Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    """...Ruhsat resmi bir belge... otomobil ruhsatları ile firmaların verdiği bilgiler arasında böyle çelişki olmaz."""

buna sesli güldüm

Türkiye'de tamı tamına doğru bir ruhsat görmedim daha. koltuk sayıları-hacım-guc vs ufak da olsa hata vardır hepsinde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Alıntı Okur_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nakit mototal den alma derim. yanında bir tek yedek anahtar veriyorlar bir de selenin altında anahtar takımı var bir de kullanım kılavuzu. baska bir şey yok. anes motor veya d&b Honda ya bak nakit için.
    Bilgiler icin cok tesekkür ederim, mototal a egitim aldığım kisi yönlendirdi bakalım ne fiyat verecekler yarın görüşeceğim, anes 3 hafta önce nakit 9100 teklif verdi zaten. En azından bunu verir diye düşünüyorum tekrardan teşekkürler gerekli bilgileri alınca size de bilgilendirme yaparım

Alıntı ciplakayak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ocakta taksitli 8950 anlaşmıştım, güngör motorda
    Sanırım 9250 olduğu zaman bu fiyat ama o da iyiymis taksitli fiyat olarak. Tesekkür ederim.

Motosikleti
    CBR250R
    Arkadaşlar bugün ilk kez motora bindim. Ama sırtımda ağrı yaptı.Sırtım terlediği için midir ? Yoksa boyum uzun olduğu için mi bilemiyorum. 1.90 boy bu motorda ağrı yapar mı ? Yoksa terlemekten mi kaynaklanıyor anlayamadım. Sizin de böyle sorunlarınız oldu mu merak ediyorum.
    Babama söylemeyin. O, benim motorum yok sanıyor.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bgn 150km yaptım hiç sıkıntı yok bi 150 daha giderim 1:83'üm acaba kendini felan mı kastın ? yada oturuş pozizyonun mu yalnış bellik kullanmanı tavsiye ederim rahat edersin ;)

Motosikleti
    CBR250R
    bellik belin üşümemesi için mi ? Yoksa düşme anında koruma için mi ?
    Sanırım kendimi biraz kasıyorum. Elime çok yükleniyorum. Kollarımı serbest bırakamıyorum nedense ? Ondan kaynaklanıyor gibi.
    Babama söylemeyin. O, benim motorum yok sanıyor.

Alıntı motorsaykıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım kendimi biraz kasıyorum. Elime çok yükleniyorum. Kollarımı serbest bırakamıyorum nedense ? Ondan kaynaklanıyor gibi.
    Bellik hem böbreklerini korur hemde Allah korusun kazada felan beline yada kuyruk sokumuna gelen darbeleri engeller.
    Ve seni sıkı tutar beline fazla yük binmez.

Kendini kasarsan çok yorulursun.Kollarını serbest bırakmanın yoluda depoyu dizlerinle tut,alt tarafın motoru ne kadar tutarsa istemsiz olarak kolların ve bel üstün rahatlar beynine oynadığın bi oyun

kollarının rahat olduğunuda gidonu tutarken dirseklerinden sallayabiliyorsan kolların rahat demektir o pozizyonda yük binmez.Yani tam dik pozizyonda olmasın kolları bileklerin yere paralel olarak kullan yükünü bacaklarına vermiş olursun ;)
    motorsaykıl bunu beğendi.

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    geçmiş olsun dilekleriniz için cok teşekkür ederim.
    motorun bos agırlıgı 161 kg ruhsatta yazan.
    .
    buna 1.8 litre yağ
    miktarını tam olarak bilmediğim sogutma suyu
    13 litre yakıt da ekleniyor.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı motorsaykıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belliğin faydalarını takmaya başlamadan tam olarak anlayamıyor kullanıcı üşümeyi önler, böbrekleri korur, koruması varsa kaza anında korur. olmazsa olmaz yani.

hele hele spor ve sert amortisörlü motosikletlerde eğer bellik kullanmıyorsan uzun süreli sürüşlerden sonra vücüdunun kasılıp, çabuk yorulduğunu farkedersin.

bellik vucudunu sıkı sardığından çok daha az yorulursun

bir çok kişi ceketin içine takar ama aslında önerilen ceketin üzerinden takılmasıdır.

motoru kullanırken kollarından güç alma. Sercan'ın dediği gibi dizlerle depoyu sıkıştır. Depo ile aranda 1 yumruk kadar mesafe olsun. vücudunun ağırlığını bacaklarınla taşı, kolların gevşek ve rahat olsun.

bu şekilde ani kaçış manevraları yaparkende rahat edersin. kayak yapar gibi motoru kaçırmak istediğin taraftaki ayak pegine güç verince motor o yöne yatar ve döner.

ellerinden güç almana gerek yok, sadece gidonun üzerinde olsun yeter.

Bu arada, dragos'u sahil ve minibus yoluna bağlayan ara yoldaki Total benzinlikte ikidir siyah cbr250r görüyorum. Birinde benzin alıyordu, ben motoru yıkattıktan sonra önünden geçtim, selamlaştık.

Bugün yine ordan geçerken gördüm ama o beni görmedi, arkasındaydım. Dragos tarafından geliyordu... Sahibi burda mıdır?
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Bugün bütün bayileri aradım ancak tricolor hiçbirinin elinde kalmamış :( sadece siyah var o da birkaç tanesinde. Ertelendi maalesef :(

Motosikleti
    pani / 3colore
    sıgortam 42 tl imiş benimde.yukarıda yanlıs bılgı verdıgım ıcın ozur dılerım

+ bugun 600km 2.zıncır temızlıgı-yaglamasını yaptım. ve ılk defa 10.5 k gordum devır olarak. ses valla hosuma gıttı gercekten. 8k sonrası son derece hoş ama 8k da devamlı gıdılmıyor. tıtresım rahatsız edıyor

++ 3. depomda 5.1 yakmısım. ızmır sehırıcı asırı dur kalk ve foca'da 20kmh suratlerle gezmekten sanırım. ılk 2 depo 16 kurustu sımdı 25kurus oldu kmde yaktıgım.

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıgortam 42 tl imiş benimde.yukarıda yanlıs bılgı verdıgım ıcın ozur dılerım

+ bugun 600km 2.zıncır temızlıgı-yaglamasını yaptım. ve ılk defa 10.5 k gordum devır olarak. ses valla hosuma gıttı gercekten. 8k sonrası son derece hoş ama 8k da devamlı gıdılmıyor. tıtresım rahatsız edıyor

++ 3. depomda 5.1 yakmısım. ızmır sehırıcı asırı dur kalk ve foca'da 20kmh suratlerle gezmekten sanırım. ılk 2 depo 16 kurustu sımdı 25kurus oldu kmde yaktıgım.
    Benimde 3.depomda öyle yaktı sonraki depoda düzelti.Bi ara ohh bu böyle mi yakıcak ya dedim

Motosikleti
    pani / 3colore
    bu sefer ümüğüne kadar doldurttum belkı de bunun da etkısı olmus olabılır hehe bu arada 5.4 müş ya. rodaj sonrası devırler pek yaramadı

36.28 aldım 143.8 km . 25.2 kuruş yapıyor km de. o da 5.4 yapıyor. bır sonrakı depoda ak .öt kara .öt bellı olur

elbette rodaj oncesı 4000-5000 devır kullanırken kı 3-3.5 lıtreler hayal ama 2lıtre farketmez sanırım aynı kullanımda.

---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 17:06 ----------

bu arada beyler ben motoru yagmur-camurda hıc cıkarmadım buna ragmen zıncır temızlıgı sırasında hafıf pas olmus 2 bakla gordum. bu normal mı? ılk yaglama da arka taraflarında atlamıs olabılme ımkanım var. bundan mıdır?

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sefer ümüğüne kadar doldurttum belkı de bunun da etkısı olmus olabılır hehe bu arada 5.4 müş ya. rodaj sonrası devırler pek yaramadı

36.28 aldım 143.8 km . 25.2 kuruş yapıyor km de. o da 5.4 yapıyor. bır sonrakı depoda ak .öt kara .öt bellı olur

elbette rodaj oncesı 4000-5000 devır kullanırken kı 3-3.5 lıtreler hayal ama 2lıtre farketmez sanırım aynı kullanımda.[COLOR="Silver"]
    Ben 200 km son sürat yüksek devir kullandım 28 km de şehir içi falan kullanmışımdır.Tekrar gidip fullettim depoyu 52 tl tuttu

baya çok yakmış ya 100kmde 5.75litre felan yapar ben 4 litrenin üstüne çıkmadım daha hiç.
    İstanbulun çok nadide trafiginde bile.

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baya çok yakmış ya 100kmde 5.75litre felan yapar ben 4 litrenin üstüne çıkmadım daha hiç.
    İstanbulun çok nadide trafiginde bile.
    evet sürekli yüksek devir 140-150 gittim 2 kişi

Motosikleti
    Honda CBR250R
    arkadaslar uzun bir aradan sonra tekrar merhaba.. Motorumu bugun sattim yarin devrini vericem nasipse.. Enduro tarzi bisey dusunuyorum tavsiye edebileceginiz bir motor varmi?
    >>>CBR250R<<<

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaslar siyah ve tricolor arasında yedek parçalarda herhangi bir fiyat farkı varmı? boya vs farklı olmasından kaynaklanan? bilgisi olan varsa sevinirim,

pol@ris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125, Hyosung GV 250, Honda CBR 250R
    kawasaki versys

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr 250 den sonra sıfır düşünüyosanız nC700x iyi bi şeçim olabilir

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    selam arkadaslar benim motoru iki gündür biraz zorluyordum kalkışlarda, o sebepten mıdır bilmiyorum ama bugun park ettigimde rolantideyken arabadaki kayis sürter gibi bir ses geldi bir süre. şimdi kontagi açıp elektrik düğmesine( Mars değil, kırmızı olan) her basisimda normal sesin bitimine yakın bu ses de başlıyor. bir fikri olan var mı acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler