Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Bu arada yedek parça arayan arkadaşlar için bisan parçaları satan bir adres buldum.

http://www.ozerdemmotosiklet.com/urunlist_tumu.asp
    Tekirdağ-Çorlu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BİSAN LİFAN 250
    buji ngk marka ve beyne akım geliyo.aynı motordan olsa beyni değiştirip denesek iyi olacak ama bulamadık...
    MADEM Kİ TÜRKSÜN....GÖSTER Kİ ÜRKSÜN..!

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi akşamlar.savaş abi yine engin bilgilerini paylaşmışsın bizimle.sağol emeğine sağlık.

kymco39 bence de beyinde bir problem yoktur gibi geliyor.yinede bir araştır.istersen farklı bir ustaya götür.

arkadaşlar hala roadstarı kötülemeye çalışan arkadaşlar var sanırım.ya şu mondial ile roadstarı karşılaştıran arkadaşı tebrik etmek istiyorum.ben de bir sürü sıkıntı duydum mct 250 lerden ama roadstarıma şu oldu diyen birine hiç rastlamadım.sadece kymco 39 da bir sıkıntı var gördüğüm kadarıyla o da çözüme kavuşur inşallah.

saygılarımla..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    BİSAN LİFAN 250
    teşekkür ederim yörük.inşallah çözülür motorumdan çok memnunum ama bu olay biraz canımı sıktı.yoksa ne mondial ne jinlun ne başka bişey hepsine 5 basar...
    MADEM Kİ TÜRKSÜN....GÖSTER Kİ ÜRKSÜN..!

Motosikleti
    Ybr
    Alıntı kymco39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim yörük.inşallah çözülür motorumdan çok memnunum ama bu olay biraz canımı sıktı.yoksa ne mondial ne jinlun ne başka bişey hepsine 5 basar...
    İnşallah en kısa zamanda çözmeniz dileğimle...

Motosikleti
    Artık Yok...

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    @savaskayan: paylaşımınız için teşekkürler. daha motoru almadım ama hakkında bayaa birşeyler öğrenmeye başladım bile. bu başlıktaki arkadaşların çoğuna da ayrıca teşekkür ediyorum, görünen o ki en sorunsuz ve paylaşımcı grup burası. (bir bisan alma bahanesi daha)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı baklawah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @savaskayan: paylaşımınız için teşekkürler. daha motoru almadım ama hakkında bayaa birşeyler öğrenmeye başladım bile. bu başlıktaki arkadaşların çoğuna da ayrıca teşekkür ediyorum, görünen o ki en sorunsuz ve paylaşımcı grup burası. (bir bisan alma bahanesi daha)
    Vallahi dostum,en sorunsuz topic burası ama en tembel bir topic ahalisi deburada
    Süleyman hariç hala bir allahın kulu çıkıp da"şu servis manuelden nasıl edineceğim?" diye sormadı.
    Süleyman da çok uzakta olduğundan gelemedi,evi 5 km,İşyeri 10 km kadar uzak bana

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:03 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:00 AM ----------

Alıntı kymco39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji ngk marka ve beyne akım geliyo.aynı motordan olsa beyni değiştirip denesek iyi olacak ama bulamadık...
    motorun garantisi bitti mi?Garanti bitmediyse Yalçın Usta'ya git.
    2 silindirli her hangi bir motorun cdi ünitesini denediniz mi?
    mesele GV 250 nin CDİ ünitesi olabilir.

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Fotoğraflar arasında kara panterimin de fotoğrafını görmek beni çok mutlu etti bir anda

Savaş abi gelecegin yanıda da müsait değilsindir diye pek uğrayamıyorum. İş çıkışı seni rahatsız etmek istemiyorum. Biliyorum yenge elinde saat seni kapıda bekliyor geç kalınca tek ayak üstünde beklemeyesin diye gelmiyorum. Sırf seni düşündüğüm için
    Tekirdağ-Çorlu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar arasında kara panterimin de fotoğrafını görmek beni çok mutlu etti bir anda

Savaş abi gelecegin yanıda da müsait değilsindir diye pek uğrayamıyorum. İş çıkışı seni rahatsız etmek istemiyorum. Biliyorum yenge elinde saat seni kapıda bekliyor geç kalınca tek ayak üstünde beklemeyesin diye gelmiyorum. Sırf seni düşündüğüm için
    Ben her halükarda eve geç saatlerde gidebiliyorum zaten.
    ofis-adliyeler-şantiyeler-şehir dışı işlerim derken ara sıra da eve uğramaya çalışıyorum.

Motosikleti
    @savaskayan: ben servis manuali hem sizi uğraştırmayayım hem de kendim bulurum nasılsa diyerek istememiştim. ama bulamadım, birkaç adreste çıkıyor yamaha kılavuzları onlar da paryla, postayla. eh mümkünse sizden isteyeyim o halde; manual bulacağım adresleri...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı baklawah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @savaskayan: ben servis manuali hem sizi uğraştırmayayım hem de kendim bulurum nasılsa diyerek istememiştim. ama bulamadım, birkaç adreste çıkıyor yamaha kılavuzları onlar da paryla, postayla. eh mümkünse sizden isteyeyim o halde; manual bulacağım adresleri...

manual i rapidshare.com a yüklüyorum
    işte adresi

http://rapidshare.com/files/243809008/XV250_XV250sm.pdf.html

bilmeyenler için yazayım
    sayfa açıldıktan sonra free user butonuna tıklıyorsunuz
    sonra açılan sayfada saniyeler saymaya başlıyor
    saniyeler bitince download tuşuna basıp kaydediyorsunuz
    manual .pdf formatında ve 34.140 KB boyutundadır.
    İngilizce bilginiz kısıtlı ise sozluk.net ten bir çok kelimenin karşılığını bulabilirsiniz
    adobe reader ile okuyabilirsiniz
    bu arada motorla ilgili bazı İngilizce-Türkçe karşılıkları da vereyim:
    ENGLISH TURKCE
    Alternator : Alternatör
    Brake : Fren
    Brake light : Fren lambası
    Camshaft : Eksantrik mili
    Carburettor : Karbüratör
    Centre stand : Orta sehpa
    Clutch : Debriyaj
    Clutch lever : Debriyaj kolu
    Coil : Bobin
    Connecting rod : Gağ lanti mili
    Crankshaft : Krank
    Cylindir : Silindir
    Drive shaft : Arka şaft
    Exhaust pipe : Egzoz borusu
    Flashing turn indicators : Sinyaller
    Flat tyre : Patlak lastik
    Float : Şamandıra
    Footrest : Peg
    Fuel filter (in the tank) : Benzin filtresi (depo içinde)
    Fuel injection control unit : Enjektör kontrol ünitesi
    Fuel pipe : Benzin borusu
    Fuel pump : Benzin pompası
    Fuel tank : Benzin deposu
    Gasket : Conta
    Gear shift pedal : Vites pedalı
    Gearbox : Şanzıman
    Handlebar : Gidon
    Headlight : Far
    Ignition control unit : Ateşleme kontrol ünitesi
    Inner tube : İç boru
    Kick starter : Ayak çalıştırma pedalı
    Mirror : Ayna
    Nut : Somun
    Oil change : Yağ değişimi
    Oil drain plug : Karter tapası
    Oil filter : Yağ filtresi
    Pannier : Yan çanta
    Pillion : Yolcu
    Pillion footrest : Yolcu pegi
    Piston : Piston
    Puncture : Patlak
    Radiator : Radyatör
    Rear light : Arka lamba - stop lambası
    Rear wheel : Arka tekerlek
    Repair : Onarım
    Revolution counter : Devir saati
    Screw : Vida
    Shock absorber : Amortisör
    Silencer : Susturucu
    Spark plug : Buji
    Starter motor : Marş motoru
    Telescopic fork : Ön çatal
    Toolkit : Takım çantası
    Tubeless tyre : Tubles lastik
    Twistgrip : Elcik
    Tyre : Lastik
    Tyre change : Lastik değişimi
    Voltage regulator : Voltaj regülatörü
    Wheel : Jant

- Silindir in Ing yazilimi "cylinder" seklinde
    - Hiz gostergesine de "Speedometer" deniliyor.
    - Wheel = Tekerlek. (jant ta dogru, esas anlam olarak tekerlek)
    -Nut=Somun / Bolt = civata
    High beam / low beam / fog light = Uzun far / kisa far / sis lambasi diye aklima geliveren iki - uc kelime ekleyeyim ugramisken.
    Battery / side stand = akumlator / yan ayak (yan destek) - "kick stand" de derler.
    Sensor = Sensör = Müşir (duyarga ?) kelimesi de pek cok yerde kullanilir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar bu bölüm kolay kolay aktif hale gelmez çünkü roadstarcılar fırıl fırıl geziyorlar sıkıntısz ve sorunsuz kalabalık diğer aktif motor bölümlerine bakarsanız çoğunda sorunlar tartışıldığı için o konular kalabalık görülüyor halbuki bakarsanız misal 5-6 sayfa hatta 10 sayfa üç beş kişi bir sorun arıza vardır o konu üstüne konuşurlar yani bölümler böyle kalabalık aktif görünsede aslında tamamen sorunlar konuşuluyor roadstarda sorun olmadığı için roadstarcı adam ne yazıcakki

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu bölüm kolay kolay aktif hale gelmez çünkü roadstarcılar fırıl fırıl geziyorlar sıkıntısz ve sorunsuz kalabalık diğer aktif motor bölümlerine bakarsanız çoğunda sorunlar tartışıldığı için o konular kalabalık görülüyor halbuki bakarsanız misal 5-6 sayfa hatta 10 sayfa üç beş kişi bir sorun arıza vardır o konu üstüne konuşurlar yani bölümler böyle kalabalık aktif görünsede aslında tamamen sorunlar konuşuluyor roadstarda sorun olmadığı için roadstarcı adam ne yazıcakki
    bir gönderme seziyorum sanki...

@savaskayan: çok teşekkür ederim. size bayaa zahmet verdik, elinize sağlık.

SimurG_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisan Roadstar
    [QUOTE=savaskayan;1624681][B][SIZE="2"]Vallahi dostum,en sorunsuz topic burası ama en tembel bir topic ahalisi deburada
    Süleyman hariç hala bir allahın kulu çıkıp da"şu servis manuelden nasıl edineceğim?" diye sormadı.

SAVASKAYAN ABİ BEN SORACAKTIM AMA ARMUT PİŞ AZIMA DÜŞ OLSUN İSTEMEDİM GOOGLE DAN BULURUM DİYE DÜŞÜNMÜŞTÜM AMA SEN ZAHMET EDİP BİR DE KELİMELERİ TÜRKÇEYE ÇEVİRMİŞSİN ÇOK SAĞOL HEMEN İNDİRİYORUM...
    yola bir düşüldü mü ömür boyunca gidilir ekmeğin ve şarabın peşinden turnaların peşinden
    büyük şehirler büyük aşklar çığlık çığlığa terkedilir...

herkese selam arkadaşlar roadstarımı alalı 20 gün oldu izlenimlerimi paylaşmak isterim
    aldığım gün depoyu doldurdum 260 km olduğunda benzin bitti yedek depoyu açtım fakat benzin gelmedi motora bizim motorlarda yedek depo diye birşey yokmu acaba yada motorumun benzin ayar düğmesimi bozuk anlayamadım halbuki kullanım klavuzunda yedek deponun 2,6 litre kapasitesi olduğu yazılıydı.
    bunun dışında bir problem yaşamadım motoru fazla zorlamadan 70- 80 km yi geçmeden kullanmaya çalışıyorum.
    birde motoruma yolculuk camı ve depoya deri kılıf (SuLeYMaN abininki gibi) taktırmak istiyorum sakarya kocaeli civarında bulabileceğim biryer varmı?

SimurG_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisan Roadstar
    [IMG][/IMG]

Buda benim roadstar sissy bar ın yapımı devam ediyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:08 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:05 PM ----------

Alıntı mehmetucar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam arkadaşlar roadstarımı alalı 20 gün oldu izlenimlerimi paylaşmak isterim
    aldığım gün depoyu doldurdum 260 km olduğunda benzin bitti yedek depoyu açtım fakat benzin gelmedi motora bizim motorlarda yedek depo diye birşey yokmu acaba yada motorumun benzin ayar düğmesimi bozuk anlayamadım halbuki kullanım klavuzunda yedek deponun 2,6 litre kapasitesi olduğu yazılıydı.
    bunun dışında bir problem yaşamadım motoru fazla zorlamadan 70- 80 km yi geçmeden kullanmaya çalışıyorum.
    birde motoruma yolculuk camı ve depoya deri kılıf (SuLeYMaN abininki gibi) taktırmak istiyorum sakarya kocaeli civarında bulabileceğim biryer varmı?
    tabiki var ama bende daha hiç kullanmadım kullanım klavuzunda ayrıntılı olarak yazıyor nasıl kullanılacağı...
    yola bir düşüldü mü ömür boyunca gidilir ekmeğin ve şarabın peşinden turnaların peşinden
    büyük şehirler büyük aşklar çığlık çığlığa terkedilir...

Motosikleti
    motorun güzelmiş SimurG....

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Sertaç abi on numara olmuş sisibarın,eline sağlık
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    Artık Yok...
    deri kaplama çok yakışıyormuş hakkatten ama o dikişleri görünmese çok daha güzel olurmuş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler