Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ne alacağıma karar vereyim hemen...:(
    Alıntı narkozcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum önemli olan bizim yaptıklarımız ve yapmamız gerekirken yapmadıklarımızdır. biz bunlardan mesulüz ...
    Yani sonuç ne? hımmm tamam o zaman diyelim ve beklemek mi ? tepkisiz olmak mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    narkozcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan roadstar 250
    motosiklet sitesinde başka konulara girmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Yuh yani ... Bu kadar olur
    .................................................. ..
    Ne o motosiklet sitesi diye

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    2. El bir Bisan Roadstar almayı düşünüyorum ve birkaç sorum var.
    Sayfalara göz gezdirdiğim kadarı ile memnuniyet iyi gibi duruyor ancak yaşanması olası arızları varmıdır kronik tabir ettiğimiz...? Bir de Bisan'ın servisi parçası bulması zor diye biliyorum. Yanılıyormuyum?

Bir de çinli 250 V motorlar ile aynı motor mu bu makinanın üzerindeki? Yani mesela Super Shadow 250 ile bir tutabilirmiyiz? Parçaları birbirine uyar mı?

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Bende ihtiyaçtan motorumu satıyorum. Almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim. Fiyatta ufak bir pazarlık söz konusu olabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...asiyorum/detay
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    roadstar 250
    temiz motor arayanlar bakabilir

[http://http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bisan-roadstar-250-2009-trafik-cikisli-sifir-ayarinda-1400-km-de/detay[/URL]

Motosikleti
    Alıntı serkangemlik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temiz motor arayanlar bakabilir

[http://http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bisan-roadstar-250-2009-trafik-cikisli-sifir-ayarinda-1400-km-de/detay[/URL]
    Otomatik diyooo

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Günaydın arkadaşlar.

Becerebileniniz var mı bilmiyorum ama haftasonu arka fren telini kopardım . Velo motonun ürettiği yerli üretim arka frent elinden aldım. AÇıkcası orijinalinden daha kaliteli ve sağlam duruyordu. Bu arada km telim de koptu. Onu da velodan alacağım. Kendime dişli zincir seti getirttirdim. Oringli zincir YBN marka ve motomaster marka ön ve arka dişli. ilk bakımda takacağım.

Hernagi bir parça arıyorsanız mutlaka bana sorun. Bir şekilde tedarik edebilirim size.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadaşlar.

Becerebileniniz var mı bilmiyorum ama haftasonu arka fren telini kopardım . Velo motonun ürettiği yerli üretim arka frent elinden aldım. AÇıkcası orijinalinden daha kaliteli ve sağlam duruyordu. Bu arada km telim de koptu. Onu da velodan alacağım. Kendime dişli zincir seti getirttirdim. Oringli zincir YBN marka ve motomaster marka ön ve arka dişli. ilk bakımda takacağım.

Hernagi bir parça arıyorsanız mutlaka bana sorun. Bir şekilde tedarik edebilirim size.

Sağlıcakla.
    Arka fren teli yağsızlıktan kopmuş olabilir.
    bakımlı bir teli 20 sene kullansan kopması mümkün değil.

Motosikleti
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka fren teli yağsızlıktan kopmuş olabilir.
    bakımlı bir teli 20 sene kullansan kopması mümkün değil.
    işin garibi de o ya zincirden daha yağlıydı. Nasıl oldu anlamadım. Ama motorun biraz yatmış olması etken tabi. Mesele km teli pastan kırılmış. şimdi korktuğum debriyaj teli onuda değiştireceğim. Hatta Velo ya bunun tüm tellerini çelik örmeli yaptıracağım.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    herkeze selam olsun öncelıkle süleyman abi motorunu sattıgını ogrendım sahıbınden de gezerken hayırlısı olmasını dılıyorum askerlıgım yaklastıgı uzere motoruma veda etmıstım ama ondan ayrılınca onu o kadar ozledıgım ı anladım kı :D anlatamam ınanmassınız gecen hafta zıyarete gıttım sadık dostumu gordugumde durumu bendekı kadar temız degıldı ama genede onemlı bı sorunu yoktu sahhıbıne sordgumda yolda bıraktımı dıe cevap pozıtıf tı onu da hıc yolda bırakmamıs aynı sadıklıgı yenı sahıbıne de gostermesı benı mutlu ettı ) herkeze kolay gelsın hayırlı surusler bu arada motor yaklasık 25 bın km yı gecmıs ama hala ramzeyler mondıaller yanına yaklasamıyo cok gururlandım bunu gorunce ...

Motosikleti
    Alıntı caracalstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze selam olsun öncelıkle süleyman abi motorunu sattıgını ogrendım sahıbınden de gezerken hayırlısı olmasını dılıyorum askerlıgım yaklastıgı uzere motoruma veda etmıstım ama ondan ayrılınca onu o kadar ozledıgım ı anladım kı :D anlatamam ınanmassınız gecen hafta zıyarete gıttım sadık dostumu gordugumde durumu bendekı kadar temız degıldı ama genede onemlı bı sorunu yoktu sahhıbıne sordgumda yolda bıraktımı dıe cevap pozıtıf tı onu da hıc yolda bırakmamıs aynı sadıklıgı yenı sahıbıne de gostermesı benı mutlu ettı ) herkeze kolay gelsın hayırlı surusler bu arada motor yaklasık 25 bın km yı gecmıs ama hala ramzeyler mondıaller yanına yaklasamıyo cok gururlandım bunu gorunce ...
    eski bir MCT kullanıcısı olarak MCT yi sattığımda 37000 kilomatredeydi hiç motor yaptırmadan hemde At sahibine göre kişner kelimesini hala savunmaktayım ben

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. El bir Bisan Roadstar almayı düşünüyorum ve birkaç sorum var.
    Sayfalara göz gezdirdiğim kadarı ile memnuniyet iyi gibi duruyor ancak yaşanması olası arızları varmıdır kronik tabir ettiğimiz...? Bir de Bisan'ın servisi parçası bulması zor diye biliyorum. Yanılıyormuyum?

Bir de çinli 250 V motorlar ile aynı motor mu bu makinanın üzerindeki? Yani mesela Super Shadow 250 ile bir tutabilirmiyiz? Parçaları birbirine uyar mı?
    Sorulara cevap verirseniz çok makbule geçer.
    Roadstar alma arifesindeyim iyi bir araştırma sonucu almak istiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorulara cevap verirseniz çok makbule geçer.
    Roadstar alma arifesindeyim iyi bir araştırma sonucu almak istiyorum.
    Kronik arızası yoktur,Şu ana kadar 25-30 binlere gelip arıza yapmayan Roadstarlar var.
    Diğer Keeway,Monero, da aynı fabrikada üretiliyor ama arada bariz kalite farkı var.Hepsi lifan üretimi.
    Bisan ve Keeway Monerodan bir kaç gömlek üstün.Üstelik Lifan bu motorun üzerine kendi markasını çaktığı için ayrı bir özen gösterdiği açık
    Bilinçli kullanırsan yıllarca sorunsuz gezersin.
    Bayi servis olayı zayıf ama ihtiyaç da yok.Yağ değişimini yapacak, V motordan gerçekten anlayan bir ustan varsa yeterlidir
    Bulunmayan yedekparçası yok gibi.Arbetus da yardımcı olur.Parça fiyatları öyle uçuk kaçık değil.

Motosikleti
    Kronik arızası yoktur,Şu ana kadar 25-30 binlere gelip arıza yapmayan Roadstarlar var.
    Diğer Keeway,Monero, da aynı fabrikada üretiliyor ama arada bariz kalite farkı var.Hepsi lifan üretimi.
    Bisan ve Keeway Monerodan bir kaç gömlek üstün.Üstelik Lifan bu motorun üzerine kendi markasını çaktığı için ayrı bir özen gösterdiği açık
    Bilinçli kullanırsan yıllarca sorunsuz gezersin.
    Bayi servis olayı zayıf ama ihtiyaç da yok.Yağ değişimini yapacak, V motordan gerçekten anlayan bir ustan varsa yeterlidir
    Bulunmayan yedekparçası yok gibi.Arbetus da yardımcı olur.Parça fiyatları öyle uçuk kaçık değil.
    benim kronik oalrak gördüğüm tek mevzu muslukta yedek kademesini kullanamamak. birkaç kullanıcıya da sordum sonuç aynı. Ama en kısa zamanda çözeceğim ben

Motosikleti
    Bisan/Lifan Roadstar 250cc
    arbetus abi sende sol ayak basamağı varmı demiştim cevap yazmadın abi

Motosikleti
    Alıntı avşaroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arbetus abi sende sol ayak basamağı varmı demiştim cevap yazmadın abi
    profilime yazanlara bakmayı unutuyorum. Bir dahakine mesaj ya da msnden laşırsan daha çabuk cvp verebilirim. bakıp sana bilgi vereceğim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    benim kronik oalrak gördüğüm tek mevzu muslukta yedek kademesini kullanamamak. birkaç kullanıcıya da sordum sonuç aynı. Ama en kısa zamanda çözeceğim ben
    sürekli yedek kademesinden kullanırsan sorun olmaz.
    Başka markalarda ne kronik sorunlar var bir bilseniz.

Motosikleti
    sürekli yedek kademesinden kullanırsan sorun olmaz.
    Başka markalarda ne kronik sorunlar var bir bilseniz.
    Çoğunu biliyorum abi Süleyman Abi söylemişti yedek kademesine çevirip sabaha kadar beklersem kullanabiliyormuşum. Ama benim gayem tam olarak bu değil. Ben yolda benzin alacağım zamanı ve km yi bileyim. benzin bittiği zaman yedeğe alıp ona göre hazırlıklı gideyim. Yani böyle tam emin olamıyorum

Motosikleti
    roadstar 250
    Çoğunu biliyorum abi Süleyman Abi söylemişti yedek kademesine çevirip sabaha kadar beklersem kullanabiliyormuşum. Ama benim gayem tam olarak bu değil. Ben yolda benzin alacağım zamanı ve km yi bileyim. benzin bittiği zaman yedeğe alıp ona göre hazırlıklı gideyim. Yani böyle tam emin olamıyorum
    ben benzin bitikten sonra yedekle yaklaşık 20 km'nin üstünde yol yapabiliyorum
    ve gayet normal çalışıyor şu an

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler