Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Emrevrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkezde Aynı Sanırım.. Birde birinci vitese atarken bazen zor geçiyor az ileri alınca atıyor normal ozamn bunlar bi bende aynı problem yk sanırım
    motor dururken hemen hemen bütün motorlarda vitese geçmekte zorlanır...benim sıkıntım bazen ikiye atarken boşta kalıyo...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emrevrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor dururken hemen hemen bütün motorlarda vitese geçmekte zorlanır...benim sıkıntım bazen ikiye atarken boşta kalıyo...
    Aynen Banada Oluyor Biraz Hızlı Atmak Lazım Ozamn Olmuyor..

Birde Benım Aldıgım Motor Siyah Jantları Sarıya Boyatcam Nasıl Olur Bi fikri olan Varmı Cırtlak Sarı Degil Altın sarısı Gibi felan...

Motosikleti
    Yamaha MT07
    Debriyajı tam sıkmayıp hafif bırakırsan geçiyor birinci vitese. Veya tamamen bırakıp tekrar sıkarakta geçirebilirsin yine. Birde senin dediğin motoru hafif ilerletme var tabi.

Ben motorsikleti alalı 10 gün gibi oldu. Çok sık kullanmadım henüz 100-150 km de ama şimdilik en büyük iki sıkıntım şunlar: Motorsikletin ebatlarından dolayı ayak bileklerim çok ağrıyor ve özellikle sol ayağımı devamlı vites üzerinde tutamıyorum (Boyum 1.90 cm ). Bu konuda yapılabilecek bişey yok muhtemelen maalesef İkinci büyük sıkıntım ise arka görüşün çok yetersiz olması, bu tüm motorlarda böylemidir bilmiyorum fazla bi tecrübem yok ama acaba daha uzun ayna kolları gibi bi çözüm olabilirmi önerisi olan varmıdır?

P.S. Sarı jant çirkin olur bence hiç bulaşma be abi

Vites üzerinde ayağının durmaması lazım zaten. Geride ayaklığa ayağının öndeki kemikli kısmıyla basman gerekiyor, parmak ucuyla da değil.

Aynayla ilgili olarak da bence durup 5-10 dk'nı verip ideal ayarını bulmaya çalış. Arkayı gösterecek şekilde ayarlanabiliyor, bende o şekilde. Kollarını görebileceğin şekilde ayarla mesela. Kör nokta büyüyor gerçi ama şerit değiştirmeden önce kafayı çevirip kontrol etmek lazım zaten.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı SiriusBLACK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyajı tam sıkmayıp hafif bırakırsan geçiyor birinci vitese. Veya tamamen bırakıp tekrar sıkarakta geçirebilirsin yine. Birde senin dediğin motoru hafif ilerletme var tabi.

Ben motorsikleti alalı 10 gün gibi oldu. Çok sık kullanmadım henüz 100-150 km de ama şimdilik en büyük iki sıkıntım şunlar: Motorsikletin ebatlarından dolayı ayak bileklerim çok ağrıyor ve özellikle sol ayağımı devamlı vites üzerinde tutamıyorum (Boyum 1.90 cm ). Bu konuda yapılabilecek bişey yok muhtemelen maalesef İkinci büyük sıkıntım ise arka görüşün çok yetersiz olması, bu tüm motorlarda böylemidir bilmiyorum fazla bi tecrübem yok ama acaba daha uzun ayna kolları gibi bi çözüm olabilirmi önerisi olan varmıdır?

P.S. Sarı jant çirkin olur bence hiç bulaşma be abi
    hocam zaten ayağının sürekli vites kolunun üzerinde durmaması gerekiyo...seyir halinde ayak peglerine ayak topuzu ile basman gerekiyo...

fotoğrafta kokan yazan yyer...böylece dizlerinle depoyu sıkmak için extra güç harcamamış oluyosun..bir de malafatı depoya dayamadan biraz geriye oturursan oldu bu iş...

Motosikleti
    Yamaha MT07
    Honda nın güvenli sürüş kitabında ayak vites üzerinde diye belirtiyodu sanki. Benmi yanlış hatırlıyorum acaba, hatta ayağın yan yatmada veya kaza durumunda vitesin altında sıkışma riski nedeniyle vitesin altında değil üzerinde durmalı gibi bişiler diyodu sanki. Sallmıyomuyum acaba bende bilemedim tam şimdi???

(Malafatı dayamıyorum ya yinede ağrıyo ayak )

Emrevrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Bence Aynaların Açısını iyi ayarlarsan sıkıntı olmaz ilk bi kaç gün bende çok zorluk çektim sürekli kafayı çevirip bakıyodum şimdi Sorun yok

Alıntı SiriusBLACK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda nın güvenli sürüş kitabında ayak vites üzerinde diye belirtiyodu sanki. Benmi yanlış hatırlıyorum acaba, hatta ayağın yan yatmada veya kaza durumunda vitesin altında sıkışma riski nedeniyle vitesin altında değil üzerinde durmalı gibi bişiler diyodu sanki. Sallmıyomuyum acaba bende bilemedim tam şimdi???

(Malafatı dayamıyorum ya yinede ağrıyo ayak )
    Honda'nın verdiği kitapta debriyaj ve fren kolunun hemen üzerinde yazıyormuş. Yorulma olması halinde geriye alınabilir demiş. Son gittiğim eğitimde geride durması gerektiğini söylemişlerdi. Açıkçası ben debriyaj ayağımı hep geride tutuyorum, fren ayağımsa düz yol harici hep ileride. Bu sayede virajda hız kontrolü kolay oluyor (Viraj içerisinde beklenmedik durumlarda hızımı arka frenle azaltıyorum, örneğin önümdeki aracın frenlemesi) ve frenleme tepki süresi azalıyor. 15-16 sı GS3'e gideceğim, bu sefer sorarım .

Motosikleti
    Yamaha MT07
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'nın verdiği kitapta debriyaj ve fren kolunun hemen üzerinde yazıyormuş. Yorulma olması halinde geriye alınabilir demiş. Son gittiğim eğitimde geride durması gerektiğini söylemişlerdi. Açıkçası ben debriyaj ayağımı hep geride tutuyorum, fren ayağımsa düz yol harici hep ileride. Bu sayede virajda hız kontrolü kolay oluyor (Viraj içerisinde beklenmedik durumlarda hızımı arka frenle azaltıyorum, örneğin önümdeki aracın frenlemesi) ve frenleme tepki süresi azalıyor. 15-16 sı GS3'e gideceğim, bu sefer sorarım .
    Bende GS2 ye gitmeyi düşünüyorum şu ramazanı bi atlatırsam.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    cbr250, ktm 200 , r15 karşılaştırma linki

inanck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    cuma günü izmir yükseliş'ten cbr 250R aldım, işlemler vs nedeniyle bu akşam teslim alarak aranıza katılıyorum. herkese selamlar
    tugfox ve rastafariane bunu beğendiler.

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    olabilir aslında
    airbag motorcycle jacket
    http://www.youtube.com/watch?v=TX_YIr5CkDM
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Motosikleti
    Yamaha MT07
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olabilir aslında
    airbag motorcycle jacket
    http://www.youtube.com/watch?v=TX_YIr5CkDM
    http://www.youtube.com/watch?v=mo9Vl...feature=fvwrel

Sleeping Dogs oyunun live action videosunda cbr250r kullanmışlar.Çokda güzel yapmışlar motoru.Özell,kle sese dikkat.

http://www.youtube.com/watch?v=3WgWMgGrZDY

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı G.USTA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sleeping Dogs oyunun live action videosunda cbr250r kullanmışlar.Çokda güzel yapmışlar motoru.Özell,kle sese dikkat.

arkadaş adamlar resme 600lük sesini koymuş oraya :D motor güzel laf yok ama keşke sesi de böyle çıksa... egzoz taksak bile dinlediğim kadarıyla genede o sese yaklaşılmaz ...?

Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

Alıntı G.USTA adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Siyah cbr250r alıp motoru bu şekle sokmak tahminen ne kadar tutar.Birde videonun sonunda adamın kafasını 250r la fena patlatıyor.

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    cbr'ın sesi böyle olsa can kurban

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    bu kadar rahat tekere geliyor mu bizim aletler yaw..

http://www.facebook.com/photo.php?v=151306281611917
    Youtube: YOL AVCISI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler