Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haralet çizgisinde 3. dişi geçen varmı.
    benim motor 3 çizgiyi geçmiyoda hiç ?
    zaten geçmemesi iyiye işaret ;)

motoru ilk çalıştırdığında tek diş yanıyor daha sonra ideal olan sıcaklığa geliyor ki buda ortalama 3. diş...
    ben çok trafikte sürekli dur kalk yaptığımda da kontrol ediyorum ama hiç geçmedim daha ...
    wolrath bunu beğendi.
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyww, büyük sevaba girersin

Arkadaşlar Honda' nın bu "depo, yedek depo <--> yakıt göstergesi" mantığını çok güzel çözmüştüm ama CBR' da hala kafam allak bullak oluyor

Şimdi geçenlerde yakıt aldım tek çizgideydi gösterge, 58TL mi ne almıştım (60 Liraya çok yakındı birtek onu hatıurlıyorum )

Şimdi tekrar yakıt aldım, yine tek çizgideydi 34 Lirada taştı depo Benzine %50 indirimmi geldi, diye düşündüm bi an

Zamanla bunuda çözücem orada sorun yok ta, yedek anahtarı diye bişey okumadım hiçbiyerde, yok diye düşünüyorum bu yüzden. Tek baz aldığım göstergedeki tek çizgi

Yani bu tek çizgiye düştüğü gibi içinde en az 5 lt yakıtmı oluyor deponun, yoksa göstergenin zaman zaman bukadar tutarsız olduğu da oluyor mu

Sorun olsa, fulleyince jilet gibi çalışmazdı yani, göstergede de bişey yok Çok dolandırdım lafı, .... sarıyoruz İşin özü bu durum normalmi / değilmi, herkes tek çizgide bukadar değişken yakıt mı alıyor, esas sorum bu
    Benim ki sinde de çizgi yanıp sönmeye başladığında gidip alırsam 9 litre civarlarında alıyo 45 TL civarında veriyorum genelde. Aslında dibine kadar kurutup benzini fullemek lazım ne kadar alıyor diye denemek için

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    cıbır 250 ye altın semer vursan eşek yine eşektir tek silindirli ss mi olur honda yaparsa anca bu sütçü beygirini yapar daelim bile cıbıra otobanda toz yutturduğuna göre varın halinizi görün

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı muratlion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cıbır 250 ye altın semer vursan eşek yine eşektir tek silindirli ss mi olur honda yaparsa anca bu sütçü beygirini yapar daelim bile cıbıra otobanda toz yutturduğuna göre varın halinizi görün
    burası park değil,öte yanda oyna
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Ninja'da benzin göstergesi bile yokken iddaalı bir laf olmuş

Motosikleti
    HONDA CBR 250
    bu kawa cıların bızımle ne alıp veremedıgı var hala anlayamadım

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı soycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kawa cıların bızımle ne alıp veremedıgı var hala anlayamadım
    Kardeşim ben sana söyleyeyim. Bu arkadaşların kawasakiyi seçmesinde ki nedenleri;
    1-Otosan Kamyonet gösterge paneline sahip olmaları;
    2-arka 140 değil, 130 lastik olması :(Hazmedememek)
    3-Para b*k gibidir böylelerinde, yedek parça düşünmezler basar parayı fizandan da olsa getirtmeye çalışırlar. (Rezillik çekmekten zevk alırlar.)
    4-Motorla kaza yaptıktan sonra motoru garaja atarlar yedek parça için 5-6 beklemeyi severler.
    5- Kawasaki bide böyleleri için "Madem 600 e yetmiyorsun maddiyatında yeterli değil, al sana 250 lik çift silindir hadi rengini de yeşil yapayım kawasaki zx serisine biner gibi hisset" diye motor çıkarmış...
    6-Yakıt göstergesi olmamasından memnun olurlar.
    7-Biri sorduğunda da "Kawasaki ye biniyorum deyip motordan anlamayanların aklında 600 lük yarış motosikleti galiba düşüncesi bırakmak.

Bu arkadaşın zevkide yeşillik demek ki. Hani ot geldin ot gidiyorsun derler ya...

Motosiklet görsel, zihinsel ve beklenti üçgeninde bir zevk meselesidir. Bnm tercihim CBR, ben Ninja da bi görsellik göremedim açıkcası. Her yer grenaj ve yeşil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Alıntı muratlion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daelim le Cbr ı karşılaştıran zihniyete bak hele. Koçum senin Ninja'n mı var hakaten? Yoksa "Motosikleti : henüz yok, ama olacak" ibaresini koyda seni hoş karşılayalım. Edebiyat yapma boş yere. Adam Daelim dedi yaa "O ne yeniyor mu?"
    kakare, soycan ve theplatoon bunu beğendiler.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

prohonda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    https://www.change.org/tr/kampanyalar/karayollar%C4%B1-genel-m%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BC-emniyet-genel-m%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BC-motosikletleri-fark-edin-yaz%C4%B1l%C4%B1-levhalar-bulundurulsun?share_id=fwrowjPswg&utm_campaign=aut opublish&utm_medium=facebook&utm_source=share_peti tion
    Rüzgarın Yüzünü Okşamasına İzin Ver...Ama Şeytanın Kulağına Fısıldamasına ASLA..!
    https://www.facebook.com/groups/hondacbr250rclub

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı prohonda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.change.org/tr/kampanyalar/karayollar%C4%B1-genel-m%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BC-emniyet-genel-m%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BC-motosikletleri-fark-edin-yaz%C4%B1l%C4%B1-levhalar-bulundurulsun?share_id=fwrowjPswg&utm_campaign=aut opublish&utm_medium=facebook&utm_source=share_peti tion
    Adam ters yön girilmez levhasını görüp sokağa dalıyor hocam hemde son sürat. hız 70 diyor 100 le gidiyor. Burası Türkiye.... Bilinçli insanlar anca farkeder...
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bugün hazır işim yok motorla uğraşayım biraz dedim... Gittim iphone kırmızı zincir yağı ve temizleyici aldım.. yaklaşık 2 saattir otoparkta uğraşıyorum... sonuç ellerim simsiyah yağ, otopark zemini leş gibi... Anladım ki arka sehpasız olmaz bu işler... şimdi yıkamada motor çıkınca kırmızı zincirin resmini koyarım mutalaka buraya... Birde ellerim yağ içerisinde oldu ve çıkmıyor yıkadığımda, bunu çıkarabileceğim bir yöntem varmı yoksa zaman her acının olduğu gibi bununda ilacımı?

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı psychocake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün hazır işim yok motorla uğraşayım biraz dedim... Gittim iphone kırmızı zincir yağı ve temizleyici aldım.. yaklaşık 2 saattir otoparkta uğraşıyorum... sonuç ellerim simsiyah yağ, otopark zemini leş gibi... Anladım ki arka sehpasız olmaz bu işler... şimdi yıkamada motor çıkınca kırmızı zincirin resmini koyarım mutalaka buraya... Birde ellerim yağ içerisinde oldu ve çıkmıyor yıkadığımda, bunu çıkarabileceğim bir yöntem varmı yoksa zaman her acının olduğu gibi bununda ilacımı?
    Gazyağı ile yıkarsan 5 saniye sürmez yağların çıkması
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazyağı ile yıkarsan 5 saniye sürmez yağların çıkması
    Gazyağı kullanmam zincirime zaten temizlemede de problem yok http://www.feyizoglu.com/Zincir-Temi...-_47481.html#0 kullandım gayet memnun kaldım... sıkıntı arka sehpa olmadığı için sürekli motoru hareket ettirmek...

Motosikleti
    HONDA CBR 250
    kırmızı zıncır nasıl durdu resımlerı beklıyoruz hocam bende dun jantlara kırmızı bant cektım super oldu paylasırsan sevınırıö

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı soycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kırmızı zıncır nasıl durdu resımlerı beklıyoruz hocam bende dun jantlara kırmızı bant cektım super oldu paylasırsan sevınırıö
    Mutlaka şimdi motor yıkamada gidip alıcam bide tankpadi değiştircem akşama doğru mutlaka paylaşırım

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Gazyağı kullanmam zincirime zaten temizlemede de problem yok http://www.feyizoglu.com/Zincir-Temi...-_47481.html#0 kullandım gayet memnun kaldım... sıkıntı arka sehpa olmadığı için sürekli motoru hareket ettirmek...
    Niye ki? Gaz yağının bir zararı mı var? Bende gaz yağı ile temizliyorum zinciri. Bulasik eldivenlerini takiyorum, ince boya fircasiyla fırçayı gaz yagina banarak iyice bi temizliyorum. Ayna gibi oluyo zincir. Sonra sprey zincir yagiyla yagliyorum. Arka sehpa olmadığı için yan sehpaya dogru yatırıp tekeri öyle döndürüyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye ki? Gaz yağının bir zararı mı var? Bende gaz yağı ile temizliyorum zinciri. Bulasik eldivenlerini takiyorum, ince boya fircasiyla fırçayı gaz yagina banarak iyice bi temizliyorum. Ayna gibi oluyo zincir. Sonra sprey zincir yagiyla yagliyorum. Arka sehpa olmadığı için yan sehpaya dogru yatırıp tekeri öyle döndürüyorum.
    Açık ve net internette bir problem yaşatacağı vs. gibi birşeye rastlamadım ama gaz yağına hiç güvenmiyorum.. Tamamen kişisel bir şey başka bir nedeni yok yani.

Seino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000
    bende satıyorum cbr 250 mi. cbf600 buldum temiz onu alayım diyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Evet beyler zincir boyama fantazim hüsranla sonuçlandı... oto bakım ustasına extra 10 lira verdim komple temizletmek için aleti resim bile çekmedim koymak için.. düzgün birşekilde yaptırmak için zincirin sökülmesi gerekli bence neyseki boya kurumadan çıkarttırdım zincir ve sıçrayan yerlerden... adam gibi zincir spreyi alıp yoluma devam ediyorum artık

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Speyden illallah ettikten sonra, 1 lt gaz yağı aldım, henüz temizliğe girişmedim ama boru değil ya gazyağı :D spreyden iyi sonuç vereceğime eminim :D

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Speyden illallah ettikten sonra, 1 lt gaz yağı aldım, henüz temizliğe girişmedim ama boru değil ya gazyağı :D spreyden iyi sonuç vereceğime eminim :D
    Gazyağı, O-Ringler ve zincir için, diğer temizleyici tüm kimyasal spraylerden daha zararsız Daha da zararsızı, kokusuz gaz yağı falan gibi bir sürü saçma sapan takma isimle bulunabilen "Kerosene"

Biraz daha hafifletilmişi, oynanmışıdır gaz yağının, sonuç olarak özü aynı

Bir video vardı denk gelirsem paylaşırım, her sıvıyı doldurup günlerce, aylarca belli sıcaklık ve soğuklarda falan test ediyorlardı

1. Kerosene, 2. Gaz Yağı sonra içeriği çok uzak olmayan WD-40 sanırım sonra diğer temizleyiciler falan gibi gidiyordu işte liste

Zaten yeni motosikletlerin kullanım kılavuzlarında genellikle yazar "Zincirinizi Kerosene ile temizleyiniz ve uygun zincir yağı ile yağlayınız" gibisinden bir uyarı

Yani gaz yağı alarak çok doğru bişey yapmışsın, orta sertlikte uzun kullı bir fırça ile emip, zincirin üzerinde gezdirerek akıt, biraz bekle...

aynı işlemi birdaha yaparken göreceksin zaten, hiç uğraşmadan kir, pas hepsi akacak, sonra bir sigara molasında gaz yağı uçacak, geriye kalan sadece yağlamak
    ormankebabi bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler