Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru 2 kez yan yatırmışlığım var, bunun sonucunda fren manetinin ucu kırıldı. Maneti ve grenajları serviste değiştirsem teknik servis bunu raporuna bunları yazarmı? Yani örnek veriyorum 2 yıl sonra satarken bunlar karşıma çıkacaksa, servisten sadece satın alıp kendim taktırmak daha mantıklı (alıcak kişi kazalı sanmasın)

Ayrıca motorum 4200 km'de servisi aradım biran önce 4000 bakımına gelin dedi, 4000 bakımı diye bişey varmıki?
    Hiç gerek yok, böyle şeyleri kafaya bile takma. Satarken yan yatırdım dersin, kazalı sanmaz kimse. 2 kişi gelip de 5 dk incelese bütün geçmişi çıkıyor motorun, grenaj ve manetin dışında daha bir ton parçada iz kalıyor çünkü .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    benim zincirde did marka.. en iyi japon zincir markalarından biridir..
    prohonda bunu beğendi.

drgon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı muratlion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cıbır 250 ye altın semer vursan eşek yine eşektir tek silindirli ss mi olur honda yaparsa anca bu sütçü beygirini yapar daelim bile cıbıra otobanda toz yutturduğuna göre varın halinizi görün
    motorun son süratte 10km hızlı gidiyor diye havalanma koç.çabuk inersin aşağı.ilk önce amortisörlerine bakım yaptır öyle gel. 0-100de alırım ama anahtarını.
    theplatoon bunu beğendi.
    Bir gün 4 tekere binmek istersem ikinci bir motorsiklet alırım...

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru 2 kez yan yatırmışlığım var, bunun sonucunda fren manetinin ucu kırıldı. Maneti ve grenajları serviste değiştirsem teknik servis bunu raporuna bunları yazarmı? Yani örnek veriyorum 2 yıl sonra satarken bunlar karşıma çıkacaksa, servisten sadece satın alıp kendim taktırmak daha mantıklı (alıcak kişi kazalı sanmasın)

Ayrıca motorum 4200 km'de servisi aradım biran önce 4000 bakımına gelin dedi, 4000 bakımı diye bişey varmıki?
    bence servis tanıdık degılse cok 4000 geçirme ilerde motorda sorun olursa zamanında bakıma gelmemıstın dıye garantı kapsamına sokmazlar hatırlayamadım ama sanırım burda bu sitede birisinin başına gelmişti ama servis tanıdıksa sorun degıl sen 6000 km de de gıtsen oraya gelış zamanına 3980 km yazdırırsın.bir manetse kendın al tak derım ama zaten sadece manetse sorun etme motorcu adam neyın neden değiştiğini anlar yanı dert etme manetı değiştir gitsin.

apithin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250
    Arkadaslar motorumun on camini mavi yapmak istiyorum.Alabilecegimiz bir yer var mi yoksa film mi cektirecegiz.yanilmiyosam barodi adli arkadasimiz yaptiemisti

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön camı siyah yaptırdım, orjinalin camın aynı ebatlarında nasıl durmuş kankalar ?
    Bomba durmuş, şimdiye kadar tüm motosikletlerine yaptığın her değişimi düşünürsem, enn beğendiğim bu ön cam oldu, acaip yakıştırdım
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bomba durmuş, şimdiye kadar tüm motosikletlerine yaptığın her değişimi düşünürsem, enn beğendiğim bu ön cam oldu, acaip yakıştırdım
    Eyvallah saol kardesim

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:53 ----------

Alıntı apithin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motorumun on camini mavi yapmak istiyorum.Alabilecegimiz bir yer var mi yoksa film mi cektirecegiz.yanilmiyosam barodi adli arkadasimiz yaptiemisti
    Istanbulda isen istedigin ebatta orjinalin kopyasini hangi renk istiyorsan 1gun icinde yapiyorlar.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı psychocake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazyağı kullanmam zincirime zaten temizlemede de problem yok http://www.feyizoglu.com/Zincir-Temi...-_47481.html#0 kullandım gayet memnun kaldım... sıkıntı arka sehpa olmadığı için sürekli motoru hareket ettirmek...
    En basitinden benzin bile bu işi çözer

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

Alıntı ayhan06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz yağı 1,5 lt pet şişeyi 5 tl ye dolduruyorlar ankara da
    Denizli' de 0.5 lik şişeye 2.5 liradan aldım. Piyasa nedense her yerde aynı değil gibi...
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

atizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250r
    bende bu hafta sonu 2 kez kaza yaptım, yani kaza denirse, bi sağa bi sola yatırma oda panik frenle, 2 sinde de karşıma araba çıkmasıyla olan şeyler, çok moralim bozuldu, çok demorolize oldum, hatta nerdeyse soğudum motordan, makine de bişey yok allahtan, birinde vides pedalı birinde de fren pedalı içeri doğru eğildi, bide benim sol ayak biraz ezildi, ilk kaza çok salakçaydı zaten evin önünde oldu da 2. si ondan daha salakçaydı, zaten ilk kazayı yaptıktan sonra bi garip oldum böyle bi soğudum gibi, ne bileyim, motor işi konsantrasyon arkadaşlar, yani hani bi laf varya bugün ben kaza yapıcam diye binin motora hani laf işte onlar gerçekten yapınca olay başka oluyo, neyse motorda bişey yok ama ruhum zarar gördü
    en güzel yer gidilmemiş olandır...

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Elemanın teki Mekanik ABS diye bişey takmış motosikletine, duyan bilen varmı bu şeyi, nedir ne değildir

Daha yeni takmışmış, çok büyük fark beklemiyormuşmuş ama feci bir fark oluşmuş frenlemede, tekerlek kilitlemesini hidrolik ile engelleyebiliyormuşmuş, merak ettim şimdi bak

Motosikleti
    Alıntı atizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu hafta sonu 2 kez kaza yaptım, yani kaza denirse, bi sağa bi sola yatırma oda panik frenle, 2 sinde de karşıma araba çıkmasıyla olan şeyler, çok moralim bozuldu, çok demorolize oldum, hatta nerdeyse soğudum motordan, makine de bişey yok allahtan, birinde vides pedalı birinde de fren pedalı içeri doğru eğildi, bide benim sol ayak biraz ezildi, ilk kaza çok salakçaydı zaten evin önünde oldu da 2. si ondan daha salakçaydı, zaten ilk kazayı yaptıktan sonra bi garip oldum böyle bi soğudum gibi, ne bileyim, motor işi konsantrasyon arkadaşlar, yani hani bi laf varya bugün ben kaza yapıcam diye binin motora hani laf işte onlar gerçekten yapınca olay başka oluyo, neyse motorda bişey yok ama ruhum zarar gördü
    Aynı durumu bende yaşıyorum ama zaman herşeyin ilacı. Kısa süre sonra eski keyfin yerine gelecektir. Moral bozma.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Sonunda bugün Ebay den sipariş ettiğim manetleri aldım ama malesef sonuç istediğim gibi olmadı. Debriyaj manetini hafif bi traşlamayla beraber uydurduk yerine ama fren manetinin alt tablasımıdır ne deniyorsa orası yatağa büyük geldi ve traşlamak zorunda kaldık baya serviste. Yarım saat uğraşı sonunda onuda oturttuk ama fren kolu gidona baya yakın duruyo. görünüş olarakta debriyaj manetiyle fren manetinin gidona uzaklıkları çok farklı oldu =( frenleme yaparken de ön freni iki parmak kullanırdım şimdi mesafe kısa olduğundan 4 parmakla çekiyorum.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Elemanın teki Mekanik ABS diye bişey takmış motosikletine, duyan bilen varmı bu şeyi, nedir ne değildir

Daha yeni takmışmış, çok büyük fark beklemiyormuşmuş ama feci bir fark oluşmuş frenlemede, tekerlek kilitlemesini hidrolik ile engelleyebiliyormuşmuş, merak ettim şimdi bak

http://u1309.hizliresim.com/1f/9/sh1sr.jpg

http://r1309.hizliresim.com/1f/9/sh1xd.jpg
    Şimdi resimdeki frenler sanırım duke200 den felan alınma, çünkü BYBRE yazıyor üstünde. Brembonun, KTM hindistan moelleri için ürettirdiği yan sanayisi.

ABS sistemi fren gücünü-kapasitesini artırmaz, sadece kitlemeyi engeller. Frenlemedeki iyileşmenin sebebi bu kaliper değişimi olsa gerek. Ki Duke'nin frenleri gerçekten agresif ve çok başarılı.

Şimdi bu hidrolik yada namı diğer menkanik abs 1100 GS lerde de kullanılıyor. Elektronik beyin gerektirmeden her motora uygulanabilir. Tabi montajını ve ayarını yapabilirseniz.

Demekki orjinal CBR kaliperini ya oturmadı yada uymadı ki bu arkadaş brembo kaliperler ile uygulamış motora.

Bu mekanik ABS sistemi de elektroniğe göre biraz daha yavaş çalışır. Sallıyorum şuanki normal abs saniyede 5-10 kere tutup bırakıyorsa bu sistem 1-2 kere tutup bırakır. Ama özellikle düz sert frenajda düşmeyi büyük ölçüde engeller(diye tahmin ediyorum). Viraj içinde ise çok çok güvenilecek bişey değil(biraz fazla yatmışsak) ama hiç yoktan da iyidir.
    ferdinandd bunu beğendi.
    #sürenadam

ayhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250 r
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En basitinden benzin bile bu işi çözer

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

Denizli' de 0.5 lik şişeye 2.5 liradan aldım. Piyasa nedense her yerde aynı değil gibi...

üstad benzinliklere soracan gaz yağı varmı die sanayi bölgelerindeki benzinliklerde oluyor koca ankarada 3 yerde satılıyor benim bildiğim

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Selamlar. Ameliyatımı oldum. Çok iyi geçti şükürler olsun. 1 hafta olmasına rağmen beyağı toparladım. %100 toparlanma sürecimin 6 ay olduğunu söyledi doktor. 1-2 gün içinde Kaza yerındekı savcılıktan dosyaları alıp motosikleti bi arkadasımın yardımı ile Kastamonu Honda Yetkili servise çekeceğiz. Kastamonuda olan arkadaşlar mümkünse benımle irtibata geçebilir mi ?
    avcagatay, uthec, ozgurs ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Bu sistem Mondial 150 cc'lik scooter'larda var ve hiç bir İŞ'e yaramıyor....Kendi motorumda elektronik abs var ve abs'siz modelden farkları:
    ön ve arka disklerde optik okuyucu ve potik okuyucuların delikli çemberleri, abs pompası(sürücü kolt. tam altında),abs beyni ve sistem ana sigortası(30 amper)....
    Yurt dışında benim motorun abs ve abs'siz versiyon fiyat farkı 1000 Euro civarında ..... şimdi bu iş bukadar basit ise araştırayım belki benim ufaklığa da takarız....
    Geçin in bunları babam böyle bir ABS yok... Olur diyen varsa mondi'lerden söküp takın kendi motorlarınıza- DENEMESİ BEDAVA
    ERROR88 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

apithin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah saol kardesim

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:53 ----------

Istanbulda isen istedigin ebatta orjinalin kopyasini hangi renk istiyorsan 1gun icinde yapiyorlar.
    Yok valla ustadim antalya manavgat

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı ayhan06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zinciri 1000 km gaz yağı ile temizleyip yine zincir yağı ile temizlemeli
    500km de sadece yağlama yapmalısın
    ankara geliyorsan ostimde helvacıoğlu-castrol bayisi var ordan zincir yağı aldım 23tl ye şimdi ne kadar olmuştur bilmiyorum ben alalı 3 ay oldu
    gayet güzel geçen hafta gaz yağı - fırça ile temizleyip yağladım yağ hala beyaz kıvamda ben yağı çok başarılı buldum
    Gaz yağı zincirde paslanmaya sebeb oluyor arkadaşlar. Pazar günü gs2 deki eğitim hocamız zincirinizi gaz yağı ile temizlemeyin pas yapar onun yerine mazot kullanabilirsiniz dedi.

http://u1309.hizliresim.com/1f/9/sh1sr.jpg

http://r1309.hizliresim.com/1f/9/sh1xd.jpg
    Anladığım kadarıyla fren hidrolik basıncının belirli bir sınırın üstüne çıkmasını engelliyor. Herhangi bir sensör olmadığı için tek yaptığı için maksimum basıncı düşürmek, kısacası frenlemeyi de kötü etkiler. Sensörü olan standart abs'ye göre çok atıl bir sistem. Ayrıca asfalt harici bir yolda veya yol kaygansa ufak bir fren basıncı tekeri kitlemeye yeterken pek bir faydası olmaz.

Hintli üreticilerin motorlarında kullanılıyormuş ve forumlarda pek tavsiye etmiyorlar . http://www.techenclave.com/community...-bikes.139787/

Resimler zaten cbr250r'a ait değil sanırım? Hangi motor?

Motosikleti
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Ameliyatımı oldum. Çok iyi geçti şükürler olsun. 1 hafta olmasına rağmen beyağı toparladım. %100 toparlanma sürecimin 6 ay olduğunu söyledi doktor. 1-2 gün içinde Kaza yerındekı savcılıktan dosyaları alıp motosikleti bi arkadasımın yardımı ile Kastamonu Honda Yetkili servise çekeceğiz. Kastamonuda olan arkadaşlar mümkünse benımle irtibata geçebilir mi ?
    Kardeşim geçmiş olsun. Ne zaman kaza yaptın yaa. Hiç haberimiz olmadı. Ben mi kaçırdım yoksa...?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz yağı zincirde paslanmaya sebeb oluyor arkadaşlar. Pazar günü gs2 deki eğitim hocamız zincirinizi gaz yağı ile temizlemeyin pas yapar onun yerine mazot kullanabilirsiniz dedi.
    Habbala al burdan yak. O da nereden çıktı şimdi? İçimize kurt düşürdün yaw. Herkes gaz yağı gaz yağı derken bi skandal daha mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler