Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
38. sayfa BirinciBirinci ... 28363738394048 ... SonuncuSonuncu

Kanuni - Ronny

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ronny 150
    Alıntı kiyakh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam sizin için tekrar söküp montaj yaparım...bu arada kuyruk (çamurluk) yamuk duruyor pazartesi günü servise götürmem gerek motoru aynı sorunu olan var mı ?
    çamurluk derken arkayı kasdediyorsan benimkinde bir sorun yok. ön çamurluk ise; benimki sürtüyordu ben onu yükselttim sorun kalmadı. yükseltmek için ön çamurluğun vidalandığı yerleri biraz daha aşağıdan,yeniden delmek gerekiyor. yaklaşık 1.5 cm kurtarır ama yinede ölçmeden delmeyin önce kesin yerine karar verin çünkü bu motorlarda ölçüler standart değil sanırım, motordan motora fark ediyor gibi geliyor bana. Birde bu Zenon macerası kaça mal oluyor. saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gittigidiyor dan aldım ben xenon u 100e falan maloldu bana..

Motosikleti
    ronny 150
    Alıntı kiyakh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gittigidiyor dan aldım ben xenon u 100e falan maloldu bana..
    fazla pahalı değilmiş bu iyi ama bu galiba farın biri için 2 si 200 e mi mal oluyor. birde bu far ampullerinin ömrü nedir bilginiz var mı? saygılar

valla ampülün ömrünü bilemiyorum ama balastın 2 sene garantisi var dedi satan arkadaş...bu arada kutuda 2 adet xenon ampül ve balast bulunmakta yani 2si 100tl..ama motorun kısa farı h-1 uzun far ise h-4 tip ampul olduğunu unutma...

Motosikleti
    ronny 150
    Kıyakh, bilgilendirme için teşekkürler,saygılar

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    beyler benim motor bu sefer hiç çalışmamak üzere beni yolda bıraktı. egzosdan patırtılar şahin doğan egzosu gibi. Kesik kesik gaz yemeler ve stop etmeler, dün akşam bu şekilde kullanmaya devam ettim. Sabah hiç çalışmadı. Servisten elemanlar gelip alıcak, bakalım görücez sıkıntısını, ya kirli benzin girdi, ya da karbüratörde bir kirlilik var anlamadık.

Motosikleti
    tracer 700
    elektrik aksamı komple elden geçti, karbüratör temizlendi şu an motorda inanılmaz değişim var. ronny camiasına kazasız sürüşler.

Motosikleti
    ronny 150
    Alıntı asot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektrik aksamı komple elden geçti, karbüratör temizlendi şu an motorda inanılmaz değişim var. ronny camiasına kazasız sürüşler.
    geçmiş olsun...ben tüm arkadaşlara benzin filtresini çift yapmayı öneriyorum. saygılar

Esp Explorer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Xenon far takan arkadaslara hayirli olsun.Bende Ocak ay ini bekliyorum.Antalyaya doner donmez Ronny ile ilgilenmeye baslayacagim.

Motosikleti
    ronny 150
    Arkadaşlar,İnternette gezerken (surf) Castrol un Scooterlar için özel bir motor yağı olduğunu öğrendim ve hemen sipariş verdim. kargo dahil 30 tl ye mal olacak ama sonunda sanırım hangi motor yağı sorusuna kendimce bir cevap bulmuş oldum bilginize.Saygılar http://www.turkoilmarket.com/Castrol...tre,PR-92.html (Castol bence Mobilden sonra gelen en kaliteli yağdır. Otomobil ve Panelvanımda hep Castrol kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım)

5500 bakımı için Tayfun Ustaya gittigimde sorarım artık.Bilgiler icin tesekkurler

Herkese iyi seneler.Yarin kismetse Antalyaya gidiyorum.7 Kasim dan beri suren ayrilik son bulacak (iş olayini ozlemedim ama ronny bir baska

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı kartakont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,İnternette gezerken (surf) Castrol un Scooterlar için özel bir motor yağı olduğunu öğrendim ve hemen sipariş verdim. kargo dahil 30 tl ye mal olacak ama sonunda sanırım hangi motor yağı sorusuna kendimce bir cevap bulmuş oldum bilginize.Saygılar http://www.turkoilmarket.com/Castrol...tre,PR-92.html (Castol bence Mobilden sonra gelen en kaliteli yağdır. Otomobil ve Panelvanımda hep Castrol kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım)
    Bu yağı 150cc bir GY6 motora koyunca kanatlanıp uçacakmı yani ne fark olacak

Motosikleti
    tracer 700
    Esp hoşgeldin tekrar, motoru sattın filan diye düşünmüştüm,

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir şey olacağı yok redbull değil bu ama kaliteli malzeme önermiş arkadaş..

Bu arada benim motorun tam gazda gaz yememesine çözüm bulamadık, servis bir ara bırak dedi. Birkaç gün bakacaklar, ondan sonra huzura ericem. Onun dışında sıfırın altında sıcaklıklarda bile gayet güzel yolculuklar yapmaya devam ediyorum..

Motosikleti
    ronny 150
    Akadaşlar, Yeni yiliniz kutlu olsun.......

---------- Post added at 15:04 ---------- Previous post was at 15:02 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii ki uçmayacak, kaliteli yağ motorun ömrünü uzatır, saygılarımla

Motosikleti
    tracer 700
    Beyler ben motorumu sattım gibi, kymco 125 'e geçiyorum. Ronny ile maceramız buraya kadarmış..

Motosikleti
    ronny 150
    Alıntı Esp Explorer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi seneler.Yarin kismetse Antalyaya gidiyorum.7 Kasim dan beri suren ayrilik son bulacak (iş olayini ozlemedim ama ronny bir baska
    iyi yolculuklar Expo.....

Slm arkadaşlar uzun zamandan beri aranızda yoktum,Asot yeni motorun şimdiden hayırlı olsun,explorer sende artık antalyadasın Bu arada dün biraz motorun benzin akıttıgını gördüm akşam servise gittim servis benzin akan bir yerin olmadıgını söyledi açmışken karbüratorü kontroll ettirip temizlettirdim benzin filtresini değiştirttim.Servis ya motordaki tahliye borusundan pis benzini attıgını yada benzin filtresinden kaçırdıgını söyledi.Bu arada explorer yine bir süpriz yapıp telefonla ulaştı Selamını aldım. Herkese keyifli sürüşler

Motosikleti
    tracer 700
    anlaşılan bu motor beni bırakmayacak, alacak eleman pürüz çıkarttı zaten çokta satmak istemiyordum. İlanı geri çektim.

İlerleyen günlere bakıcaz artık.

@madphantom geçmiş olsun.. Ufak tefek şeyler çıksa da ben de 3000 km. sınırına dayandım, hala binmeye devam ediyorum. Yalnız motorumda bir sıkıntıya çözüm bulamadık, yıkandıktan sonra veya yağmurdan sonra, gaz yememe, ilk çalışmada zorluk tarzında problemler var ama normalde hiçbir sorun yok. Bu arada düz yolda olmama rağmen ilk defa hızım 110 km'ye ulaştı, önceden 90'ı geçmiyordu.

eeee explorer 5500 bakımını yaptırdın artık görüşlerini alalım

REKLAM ALANI
38. sayfa BirinciBirinci ... 28363738394048 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)