmadı.
    Bu arada ikinci sorumda yokuş aşağı inerken debriyaj + frenle mi inmek daha doğru olur yoksa motor freniyle mi?
    Bu arada bu gün saat 11 civarlarında Esogü kavşağından geçen siyah givi çantalı cbrcı burda mı?
    Bir fikri olan yok mu arkadaşlar.???
    Proserpexa bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Bir fikri olan yok mu arkadaşlar.???
    arıza stop olayına bişey diyemem ama yokus inişlerde debriyajsız motor freni + frenle inmek daha saglıklıdır
    hem fren balataları hemde debriyaj balataları cok yıpranmamıs olur. fren kuvvetide artar
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhabalar.
    Eskişehirliyim bu arada.
    Garantiden bujinizi değiştirin kesinlikle buji arızalı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler