Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu sorular için http://www.honda.com.tr/bize_ulasin.aspx sitesindeki 0212 234 66 32 numarayı arıyorsun . Renk seçenekleri değişik işte, görselin dışında fark yok. Yeni modeller de fuar sonrası gelir galiba, o zamana da fiyat artabilir . Ben aralıkta 8600'e almıştım, mart nisanda fiyat arrtı, şimdi de 9900 oldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    theplatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haklısın seigen..tercihim siyah olacak muhtemelen

durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Arkadaşlar motorum 800 km'de oldu. Bir yakıt hesaplaması yaptım. Kullanım şeklim yarı agresif yarı sakin yinede değerler bana çok geldi. Depoyu fullleyip tam 100 km sonra tekrar doldurdum. Bilgiler şu şekilde;

100 km'de ;
    4,28 litre tüketim olmuş. (Shell 97 oktan)
    Km'de yaklaşık 20 kuruş yakmış. ( 1 litre 97 oktan fiyatı 4,670)

Bu değerler ilk bakım sonrası ne kadar düşer?

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı durango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorum 800 km'de oldu. Bir yakıt hesaplaması yaptım. Kullanım şeklim yarı agresif yarı sakin yinede değerler bana çok geldi. Depoyu fullleyip tam 100 km sonra tekrar doldurdum. Bilgiler şu şekilde;

100 km'de ;

3 ve 4 litre arası bir sarfiyat olacaktır, normal değerler bu şekilde sanırım. Benim de 280 km. oldu benzin göstergesi yanıp sönmeye başladı. Toplamda 400 km.'deyim.
    durango bunu beğendi.

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı durango adlı üyeden alıntı Mesajı göster

100 km'de ;

biraz fazla gibi ben ilk 80 km de tamamen şehiriçi ve çoğunlukla agresif kullanmayla km'de 18,75 krş yaktırmıştım ama ben 95 oktan almıştım o zamanda şimdikinden pahalıydı benzin
    durango bunu beğendi.

witman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanım kılavuzuna göre 1.4 litre yazıyor ama 60 km civarı gidersin. Benim başıma geldi, 60 km gidip benzin alabilmiştim, gerçi benzinciye kadar çok sakin sürdüm . Daha önceki mesajlara bakarsan bir arkadaşın 70 km gittikten sonra benzini bitmiş.
    Arkadaşlar yanlış bilgi veriyorusunuz. servis kitapçığında 0,66 galon yazıyo . yaklaşık larak 2,5 litre. ( 1 US galon 3,78 litre.) buyrun servis kitapçığı.http://www.hondampe.com.au/docs/owni...032KYJE000.pdf

Üşenmeyip honda kullanım kılavuzunu tarattım . Gerçi elimin altında gibi birşey.

1.4 litre yazıyor. Sonuç itibariyle 60 km gittiğine göre bize verilen kitapçık yanlış, sitedeki kitapçık doğru. Ama bizde yanlış olmaz.
    RuzgarSA bunu beğendi.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı theplatoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda cbr 250r almak üzereyim..2013 ü beklesem mi?2013 cbr 250r de nasıl yenilikler olacak?2013 modeli beklemeye değer mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

özellikle yeni renk seçenekleri olacak mı?
    ben senin yerinde olsam beklerdim zaten artık havalar yavaştan bozuyo da 2013'ü beklemek mantıklı olurdu diye düşündüm ama fikirler değişebilir eğer yağmurda da sürerim falan diyosan bekleme al, ama 2. elde bişeyler kaybeder mi sorusunun cevabını bende bilmiyorum?
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Motosikleti
    Şaşırdım doğrusu, kitapçıklardaki bilgiler neden farklı acaba? Hangisi doğru şimdi, hangisini referans alalım? En iyisi kendin dene, yedekle ne kadar gidecek ölçmek lazım ona göre bir bilgi ediniriz artık. Ben de şimdi baktım kitapçığa, o kadar da kontrol etmiştim daha bu gün gördüm yedek depo kapasitesi yazıyormuş. (Hay benin bakan gözüme!)
    Ben de 2013'ü bekleyecektim. Ama kasa zaten değişmeyecek, renk değişikliği de olmayacakmış. Hem yeni yılla birlikte fiyat artışı da olabilir diyerek gittim aldım, beklemek istemedim o kadar süre. Eğer diğer renk seçenekleri de gelirse kısmet deyip geçeceğim.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaşırdım doğrusu, kitapçıklardaki bilgiler neden farklı acaba? Hangisi doğru şimdi, hangisini referans alalım? En iyisi kendin dene, yedekle ne kadar gidecek ölçmek lazım ona göre bir bilgi ediniriz artık. Ben de şimdi baktım kitapçığa, o kadar da kontrol etmiştim daha bu gün gördüm yedek depo kapasitesi yazıyormuş. (Hay benin bakan gözüme!)
    Ben de 2013'ü bekleyecektim. Ama kasa zaten değişmeyecek, renk değişikliği de olmayacakmış. Hem yeni yılla birlikte fiyat artışı da olabilir diyerek gittim aldım, beklemek istemedim o kadar süre. Eğer diğer renk seçenekleri de gelirse kısmet ceğideyip geçem.
    Sürekli yanmaya yani yanıp sönmeye başlarsa 60/70 km gidiyor şansını zorlama denenmiştir. full depo uzun yolda 350 km denenmiştir istersen hep agrasif kullan pek değişmiyor, ha ekonomik gidersen uzun yolda çok rahat 350 km üzerinde gidiyor ama depo full dolacak yani 11 lt yakın olması lazım.

Mytap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800R
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 2013'ü bekleyecektim. Ama kasa zaten değişmeyecek, renk değişikliği de olmayacakmış. Hem yeni yılla birlikte fiyat artışı da olabilir diyerek gittim aldım, beklemek istemedim o kadar süre. Eğer diğer renk seçenekleri de gelirse kısmet deyip geçeceğim.
    Motorunuz hayırlı olsun. Ben de 2013 ü bekliyorum. Fakat bu rengin değişmeyeceği haberini nereden aldınız gerçekten çok merak ettim. Ben sadece repsol ün gelmeyeceğini teyit ettirmiştim. Diğeri için bilgi alamamıştım.
    Yola çıktığında değil vardığında övün ....

witman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    arkadaşlar test ettim bugün depo tamamen boştu zaten yolda kaldım . 10 liralık benzin aldım 2,17 lt oluyo. yedek depo ışığı yanıp sönüyodu. yedek depo ile ( 2,5 litre ) ben 50 km falan gidiyorum . yüksek devir kullandığım için.

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    abi deponun seviyesini düzgün şekilde ölçmek için tamemen düz bir yerde denemek gerekiyor çünki şaşırma payı var.motor park halindeyken 1 diş benzin varken sürmeye başladığımızda 3 dişe kadar çıktığını biliyorum ama gerçekten 2.5 litre olabilir çünkü benimde depo yedekteyken fullettiğimde 11 litre benzin almıştı

Motosikleti
    Alıntı Mytap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz hayırlı olsun. Ben de 2013 ü bekliyorum. Fakat bu rengin değişmeyeceği haberini nereden aldınız gerçekten çok merak ettim. Ben sadece repsol ün gelmeyeceğini teyit ettirmiştim. Diğeri için bilgi alamamıştım.
    Öncelikle teşekkür ederim.
    Almadan önce bayiyle konuşmuştum. Belki bana yeni renkleri bekler motoru bir an önce satalım diye gelmeyecek demiş olabilirler. Gerçi ben sadece Kırmızı-Gri modeli sormuştum, renklerde hernangi bir değişiklik olmayacak demişlerdi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Kış geldi sakinleşmiş forum, bayadır girmiyodum bu aralar odağımı motosiklet dışındaki şeylere vermeye çalışıyorum çünkü düşündükçe sıkıntı kaplıyo insanın içini. Ameliyat sonrası 38. gün geride kaldı. Akşama kadar evde pencereden bakıp düşünüyorum. Zaten kol çok harekete izin vermiyor biraz yürüyeyim desen yoruluyosun. (Bilmeyenler için: 5 Ekimde sağlam bi kaza yapıp sağ dirseğimi tuz buz etmiştim. Link. )

Soranlar olmuş sağolun arkadaşlar iyi olmaya çalışıyorum bu iş moral işi onu öğrendim. psikolojiyi yüksek tutmaya gayret ediyorum. Birkaç kez kontrol için gittim doktora, 100 derece açma kapama hareketi var, sağa sola dönme hareketi de var ama içeride 11 civata + 2 plaka (titanyum) var, kırılan yer dirsek olunca deriden sonra hemen kemik ve metaller başladığından sürekli çekinerek yavaşça koyuyorum kolu sağa sola, o bile acıtıyo canımı bazen. Bi de yüzde olarak hareket kısıtlığı olacağını, buna hazır olmamı söyledi doktorlar, önemli olan % kaç hareket kaybı olacak şimdi onu bekliyorum. Bunu sadece zaman gösterecek. Velhasıl kaynamamış daha kemikler bu tür kırıklarda 10 haftayı bulur diyor doktor. Bir de sigara da var azaltsam da bırakamadım iyileşmeyi yavaşlatıyor biliyorum ama napalım. Metaller etin içinde rahatsız ediyor, ikinci bir ameliyatla çıkarırız onu ama 1 yıl sonra dediler. 1 yıl sonra ikinci ameliyat gerçeğini duymak bile baya bi soğutuyo adamı hayattan.

Bu arada baş kısmını tuz buz ettiğim kemik şu :

Olekranon deniyor bu kemiğe, kolun eklemden sonra neredeyse tüm hareketinden sorumlu. Başa gelince öğreniliyor böyle şeyler mecbur. Sayılamayacak kadar çok parçaya ayrılmıştı, resimdeki tepedeki yuvaya pazu kemiği gelip oturuyor. Kıkırdak çok az kalmış, muhtemelen yaşlılıkta kireçelenme v.b gibi bir sürü yan etkisi olacak, başa gelen çekilir. bir adım sonrası komple yeni dirsek

Motor kapıda brandayı iyice lastikle gerdim bağladım sımsıkı. Satmayı elden çıkarmayı düşünmüyorum. 15 gün oluyor açmayalı 15 gün kadar önce bi açıp 15-20 dakika çalıştırdım, ısındıktan sonra redline'a kadar 5-10 kez gaz verdim stop ettim ve tekrar kapattım, kilitledim örttüm. winter is coming. evi taşıycam, taşınınca kapalı garaja kaldırırım artık.

sungurmete, hayırlı olsun kardeşim motorun. İçin kıpır kıpırdır şimdi, aman diyeyim dikkat et korumasız hele dizliksiz asla binme. Benim de ilk motorumda ve 1700 km de ilk ve kanlı kazamı yaptım, 1500-2000 km den sonra motorcuların kanı bitlenir diye bi laf duymuştum, belki de benimki de bitlendi öyle yaptım o kazayı. Dirsek patladı (full koruma + 60 km hızla) nerden baksan 1-2 yıl uğraşacağım bu kolla, keşke demenin anlamı hakaten olmuyor, efendi efendi keyifle zevkle sürün makinayı. Hız ve hırs tehlikeli ben zor yoldan öğrendim, başkası da benim gibi öğrenmesin.

Hastanede tuvalete gidip bırak büyüğünü yapmayı işeyemeyen ve yardıma muhtaç bi arkadaşla tanıştım. Sen ben gibi. Dağ gibi adam, o da ameliyat olup dizini robokop gibi demirlerle doldurtmuş onun durumu da kötüydü en azından yürüyebiliyor duş alabiliyorum, buna da şükür demeyi de öğrendim. O çocuk en az 2 yıl sonra tekrar eskisi yürüyebilecek ve ben en az 1 yıl sonra binebileceğim tekrar motora.

Tekeriniz düz bassın, lakaya mıcıra suya araya girmeyin, yaz gelsin iyileşeyim de bi gezi yapalım

sevgiler herkese.
    seigen, avcagatay, kakare ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Jies tekrar geçmiş olsun bu vesileyle...duymuşsundur gerçi ama kemiklerle ilgili iyileşme süresinin kısalması için paça çorbasını çok tavsiye etmişlerdi..annem kullandığı için biz de öğrenmiş olduk..o da faydası olduğunu söylemişti. senin durumun buna ne kadar uygun bilmiyorum tabi...bir de ben full korumayla kaza yaptığını unutmuşum...ve bir kez daha şaşırdım o süratte öyle bir hasar almana..demek ki heryerde hassas bir nokta var...

Motosikleti
    Arkadaşım çok geçmiş olsun, en kısa sürede iyileşmen dileğiyle. Sizin kaza yaptığınız yerde Ağustos ayında ben de bir kaza atlatmıştım. Tünel bomboş kimsecikler yok, arkadaşın 125 R'sini kullanıyorum, arkadaşım artçı. 50 - 60 km falan hızımız, o hızla girdim viraja, ortada da su, yağ, toz, toprak karışımı bir şeyler. Arka hafif gezindi neyse ki bariyerlere girmeden toparladık yolumuza devam ettik. Tekrar geçmiş olsun.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Jies çok geçmiş olsun. Daha önce yazdığında görmemiştim, Ekim ayındaki mesajına da tekrar baktım. Umarım en kısa sürede ve tamamen iyileşirsin. Oradan geçip giden vatandaşlara hele ki polislere denecek söz yok lugatta... Nasıl bu kadar ötekileşiyoruz akıl almıyor.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Geçmiş olsun Jies,İnşallah en kısa zamanda iyileşirsin.Rabbim kimseye kaza bela vermesin İnşallah ...

sungurmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    sağol jies kardeşim tekrar çok geçmiş olsun,doktorların tavsiyelerine uy ve fizik tedaviyi küçümseme,doğru dürüst yapıldığında tedavi sürercini oldukça kısaltabiliyolar..sağlıcakla...
    HERKESİN BİRGÜN ÖLÜMÜ TADACAĞINI,BAZILARININ HAYATI TADACAĞINI ÖĞRENDİM...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler