Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 de yağmı değişir yaa.En güzel bu çakalları dinlemektense,kullanım kılavuzu...
    1-6-12-18-24 böle gidicen aga hem motoru üzmiycen hem cebi 6000km de 1
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kitaba uyuyorum valla,2000 de yağ değiştirmek motor için zararlı.Teknik açıklamısını dinlemiştim ama tam hatırlamıyorum,kabaca motoru yoruyordu,motor tam yağa alışmış 10 numara çalışıyorken birden elinden yağı alıp,yeni bir yağ koymak tekrardan motorun ona alışma sürecine sokuyordu.Ayrıca atıyorum 80000 de 20 kez değişmesi için tasarlanmış bir motora 80000 de 40 kez yağ koyarsan deforme olan parçalar ouyordu ve motosiklete yazık ediyorduk.Biliyorum kabaca oldu ama teknik bir açıklaması vardı:D,ben böyle toparladım:D

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farlar güzel olmuş Can..ama depopad dediğin gibi koyu renk olsa daha iyi mi olurdu sanki..
    çanta demiri de güzelde neden kuyruğun devamı hizasında yapmışlar..yere paralel yapsalarmış çanta düz dururdu üstünde..givininki gibi..
    Sağol Alper teşekkür ederim, depo padini böyle kullanacağım mecburen, 40 Tl daha vermeyeyim şimdi
    Çanta demiri içinde dediğinde haklısın, biraz yan duracak sanırım, alırken hiç dikkat etmemişim :(
    Fakat söyle bir kullanım gördüm, çok fazla yatay değil sanırım. Belki takarken kendim bir şeyler uydururum..

Bizim arka kuyruğa bir aparat vasıtasıyla tutturmuş çantayı.
    Hemen hemen benim demirle aynı açıda kuyuruk demiri..

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu servislerin standartları yok mu acaba..ben 100 lira verdim 4000 bakımda...36+kdv işçilik aldılar...51+kdv de yağ ve yağ filtresi...
    aradaki 40 TL azımsanacak bi meblağ değil açıkçası...
    İşçilikten biraz fazla almışlar sanki. Yağ ve yağ filtresi normal fiyat. Fakat 40 küsür işçilik biraz fazla, konşuk 10 TL aldı.
    Çanta demirini takmayada para almadılar birde.

Kazasız belasız geziler dilerim. Her zaman benimde hayalim böyle uzun soluklara gezilere çıkmak. Bana ne zaman nasip olacak acaba?
    CBR deneyimlerinizi bekliyoruz muhakkak.

Alıntı kayasertac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatay'daki yetkili serviste, her 2000 km'de yağ değişimi, 5000 km'de bir bakım diyorlar, tamamen keyfi verilen bir karar sanırım.

Kısmetse bugün veya yarın bende 4-5 aylık 8-10.000 km civarında bir CBR 250 alıp, 9 gün sürecek doğu karadeniz + Batum festivali gezisine çıkacağım...

Motokurt Abimizin ve diğer kullanıcıların yorumlarını satır satır okumaya devam

Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alper haklı beyler

---------- Post added at 12:38 ---------- Previous post was at 12:36 ----------

ben kitaba uyuyorum valla,2000 de yağ değiştirmek motor için zararlı.Teknik açıklamısını dinlemiştim ama tam hatırlamıyorum,kabaca motoru yoruyordu,motor tam yağa alışmış 10 numara çalışıyorken birden elinden yağı alıp,yeni bir yağ koymak tekrardan motorun ona alışma sürecine sokuyordu.Ayrıca atıyorum 80000 de 20 kez değişmesi için tasarlanmış bir motora 80000 de 40 kez yağ koyarsan deforme olan parçalar ouyordu ve motosiklete yazık ediyorduk.Biliyorum kabaca oldu ama teknik bir açıklaması vardı:D,ben böyle toparladım:D
    Bence oldu
    Pain bunu beğendi.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @stepfunk Konşuk iyidir yaa:D Valla mobil 1 yağ kullansalar da,saçma sapan bir zincir yağı kullansalarda:D para olarak hakkını alıyorlar ve 50 tane yalan söylemiyorlar.Garanti kapsamında iki işimi,hiç pürüz çıkartmadan hallettiler.Şimdi ki amacım zinciri garantiye sokmak:D Gkn ın dediğine göre kalitesiz bir zincir kullanmışlar ve benimkinin 3000 km kadar ömrü kalmış,Zippo's unki zaten bitmiş.Bende diyorum ki 8-10 binde zincirmi biter,ikimizdede bittiyse sıkıntı zincir,kitapçıkta da bu kadar erken km lerde zinci değişimi söz konusu değil.Çeksinler fotoğrafı göndersinler hondaya yine garanti kapsamında değiştirsinler:D Bu arada unutmayın benim motor cbr125:D,belki sizde bu sorun yoktur,hemen içinize kurt düşürmeyeyim:D

kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız geziler dilerim. Her zaman benimde hayalim böyle uzun soluklara gezilere çıkmak. Bana ne zaman nasip olacak acaba?
    CBR deneyimlerinizi bekliyoruz muhakkak.
    Benim için de 1000 km üzeri ilk gezi olacak, heyecanlıyım, daha güzel geziler sizlere de nasip olur inşallah

Zararı olacağını zannetmiyorum ama gereksiz, servise para kazandırma yöntemi...
    Koyduklara yağa da dikkat etmek lazım, motul koyuyorum diye açık yağ koyan yerler duydum...

2000 de yağmı değişir yaa.En güzel bu çakalları dinlemektense,kullanım kılavuzu...
    Kesinlikle

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Sağol Alper teşekkür ederim, depo padini böyle kullanacağım mecburen, 40 Tl daha vermeyeyim şimdi
    Çanta demiri içinde dediğinde haklısın, biraz yan duracak sanırım, alırken hiç dikkat etmemişim :(
    Fakat söyle bir kullanım gördüm, çok fazla yatay değil sanırım. Belki takarken kendim bir şeyler uydururum..

Bizim arka kuyruğa bir aparat vasıtasıyla tutturmuş çantayı.
    Hemen hemen benim demirle aynı açıda kuyuruk demiri..

http://img11.resimup.net/di/MI09.jpg
    http://img11.resimup.net/di/35SP.jpg

arkadasın motoru buda..

kaç litrelik çanta düşünüyorsun?
    Youtube: YOL AVCISI

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı tugfox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisikletimde bile Michelin lastik kullanan biri olarak motosiklette her ne kadar IRC'lere alışsam da bayram sonrası yağmurlar da artmadan değiştirme planlarım var Michelin Pilot Activ için fiyat alanlar fiyatları ve taksit olanaklarını paylaşırlarsa almaya düşünenler için güzel rehber olur

Bir de aklınızı karıştırayım almışken arkaya 150-70-17 alsak ne olur? Gördüğüm kadarıyla Pilot Activ'in de 150lik modeli mevcut ve fiyat farkı çok düşük. Teknik olarak hiç bir sıkıntısı olmayacağını düşünüyorum var mı farklı fiikirleri olan? 150-70-17ye çıkınca da Michelin Pilot Road alternatifi çıkıyor karşımıza da ki çok iyi bir lastik olduğunu biliyorum. Tabi çiftinde 400lira kadar fark ediyor bu da şu an için alamayacağım anlamına geliyor Pilot Activ takıcaz mecbur

Michelin Pilot Road 150-70-17'ye örnek buyurun:

http://i50.tinypic.com/v3zhoi.jpg

http://i45.tinypic.com/vfedf5.jpg
    Arka lastiği genişletmen sana çok bir şey kazandırmaz, sadece biraz daha fazla ödersin.
    Standartlardan şaşmamak her zaman iyidir. Gerek yok bence.
    Konşuk Motorda liste fiyatından veriyor Michelen Pilot Activ'i. 630 TL tutuyor ön arka.
    Bu haftasonu gittiğimde onu da sormuştum. Lastik direk fabrikadan geliyor, yeni tarihli.
    Ama şöyle bir handikapı var işin, kredi kartına 10 taksit yaptırdığınızda 50 TL faiz uyguluyorlar.
    Yani 680'e geliyor lastik. Takma ve balans işlerinide kendileri hallediyorlar.
    Bir tanıdıktan kart bulursam taktırmayı düşünüyorum, bu kışı da IRC'larla geçirmek istemiyorum açıkçası.

@stepfunk Konşuk iyidir yaa:D Valla mobil 1 yağ kullansalar da,saçma sapan bir zincir yağı kullansalarda:D para olarak hakkını alıyorlar ve 50 tane yalan söylemiyorlar.Garanti kapsamında iki işimi,hiç pürüz çıkartmadan hallettiler.Şimdi ki amacım zinciri garantiye sokmak:D Gkn ın dediğine göre kalitesiz bir zincir kullanmışlar ve benimkinin 3000 km kadar ömrü kalmış,Zippo's unki zaten bitmiş.Bende diyorum ki 8-10 binde zincirmi biter,ikimizdede bittiyse sıkıntı zincir,kitapçıkta da bu kadar erken km lerde zinci değişimi söz konusu değil.Çeksinler fotoğrafı göndersinler hondaya yine garanti kapsamında değiştirsinler:D Bu arada unutmayın benim motor cbr125:D,belki sizde bu sorun yoktur,hemen içinize kurt düşürmeyeyim:D
    Aşkolsun Mobil kötü yağmı :D kurt düşürmeyeyim demişsin ama düştü bile, GKN'a birde bizim motoru göstermek lazım.
    Böyle bir durum varsa önlemi almak lazım. Konşuk'un hem satış kısmından hem de servis kısmında çok memnunum.
    Usta son bir turlamadan kesinlikle teslim etmiyor motoru. İyice dinliyor, deniyor motoru.
    Sırf bu yüzden bir sonraki motorumu buradan alabilirim

Kaç litre çanta takayım var mı öneride bulanabilecek?

---------- Post added at 13:28 ---------- Previous post was at 13:21 ----------

Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam olmuş bence, benimki de böyle durur heralde? Kaç K35 mi bu?
    Vallahi bilmiyorumki kaç litre alayım, kendinden stoplu almak istiyorum ama çok pahalı.
    Şunlar olabilir mesela;

http://www.anesmotor.com/?urun-466-G...rka-Canta.html
    http://www.anesmotor.com/?urun-1583-...rka-Canta.html
    http://www.anesmotor.com/?urun-950-K46-Yeni-Model.html
    http://www.motoplus.com.tr/urun/9965...A-CANTA-LEDLI-
    http://www.motoplus.com.tr/urun/9965...ALARMLI-LEDLI-
    tugfox bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Arka lastiği genişletmen sana çok bir şey kazandırmaz, sadece biraz daha fazla ödersin.
    Standartlardan şaşmamak her zaman iyidir. Gerek yok bence.
    Konşuk Motorda liste fiyatından veriyor Michelen Pilot Activ'i. 630 TL tutuyor ön arka.
    Bu haftasonu gittiğimde onu da sormuştum. Lastik direk fabrikadan geliyor, yeni tarihli.
    Ama şöyle bir handikapı var işin, kredi kartına 10 taksit yaptırdığınızda 50 TL faiz uyguluyorlar.
    Yani 680'e geliyor lastik. Takma ve balans işlerinide kendileri hallediyorlar.
    Bir tanıdıktan kart bulursam taktırmayı düşünüyorum, bu kışı da IRC'larla geçirmek istemiyorum açıkçası.

Aşkolsun Mobil kötü yağmı :D kurt düşürmeyeyim demişsin ama düştü bile, GKN'a birde bizim motoru göstermek lazım.
    Böyle bir durum varsa önlemi almak lazım. Konşuk'un hem satış kısmından hem de servis kısmında çok memnunum.
    Usta son bir turlamadan kesinlikle teslim etmiyor motoru. İyice dinliyor, deniyor motoru.
    Sırf bu yüzden bir sonraki motorumu buradan alabilirim

Kaç litre çanta takayım var mı öneride bulanabilecek?
    Hocam yağ konusunda detaylı bir yazı hazırlayacağım,GKN ile konuştuk anlatmıştı mobil hepsinden iyi şirket olarak demişti istese motulu rahat satın alırmış.Ama Türkiye de ki pazar gereği buraya 3.sınıf yağını göderiyormuş:D Yağlar bilmemne standartlarında 3 e ayrılıyormuş,gkn etiki çıkarıp arkasında bir yerde göstermişti,Türkiye ye 1.sınıf yağ gönderen bir motul vardı herhalde,mobil 1 göndersin onu kullanayım diyor.İşte bilgim yarım yamalak,doğru düzgün bir yazı hazıladığımda tekrar çıkacağım karşınıza:D

GKN sizin motorlara aşina zaten,bir sürü dost var cbr250 sini götüren ama henüz(bildiğim kadarıyla) 5000 üstü bir cbr250 ile karşılaşmadığı için,onların zinciri hakkında birşey söylemedi.

Konşuktan bende memnunum(bende de motorla bir tur atıp olmuş bu diyorlar:D,ne sorarsamda gayet kibarca cevap veriyorlar,ayrıca garanti kapsamına birşey sokmakta hiç sıkıntı çıkartmıyorlar),genelde işim serviste olduğu için üst kat ne durumda bilmiyorum:D 1-2 defa birşey sormam gerekti,motosiklet hakkında hiçbir bilgisi olmayan bayan arkadaşlar vardı:D
    stepfunk bunu beğendi.

Motosikleti
    GSR600 K9
    Hocam yağ konusunda detaylı bir yazı hazırlayacağım,GKN ile konuştuk anlatmıştı mobil hepsinden iyi şirket olarak demişti istese motulu rahat satın alırmış.Ama Türkiye de ki pazar gereği buraya 3.sınıf yağını göderiyormuş:D Yağlar bilmemne standartlarında 3 e ayrılıyormuş,gkn etiki çıkarıp arkasında bir yerde göstermişti,Türkiye ye 1.sınıf yağ gönderen bir motul vardı herhalde,mobil 1 göndersin onu kullanayım diyor.İşte bilgim yarım yamalak,doğru düzgün bir yazı hazıladığımda tekrar çıkacağım karşınıza:D

GKN sizin motorlara aşina zaten,bir sürü dost var cbr250 sini götüren ama henüz(bildiğim kadarıyla) 5000 üstü bir cbr250 ile karşılaşmadığı için,onların zinciri hakkında birşey söylemedi.

Konşuktan bende memnunum(bende de motorla bir tur atıp olmuş bu diyorlar:D,ne sorarsamda gayet kibarca cevap veriyorlar,ayrıca garanti kapsamına birşey sokmakta hiç sıkıntı çıkartmıyorlar),genelde işim serviste olduğu için üst kat ne durumda bilmiyorum:D 1-2 defa birşey sormam gerekti,motosiklet hakkında hiçbir bilgisi olmayan bayan arkadaşlar vardı:D
    GKN'a gitmek şart oldu o zaman. Bende aslında mobil'den ziyade Motul'u tercih ederim.
    Var mı orada Motul? Haftasonu bir uğrayayım olmadı. 5000 üstü bir cbr250 görsün madem öyle

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastik cevabı için teşekkür ederim. Arka çanta olarak da Givi V47 NT siyah-gri rengiyle güzel görünüyor. Coocase'leri ve arkası kırmızı olanları görünüş olarak beğenmedim basit duruyorlar

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    GKN'a gitmek şart oldu o zaman. Bende aslında mobil'den ziyade Motul'u tercih ederim.
    Var mı orada Motul? Haftasonu bir uğrayayım olmadı. 5000 üstü bir cbr250 görsün madem öyle
    motul ve castrol ün motor ve zincir ürünleri var.Haftasonu cumartesi öğleden akşama çalışıyor,pazar çalışmıyor.Haftasonu gideceksen önceden aramanda fayda var.

Pain'in tavsiyesiyle zincir yağı almaya gittiğim GKN, servisten yeni çıkmış kırmızı renkli yağlı zincirimi görünce ne sürdün buna demişti Şimdi ondan aldığım Motul zincir yağını kullanıyorum memnunum. Motul'un motor yağını da bir çok kişi tavsiye ediyor.
    Pain bunu beğendi.

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı tugfox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik cevabı için teşekkür ederim. Arka çanta olarak da Givi V47 NT siyah-gri rengiyle güzel görünüyor. Coocase'leri ve arkası kırmızı olanları görünüş olarak beğenmedim basit duruyorlar
    Rica ederim ne demek, evet benimde en çok hoşuma giden bu model. Ama fazla büyük gelir mi acaba?

Rica ederim ne demek, evet benimde en çok hoşuma giden bu model. Ama fazla büyük gelir mi acaba?
    Büyük çantalar daha bir touring havasına sokuyor motosikleti. İki kask sığabilmesi de büyük imkan.

Motosikleti
    GSR600 K9
    Doldur doldurabildiğin kadar. Birde şöyle ucuz yollu gidon yükseltebilsek tam touring olacak o zaman

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    beyler selamlar, motorumu satıyorum aklınızda olsun ;) pazarlık payı vardır , sünnettir yaparız bişeler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96470770/detay

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı spawn1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler selamlar, motorumu satıyorum aklınızda olsun ;) pazarlık payı vardır , sünnettir yaparız bişeler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96470770/detay
    Hayırdır Ali, cc mi yükselteceksin? Hayırlı satışlar dilerim, inşallah hayırlı bir müşteri bulursun motoruna.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    cbr 250 r güzel bi başlangıç motoru..adı üstünde başlangıç olduğu için bi çok kişi hedeflediği motora imkanları elverdiği ölçüde adım atmak için satacaktır..gelecek sene bu tayfanın %80-90 ı burda olmaz sanırım...şehir içi kullanım kolaylığı almayı düşündüğüm motor konusunda acaba risk mi alıyorum diye beni düşündürüyor..

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 250 r güzel bi başlangıç motoru..adı üstünde başlangıç olduğu için bi çok kişi hedeflediği motora imkanları elverdiği ölçüde adım atmak için satacaktır..gelecek sene bu tayfanın %80-90 ı burda olmaz sanırım...şehir içi kullanım kolaylığı almayı düşündüğüm motor konusunda acaba risk mi alıyorum diye beni düşündürüyor..
    Bende aynı düşünceler içerisindeyim hep. Yeni sezonda yeni motorla girmek istiyorum ama bu şehiriçi kolaylığı, az yakıt tüketimi, parça ucuzluğu, servisi derken acaba mı diyorum.
    Çok kararsızım bu konuda. Birde herkes hangi motoru düşünüyor yazarsa sevinirim. Belki birilerine fikir verebilir.
    Benden başlayalım, iki tane düşündügüm motor var şuan;

stepfunk - GSR600, XJ6

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    abi r6 veya gsxr600 düşünüyorum , bakalım şimdi satarsam önümüzdeki ilkbahar yaz gibi almak istiyorum o zamana ancak para denkleştirebilirim zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler