Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı Razor999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmiyorum fakat 2. 3. eğitimleri hondadan almayacağımı iyi biliyorum
    Murat Denizhan; Honda Güvenli Sürüş Eğitimi'nin kurucularındandı yanlış hatırlamıyorsam. Bireysel eğitimler veriyor, kendi motorunu götürebiliyorsun, gün saate de beraber karar veriyosunuz. http://www.muratdenizhan.com/

Honda'nın dışardan motor sokmamasının da bir takım sebepleri var hemen celallenme

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Benim motor 4000 ile 5500 devirler arası torku az asıl 6000 gibi çoşuyor sizindemi öyle zaten 7000 devirlerden bahsetmiyorum coşuyor

remember222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    hondanın yedek parça fiyatlarını öğrenebileceğ,m,z bir yer var mı internetten arattım bulamadım buradaki honda bayisine sordum 5 gündür fiyat veremedi

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Hafta sonu honda güvenli sürüş 1 eğitimi alacağım fakat saçmalığa bakınki kendi motorum ile eğitime katılamazmışım illaki verdikleri cbf150 yi kullanmak gerekiyormuş. Şimdi ben o kukaların arasından cbf150 ile geçeceğim sonra yolda cbr250 süreceğim açıkcası bana çok saçma geldi. Kendi motorumun karakteristiğini daha iyi öğreneyim diye eğitime yazıldım böyle olduğunu bilsem kesin iptal ederdim...
    saçma değil ben katıldım o eğitimlere sen şimdi kendi motorunla o kukaların arasından geçerken korkak davranacaksın düşürmeyeyim diye.oysa cbf yi istediğin kadar düşürsende hiç sıkıntı olmuyor motor için.orada tam yatırma nasıl olur yani kukalar arasından geçerken mümkün olduğu kadar çok fazla keskin viraj slalom var.cbf ile pratik yap ondan sonra cbr ile de reelde daha rahat edersin.
    avcagatay, Vertumnus ve Dezinho bunu beğendiler.

prohonda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    2.vites 5000devirde 38km yapıyorum 3.vites 50km 4.vites 60km yapıyorum tork olarak bana göre iyi

Motosikleti
    Alıntı prohonda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.vites 5000devirde 38km yapıyorum 3.vites 50km 4.vites 60km yapıyorum tork olarak bana göre iyi
    Ben senden 1 km falan fazla yapıyorumda o devirler falan mesela araba sollayamam en az bi 6000 olduktan sonra canlanıyor özellike 2-3 viteslerde

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Hafta sonu honda güvenli sürüş 1 eğitimi alacağım fakat saçmalığa bakınki kendi motorum ile eğitime katılamazmışım illaki verdikleri cbf150 yi kullanmak gerekiyormuş. Şimdi ben o kukaların arasından cbf150 ile geçeceğim sonra yolda cbr250 süreceğim açıkcası bana çok saçma geldi. Kendi motorumun karakteristiğini daha iyi öğreneyim diye eğitime yazıldım böyle olduğunu bilsem kesin iptal ederdim...
    eğitimdeki motorların koruma demirleri normalden büyük, tamamen yan yatmıyor, kendi motorunla katılırsan ve düşersen senin ve motorunun hasar alacağı muhtemel, bu durumda honda her iki hasardan da sorumlu olmaz, ayrıca defalarca keskin viraj döneceksin ve sen 8. virajdan tekrar 1 e geldiğinde ekstra kukalarla virajın daha sertleştirilmiş olduğunu göreceksin, böyle bir durumda kendi motorunu düşürmemek için panik yapabilirsin, adamlar sen viraj dönerken 600 lük 1000 lik motorlarla arka tekerine yapışacak panik kontrolü yapman için... Daha ne diyim, adam gibi adam da olacak kursta kazmanın allahı da, adam biraz bisiklet sürmüş , burada altına 150 lik motor verecekler bak bakalım nasıl sürüyor, dua edeceksin kendi motorunla katlımadığın için
    barodi, Volki34 ve Pasali1921 bunu beğendiler.
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Vertumnus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saçma değil ben katıldım o eğitimlere sen şimdi kendi motorunla o kukaların arasından geçerken korkak davranacaksın düşürmeyeyim diye.oysa cbf yi istediğin kadar düşürsende hiç sıkıntı olmuyor motor için.orada tam yatırma nasıl olur yani kukalar arasından geçerken mümkün olduğu kadar çok fazla keskin viraj slalom var.cbf ile pratik yap ondan sonra cbr ile de reelde daha rahat edersin.
    Orhan beye tamamen katılıyorum, ayrıca izninizle benimde eklemek istediğim bir şey var. Eğitim motorlarının üzerinde normalden daha uzun koruma demirleri kullanılmıştır. Bu sayede motordan çok sürücüyü korumayı amaçlamışlardır. Yani Honda için sürücü güvenliği ön plandadır. Eğer eğitime gelen herkes kendi motoru ile gelmek isteseydi bu kadar güvenli bir eğitim alanı bulamaz ve sağlıklı eğitim alamazdınız/alamazsınız

Öğle yemeklerinde bile güvenlik kuralları içerisinde hareket etmeniz gerekiyor. O derece işini ciddiye alan bir kurum.

Not: Honda ile hiçbir alakam yoktur ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

Benden önce davranmışsınız

Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğitimdeki motorların koruma demirleri normalden büyük, tamamen yan yatmıyor, kendi motorunla katılırsan ve düşersen senin ve motorunun hasar alacağı muhtemel, bu durumda honda her iki hasardan da sorumlu olmaz, ayrıca defalarca keskin viraj döneceksin ve sen 8. virajdan tekrar 1 e geldiğinde ekstra kukalarla virajın daha sertleştirilmiş olduğunu göreceksin, böyle bir durumda kendi motorunu düşürmemek için panik yapabilirsin, adamlar sen viraj dönerken 600 lük 1000 lik motorlarla arka tekerine yapışacak panik kontrolü yapman için... Daha ne diyim, adam gibi adam da olacak kursta kazmanın allahı da, adam biraz bisiklet sürmüş , burada altına 150 lik motor verecekler bak bakalım nasıl sürüyor, dua edeceksin kendi motorunla katlımadığın için
    barodi bunu beğendi.

ne kadar bu hondanın eğitim ücretleri?

Vertumnus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nisan 2013 de gitmiştim. O zamanki fiyatı 350TL'ydi. Şimdi 425TL olmuş.
    http://www.honda.com.tr/m_takvim.aspx

Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben senden 1 km falan fazla yapıyorumda o devirler falan mesela araba sollayamam en az bi 6000 olduktan sonra canlanıyor özellike 2-3 viteslerde
    Araba sollarken vites düşür, hem gürültü patırtı yaparsın sürücü fark eder

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Çok pahalı en iyisi kışın gitmek :D

şuanda 10.500 fiyatı tavsiye ederim

vites düşürüp yüksek devirle sollamak daha iyi oluyor. 8000 devirde motorun sesi bi nebze büyük motorlara benziyor. yol veriyorlar o sesi duyunca

bu arada bugün 20 metre önüme patates çuvalı düştü otobanda kamyondan. şaka gibiydi. tam sollarken kafama da düşebilirdi yani.

Motosikleti
    zaten yüksek devirlerde sıkıntı yok iyi giiyorda bana 4000 ile 5.500 arası çok cansız geliyor sesi çıkıyor gitmiyor ...

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten yüksek devirlerde sıkıntı yok iyi giiyorda bana 4000 ile 5.500 arası çok cansız geliyor sesi çıkıyor gitmiyor ...
    o zaman 7000e yapıstırıyoz dostum bendede cıkmıyo.6000 de kullanıyorum genelde ama bazen 7-8-9 a cıkıyom hiç qürüldüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

vites düşürüp yüksek devirle sollamak daha iyi oluyor. 8000 devirde motorun sesi bi nebze büyük motorlara benziyor. yol veriyorlar o sesi duyunca

bu arada bugün 20 metre önüme patates çuvalı düştü otobanda kamyondan. şaka gibiydi. tam sollarken kafama da düşebilirdi yani.
    geçmıs olsun dostum.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    geçen ay yaptığım Samsun motosiklet festivali gezim
    cx571, seigen, metci ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bomba Olmus. SÜper Baktım.
    uthec bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

2014'te cbr'a makyaj veya yeni bir model üretilecek mi bilgisi olan varmı ?

prohonda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba sollarken vites düşür, hem gürültü patırtı yaparsın sürücü fark eder

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Çok pahalı en iyisi kışın gitmek :D
    ses istiyorsanız egzoz değiştirin ;)
    Rüzgarın Yüzünü Okşamasına İzin Ver...Ama Şeytanın Kulağına Fısıldamasına ASLA..!
    https://www.facebook.com/groups/hondacbr250rclub

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezmiş kadar olduk, sağol
    Ben bu sene iyice bir tecrübeleneyim cbr'm ile, seneye Temmuz-Ağustos festivallerine elimden geldiğince katılacağım...
    uthec bunu beğendi.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler