Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
56. sayfa BirinciBirinci ... 6465455565758 ... SonuncuSonuncu

Kanuni - Ronny

Motovento
    REKLAM ALANI
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Boşaltmanızın bir zararı olmaz diye biliyorum. Bakımlarda, servis zaten temizliğini yapıyor. Bu arada sağ bileğim acıyor
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Haci uzuldum valla dakka 1 gol 1 olmus resmen tekrardan gecmis olsun

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Teşekkür ederim,,, O bahsettiğiniz hortumu açtım biraz önce. Çok iğrenç bir sıvı aktı 5-6 damla. Bu arada kazada karbüratörün benzin tahliye hortumu var. Onu tutan metal parça kırılmış. Karbüratöre bağlı sallanıyor hortum

Parlak siyah sprey boya aldım. Çamurluktaki çizilen bir kaç kere uzaktan sıktım... Gayet tatmin edici oldu. Gündüz gözüyle geri kalan bölgelerede uygulamayı düşünüyorum. Orjinal boyayı tutmaz ama en azından çizik halinden iyidir
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    aynen bende sabah döktüm o suyu iğrenç kokuyormuş harbiden haha :D

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Beyler egzoz olarak ne takabilirim? Garantiyi yalan ettim. Egzoz içindeki perdeler dağıldı zırıldıyor.... Önerebileceğiniz bir şey varmıdır acaba?

Bu mondial 151 rs egzozları var. Uyarmı acep

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Biliyorsunuz geçenlerde ronny aldım. Aldığım adamın ilk önce ALLAH BELASINI VERSİN. Üst kapak egzoz deliklerine kalın civata atmış hangi ş... usta yaptıysa. Ve birisi yalama şuan. Egzozdan kaçırıyor...
    Egzoz petekleri kırıktı bunu biliyordum zaten... Egzoz bağlantı vidalarından birisini çıkardığımda bayağı bir yağ vardı. Bir yerleri deldi geçti heralde bilmiyorum artık... Zincire bir şey yapmamıştır umarım.

Bir süre daha idare edip üst kapak alıp... motoru aşağı indirip değişim yapmayı düşünüyorum. Egzozuda değiştiriceğim...
    İşçilik 100TL. Üst kapak 50 tl. Egzoz 60 tl... 200 tl haşırt direk

Esp Explorer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ronny de zincir yok kayış var.Bu arada ufak bir yol videosu...

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    üst kapakdan bahsediyorum hocam. EKSANTRİK ZİNCİR demek istedim. Kayış nerede, üst kapak nerede...
    Üst kapağın altında zincir olmalı. Ronny açıp bakma şansım olmadı daha ama üç aşağı beş yukarı aynıdır. İtalyanındada aynı, japonundada.... Çin'de muhtemelen öyledir.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Esp Explorer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ronny de zincir yok kayış var.Bu arada ufak bir yol videosu...http://youtu.be/uP60wvI7p5Y
    KM saati uçuşlarda çok fazla gösteriyo.

Esp Explorer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üst kapakdan bahsediyorum hocam. EKSANTRİK ZİNCİR demek istedim. Kayış nerede, üst kapak nerede...
    Üst kapağın altında zincir olmalı. Ronny açıp bakma şansım olmadı daha ama üç aşağı beş yukarı aynıdır. İtalyanındada aynı, japonundada.... Çin'de muhtemelen öyledir.
    Eksantrik zinciri ise tamam.Ben zincir deyince farklı düşünmüşüm.

---------- Post added at 00:09 ---------- Previous post was at 00:06 ----------

Sadece 10 km fazla gösteriyor Yamaha ile test ettik.

Motosikleti
    hani susmusuz yokmu hic bir gelisme hadi ben ilk 1000 dolsun ilk bakim olsun diye bekliyorum ya siz cok ayip olmiyor ama bole

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Kimse yazmayınca bende yazmıyorum açıkcası...
    Bir soru soriyim,,, Bir depoya kaç kilometre gidiyorsunuz şehir içi? ve şehir dışı? En fazla kaç kilometre yol aldınız? Ve 100/3.5lt mi yakıyor bu adi melet

Depoyu fulluyorum sonra bir bakmışım bitmiş anasını satim... Egzoz sorunumdan bahsemiştim. Yaksa yaksa oradan yarım litre fazla yaksında benim eski RR kadar yakıyor şehir içi Bujiyi yeni değiştirdim... Bakalım sorun bujidenmiymiş... Havalar güzelleşsin, deniyeceğim.

Motosikleti
    valla bende hayvan gibi basark geziyorum malum sradl 750 kawa 750 r dan sonra kesmiyor ama bocek gibi aralardan kacmaya iyi is yapiyor ondan memnunum banafa biraz fazla yakiyor gibi tam hesaplamadim ama sanirim full depoyu ortalam 180 - 200 km gidiyor

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Ben onun yarısı kadar bile gidemiyorum galiba Depom full şuan... Havaların güzelleşmesini bekliyorum. Kaç kilometre gidiceğim bakalım.
    Benzin uçuyormu anlamadımki anasını satiyim.

Motosikleti
    benzin filtresinde falan kacak olmasin yada karburator ayarindanda olabilir bende depoyu fulleyince tam bakip soyliyim birde bende ilk bakimdan sonra cdi i egzostu hava filtresini buki kablosunu degiatiricem daha sonrada aklimda 4 valfli 170 cc kit yada stronglu ve forget piston 180 lik kit ile son vites dislileri varyator yaylar falan degiatirmek var birde arka lastigi genisletip motoru uzatmak tabi hepsi zamanla

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Aldığım kişi depo kapağının oradaki plastiği kesmiş... Orjinalinin nasıl olduğunu bilmiyorum. Direk kapağı açıp depo deliğine ulaşıyorsun. Uçtuğunu düşünerek poşet ile kapattım kapağı. Aşırı derecede bir yakış var çünkü....
    Egzoz dağınık şuan. Çok çok etkileyeceğini sanmıyorum ama aşırı yakıyor galiba
    Bazen cimrilik yapmayıp daha düzgün bir şey alsaydım diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Berk sen fantezilerden bahsetmişsin iyice
    Egzoz olarak şu ırmakpazarı.com'da satılan egzozu alıcağım...
    Üst kapağı yaza doğru değiştirmeyi düşünüyorum. Hazır motoru indirmişken sağlam bir bakım yapıcağım. Herşeyi elden geçiriceğim...
    Pazartesi veya salı biraz yol yapmayı düşünüyorum. Benzin sarfiyatını yazarım...

Buraya yaziyimde aklımdayken unutmiyim. 2.605'de fulledin depoyu oğuz unutma

Motosikleti
    bencede oradan ucuyordur

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede oradan ucuyordur
    Kardeşim orjinal halinin resmini çekip ekleme şansın varmı acaba ?
    Ve birde hidrolik kutusuna baktınızmı hiç. Yağ nasıl eklerim... Gerçi söküp bakmadım dahada deneyen varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Birde arka amortisörler ayarlanabiliyormu. Şuan çok aşırı sert. Hatta oturunca sabit kalıyor.... 2 kişi olunca biraz esniyor o kadar. Tümseklerden geçerken bile hopluyorum..

Motosikleti
    yarin cekerim sabah ise giderken tam olarak neresini sitiyorsan soyle yeter kardesim amatosor bende de takim taklavat dagiliyor tumsek vs de bu arada fantezileri gercek yapmada uatume yoktur :p en gec yaz oetasi yada sonu ronny s imin evrimi bitmis olur

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Motordan anlıyorsan kardeşim benim motoru indirip üst kapağı beraber değiştirelim

Benzin kapağının takıldığı bölüm lazım. Kapağı kapattığımız yerde plastik zımbırtı varmış... Adam orayı pompacı rahat benzin koysun diye kesmiş... Öyle söyledi mal herif. Şimdide benzin ucuyor galiba

REKLAM ALANI
56. sayfa BirinciBirinci ... 6465455565758 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)