Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
43. sayfa BirinciBirinci ... 33414243444553 ... SonuncuSonuncu

Kanuni - Ronny

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Ronny
    Merhaba arkadaşlar pazar günü motorla gezerken alt taraftan sesler geliyordu servise götürdüm bilyalarının dağıldığını söyledi.Sizde bilya dağılması gibi bir problem yaşadınız mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Esp Explorer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Actonel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar pazar günü motorla gezerken alt taraftan sesler geliyordu servise götürdüm bilyalarının dağıldığını söyledi.Sizde bilya dağılması gibi bir problem yaşadınız mı ?
    Simdiye kadar yasamadim.Ama bozuk zeminde giderken sesler geliyor arada.Garanti den mi halledildi?

motor aldınmı

Motosikleti
    Kanuni Ronny
    Alıntı Esp Explorer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdiye kadar yasamadim.Ama bozuk zeminde giderken sesler geliyor arada.Garanti den mi halledildi?
    Rulban kısmına girdiği için garanti dışı kaldı.35 tl masraf çıkardı

Anladim.Benimde marş pedal dişlisi sıyırmıştı.O da tam 35 tl ye cebimden degismisti.Hayirlisi, boyle ufak tefek masraflarla giderse idare edilir.Ama su benzin zammi urkutuyor...

Evet ufak tefek şeyler çıkıyor,Bu arada bende motorun ayak koydugumuz bölgelerine halı fleks tarzı paspas yaptım.Yoksa pislik içinde kalıyordu.Maliyetide çok ucuz 50-50 halı fleks 2 tl yapıştırıcı 1,5 tl toplamda 3,5 tlye işi bitirdim.Tabi birazda el becerisi olucak Tavsiye ederim.Bu arada yakıt 18-19 kuruş yakıyorum şuan

Gule gule kullan @mad.Ben orjinalini kullanmaya devam.En ufak bir sticker bile yapıştırmadım.Tek ekstra arka çanta.Bu arada kac lira yaktigimi hala cozmedim.Haftadan haftaya degisiyor )

Eyvallah sağol exp@ evet dedigin gibi hava degişikligine göre degişiyor.Keyifli sürüşler...

Su havalar düzelsin rolanti ayarı yaptırıcam.

Explorer onu kendinde yapabilirsin,Koltugun altındaki bir tek vidaya bağlı kapagı sök kapagı kaldır,ordaki vidayı döndürüyorsun,İstedigin ayarı yap o şekilde bırak bu kadar...

Oyle tabi ama işi arada ehline birakmak lazim ;)

Bugun uzun bir aradan sonra 110-120 km civari yol yaptim.Motor 75-80 km ile giderken kırmızı ısıkta durmak icin yavaslarken egzozdan bir veya iki kez patlama sesi gelmeye basladi.Manavgata dondugumde buradaki Kanuni servisine gittim.Turgut Usta ilgilendi sagolsun.Hava ayari cok acik dedi.Onu ayarladi.Bir de uzun zamandir,motor sogukken ilk calistirdigimda gaz vermezsem stop ediyor.Ikinci calistirmada jigle devreye girip motor 1-2 dk icinde rolantiye geciyor.Bende havadisler simdilik bu kadar.Herkese iyi haftalar...

Explorer Bende sürekli o şekilde egzozdan patlama geliyor,bu hava ayarı dedikleri olayı nereden yapılıyor??? Bu arada halen egzozu bekliyorum...

Motorun sol tarafinda koltugun alt kismi ile motor kapagi arasinda bir yerde, acikcasi usta yaparken ben baska bir motorcu arkadasla konusuyordum net goremedim.Ama sorunu cozdu.

Yani hava filtresinin oldugu yeri söylüyorsun.Bende 5000 bakımında yaptırayım bari her seferinde patllıyor ))

Filtrenin sol ust kismi, ara boslukta olmasi lazim.

bobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 2021
    Kısa bir aradan sonra tekrar merhaba arkdaşlar..
    Dün 3000 bakımı yaptırdım motorun.. Buji ve yağ değişti ve kronik arka fren ağrızasını giderdi.. Motor çok temiz oldu ancak 75Tl gibi bi ücret ödedim. Bana çok geldi siz bu bakımları kaça yaptırıyorsunuz?

Servisler genelde 40 tl servis bedeli alıyorlar.15 tl yağ güzel bir buji 10 tl dersen kalan 10 tlyi de arka fren için almışlardır.Hepimizde aynı yapcak birşey yok.Ama garantiden çıksın diyorsan servis harici başka bir yerde yaptırırsan hepsine 40 tl ödersin.Ben mesela serviste 2500 bakımını 70 tlye yaptırdım.

bobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 2021
    Motorun garanti dışı çıkması istemediğim için servise gidiyorum yoksa daha yakında ve tanıdığım birisine rahatlıkla yaptırabilirim. Ben sadece acaba benden mi çok aldılar diye sormak istedim gerçi servis ücreti 40tl cidden fazla ama heryer bu şekildeymiş demekki ..

Evet @mad in de dedigi gibi 2500 km bakımı 60-70 tl civarina geliyor (Yag degisimi artı ufak tefek seyler dahil)

REKLAM ALANI
43. sayfa BirinciBirinci ... 33414243444553 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)