Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Engin bey teşekkür ederim bilgiler için.. Motoru yeni aldığımda ilk işim benzinliğe gitmek oldu zaten. Ben hiç bir zaman bu kadar azaltmam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Rica ederim. Aman azaltmayın canınız sıkılmasın boşyere

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Dün arka teker rulmanlarını değiştirmek için tamirciye gittim ama yoğun olduğundan bakamadı. Biz de abimle birlikte bir an durup bu işi biz niye yapmıyoruz ki dedim. Rulman değiştirmek ne kadar zor olabilir ki bir sökelim bakalım dedim ve işe koyulduk Aslında daha önce bu işi yapmayan bir kişi için oldukça bela bir iş olduğunu öğrendim. 2 rulmanı sökmemiz 1-1,5 saatimizi aldı ama sonunda başardık. Bugün sanayiden aynı kod numarasına sahip rulman alıp takacağız. Bir işimizi daha kendimiz hallettik. Bu motoru aldığımızdan beri bu tamir işlerini öğrenmeye başladık ve ben bu işten acayip zevk alıyorum
    Bu arada yanlış anlaşılmasın, motor devamlı arıza çıkartığı için değil kendimiz devamlı motora birşeyler alıp taktığımız içindir

Not: Rulmanı sökmek için bir taktik: http://www.moto-park.com/forum/smf/i...54462#msg54462

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaslar Motorumu satıyorum Bilginiz olsun.
    Henüz 635 KM 'dedir. İlk bakımı KUBA YETKİLİ SERVİSİ nde yapılmıstır. Düşmesi Kalkması Ciziği Eziği yoktur. Rodajı itinayla ve Castrol Yağ ile tamamlanmaktadır...
    2012 Model - 635 KM 'de - İLK Sahibinden...
    Fiyatı : 3400 TL ...

Uploaded with ImageShack.us
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ahmet539 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA STR 250
    Mrb arkadaşlar bende bir kuba alarak aranıza katıldım. Sitedeki bütün sayfaları okudum. Yazılan bilgiler çok işime yaradı. Daha motosikleti almadan çok fazla bilgiye sahip oldum ve terettütsüz aldım. Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı ahmet539 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaşlar bende bir kuba alarak aranıza katıldım. Sitedeki bütün sayfaları okudum. Yazılan bilgiler çok işime yaradı. Daha motosikleti almadan çok fazla bilgiye sahip oldum ve terettütsüz aldım. Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.
    hayırlı uğurlu olsun,kazasız belasız kullanmak nasip olsun...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Size de hayirli Ahmet bey.

Motosikleti
    KUBA STR 250
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun,kazasız belasız kullanmak nasip olsun...
    Teşekkür ederim Öner, inşallah Allah hiçbirimize kaza bela nasip etmesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:28 ----------

Alıntı d.berkay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size de hayirli Ahmet bey.
    Teşekkür ederim.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Hayırlı olsun kasasız belasız kullanırsın inşallah.

Motosikleti
    KUBA STR 250
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kasasız belasız kullanırsın inşallah.
    Teşekkür ederim Engin, inşallah.

Motosikleti
    KUBA STR 250
    Arkadaşlar 500 km ye geldim. İlk bakıma gideceğim hangi yağı önerirsiniz. Bide baktırmam gereken başka bir şey varmı.

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    şahsi fikrim;bu tarz motorlarda yağ farkı olacağını sanmıyorum.zaten 2000km gibi düşük bir bakım aralığı olduğundan istediğini koyabilirsin...

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    öner e katılıyorum, 10/40 10/50 15/50 20/50 hepsini kullanabilirsiniz fark etmez kaliteli bir yağ olsun yeter
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaşlar 500 km ye geldim. İlk bakıma gideceğim hangi yağı önerirsiniz. Bide baktırmam gereken başka bir şey varmı.
    Tek silindir 250 CC gibi kücük motorlara KALIN YAĞ koymak pek uygun degildir. CASTROL 10-40 kullanıyorum ben Yaz kış farketmez...

Uploaded with ImageShack.us
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Arkadaşlar yeni aldığım STR250 ile ilgili biraz bakım ve güzelleştirme çalışması yaptım İncelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.. Olumlu olumsuz yorumlarınızı da bekliyorum..

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...ml#post3012985
    cenkito, dockerengin ve ekaragz82 bunu beğendiler.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Arkadaşlar yeni aldığım STR250 ile ilgili biraz bakım ve güzelleştirme çalışması yaptım İncelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.. Olumlu olumsuz yorumlarınızı da bekliyorum..

Motorun arkası çok siyah olmuş. Kuyruk grenajını kırmızı yapsaydın bence daha güzel olurdu ama yinede eski halinden güzel.

Teşekkür ederim Mehmet bey. Aslinda dediğiniz gibi daha guzel olabilirmis ama nedense tüm beyaz parçaları siyah yapmayi kafaya koyduğumdan hiç aklıma gelmemişti . Belki ileride değiştiririm..

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500

işçiliğe diyecek lafım yok ama bu hali çok iç açıcı gelmedi.koltuğu yeniden siyah kaplat,ön çamurluğu ve farıda siyah yap,sadece yan granaj kırmızı kalsın,bide öyle dene...

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işçiliğe diyecek lafım yok ama bu hali çok iç açıcı gelmedi.koltuğu yeniden siyah kaplat,ön çamurluğu ve farıda siyah yap,sadece yan granaj kırmızı kalsın,bide öyle dene...

Ruhsatta kırmızı yazdığı için orijinalinde kırmızı olan parçaların rengini değiştirmek istemedim.. Sıkıntı çıkabilir bence.. Koltuğa herhangi bişey yapmadım henüz, yanlardaki pembeleşe döşemeleri kırmızıya boyayacağım o zaman çok daha güzel olacaktır. Teşekkür ederim yorumunuz için..

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    ince bir temizlik olmuş elinize sağlık. kırmızılar fena değil de beyaz olan yerler siyah olunca bende garipsedim. alıştık ya beyaza belki de ondandır.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Ruhsatta kırmızı yazdığı için orijinalinde kırmızı olan parçaların rengini değiştirmek istemedim.. Sıkıntı çıkabilir bence.. Koltuğa herhangi bişey yapmadım henüz, yanlardaki pembeleşe döşemeleri kırmızıya boyayacağım o zaman çok daha güzel olacaktır. Teşekkür ederim yorumunuz için..
    sen ona bakarsan motorun orjinali kırmızı-beyaz ne yapacağız?takma bunları sadece yan grenaj kırmızı olsun yeter...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)