Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, benim ufak bir sıkıntım var. Motor çalışırken boşa zor geçiyor.
    Direk ikiye geçiyor, bazen boşa hiç atamıyorum. Ya ben beceremiyorum yada bir sıkıntı var anlamadım.
    Motor çalışmazken çok rahat geçiyor ama. Neden olabilir sizce acaba?
    Aynı sıkıntı ilk aldığım CBF150'de vardı. Şu an CBR250'de yok. Muhtemelen fabrika ayarsızlığından kaynaklanıyordur. Servis pek ilgilenmiyor. Bu motorlarda olur deyip geçiştiriyor ama sürüşte ciddi rahatsızlık veriyor. Bana kalırsa vites geçişleri asla takılmamalı aynı baskı ile düşürmek ve yükseltmede problem olmamalı. Garantisi bitmeden bence uğraş derim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Ben sürüş anında 1 den 2 ye gereken boşta kaldığı oluyor. Dururken bosa almakta zorlanıyorum baya hafif dokunmak lazım birde boşta stop edersem çalısmadan 1 e geçmiyor. Bazen çalışıyorkende 1 geçmiyor hafif debriyaji brakinca tık diye geçiyor.benden kaynaklı diye düşünüyordum ama ne demediysem olmadı. Seri kullanınca sıkıntı yaratıyor sakın kullanırken debriyaja basıp gazı tam kapatıp değiştirirsem saat gibi hiç problemsiz geçiyor. Bunların dısında benim abi eski amerikancidir baya motor mekanik bilir motorsiklet olmasada dün yanında duruyorum motor çalışıyor bunun subap ayarı bozuk motor vurultu yapıyor sanki Soguk motor kıs ayarında kalmış gibi servise baktir dedi aklıma takıldı.

Motosikleti
    honda cbr250r hussar 125
    arkadaşlar motora rimoza elcik sipariş ettim ama aklında bi soru işareti var elcikleri takarsam garantide bi sorun yaşarmıyım ? yardımcı olursanız cok sevinirim

rq7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler bana kabus gibi gelen boynuzlu aynalardan kurtuldum yeni aynalarım nasıl ?
    aynaların montaj işlemini sağolsun irfan abim yaptı yani nam-ı diğer piyanist_irf

erginaruz, yashukawa, overcloud ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bende rizoma taktirdim bi sorun olmaz.

Rq7 hocam cok yakismis.Aynalari kaca aldiniz ve sinyal baglantisini nasil taktiniz

Motosikleti
    CBR 250 R
    rq7 ;

hacım çok yakışmış maşallah , zippo nun sorusuda cevap bekleyen günün sorusu olmalı sanırım , cevapları bekliyoruz ...

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rq7 hocam cok yakismis.Aynalari kaca aldiniz ve sinyal baglantisini nasil taktiniz
    aynalar 35 usd + kargo 15 usd = 50 usd o günkü kur ile 80 tl ye falan gelmişti bana sinyal bağlantılarına gelince benim elim hiç yatkın değildir böyle şeylere o yüzden yukarıda belirttiğim gibi irfan abiye taktırdım.
    önce orj.aynaları söktük daha sonra sinyal kablosu için aynaların montaj civatalarının arasından birer delik açtık saldık kabloyu aradan ve diğer sinyal bağlantılarına ilave ettik.elektrik bilgim olmadığı için bu şekil de anlatabildim inş.durumu izah edebilmişimdir.

Motosikleti
    CBR 250 R
    rq7;

Kullanırken eski aynaya nazaran görüş açısı ve görüş alanı nasıl ? bir daralma küçülme var mı ? yani şekil olsun derken bir kayıp var mı orjinale nazaran...

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı rq7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynalar 35 usd + kargo 15 usd = 50 usd o günkü kur ile 80 tl ye falan gelmişti bana sinyal bağlantılarına gelince benim elim hiç yatkın değildir böyle şeylere o yüzden yukarıda belirttiğim gibi irfan abiye taktırdım.
    önce orj.aynaları söktük daha sonra sinyal kablosu için aynaların montaj civatalarının arasından birer delik açtık saldık kabloyu aradan ve diğer sinyal bağlantılarına ilave ettik.elektrik bilgim olmadığı için bu şekil de anlatabildim inş.durumu izah edebilmişimdir.
    Link verebilir misin aldigin saticidan

Alıntı erginaruz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rq7;

Kullanırken eski aynaya nazaran görüş açısı ve görüş alanı nasıl ? bir daralma küçülme var mı ? yani şekil olsun derken bir kayıp var mı orjinale nazaran...
    kayıp çok fazla diyebilirim hatta tam arkanı görmüyorsun gibi bir şey arkayı görmek için kafayı uzatmaktan boynum kırılcak zannettim
    aynalar orjinale gör çok alçakta kaldığı için ve kısa olduğu için dik oturuşlarda görüş açısı vasat için ama siperliğe doğru yatarak ya da sağa sola kafayı uzatarak arkayı daha iyi görebilmek mümkün görüntü olarak on numara ama gel gör ki işlevsel olarak öyle değil.bu aynalardan düşünenlere tavsiye etsem mi etmesem mi bilemiyorum o yüzden bir tercih yapmak lazım şekil mi icraat mı bence tabiki şekil

---------- Post added at 22:11 ---------- Previous post was at 22:08 ----------

Link verebilir misin aldigin saticidan
    elbette hocam buyur ;
    http://www.ebay.com/itm/370563475365...#ht_2962wt_710

Motosikleti
    Honda cb125e
    cok guzel olmus 125 boyle bsy olabılır ama ben sınyal yerine parklara baglamayı dusundum boylece dırek yanar onden gece baya dıkkat ceker sizce?

Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok guzel olmus 125 boyle bsy olabılır ama ben sınyal yerine parklara baglamayı dusundum boylece dırek yanar onden gece baya dıkkat ceker sizce?
    aynalar tüm cbr lar için uyumlu bence sinyaller ayna da daha şık ama tabi ki zevk meselesi

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o aynalarla birlikte bide 4lü olsa sinyallerle birlikte, 4lünün yanması çok hoş olur.Şu işten anlasam hemen bi 4lü yapıcam kendime ama
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Aynalar çok güzel ama arkamı göremden asla!!

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o aynalarla birlikte bide 4lü olsa sinyallerle birlikte, 4lünün yanması çok hoş olur.Şu işten anlasam hemen bi 4lü yapıcam kendime ama
    benim de aklımda zaten yakında dörtlü butonunu koyacaz inş.panele

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:27 ----------

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynalar çok güzel ama arkamı göremden asla!!
    evet hocam riskli gerçekten hak veriyorum her güzelin bir kusuru vardır hesabı napalım ama biraz zahmete katlanarak arkayı görebiliyorum

Motosikleti
    2011 600F ABS
    benim de aklımda zaten yakında dörtlü butonunu koyacaz inş.panele

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:27 ----------

evet hocam riskli gerçekten hak veriyorum her güzelin bir kusuru vardır hesabı napalım ama biraz zahmete katlanarak arkayı görebiliyorum
    Sağolasın hocma.Grenajı filan sökmeden yapılıyo dimi ?

---------- Post added at 22:42 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

Şuan aynalardan bende sipariş etmiş bulunmaktayım.Bakalım montajı nasıl olcak.Sırf şu işler için servise gitmek istemiyorum.Para verip yaptırıyoruz,söylene söylene yapıyolar.Hiçbişey taktırmaya götürmeyeceksin hemen muamele değişiyo

Sağolasın hocma.Grenajı filan sökmeden yapılıyo dimi ?
    aynen ama sinyal kabloları için grenajı delmek gerek delikler ayna sapının altında kaldığı için görüntü olarak bir sıkıntı yok

---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:43 ----------

Şuan aynalardan bende sipariş etmiş bulunmaktayım.Bakalım montajı nasıl olcak.Sırf şu işler için servise gitmek istemiyorum.Para verip yaptırıyoruz,söylene söylene yapıyolar.Hiçbişey taktırmaya götürmeyeceksin hemen muamele değişiyo
    şimdiden hayırlı olsun servis konusunda sonuna kadar haklısın

Motosikleti
    2011 600F ABS
    aynen ama sinyal kabloları için grenajı delmek gerek delikler ayna sapının altında kaldığı için görüntü olarak bir sıkıntı yok

---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:43 ----------

şimdiden hayırlı olsun servis konusunda sonuna kadar haklısın
    Çok büyük bir delik değil dimi ? Aynanın altında kalıyosa sorun yok gözükme.Kime yaptırıcam şimdi bu işi bide bunun derdi var.Led sinyalde aldım,led sinyalli aynada aldım Bilen birini buluruz inşallah

Çok büyük bir delik değil dimi ? Aynanın altında kalıyosa sorun yok gözükme.Kime yaptırıcam şimdi bu işi bide bunun derdi var.Led sinyalde aldım,led sinyalli aynada aldım Bilen birini buluruz inşallah
    bulursun inş.ürünler elinde kalıcak değil ya delik küçük vida deliği gibi yeterli zaten dediğim gibi ayna kapatıyor o kısıma takılma sen montaj işine yoğunlaş
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    bulursun inş.ürünler elinde kalıcak değil ya delik küçük vida deliği gibi yeterli zaten dediğim gibi ayna kapatıyor o kısıma takılma sen montaj işine yoğunlaş
    Aynen hocam.Çok soru sordum ama bu son Kaç günde geldi acaba ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler