Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Valla ben inzivaya çekildim. Havalar iyice soğudu ve kışlık kıyafetlerim yok bu yüzden motora binmek benim için biraz zor olmaya başladı Bu haftasonu motora güzel bir bakım yapıp, iyice temizleyip birdahaki güzel havaya kadar garajıma koymayı düşünüyorum.

Garaja kaldırmayı düşündükçe üzülüyor ama havalar güzel olduğunda yapacağım gezileri düşününce keyifleniyorum. Sizi bilmem ama ben sıcak hava motorcusu oldum
    Tekirdağ-Çorlu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben inzivaya çekildim. Havalar iyice soğudu ve kışlık kıyafetlerim yok bu yüzden motora binmek benim için biraz zor olmaya başladı Bu haftasonu motora güzel bir bakım yapıp, iyice temizleyip birdahaki güzel havaya kadar garajıma koymayı düşünüyorum.

Garaja kaldırmayı düşündükçe üzülüyor ama havalar güzel olduğunda yapacağım gezileri düşününce keyifleniyorum. Sizi bilmem ama ben sıcak hava motorcusu oldum
    1 Haziran-30 Haziran arası gezeriz be Süleyman
    Mart sonundan itibaren binilir rahat rahat.

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Savaş abi valla zaman gözetmiyorum. Şimdi biraz güneş göreyim hemen yine atlarım üstüne Yeterki havalar biraz güzel olsun hiç farketmez herzaman gezeriz.

Sen yeterki şu 102 tuşlu F klavyeyi bırakıp da 650 GS yi bir al.

Daha Çanakkale turu yapacağız Allah (c.c.) nasip ederse
    Tekirdağ-Çorlu

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eee?nerde roadstarcılar?süleyman?wolf 81?caracalstar?savaş abi? kimse yazmıyor mu artık?kimse takılmıyor mu?canlandırmak gerekmezmi başlığı?kışa girdik diye motorlar garajdan çıkmıyor sanırım.neyse herkese iyi günler.

aaa :D vallaha kım kaldırdı bılmıyom ama ben bınıyorum hala hava souk olabilir ama olsun kışın da ayrı bı zevk garaja kaldırmayı dusunmuyorum

bu aarada ohooo bensız gezimi süleyman abi :D bravoo :D

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Ayıp ediyorsun Kadircim sensiz olmaz. Hep beraber toplanırız yine. Bu arada birtürlü atamadık şu kastro gezisinin devam fotolarını
    Tekirdağ-Çorlu

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    hehe aynen merakla beklıyoruz yanı abiii ^^

Motosikleti
    DL 650
    kış mevsimini severim hemde çooook.
    ama istanbulda kuryelerden başka motorlu kalmadı caddelerde tek tük görüyorum haklı millet dışarısı 2 derece bayaaa soogük. yaaaw.
    soğuk.
    Ey Mehmed ! Ahmed-i Muhtar'ın Mucizeleriyle
    Umarım Galip Olur Din Düşmanlarına Devletim "
    F.S.M.HAN

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    bende 4 mevsim diye satılan montlardan alacağım.artık koruduğu kadar bineceğim.ama bu sıralar cidden çok soğuk.çok dikkat edin arkadaşlar sağlığınıza.savaş abi 650 gs'yi alıp mesafeyi arttırırsan izmir,antalya falan yaparız inşallah ileride abi.antalya'da ileride misafir edebilirim hepinizi.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bu motor hakkında bir iki sorum olacak, cevaplarsanız sevinirim
    1- bisan firması bu motoru halen getiriyor mu? 2009 modeller var mı?
    2- şu an bu motorun parçalarını bisan firmasından rahat temin edebiliyormusunuz?, stoklarda var mı?
    3- mesela 5 sene sonra parça problemi yaşanması mümkün mü? kanuni olarak stoklarında 10 sene vs parça olması gerekiyor deniyor ama ne yazık ki burası Türkiye ... uğraşmak istemiyorum, dert sıkıntı olmasın sonra ..
    4- kullanılmamış 2007 model motor almamda bir sakınca var mı? forumdan hatırladığım kadarıyla motor eğer arada çalıştırılıp uzun süre bekletilmişse japon harici olanların motor aksamı zarar görüyormuş, öyle okumuştum, bazı firmalar aküyü söküp bekletiyor bazıları işte soru işareti, siz ne diyorsunuz?

Motosikleti
    DL 650
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor hakkında bir iki sorum olacak, cevaplarsanız sevinirim
    1- bisan firması bu motoru halen getiriyor mu? 2009 modeller var mı?
    2- şu an bu motorun parçalarını bisan firmasından rahat temin edebiliyormusunuz?, stoklarda var mı?
    3- mesela 5 sene sonra parça problemi yaşanması mümkün mü? kanuni olarak stoklarında 10 sene vs parça olması gerekiyor deniyor ama ne yazık ki burası Türkiye ... uğraşmak istemiyorum, dert sıkıntı olmasın sonra ..
    4- kullanılmamış 2007 model motor almamda bir sakınca var mı? forumdan hatırladığım kadarıyla motor eğer arada çalıştırılıp uzun süre bekletilmişse japon harici olanların motor aksamı zarar görüyormuş, öyle okumuştum, bazı firmalar aküyü söküp bekletiyor bazıları işte soru işareti, siz ne diyorsunuz?
    1-bu motorun en üst modeli 2007. bisan getiriyormu hala bilmiyorum ama lifan Düzce ye fabrika kurdu nisanda üretime geçiyo.
    2-kewaay lerle aynı motora sahip çünkü onun motorunuda lifan üretiyo ee fabrikada kurulduna göre parça sıkıntısı olucanı zannetmem. not:lifan amblemli motorlar 1 gölek daha iyi kullanıcı yorumları böyle.
    3- " " " " "
    4- sıfır motorlarda böyle problem duymamıştım.
    F.S.M.HAN

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Geçen hafta kötü bir süprizle karşılaştım. Motorumu yıkamak için garaja indiğimde motorumun yerinin değişmiş olduğunu gördüm. Kim oynamış neden yerini değiştirmiş diye düşünürken motorun sağ ayaklığının kopmuş olduğunu, ön frenin ve aynanın komple ters dönmüş olduğunu gördüm.

Bunları görünce birden kan beynime sıçradı. Motorumun durduğu yere başka bir arabanın park ettiğini görünce hemen sahibini bulmaya niyetlendim ve sonunda sahibini buldum.

Bana olanları anlatma gereği bile duymayan komşum motoruma gece geç saatte geldiğinde park edecek yer bulamamış ve motorumun olduğu yere yanaşmış. Park etmeye çalışırken motoruma dokunmuş ve motoru düşürmüş.

Düşmenin etkisitle sağ ayaklık kırılmış, aynalar çizilmiş, ön fren müşürü zarar görmüş, egsozlar çizilmiş. Komşum ile görüştüğümde hasarı karşılayacağını söyledi. Şimdi esas iş bakalım her zaman sorulan bu soruya geldi.

ACABA YEDEK PARÇASI BOLMU ? Bakalım ilk defa yedek parça temin edeceğim için bu sorunun yanıtını da kendim öğreneceğim. Lüleburgaz da Yalçın usta nın telefonunu sağolsun Savaş abi verdi ve bugün aradım. Öğleden sonra tekrar görüşeceğim ve usta merkezi arayıp parçaların olup olmadığını öğrenecek. Bizde bunun neticesinde bu hep merak edilip sorulan sorunun cevabını öğrenmiş olacağız.
    Tekirdağ-Çorlu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta kötü bir süprizle karşılaştım. Motorumu yıkamak için garaja indiğimde motorumun yerinin değişmiş olduğunu gördüm. Kim oynamış neden yerini değiştirmiş diye düşünürken motorun sağ ayaklığının kopmuş olduğunu, ön frenin ve aynanın komple ters dönmüş olduğunu gördüm.

Bunları görünce birden kan beynime sıçradı. Motorumun durduğu yere başka bir arabanın park ettiğini görünce hemen sahibini bulmaya niyetlendim ve sonunda sahibini buldum.

Bana olanları anlatma gereği bile duymayan komşum motoruma gece geç saatte geldiğinde park edecek yer bulamamış ve motorumun olduğu yere yanaşmış. Park etmeye çalışırken motoruma dokunmuş ve motoru düşürmüş.

Düşmenin etkisitle sağ ayaklık kırılmış, aynalar çizilmiş, ön fren müşürü zarar görmüş, egsozlar çizilmiş. Komşum ile görüştüğümde hasarı karşılayacağını söyledi. Şimdi esas iş bakalım her zaman sorulan bu soruya geldi.

ACABA YEDEK PARÇASI BOLMU ? Bakalım ilk defa yedek parça temin edeceğim için bu sorunun yanıtını da kendim öğreneceğim. Lüleburgaz da Yalçın usta nın telefonunu sağolsun Savaş abi verdi ve bugün aradım. Öğleden sonra tekrar görüşeceğim ve usta merkezi arayıp parçaların olup olmadığını öğrenecek. Bizde bunun neticesinde bu hep merak edilip sorulan sorunun cevabını öğrenmiş olacağız.
    Bulamadığınız parçaları Yamaha'dan temin etmek mümkün.
    Yamaha için üretilen ve kanada,ABD de satılan V-Star 250 ile Bisan-Lifan 250 birebir aynı.
    Keeway SS 250
    Ledow da da bazı parçalar uyumlu ama kalite aynı değil.
    İnternet üzerinde mefast.com dan da alınabiliyor.Hatta ABD de bir Lifan satıcısı var tüm dünyaya parça gönderiyor ama web sayfasını bi çırpıda hatırlayamadım.

Motosikleti
    DL 650
    [QUOTE=_SuLeYMaN_;1388317]Geçen hafta kötü bir süprizle karşılaştım. Motorumu yıkamak için garaja indiğimde motorumun yerinin değişmiş olduğunu gördüm. Kim oynamış neden yerini değiştirmiş diye düşünürken motorun sağ ayaklığının kopmuş olduğunu, ön frenin ve aynanın komple ters dönmüş olduğunu gördüm.

Düşmenin etkisitle sağ ayaklık kırılmış, aynalar çizilmiş, ön fren müşürü zarar görmüş, egsozlar çizilmiş.

çok geçmiş olsun arkadaşım çok üzücü bi durum umarım enkısa zamanda parçaları bulup taktırırsın, motoru oşekilde görmek sinir bozucu bidurum olmalı.
    F.S.M.HAN

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Gerçekten sıkıcı bir durum. En kısa zamanda inş. eskisi kadar yakışıklı olacak motorum
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    DL 650
    güzel olucak güzel ama komşun da biraz dikkatsiz galiba, gerçi sen iki çif laf etmişindir.
    F.S.M.HAN

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Gece yarısı eve geldiğini söyledi bana ben o saatte ayık olarak gelmiş olacağını tahmin etmiyorum
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    DL 650
    haklısın ayık olma ihtimali zayıf yoksa bisiklet dilki bu koskoca motor yani allahtan anlaşmışınız, inşallah tekrar böyle bi durum yaşamazsın anladıgım kadarıyla motorun ilk kazasını gördü umarım son olur.
    F.S.M.HAN

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    İnş. son olur. Yedek parça için henüz bir cevap yok saat 5 gibi tekrar arayıp soracağım bakalım akibetini.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    DL 650
    aradınmı neymiş akıbeti.
    F.S.M.HAN

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    bugun yeni değiştirdiğim bujilerimle, motorumu 7-8 gündür çalıştırmamış olmama rağmen tek marşta çalıştırdım. Bir kaç dakika ısınmasını bekledim doğal olarak sonra istop etmeyecek kadar bekledikten sonra jikleyi kapadım ve normal bir şekilde sürmeye başladım motorumu.Ve motor sanki yine buji kesmiş gibi 3 viteste filan 50 60 km hızla giderken gazı bıraktığımda istop etmeye basşladı bir 5 dakika filan sürmemden sonra hemde.Sonra gazı ne zmn bırakırsam istop etmeye başladı.Daha sonra rolanti ayarını gazı bıraksamda gidecek seviyede açtım anca kendine geldi ve istop etmeden gitmeye başladı motor fakat motor nefes almıoyomus gibiydi anlam veremedim inş yarın yine sorun çıkarmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler