Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış kış oldu valla sen çözene kadar

Abi ben kışında biniyorum. Ondan acelem yok

Alıntı ots adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda activa , Bisan senatör , Mondial zat ve bazı modellerin filtreleride bizimki gibi ama 150 cc için yapılmışlar içlerinde 1 katda beyaz filtre var bizim makineyi yüksek süratte boğabilir sen performansa yönelsen daha iyi sonuç alırız gibime geliyor filtre kutusunu söktüm senden haber bekliyorum bi sonuca varda bende ona göre yeni filtre ayarlayıp kapatayım senden aldığım yeni kapağı yeni filtreyle birlikte takayım.

Birşey daha var şimdi bizim makine ngk cr6hsa Bujiyle yazın sorunsuz çalışıyor hatta cr7hsa yla bile sıcak havalarda problem yok şimdi havalar soğuyunca cr5hsa taksak nasıl olur acaba

boğacağını zannetmiyorum. Normalde takmayı düşündüğümüz minik performans filtreleri denen ürünler otomobillerdeki karter filtreleriyle aynı. tam manasıyla performanslı emiş amaçlı üretilmemişler. scooterlar bizim motorlardan daha devirli çalışıyor aslında sıkıntı yaratacağı ihtimalini vermiyorum.

buji olayına gelince. koddaki rakam büyüdükçe çalışma sıcaklığı aralığı yükseliyor. Ben cr7hsa muadili buji ile yazın bodrum ve çevresini dolaşarak 2150 km yol yaptım. herhangi sorun yaşamadım. kış geldiği için ve de virago 250 nin manualinde cr6hsa yazdığı için bu bujiye geçtim. biraz da rölantiyi yükselttim. yağı değiştirince de kışa hazır olmuş olucam
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    cr7hsa zaten soğuk havalarda kullanmak için olan bir buji.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Abi ben tam tersini biliyordum ama haydaa doğruymuş. ulen koca yazı yanlış bujiyle geçirdik desene Gerçi eski motorumda yaz kış 7 kullandım ama dumur oldum şimdi
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Hatırladığım kadarıyla -7 derece ısıda bile cr7hsa yı kullababilirsin demişlerdi bana. Ama o ısıda çalışacağını pek sanmıyorum

Bende yaz kış kullandım bu bujiyi bir sorun yaşatmıyor ama şu an orjinal cr6hsa buji takılı canavarda
    Tekirdağ-Çorlu

ots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    cr7hsa sıcak hava bujisi hava soğuyunca cr6hsa takılıyor diye biliyordum bende 2 sene önce bütün yazı cr7hsa ile geçirdim motorun performansı süperdi Regal Raptorun manuelinde yazın cr7 cr6 kışın tekleme yaparsa cr5 kullanın diyor bende mantıken bizimkide öyledir dedim

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    ngk kendi sitesinde bujilerin kodlarını belirttiği açıklamada tam tersini söylüyor ama.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    paraya kıyıp iridyum alacam sırf psikoljik olarak rahatlamak için

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Selam arkadaşlar Hava filtrem yıkarken elimde dağılmaya başlamıştı bende filtre arayışına girdim honda activa filtresinin içine bulaşık süngerini bally ile yapıştırdım Boyunu 1 cm keserek kısalttım üstündeki filtreden daha güzel oldu hava geçirgenliğide daha fazla filtre ihtiyacınız olursa bu yöntemi kullanabilirsiniz

arbetus dostum depo kapagından kacırıyor.orjınal kapagı taktım fakat tam oturmuyor depoya yapısmıyor.anlamadım bır turlu.boyle bır olayla karsılasan varmı?dun depoyu doldurmustum.sabah ındım heryer benzın kokuyor bır actım kapagı ıcerıde benzın kalıntısı bıle yok,bır gun oncesınden gene benzın almıstım.ustadan suphelenmıstım,sorunu ogrendım neyapabılırım?

Motosikleti
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arbetus dostum depo kapagından kacırıyor.orjınal kapagı taktım fakat tam oturmuyor depoya yapısmıyor.anlamadım bır turlu.boyle bır olayla karsılasan varmı?dun depoyu doldurmustum.sabah ındım heryer benzın kokuyor bır actım kapagı ıcerıde benzın kalıntısı bıle yok,bır gun oncesınden gene benzın almıstım.ustadan suphelenmıstım,sorunu ogrendım neyapabılırım?
    Mertim bendede aynı sorun var yapışmıyor dediğin gibi koku da geliyor ama bne önemsemeidm pek. benzin uçma olayı bende hiç olmadı. seninkini hortumlamış olabilirler mi??

narkozcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan roadstar 250
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yedeğe alma musluğundan kaçırıyo olmasın ? depo kapağından benimkide motoru iyice yan eğince akıtıyo ama koku filan yok ve benzinde uçarak azalmıyo.

mesajı yazdıktan sonra aklıma musluk geldı soktum depoyu tam sokerken karburatore baglanan hortumun boy'dan boy'a yırtıldıgını gordum.nasıl olmus anlamadım ya neyse
    soyledıgınız gıbı koku hep var.araya sambrel kesıp koyacagım hıc degılse oyle bır durum varsa bır nebze olsun azalır.cevaplarınız ıcın tesekkurler

barış dağdaş ozelıne mesaj atmısem.senden haber beklıyrem

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu da benim motor. 6 ay önce SIFIR aldım bayisinden 3500 TL ye. ÇOK memnunum motorumdan.

narkozcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan roadstar 250
    Alıntı krd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu da benim motor. 6 ay önce SIFIR aldım bayisinden 3500 TL ye. ÇOK memnunum motorumdan.

yeniside bi başka oluyo yav farkında değilim ama yıpranmış benimki

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı narkozcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeniside bi başka oluyo yav farkında değilim ama yıpranmış benimki
    2500km de iken çektiğim fotoları bunlar. Yıkama ve ciladan hemen sonra.

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Hayırlı olsun kardeşim. Güle güle kullanman dileğiyle.

greyhorse bende yaza motordaki bütün hortumları değiştirmeyi düşünüyorum. Hortumlar zamana karşı koyamamış ve yıpranmış. Yer yer çatlaklar mevcut. Bunları iyi bir kalite ısıya dayanıklı hortum ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Bu arada motorun muayenesini yaptıracağımı söylemiştim. Muayeneden geçtim 65 tl muayene ücreti 10 tl de gecikme ücreti ödedim

Motordaki sis farlarını, 4 lü flaşörleri ve plakadaki led aydınlatmayı sökmüştüm muayenede sorun yaratıyorlar diye fakat böyle birşey yokmuş. Onlar olsada geçebilirdin dedi muayeneyi yapan arkadaş.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Hayırlı olsun kardeşim. Güle güle kullanman dileğiyle.

greyhorse bende yaza motordaki bütün hortumları değiştirmeyi düşünüyorum. Hortumlar zamana karşı koyamamış ve yıpranmış. Yer yer çatlaklar mevcut. Bunları iyi bir kalite ısıya dayanıklı hortum ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Bu arada motorun muayenesini yaptıracağımı söylemiştim. Muayeneden geçtim 65 tl muayene ücreti 10 tl de gecikme ücreti ödedim

Motordaki sis farlarını, 4 lü flaşörleri ve plakadaki led aydınlatmayı sökmüştüm muayenede sorun yaratıyorlar diye fakat böyle birşey yokmuş. Onlar olsada geçebilirdin dedi muayeneyi yapan arkadaş.
    teflonlu hidrolik hortumu düşünüyorum ben değişiklik için. karterden hava filtre kutusuna giden hortumu böyle bir hortumla değiştiricem hortumun gelmesini bekliyorum.

muayene olayına gelince ben mct yi bobber haliyle far kusuruyla geçebilmişti. seninki haydi haydi geçer.

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Selam arkadaşlar NGK Türkiye distribütörüyle Ve NGKda Bu Konuda Bilgi Sahibi Kişilerle görüştüm soğuk havalarda cr5hsa Kodlu Bujinin Kullanılabileceğini Fakat Araç üreticisinin kitapçığında veya servisin önerisinin dışına çıkmayıp aşırı soğuk olmadıkça cr6hsa kodlu Bujiyi kullanamızı tavsiye ettiklerini belirttiler

Barış filtreyi değiştirirken farkettim bu söylediğin hortum çatlamıştı bende üstünü elektirik bandıyla sardım bişey olurmu acaba bide bu hortum neye yarıyor filtreyimi yağlıyor?

Motosikleti
    Alıntı ots adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar NGK Türkiye distribütörüyle Ve NGKda Bu Konuda Bilgi Sahibi Kişilerle görüştüm soğuk havalarda cr5hsa Kodlu Bujinin Kullanılabileceğini Fakat Araç üreticisinin kitapçığında veya servisin önerisinin dışına çıkmayıp aşırı soğuk olmadıkça cr6hsa kodlu Bujiyi kullanamızı tavsiye ettiklerini belirttiler

Barış filtreyi değiştirirken farkettim bu söylediğin hortum çatlamıştı bende üstünü elektirik bandıyla sardım bişey olurmu acaba bide bu hortum neye yarıyor filtreyimi yağlıyor?
    Abi o hortum karter havalandırması. motor çalışırkenyağ ıısnıyor ve bir kısmı buhar oluyor bu da hava basıncına sebep olmakta. oradaki havayı hava filtresine taşıyor. taşımasının sebebi ise bence yağ buharını filtreye vermek bu sayede toz tutuculuğunu arttırmak ve bir de filtreyi hava tutarak temizlememizi engellemek ben ısıya dayanıklı bir hortumla değiştirmeyi düşünüyorum. çünkü motora su kaçabilir o hortum çatlarsa.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:01 ----------

Benim gibi merkalılar için Virago250 tamir kılavuzunu paylaşıyorum. arzu eden indireiblir.

Virago 250 repair manual

Sağlıcakla.

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Değerli Roadstar tutkunu arkadaşlarım. Sizlere bir soru sormak istiyorum. Çünkü yazacaklarınız seçimim'de etkili olacak.
    Roadstar, topic'inizden edindiğim izlenime göre; problemsiz bir motosiklet. Hyosung GV 250'de diğer bir popüler bir motosiklet.
    Fiyat ve performans olarak ele aldığınız da; Roadstar.
    Güç ve fiyat olarak değerlendirdiğinizde; GV 250 Eeee.. hızları nerdeyse aynı. "Neden o zaman GV'ye o kadar para vereyim" diyorum.
    Şimdiiii, Siz ne dersiniz.
    Bu arada Yaş:52 Boy:178 Kilo 84 ve emekli olmak üzereyim. Kriterlerimi yazayım da...
    Görüldüğü üzere, öyle uzun boylu bir beklentim de yok hani motosikletden.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler