Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Bir iki foto da ben ekleyeyim.

Ay pardon bu fotolar buraya nasıl karışmış
    Tekirdağ-Çorlu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...

demek roadstar kullanıcıları yakışıklı ve karizmada oluyor bunuda öğrendik

SimurG_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Dediğiniz gibi sissy bar biraz uzun ama bunuda kamplara giderken çadır ve çanta bağlamak için biraz uzun yaptırdım...bir sorum olacak ön cam ı nereden bulabilirim?
    İi günler...
    yola bir düşüldü mü ömür boyunca gidilir ekmeğin ve şarabın peşinden turnaların peşinden
    büyük şehirler büyük aşklar çığlık çığlığa terkedilir...

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Alıntı SimurG_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi sissy bar biraz uzun ama bunuda kamplara giderken çadır ve çanta bağlamak için biraz uzun yaptırdım...bir sorum olacak ön cam ı nereden bulabilirim?
    İi günler...
    Kütahya da değil de buralarda olsaydın cam bulmana yardımcı olabilirdim
    Tekirdağ-Çorlu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arızasız motorun topiği hareketsiz kalırsa olacağı buydu.Senede 3 kere takım elbise giyerim.
    birini de siz gördünüz.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    maşallah maşallah nazar değmesin abime...bu karizmayla hakkından gelemeyeceğin hakim yok...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Yeterince seri davranıp da gözlüklü fotoğrafını çekemedim ya ona yanıyorum. Duyduğuma göre Savaş abiyi takım elbiseli ve gözlüklü halde fotoğrafını çeken olmamış. Tarihi değiştirecektim ama kıl payı kaçırdım
    Tekirdağ-Çorlu

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    süper valla savaş abi karizma o biçim
    mobilyette + panter 105+ asya motor150 +yamaha YBR125 opel astra ford fokus inşallah cbr 250 yamahasülo

Motosikleti
    Bisan Lifan Roadstar LF250
    Herkese merhaba... Yaklaşık 15-20 gün öncesinden sizlerin yazılarını takip etme ve fikir edinme fırsatı buldum.
    Öncelikle şunu söyleyeyim, motosiklet tutkusu herkesin içinde yoktur, olanlarda dışa vurması büyük cesaret ister. yaklaşık 3-4 yıldır içimde olan motor tutkusunu her yaz aylarına girerken tazeleyerek gerçeğe dönüştürmek arzusu hem iş yoğunluğu bakımından hemde cesaret hususunda beni geriye itti.

Geçen seneden beri ilgilendiğim şehrimizde bulunan rahmetli birinin motoru hep kafamı kurcalamıştı. 1996 model Yamaha Virago 1100. Motor çok sağlam ve az kullanılmasına rağmen 2 seneye kadar yatmış bir motordu. Beni cezbeden duruşu ve tarzı idi. Korkutan ise 1100 motor ve 240 kg varan ağırlığı oldu. Önceden bindiğim bir kaç mobilet ve scooter haricinde ne bir tecrübem, nede yeteneğim vardı. Hep aklımda kaldı o motor. Bütce olarakta zorlayacaktı beni.

Yaklaşık 1 ay kadar önce virago 250 modelinin klanı olduğu bisan roadstar olduğuna rastladım. Özellikle sizlerin yazışmalarından epeyce bilgi sahibi oldum. 15 güncede Erzincan'da 1 tane satılık ilanı gördüm. Motor 770 km idi.

Esnaf arkadaşlada pazarlık yapıp aldım. Ve 4 temmuzda sürücü sınava girip ehliyetimle beraber doya doya kullanacağım artık.

Motorla yaklaşık 200 km yaptım. Ben ona alışana kadar o bana alıştı sanırım. Allah nazardan saklasın saat gibi çalışıyor. Fırsat buldukcada sağını solunu inceliyor, oluşacak ufak çaplı problemlere karşı (sinyal arızası, lambalar, filtre temizlikleri vs.) kendi çapımca uğraşıyorum.

Bende Bisan Roadstarcı olarak aranızda olmaktan onur duyuyorum. Herkese bilgileri için teşekkür eder, Saygılar sunarım.

Allah kaza bela vermesin hepinize...

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük İskendere benziyorsun Yakışır.

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    hoşgeldin.
    dogru bir secim yapmıssın
    Roadstar alıp da memnun kalmayan yok gibi
    En azından ben gormedim
    sınıfının en ekonomik motorlarından biri
    çok da pratik
    Savaş Abi Roadstar'ı daglarda enduro,yollarda cruiser gibi kullandı ve şimdi çicek gibi F650GS i var ama hala ''Roadstar iyi motordur'' diyorsa vardır bir bildigi
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Aramıza hoşgeldin. Gerçekten çok doğru bir tercih yapmışsın. Roadstar gerçekten çok iyi bir motordur.

Sen ona bakarsan o da seni üzmez. Ben nekadar doğru bir tercih yaptığımı yaşayarak gördüm ve iyiki de roadstar almışım diyorum.
    Tekirdağ-Çorlu

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeterince seri davranıp da gözlüklü fotoğrafını çekemedim ya ona yanıyorum. Duyduğuma göre Savaş abiyi takım elbiseli ve gözlüklü halde fotoğrafını çeken olmamış. Tarihi değiştirecektim ama kıl payı kaçırdım
    ben çok yaklaştım,güneş gözlüğüyle yakalamıştım ama benden seri davrandı
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

Motosikleti
    Teşekkür ederim.
    Yanlız bir sorunum var, Aldığım arkadaşta kullanım el kitabını kaybetmiş, bende bu tür konularda titizim. Kullanım kitabını internet ortamında bulamadım. Foruma bir kaç arkadaş taryıpta göndereceğim demişti. Fakat göremedim. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Bu arada benim ismim Mustafa Edis. Erzincan'dayım. Eczacıyım. 1974 doğumlu yolun yarısındayım.
    Saygılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı peu106gti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.
    Yanlız bir sorunum var, Aldığım arkadaşta kullanım el kitabını kaybetmiş, bende bu tür konularda titizim. Kullanım kitabını internet ortamında bulamadım. Foruma bir kaç arkadaş taryıpta göndereceğim demişti. Fakat göremedim. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Bu arada benim ismim Mustafa Edis. Erzincan'dayım. Eczacıyım. 1974 doğumlu yolun yarısındayım.
    Saygılar
    Hoşgeldin Mustafa,
    Yeni motorun hayırlı olsun,tekeri düz bassın,yolu açık olsun,montun asfalta değmesin
    Akıllıca bir seçim yapmışsın.

İngilizce kullanım kitapçığı
    http://www.speedyshare.com/871235497.html

kullanım kitabından daha işe yarar bir kitapçık Servis Manual
    52.sayfada servis manual var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:51 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:49 PM ----------

Alıntı yamahasülo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper valla savaş abi karizma o biçim
    yiyeyim o karizmayı
    bu saatten sonra benden ancak ak sakallı dede olur,ama kimin rüyasına girsem uykusu kaçar

kendi motorunun tüm bakımlarını kendiniz yapmak istiyorsanız tavsiye edebileceğim bir İngilizce CD var

http://www.repairmanualworld.com/198...ice-repai.html

adresinden alabilirsiniz 29 $ +posta

http://www.vsoc.org.uk/vsoc_faqs/vsoc_faqs.htm adresinde de virago FAQ (sıkça sorulan sorular) bulabilirsiniz

Motosikleti
    Eyvallah Savaş abi, Onu indirdim. O çok detaylı, motor ustasına ustalık satacak kadar bilgi var. Orjinal bisan firmasının bastırmış olduğu kullanım kitabı varsa şimdilik daha anlamlı olur benim için. Bilgi içinde boğulmak istemiyorum.

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Ben orjinal kitapçığını taratacaktım fakat bu işi yapacak olan arkadaş birtürlü beceremedi. Bende ona kızıp kitapçığı alıp eve götürdüm. Scanner i olan başka birisini bulursam bütün sayfalarını taratıp buraya atacağım.
    Tekirdağ-Çorlu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben orjinal kitapçığını taratacaktım fakat bu işi yapacak olan arkadaş birtürlü beceremedi. Bende ona kızıp kitapçığı alıp eve götürdüm. Scanner i olan başka birisini bulursam bütün sayfalarını taratıp buraya atacağım.
    Sen kitapçığı getir bana fotokopisini fakslarız Mustafa'ya.

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Tamam abi. Bu arada bir kahveni de içmiş olurum Nezamandır içmiyordum özlemişim.
    Tekirdağ-Çorlu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tamam abi. Bu arada bir kahveni de içmiş olurum Nezamandır içmiyordum özlemişim.
    gel yahu,termosunu da getir,yanına yolluk kahve de yaparım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler