Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki VN 800 Kullanıcıları / Bilgi ve Paylaşım

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Yeni motor alıp da aramıza katılan arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum. Uzun zamandır foruma girmiyordum. Bunun ilk sebebi motor için küçük benim için büyük bir kaza geçirdim ve 43 gün evde yattım. Şimdi ikimiz de iyileştik ve tekrar yollara döndük. Bu arada Motosiklet için aksesuar imalatını bayağı geliştirdim. ApeHanger gidon, hidrolik hortumu, Tüp egzos yapabiliyorum. Bunun dışında koruma demiri için çalışmalarım sürmekte. Bu tür ürünlere ya da teknik desteğe ihtiyacı olan herkese yardımcı olurum.

Hazır gelmişken bende birkaç resim paylaşayım ;

Motorumun sondan bir önceki hali bu şekildedir. Buna ek olarak kendinden sinyalli elcik ve kendi yaptığım egzoslar mevcut üzerinde.

Yeni egzoslu fotosu da bu. daha sonra ayrıntılısını yükleyeceğim;

Haziranda Marmaris rotası var. O zamana kadar ağır bir bakıma gireceğim. Burada detaylarını paylaşırım. Yapacaklarım ise; debriyaj balatası, yağ, yağ filitresi, zincir dişli değişimi (dişliyi yaptıradabilirim) ve birkaç kromaj.

Sağlıcakla
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA X CİTY 250
    arkadaşlar,motorun bakımı için işt. anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz biyer varmı,bire zincir yağlamasını nasıl yapıyorsunuz,hang, marka yağı tercih edersiniz,,,,,

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    selamın aleyküm arkadaşlar , bende 2005 model 8200km de lacivert bir vn800 ile aranıza katılmak üzereyim şu başlığı canlandıralım , beni eski kanuni caracal 200 cüler iyi tanır

iyi geceler

ÇOK MUTLUYUM
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Öncelikle Herkese slm.
    Uzun zamandır forum dayım. Kendi mahallemde Hareket yok (vl800 en son msj 2011 de sanırım çok kalabalık değiliz.)
    Artık izninizle buradan takip edecem umarım üvey evlat ve /veyahut salça muamelesi görmem. Keza yok abicim bizden kimsenin bişey paylaşacağı yok :(
    Bu arada Barış soner slm Kenan dun 444 de değildin abicim olmadı
    Barış motor senin sanırım maşallah allah kazasız belasız diyorum birde ape hanger forever demek niyetindeyim .. Arkadaşlar herkese de bu ape hanger vs olayını öneririm arkadaşlar temiz iş yapıyorlar ve sıkı ilgileniyorlar keza bu kış burunlarından getirdim ama hiç desteklerini eksik etmediler sağolsunlar.

Motosikleti
    Alıntı pinkkuvars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Herkese slm.
    Uzun zamandır forum dayım. Kendi mahallemde Hareket yok (vl800 en son msj 2011 de sanırım çok kalabalık değiliz.)
    Artık izninizle buradan takip edecem umarım üvey evlat ve /veyahut salça muamelesi görmem. Keza yok abicim bizden kimsenin bişey paylaşacağı yok :(
    Barış motor senin sanırım maşallah allah kazasız belasız diyorum birde ape hanger forever demek niyetindeyim .. Arkadaşlar herkese de bu ape hanger vs olayını öneririm arkadaşlar temiz iş yapıyorlar ve sıkı ilgileniyorlar keza bu kış burunlarından getirdim ama hiç desteklerini eksik etmediler sağolsunlar.
    ooo Soner kardeş gelmiş hoşgelmiş. Şu an sana ithaf ettiğimiz VL800 projemiz son hızıyla devam ediyor iş bitince ben de kendi motorumun yaz bakımını yapıp yola çıkacağım.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleyküm arkadaşlar , bende 2005 model 8200km de lacivert bir vn800 ile aranıza katılmak üzereyim şu başlığı canlandıralım , beni eski kanuni caracal 200 cüler iyi tanır

iyi geceler

ÇOK MUTLUYUM
    2005 model LACİVERT Vn800 emin misin ? 2004 olmasın ?

Öncelikle Herkese slm.
    Müdür ya dün işler vardı, Tolga Abi açmış mıydı onu bilmiyorum, zaten cumartesi büyükada falan yaptık bisiklet motordan sonra biraz tuhaf geldi, bi 10 dk sonra alıştım gerçi, virajlarda kontra yapmaya kalkışsamda alıştım sonradan

Emre777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    Arkadaşlar merhaba şu an üç motor arasında kalmış bulunmaktayım
    bu motorları tanıyan bilen arkadaşlar varmı sizce hangisi daha uygun yoksa bu kadar eski motor almamalıyım kafam karıştı
    yardımcı olursanız sevinirim
    herkeze güzel sürüşler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...85197085/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...82908857/detay

yada 0 gv 250 alacam artık bilemiyorum bütçem ancak bunlara yetiyor

Motosikleti
    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=Ln72UmZTP7I

Yaptığımız egzosun sesi. Tüpü 0 dan kendimiz imal ettik. Ben eski tüpleri kullanmayacağım için kaynak yaptım. Fakat konsept olarak geçmeli olarak tasarladık. Ön silindirdeki tüple bporunun birleştiği yerdeki kapak emaneten kondu. Aradaki boşluk normalde yok. Bilginiz olsun.

Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo Soner kardeş gelmiş hoşgelmiş. Şu an sana ithaf ettiğimiz VL800 projemiz son hızıyla devam ediyor iş bitince ben de kendi motorumun yaz bakımını yapıp yola çıkacağım.

Sağlıcakla.
    Waaayyy vl800 kullanan var deyince duygulanıyorum ben yahu sonucu görmek isterim Kesinlikle harika olacağına eminim ..

Bu arada egzozları izledim,dinledim harikalardı ( tabi bunda vn nin payını da bi kenara koyalım) Yalnız proje sadece düz sitil mi farklı şekiller de üretecekmisiniz yada görebileceğimiz yer yine oneway midir paylaşsanız da herkes görse . reklam sayılmazsa ))

Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müdür ya dün işler vardı, Tolga Abi açmış mıydı onu bilmiyorum, zaten cumartesi büyükada falan yaptık bisiklet motordan sonra biraz tuhaf geldi, bi 10 dk sonra alıştım gerçi, virajlarda kontra yapmaya kalkışsamda alıştım sonradan
    Büyükadalar akşam gezmeleri hanımköylü olduk iice görüşelim bro en kısa vakitte..

Motosikleti
    Kardeş OneWay Grubu artık halka açık facebook sayfasına isteyen herkes girip bakabilir. Ayrıca videoları youtube'a koyuyoruz. Buna ek olarak bu projeyi burada da paylaşmayı planlıyorum.
    pinkkuvars bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800

Yaptığımız egzosun sesi. Tüpü 0 dan kendimiz imal ettik. Ben eski tüpleri kullanmayacağım için kaynak yaptım. Fakat konsept olarak geçmeli olarak tasarladık. Ön silindirdeki tüple bporunun birleştiği yerdeki kapak emaneten kondu. Aradaki boşluk normalde yok. Bilginiz olsun.
    Çok tatlı bi ses olmuş Emeğine sağlık ..Darısı benim yeni makineme

Motosikleti
    @telkarin

Egzos düşünüyorsan ekle beni konuşalım şu an Intruder'a taktık güzel oldu.

bw_gebze@windowslive.com

Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    @telkarin

Egzos düşünüyorsan ekle beni konuşalım şu an Intruder'a taktık güzel oldu.

bw_gebze@windowslive.com
    İntruder sesini duymak isterim (tamam beklemiyorum vn sesi ama tını nasıldır gerçekten merak ettim)

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800

Büyükadalar akşam gezmeleri hanımköylü olduk iice görüşelim bro en kısa vakitte..
    Yok kardeşim hanımköylülükten değil yaa one vodafone için gitmiştik, cumarteside büyükadaya gittik bisiklet falan takıldık işte. Havalar biraz toparlasın en yakın zamanda bi çıkalım bro, özledik

Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    olm havaların düzeleceği vs yok kafayı uzattık güneş var ok çık gitsin yok yolu

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 model LACİVERT Vn800 emin misin ? 2004 olmasın ?

2005 model yazıyor ruhsatta tarıge cıkıs fln aynı

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Barış sorunumu hazır okumuşken neler yapmalıyım anlatırmısın
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 model yazıyor ruhsatta tarıge cıkıs fln aynı
    Lacivert 2005 VN olmaz da o yüzden sormuştum. 2004 VN' ler lacivert, 2005 VN' ler siyahtır, zaten son üretimi de 2005' tir.

olm havaların düzeleceği vs yok kafayı uzattık güneş var ok çık gitsin yok yolu
    Öyle valla müdür havaların toparlayacağı yok, sabah pırıl pırıl güneş öğlene doğru bulutlar, akşama doğru hava iyice bozuyor Artık dediğin gibi hava iyiyken çıkıp gerisini düşünmemek lazım

Arkadaşlar iyi günler.Ben bu hafta 2006 model vn800 aldım.Buna 2.el çıkma ses eksozu arıyorum.Yenisi için İstanbulda Ercan motor diye bi firmayla konuştum 700 tl gibi bi rakam belirtti.Sahibindende baktım 2.el yok.Kendi eksozunu daha önce boşaltıp tekrar kaynak ettirmişler.Sizce tekrar öyle yapsam ses kalitesi ne derece verimli olur.

Motosikleti
    Alıntı ehto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi günler.Ben bu hafta 2006 model vn800 aldım.Buna 2.el çıkma ses eksozu arıyorum.Yenisi için İstanbulda Ercan motor diye bi firmayla konuştum 700 tl gibi bi rakam belirtti.Sahibindende baktım 2.el yok.Kendi eksozunu daha önce boşaltıp tekrar kaynak ettirmişler.Sizce tekrar öyle yapsam ses kalitesi ne derece verimli olur.
    Yeni motorun hayırlı olsun arakdaşım. Egzos olayına gelince; Ben bir dönem orjinallerini boşaltıp kullandım. Sesi tatmin ediciydi. Fakat sonra niyeti bozup Egzos arayışına girdim bulamayınca kendim yapmaya karar verdim. Birkaç ay araştırma denemelerden sonra kendime Tüp olarak Egzos yapabildim. İlgilenirsen Sana yardımcı olabilirim.

Referans olması için buraya tekrar koyuyorum ses videosunu;

Bu arada motorumu yoğun bakıma aldım 10 Haziranda Marmaris yolcusuyum. O zamana kadar ,

*Ön teker Rulmanları
    *Zincir dişli takımı
    *Debriyaj balatası
    *K&N hava filtresi temizliği
    *Hidrolik hortumu ve sıvısı değişimi (Hortum kendi imalatım )
    * Şasede birkaç yerde taş çarpması ve eski sahibinin çanta kullanmasından ötürü boya aşınmaları var boya+vernik ikilisi ile kozmetik kusurları gidereceğim
    *pasta cila ve krom aksam parlatma

Sağlıcakla

Sağlıcakla.

Evet ilgilenebilirim.Bunlar orta bogazdan kelepçelimi takılıyor yoksa kaynaklımı.Fiyatı nedir.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)