Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki VN 800 Kullanıcıları / Bilgi ve Paylaşım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    vn 800
    tekrar selamlar.
    önceki mesajımda fotosunu koyduğum makineyi 2 gün sonra aldım..
    lastikleri 2008/30. hafta üretimi pirelli. yanlarda küçük çatlaklar oluşmuş bu yüzden değiştirmeyi düşünüyorum.
    denizlide önerebileceğiniz marka/satıcı var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800 '98
    VN 800 sahibiyim bu motor hakkında birazda tecrübe sahibiyim. 95 ve 98 olmak üzere 2 farklı kasasınada bindim. yardımlarınızı almak ve faydalı olabileceğim konuları paylaşmaktan memnun olurum.

Saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Alıntı tozlukcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Vn800 ile sola yatışlarda yan sehpa yere sürtüyor, sizlerde de aynı problem var mı ? Ayrıca ufak bir tümsekte altı sürtüyor. Sadece benim motorumda mı var merak ettim.
    Arka Süspansiyonunu biraz sertleştirmen gerek bu motoruna hem birazdaha yüksek kalması için fırsat verecektir hemde tümseklerde biraz daha pay kalacaktır. ayrıca VN 800'ün alt kısmı yere yakındır. karteri yırtılan çok VN gördüm. Kopan parçayı kaynaklıyolar ve sorunda çıkarmıyor. ama bana sorarsan ben kendiminkine karter muhafaza yaptırdım. kaldırımlardan hoplayıp zıplamadıkça sorun olmuyor. yaptırmak istersen fotolarıda koyabilirim.
    ::evil:: Samur is Back Again... ::evil::
    Kawasaki VN 800A '95 Custom
    Kawasaki VN 800A '98 Classic

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı Samurhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VN 800 sahibiyim bu motor hakkında birazda tecrübe sahibiyim. 95 ve 98 olmak üzere 2 farklı kasasınada bindim. yardımlarınızı almak ve faydalı olabileceğim konuları paylaşmaktan memnun olurum.

Saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Arka Süspansiyonunu biraz sertleştirmen gerek bu motoruna hem birazdaha yüksek kalması için fırsat verecektir hemde tümseklerde biraz daha pay kalacaktır. ayrıca VN 800'ün alt kısmı yere yakındır. karteri yırtılan çok VN gördüm. Kopan parçayı kaynaklıyolar ve sorunda çıkarmıyor. ama bana sorarsan ben kendiminkine karter muhafaza yaptırdım. kaldırımlardan hoplayıp zıplamadıkça sorun olmuyor. yaptırmak istersen fotolarıda koyabilirim.
    Merhaba,

Aramıza hoş geldiniz. Ben de motorumu İzmir Gaziemir'den almıştım. Bu forum pek aktif değil. Ancak yine de önemli hususları paylaşmakta yarar var.

@tozlukçu

Benim de dönüşlerde sürtüyor yan ayak. Fazla önemsemiyorum. Tümseklere dikkatli girmekte fayda var. Benim karterden ziyade arka süspansiyon kolu değiyor. Amortisörü sertleştirebiliyoruz bu makinada ancak yükseltmek için 'bone' denilen parçaların değişmesi gerekli diye düşünüyorum.

Bu arada Bayramda yaptığım geziden bir foto;

'04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Kawasaki VN 800 '98
    şu gidon ve raiser ile ilgili bana yardımcı olabilirmisin. customlarını gördüm hoş... ben daha çok bobber tarzı motorları seviyorum. o yüzden tam değil ama yarım çaylak gidon ve 15 cm raiser işimi görecek benim sanırım.
    ::evil:: Samur is Back Again... ::evil::
    Kawasaki VN 800A '95 Custom
    Kawasaki VN 800A '98 Classic

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı Samurhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu gidon ve raiser ile ilgili bana yardımcı olabilirmisin. customlarını gördüm hoş... ben daha çok bobber tarzı motorları seviyorum. o yüzden tam değil ama yarım çaylak gidon ve 15 cm raiser işimi görecek benim sanırım.
    Riser imalatı yapmıyorum maalesef. Ancak elimde 30 ve 40 cm olmak üzere ape hanger gidon ve 90 cm boyunda DragBar mevcut. Hepsi kendi imalatım. VN serisinde DragBar çok hoş duruyor aslında. Bana göre Riser yaptırmana gerek yok. Kendi riserının altına uzatma yapabilirim. bw_gebze@windowslive.com ekle beni konuşalım.

Sağlıcakla
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

KOLAY GELSİN ARKADAŞLAR.BENDE 1 AY EVVEL SİYAH RENK VN 800 ALARAK ARANIZA KATILDIM.İSTANBULDAN VN 800 KULLANICILARI VARSA , TOPLU GEZİ ORGANİZASYON YAPARAK GÖRÜŞELİM.PAYLAŞIMLARINIZI BEKLİYORUM.SELAMLAR HERKESE DOSTLAR

Asi_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '98 VN800 Classic
    nerde bu vn800 cüler :S

Arkadaş lar herkeze selam olsun,bende geçen yıldan beri 98 model vn 800 kullanıcısıyım, bu sayfayı daha aktif yapmak gerekiyor ,saygılar..

Motosikleti
    kawasaki VN800 2005
    iyi günler arkadaslar bende bir vn800 kullanıcısıyım ve ankaradayım.

Motosikleti
    Kawasaki vn 800
    arkadaşlar merhaba
    motorum VN 800 soğukken vites ayırmıyor ve motor kendi kendine gitmeye başlıyordu. ısınınca bi sıkıntım yoktu. hem ustam hem başka motorcu arkadaşlar balatanın sertleştiğini söyledi. ve sonuç olarak ebay den sipariş vererek debriyaj balatası getittirdim ve bugün taktık ANCAK ODA NE!!! çalışırken boşa geçmiyor. Usta debriyaj saclarından olduğunu söylüyor. Sökülmüş olduğu hali gördüm aslında kızarma vardı. ve usta zımpara ile temizledi ama durum bu şekilde.
    SİZ ne dersiniz bu konuda?
    sacları değiştirmeli miyim?
    Yada Başka Bir problem mi var ? :((

Motosikleti
    kawasaki VN800 2005
    vitesler geciyorken bosa neden gecmez teknik bilgim yok ama normal degil sanirim. bence mumkunse baska bir ustaya daha git. ondan da ayni cevap gelirse o zaman degistirirsin parcalari.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    [QUOTE=high_sound;3083378]
    ve sonuç olarak ebay den sipariş vererek debriyaj balatası getittirdim ve bugün taktık ANCAK ODA NE!!! çalışırken boşa geçmiyor.

Aynı sorun benim motorda da var. Bir ara söküp kurcalıycam. Sen sorunu bulabilirsen bizide bilgilendir lütfen.

Motosikleti
    Kawasaki vn 800
    arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu balata felan hikayeymiş. boşuna aldık balata sac yay. yaşar usta sağolsun çözdü debriyaj çatalı ve milinde sıkıntı iletişimim var sıkıntı yaşayan varsa detaylı bilgi verebilirim .

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Herkeze Antalya'dan selam. Öncelikle hepinizin geçmiş bayramı kutlu olsun. Aslen İzmirliyim; özel sektörde çalışmaktayım ve şirketim beni Antalya'ya tayiz yaptığından 5 aydır Antalya'dayım. Şimdi yazıyorum ancak hayırlısıyla aranıza resmen katılmış bulunacağım. Bu arada Türkchopper Antalya İl Teşkilatındayım yeni motorum Kawasaki VN800 Vulcan ı yarın teslim alacağım 2005 model çok hoşbirmotor. Sanıyorum uzun zamandır 250 cc Chopper kullandığımdan bu CC deki motoruma alışmak için bayağı bir antrenman yapmam gerekecek.Saygılar sevgiler.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze Antalya'dan selam. Öncelikle hepinizin geçmiş bayramı kutlu olsun. Aslen İzmirliyim; özel sektörde çalışmaktayım ve şirketim beni Antalya'ya tayiz yaptığından 5 aydır Antalya'dayım. Şimdi yazıyorum ancak hayırlısıyla aranıza resmen katılmış bulunacağım. Bu arada Türkchopper Antalya İl Teşkilatındayım yeni motorum Kawasaki VN800 Vulcan ı yarın teslim alacağım 2005 model çok hoşbirmotor. Sanıyorum uzun zamandır 250 cc Chopper kullandığımdan bu CC deki motoruma alışmak için bayağı bir antrenman yapmam gerekecek.Saygılar sevgiler.
    Hoş geldin. Senin de bayramın kutlu olsun. VN 800' ün hayırlı olsun. Alışmak için çok sıkıntı çekeceğini sanmıyorum.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800 Custom Low Rider
    Merhaba arkadaşlar, İzmir'den selamlar. Ben de yaz başında aldığım 97 Custom VN800'le aranıza katılmış bulunmaktayım. İş anlamında sıkıntılı geçen bir yazın ardından her ne kadar motorumla istediğim kadar vakit geçiremediysem bile, her fırsatta daha da yakından tanımaya çalışıyorum. Daha önce 250 CC'den yukarı çıkamamış biri olarak başta güçten biraz ürktüğümü itiraf etmeliyim. Custom olması nedeniyle geleneksel Klasik modelinden çok farklı olsa da mekanik anlamda aynı. Dediğim gibi sık binemediğimden (haftada 1 belki) diye düşündüğüm bir sıkıntım var. Oturduğum yer çok rüzgar alıyor ve motorum branda altında olmasına rağmen toz-toprağa maruz kalıyor. Bunun üstüne bir de uzun kullanma aralıkları gelince her başlatışımda motorumu sıkıntı yaşıyorum. Aksırma, öksürme, tıksırma benzeri seslerle 10 - 15 dakika mücadele etmek koşuluyla çalıştırabiliyorum ancak. Bir arkadaşım motorun yediği toz-toprak-püsürükün benzin iletimini engellediğini, bu durumun (aksırma-tıksırma-pat-küt sesleri) normal olduğunu ve bir süre binmeyle tekrar açılacağını söyledi, tamircim de benzer şeyler söyleyince çok kurcalamadım. Siz benzer sıkıntılar yaşıyor musunuz veya 3. viteste sanırım motorun düşük rölantide stop etmesi gibi bir sorun olduğunu duydum. Bu neye bağlı olabilir?

İzmirdeki VN 800'lü arkadaşlarla tanışmak isterim, var mı böyle bir aktivite vs?

Hepinize tekrardan selamlar.
    sailorpigeon bunu beğendi.

Motosikleti
    Herkezin geçmiş bayramı mübarek olsun. Motorumla bir ayda yaklaşık 5000 km yol yaptım. Antalya-Afyon-Dumlupınar-Kütahya-Eskişehir-Antalya , Antalya-İzmir/ İzmir-Antalya , Antalya-İzmir/İzmir-Antalya ve Antalya çevresi.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Herkeze merhabalar; değerli arkadaşlarım motorum Kawasaki VN800 için orjinal Japon sıfır zincir almak istiyorum. Acaba Kawasaki VN800 e uygun orjinal japon zincir nereden bulabilirim? Antalya dayım.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhabalar; değerli arkadaşlarım motorum Kawasaki VN800 için orjinal Japon sıfır zincir almak istiyorum. Acaba Kawasaki VN800 e uygun orjinal japon zincir nereden bulabilirim? Antalya dayım.
    Hale hazırda bu konudaki yardım ve cevaplarınızı bekliyorum ???
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Herkeze günaydın hayırlı sabahlar.

Değerli arkadaşlarım acaba Kawasaki VN 800 A 2005 Model için orjinal yağ ve hava filtresi, orjinal debriyaj ve gaz teli nereden bulabilirim? Antalya dayım. (Olimpiyat Motor Hariç)
    BİLGİ ve SEVGİ

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)