Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha V-Max Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kivanc-Vmax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tüm motor severler merhaba,

Az sonra satış işlemini yapmak üzere yeni motorumu alacak olmanın heyacanı içerisinde bunları yazıyorum. Daha motora başlayalı çok olmadı aslında Temmuz ayında Keeway ARN 125cc schooter ilk bindiğim iki teker.Ağustos ayında aldığım ikinci motor Yamaha Virago 535. Bu motordan sonra garaja Ekim ayında koyduğum motor Kawasaki VN800. Bu motoru da Kasım ayında sattıktan sonra işte bugün almaya gideceğim Yamaha V-Max 1200.

Biraz hızlı gelişme süreci oldu ama son derece keyifliydi. Yıllardır istediğim motordu V-Max. Motor konusunda tecrübeye sahip kim varsa sordum hepsi çok profosyonel motordur çok ilerki aşamada alabilirsin dedi ama biraz gözü kara davrandım galiba.

Aşağıda motorun birkaç resmi ile özelliklerini yazıyorum.

Benim yerimde bu gelişme sürecine sahip olsaydınız siz ne yapardınız ? Bu motorla ilgili ne düşünüyorsunuz.

Paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

-Yamaha V-max 1989 Yılından beri üreliyor.
    -Şuanda America,Japon,Europe ve Canadian olmak üzere 4 farklı versiyonu mevcut.
    -2006 Model America Satış fiyatı 11.000$.
    -Beldeyama motoru türkiye'ye getirirse fiyatı 25 Milyar civarında olacakmış
    -Motorun 2007 modelinin tasarımı şimdiden hazır ve fuarda tanıtıldı.Kendisi 200HP'lik bi bebek olacak.
    -Japonyada tasarlanan motor köprü yarışlarından esinlenerek tasarlanmış.Mantık en kısa sürede maksimum ivmelenme.
    -En yoğun pazarı amarica,eyaletler arası kullanılan motorun kısa adı "asvalt kazıyan"
    -İvmelenme için hazırlanan motorun deposu selenin aldında ve sadece 15 litre.
    -Km'deki yakıt tüketimi 400bin liranın üzerinde.
    -2006 Modeli ve özellikler ; http://www.yamaha-motor.com/star/pro...e/23/home.aspx
    -Lastik yakma videosu ; http://www.netace.com/images/DustMax's%20Old%20Tire.mpg
    -Detayları bulabileceğiniz web adresi ; http://www.v-max.com/
    [FONT="Arial Narrow"][SIZE="2"][B][COLOR="Red"]Motorumu seviyorum : [/COLOR]1997 Dust Grey Yamaha Vmax 1200 - 145HP,V Motor,4 Silindir,Sıvı Soğutma,Shaft Tahrik,283 Kg,Kanada Versiyon.0-100 Hızlanma 2.9sn.0-200 7.9sn.Top Speed 260kmh[/B][/SIZE][/FONT]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kivanc-Vmax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç cevap gelmemiş tühh :(
    [FONT="Arial Narrow"][SIZE="2"][B][COLOR="Red"]Motorumu seviyorum : [/COLOR]1997 Dust Grey Yamaha Vmax 1200 - 145HP,V Motor,4 Silindir,Sıvı Soğutma,Shaft Tahrik,283 Kg,Kanada Versiyon.0-100 Hızlanma 2.9sn.0-200 7.9sn.Top Speed 260kmh[/B][/SIZE][/FONT]

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bak suphesiz V-Mav alirim hem goruntu hem motor olarak daha ii ama para yok iste. Muhtesem bir dizayn ve guc var bu motorda. Insallah gelecekte bende alabilirim. 25 ytl bence bu motor icin cok uygun gidip bir Dragstar a para verecegime boyle bir motor alirim hic olmaz ise hem guc hemde goruntu guzelligi olur bende.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimde hayranı olduğum bir makine,yakıtı ve bakımına gücümün yeteceğini bilsem hemen alırım,beni aşıyor malesef

bandit07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM MIO
    Güzel makine

yamahaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    abi müthiş makine ya öncelikle markası yamaha motor da harikaaa

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    km de 0,4 ytl ha ne bu ya çok fazla yakıyo hakkını güç olarak ödesede valla çok fazla
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

didi73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Virago 1100
    Sana başarılar dilerim. umarım bu kısa zamanda yeterince tecrübe edinmişindir????

Tek anlamadığım Keeway den neden başladın???? Başdan beri bir virago 250 veya 535 olabilirdi..... metalik olarak anladığım kadar ile sorunun yok

neyse torunuma başarılar

Motosikleti
    kymco ck 125
    Mükemmel motor benimde rüyalarımı süslüyor ama sadece boyle resimlerine bakıyoruz

resimler yamaha sitesinde alıntıdır

Motosikleti
    KEEWAY Superlight 150
    Arkadaşlar yeni vmax 2009 piyasaya VMX17 olarak çıktı. Yeni versiyonda 1679 cc lik (9000 rpm) bir dev. diğer bir adıyla benzin düşmanı. eski modellerde oldugu gibi 5 vites ve 15 lt depo. Yalnız motoru sayın alabilmek için rezervasyon yaptırıp sıraya girmek gerekiyor. çünkü toplamda 2500 adet sınırlı sayıda üretilecekmiş. (ya çıkarsa) fiyatı ise can yakıyor...
    yani anlayacağınız bu yeni VMX17 sadece rüya..
    Türkiye satış fiyatı : 27.000 € = 55.000 YTL
    Amerika satış fiyatı : 18.000 $
    Avrupa satış fiyatı : 28.000..
    [COLOR="Blue"][B]Caner ÇİMEN[/B][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkOrange"]Mechanical Designer[/COLOR][/B]

Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    merhaba Arkadaslar,
    1997 den beri Vmax kullaniyorum ,hic bir gün aldigima pisman olmadim .
    Her yönüyle süper bi motor.Yakit konusundada denildigi kadar cok yakmiyor:
    sehir ici 100km de 7 litre uzun yolda 6litreye kadar düsüyor, eger 146 beygire kirbac vurursan (V boost islerse) 8-9 litre yakiyor..Buda bu bence normal 60ps lik motorsikletlerde 5-6 litreden az yakmaz..
    sormak istediginiz varsa ,yardim etmeye calisirim...ama Vmax1 2006dan beri üretilmiyor (2008e kadar Yedek parcalardan monta edildi), ha unutmadan söyliyeyim ilk 1984da tanitilip 1986da piyasaya amerikada sürüldü..

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Bu tarz bir motosiklet alan yakıt konusuna değinirse bunun ardında pişmanlık sezinlerim. 1200cc motosiklet alan artık yakıt, vergi, sigorta ve diğer masraflarını göze almış hatta düşüncesini bile gütmemeli!

Zaten asla anlayamadğım husulardan biri; benim motor çok mu yakıyor? seninkine kadar yakıyor vs vs...gibi sorular

Minareyi çalan kılıfını hazırlar
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    ...............

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler