Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ohaaa... Tunç için hazırladığın tşört bomba olmuş Sağdaki kesinlikle, Unstoppable !!

Biz de eskişehir festivalinde cross pistinde turladık. Videoları atar belki bizim usta

Alıntı gazi. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorun gösterge sapıttı bazen 115 görüyorum bazende aynı süratlerde 64 üstüne çıkmıyor,
    Bir de yanlış anlaşılma olmuş, arkadaş motor gitmiyor, 65 in üstüne çıkmıyor dememiş. Aynı hızda gösterge sapıtıyor demiş. Benim gösterge de önceleri %25 fazla gösteriyordu, şimdi birden düzeldi, hata payı %2 ye düştü.

---------- Post added at 14:22 ---------- Previous post was at 13:47 ----------

Buarada eskişehire gidiş gelişte toplamda 300~350 km kadar "tapa gaz!" gittim. Motor herhangi olumsuz bir belirti göstermedi. Ancak rüzgardan mı yoksa motordan mı bilmiyorum, 110 u geçmekte epey zorlandı motorum. Yokuş aşağı 120 üstüne çıkabilirdi. bazı yokuşlarda rüzgarında etkisiyle 90 ı bile göremedi. Yani bence normal değerler bunlar, sorun yok. Tunç, o yüzden sana sormuştum, 130 felan yaptığından emin misin diye. Benimki o kadar yapamadı...
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi arkaya kulanduğun resmi ön tarafa arkayada kafada kask olan resim var motor üstünde onu diyorum 2 halinde görelim olmadı 2 sinden de yaptıralım bunları kim basıcak laben bide gıri tshirt üstüne bastırmayı düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ohaaa... Tunç için hazırladığın tşört bomba olmuş Sağdaki kesinlikle, Unstoppable !!

Biz de eskişehir festivalinde cross pistinde turladık. Videoları atar belki bizim usta

Bir de yanlış anlaşılma olmuş, arkadaş motor gitmiyor, 65 in üstüne çıkmıyor dememiş. Aynı hızda gösterge sapıtıyor demiş. Benim gösterge de önceleri %25 fazla gösteriyordu, şimdi birden düzeldi, hata payı %2 ye düştü.

---------- Post added at 14:22 ---------- Previous post was at 13:47 ----------

Buarada eskişehire gidiş gelişte toplamda 300~350 km kadar "tapa gaz!" gittim. Motor herhangi olumsuz bir belirti göstermedi. Ancak rüzgardan mı yoksa motordan mı bilmiyorum, 110 u geçmekte epey zorlandı motorum. Yokuş aşağı 120 üstüne çıkabilirdi. bazı yokuşlarda rüzgarında etkisiyle 90 ı bile göremedi. Yani bence normal değerler bunlar, sorun yok. Tunç, o yüzden sana sormuştum, 130 felan yaptığından emin misin diye. Benimki o kadar yapamadı...
    arkadaş baştanbei boku bokuna söylemiyorum bir araç sizin arkanızdan takip etsin yok%2 imiş yok %5 miş bunlar tırıvırı
    her gün geldiğim standart yolda bile km de değişilklik çıkıyorki 37 38 39 km diyip duruyorda gitim yolun 40 km nin altında olmadığını cümle alem biliyor benim yaptığım tesbit bu hundai getz arkamdan takipte idi bide sizin motorlar daha yavaş yavaş açılacak zamanla 2000 den aşa açılacağını sanmıyorum

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi arkaya kulanduğun resmi ön tarafa arkayada kafada kask olan resim var motor üstünde onu diyorum 2 halinde görelim olmadı 2 sinden de yaptıralım bunları kim basıcak laben bide gıri tshirt üstüne bastırmayı düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

arkadaş baştanbei boku bokuna söylemiyorum bir araç sizin arkanızdan takip etsin yok%2 imiş yok %5 miş bunlar tırıvırı
    her gün geldiğim standart yolda bile km de değişilklik çıkıyorki 37 38 39 km diyip duruyorda gitim yolun 40 km nin altında olmadığını cümle alem biliyor benim yaptığım tesbit bu hundai getz arkamdan takipte idi bide sizin motorlar daha yavaş yavaş açılacak zamanla 2000 den aşa açılacağını sanmıyorum
    Jr. Enişte Sakin ol bugün veririm GPS'si çizik kestaneye test eder Hayır benimkisiki bilem 100 gösterdiğinde GPS 90 diyor.
    ANGARAJ

Motosikleti
    aga sanmıyorum digitalerde bir bok var gaccal senin motorda hız göstergesi ne digitalmi analogmu şu herifin peşinde düzyoldan gitsene yemişim gps i ni peşinden 100 le sabit git sen açılıyoru açılmıyormu sonra yokuş aşağı kaç görüyorsun bende gösterge 107 108 demeye başladı

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    GaCCaLL@ Eskişehir Enduro Festivale geldin mi acaba ?
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    aga sanmıyorum digitalerde bir bok var gaccal senin motorda hız göstergesi ne digitalmi analogmu şu herifin peşinde düzyoldan gitsene yemişim gps i ni peşinden 100 le sabit git sen açılıyoru açılmıyormu sonra yokuş aşağı kaç görüyorsun bende gösterge 107 108 demeye başladı
    Tamam ya sakin ol, Ben sana yapamıyorsun demiyorum. Yani benimki bildiğin düz yolda 110 u zor geçti. Hatta bence geçmedi sayılır. Hani sen 130 deyince düşünüyor insan, haksız mıyım?

Buarda o dediğini yarım yamalak yaptık sayılır. Gaco "100 le gidiyoduk" dedi. Halbuki ben yol boyunca 90 la geldim. ve onun gps te de 90 gösteriyormuş. Eskişehirden dönüş yolundayken yanan yana geldik, işaret ettim, "GPS'e ve göstergene bak kaç yazıyor" diye. Ama birtürlü anlatamadım Neyse dert değil. Sinirlenme sen de

Bir de bizim jiklenin allah belasını versin. 1. kademede hiç bir işe yaramıyor, 2. kademede de motor anında boğuluyor. Sabah çileden çıkardı beni
    #sürenadam

Motosikleti
    Benimkisiki eski teknoloji analog..

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GaCCaLL@ Eskişehir Enduro Festivale geldin mi acaba ?
    evet geldim hatta bitanede senin motordan gördük etrafında falan dolandık ama sahibi yanımıza gelmedi hiç,
    ben polata o kadar dedim gel şunun üstüne çıkayım tepineyim sahabısı çıkar gelir diye hatta senin ismini falan da andık,
    gördüysen benim motor şu şekildeydi orda..

Birde unutmadan polatefendi nin videosu var onuda koyayım...

birde şu youtube daki olayı da screenledim,
    Bıyır..

ANGARAJ

Motosikleti
    çizik kestane ciğim şimdi arkadaşla tekrar bir münanzara yaptık dedim arkadşlar böyle böyle diyor yok aga düz yolda 110 115 teydin 120 bile yoktu dedi ki devamlı virajlı yollar rampa aşa da 130 işte 140 145 le geçtim dedi 130 la takip teydim dedi seni ovakit ben kadranda sanırım 105 görüyordum şimdi 2 gündür fark etmeye başladı hava şartlarındanmı başka bişeydne mi bilemiyorum artık 106 107 e dah rahat ulaşıyorum bu arada video süper de nasıl motor fest o bitek siz varsınız polatzan millete rezil olrum diyemi sabahın köründe gidip kayıt aldınız anlamadımki

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet geldim hatta bitanede senin motordan gördük etrafında falan dolandık ama sahibi yanımıza gelmedi hiç,
    ben polata o kadar dedim gel şunun üstüne çıkayım tepineyim sahabısı çıkar gelir diye hatta senin ismini falan da andık,
    gördüysen benim motor şu şekildeydi orda..
    http://img685.imageshack.us/img685/2...8905168818.jpg
    Çadırın etrafı tekel bayisi gibi olan sizmiydiniz yoksa
    Senin motorun önündeki çadır bana aitti. Bende Sizin Mondialin üstünde zıpladım durdum. Ama kimse çıkıpta len napıyon oğlum sen demedi.
    Hatta arkadaşlarla iddasına girdik. Bu post kışın üşütmez. yazın terletmez diye. Gece saat 03:00 sularında postun üstüne çıplak oturduk. Harbiden üşütmüyor
    Keşke motorun başında iken bu hurdanın sahibi kim diye sorsaydınız. Motor ile ilgilenen ve sohbet eden çok oldu ama sizi göremedik. Keşke tanışma fırsatımız olsaydı.
    Festival sizce nasıldı. Bizim çok hoşumuza gitti. Yemek, kahvaltı, konaklama, aydınlatma, konser vs. çok iyiydi. WC de sıkıntı vardı ama adamlar onun için bile 10 kere özür diledi.
    Tek kelime ile helal olsun diyorum. umarım sizinde hoşunuza gitmiştir. Biz çok güzel eğlendik. Bi sabaha kadar anıran ve şarkı söyleyen moruklar haricinde her şey çok güzeldi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Çadırın etrafı tekel bayisi gibi olan sizmiydiniz yoksa
    Senin motorun önündeki çadır bana aitti. Bende Sizin Mondialin üstünde zıpladım durdum. Ama kimse çıkıpta len napıyon oğlum sen demedi.
    Hatta arkadaşlarla iddasına girdik. Bu post kışın üşütmez. yazın terletmez diye. Gece saat 03:00 sularında postun üstüne çıplak oturduk. Harbiden üşütmüyor
    Keşke motorun başında iken bu hurdanın sahibi kim diye sorsaydınız. Motor ile ilgilenen ve sohbet eden çok oldu ama sizi göremedik. Keşke tanışma fırsatımız olsaydı.
    Festival sizce nasıldı. Bizim çok hoşumuza gitti. Yemek, kahvaltı, konaklama, aydınlatma, konser vs. çok iyiydi. WC de sıkıntı vardı ama adamlar onun için bile 10 kere özür diledi.
    Tek kelime ile helal olsun diyorum. umarım sizinde hoşunuza gitmiştir. Biz çok güzel eğlendik. Bi sabaha kadar anıran ve şarkı söyleyen moruklar haricinde her şey çok güzeldi.
    Bi ara polatla birisi konustu galiba o sendin çünki eleman baya bi araştırmış falan dedi bana. ben dikkatli bakmamıştım o tarafa bizimkiler lafa tumuştu
    evet çadırların etrafı tekel bayisi gibi olan bizimkilerdir çünki 52ltlik+28ltlik topcaseler ile taa 10km öteden akaryakıt aldık geldik bizimkilere sonradan içeride de satmaya başlamışlar ama bilmiyorduk tabi..
    istediğiniz gibi oturmuşssunuz benim posta helali hoş olsun ben gece çıkartıp onun üzerinde uyuyacaktım ama üşendim valla yalan yok takarken ip bulamayıp ayakkabı bağcıklarıyla bağlamıştık bizde onu zaten yalnız acayip rahat üstüne binip denediğinize göre anlamışssınızdır zaten
    Festival hakketen güzeldi hatta tahminimce geçen seneden çok çok daha güzeldi organizasyonda cidden süper yapmışlar dediğin gibi bi WC sıkıntılıydı tertemizdi ama yetmedi o kadar adama. cidden helal olsun adamlara..keşke oturup bi muhabbet etseydik ama kısmet değilmiş..
    ANGARAJ

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi ara polatla birisi konustu galiba o sendin çünki eleman baya bi araştırmış falan dedi bana. ben dikkatli bakmamıştım o tarafa bizimkiler lafa tumuştu
    evet çadırların etrafı tekel bayisi gibi olan bizimkilerdir çünki 52ltlik+28ltlik topcaseler ile taa 10km öteden akaryakıt aldık geldik bizimkilere sonradan içeride de satmaya başlamışlar ama bilmiyorduk tabi..
    istediğiniz gibi oturmuşssunuz benim posta helali hoş olsun ben gece çıkartıp onun üzerinde uyuyacaktım ama üşendim valla yalan yok takarken ip bulamayıp ayakkabı bağcıklarıyla bağlamıştık bizde onu zaten yalnız acayip rahat üstüne binip denediğinize göre anlamışssınızdır zaten
    Festival hakketen güzeldi hatta tahminimce geçen seneden çok çok daha güzeldi organizasyonda cidden süper yapmışlar dediğin gibi bi WC sıkıntılıydı tertemizdi ama yetmedi o kadar adama. cidden helal olsun adamlara..keşke oturup bi muhabbet etseydik ama kısmet değilmiş..
    Sürekli sizin önünüzden geçip durdum. Pis Pis kestim sizi belki dikkatleri dağılırda bi şişe araklarız diye.
    Aramızda 5 mt mesafe olmasına rağmen tanışamadık ya helal olsun. Neyse seneye artık. Biz kesin yine ordayız
    Ortadaki 4 gen vücutlu benim. Gladyatör Terlik, pötikare şort, Kırmızı Penye ve onu tamamlayan Turuncu toz bezli olan bendim.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Motorumun üstünde tepinmişler... Lan ben de diyorum vidaları niye gevşedi bunun...! Ayaklarınız yettişti mi yere bari

Benimle sohbet eden kişi Yalovadan geldik demişti.

@tunç Anladım, bizim motor okadar gitti valla busefer, yapcak bişey yok Bu arada pisti bana özel boşalttılar, dedim "alemin kralı geliyor, çekin bayrakları neyim !" Parkuru çok hırpalamamamı rica ettikleri için çok abanmadım. Bir de toprak inceydi, çok toz kaldırırsam videoda çıkmam diye korktum ...

Şaka bir yana 1 gün önce yapıldı yarışlar. Biz o gün niyetlendik piste girmeye(yarışlardan sonra) ama yemek sırasında oluşan yorgunluk ve yemek üzerine gelen miskinlik ile ertesi gün, gitmeden önce girdik. Pistten yarışçılarda şikayetçi olmuş, gerçekten aşırı ince bir kumu vardı. Hani pudra gibi, 2 tekme atsan heryerin toz içinde kalacak. Bir de o ince kuma gömülebileceğin yerler vardı. Bizim tekerler için çok tehlikeliydi kısaca. Zaten o yüzden 1 ayağım yerde gittim sürekli Sonra motoru asıl ustaya devrettim, 1 tur da o attı...

Festivale gelebilseydin keşke. Tanışır, motorları kafa kafaya tokuştururduk Valla 1 enduro 1 SM yan yana park etsek nazar değerdi kesin
    #sürenadam

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumun üstünde tepinmişler... Lan ben de diyorum vidaları niye gevşedi bunun...! Ayaklarınız yettişti mi yere bari
    Benimle sohbet eden kişi Yalovadan geldik demişti.
    Motorların yanından her geçişimde bi tarafına dokundum ama biri çıkıpta yeter ulan sabahtan beri sağını solunu bızıkladın demedi. Yalnız Motorun boyu bana çok kısa geldi :D
    Bende navigasyon ile hızıma baktım da 10 km fazla gösteriyor göstergeler. Bizde zaten son hız ibre 110 km dayanıyor. Navigasyon 95 km gösteriyordu.
    Pist gerçekten çok tozluydu. Bi tane sivrisinek vardı. Onu izlemeye gittim ama ağzım burnum toz toprak olunca. ....... sizin cross motorunuza diyip olay yerinden uzaklaştım.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Biz yarışların yarısına kadar dayanabildik. Aynı tepkiyi verdik döndük. Yarışlar esnasında Husqy 450 gibi aletlerin seslerine maruz kaldık. Ertesi gün benim motoru yunus sürerken sesinden utandım. Bir de gür sesi var diyordum...

Ben 1 kere gördüm yemek yiyorduk, 3 kişi motorun başına geldi, bişeyler konuştu. Sonra yanındaki ER-5 i incelediler, birisi "kazamı bunla yaptım felan" dedi hatta. Büyük ihtimalle sizdiniz. Hayır biz de özellikle baktık, "aaa motorumuzu inceliyorlar, yaşasın" dedik, belki gelip soru sorarlar diye geyik yaptık. Siz neden seslenmediniz? Ben senin motoru çantalarından tanıdım, hatta yunusa dedim, Tolga diye biri var bu onun motoru galiba diye...
    #sürenadam

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Vallla yeriizde ben olacaktım motorları sabısıı bulmadan bırakazdım. Kesin tanısırdım. Bizim mer mok senliginde bitane ramzey vardı. Motoru denemek için surekli takip ettim sahibi yanına gelir gelmez kostum yakaladım. Bir tur attım. Ramzey gercekten ufak tefek ama guclu motor...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Demek ki motorları incelerken siz yemekteydiniz yada eğlencede, Çünkü biz yokkende siz gelmişsiniz.
    En az 3-5 kişi gelip motoru inceledi. Dünya kadar soru sordu. Herkes 250 cc sandı ama 150 deyince pırt lan bu diyip gittiler
    Şimdi ayıp ettin. Türkiyede benim motor tek. Siren. Navigasyon. Özel yapım demir ve çantalar kaç kişi uyduruk max masraf yapar. Kalbim kırıldı
    06 plakayı görünce kesin burdaki kullanıcılardan yunusundur dedim ama koyun postlu onun ki çıktı Neyse sağlık olsun. Biraz utangaç çıktık.
    Bi sonraki festivalde Tekel bayinin kepenklerini birlikte açarız.

Gezgin33@ Bi Motorcunun en sevmediği şey izinsiz motoruna binilmesidir. Ben kendi motorumda görmek istemediğim şeyi başkasına da yapmak istemem.
    Benim motorun başına ne zaman biri dikilse gidip sohbet ettim ama burdan kimse çıkmadı. Keşke yunus çıkıp zıplasaydı da bizde ne oluyoo lan diyip, Odunpazarı hortumları ile koşarak yanınıza gelseydik Adamlar tanıtım bayraklarını millet birbirini dövsün diye su hortumundan yapmış. Tam kavgalık. Festival dediğinde böyle 4-4 lük olur zaten

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Tolga elbette ki sahibi ile tanışdıktan sonra izili olarak bir tur attım. Sonra bitane kawasaki xlr250 vardı sahibini öncedende tanıyordum ama adam razı olmadı. Motor daha 2500 km de garantilik bir sorunu varmış ne olur ne olmaz dedi bende kawa yı denemedim... Olay bundan ibaret yani.
    Tolga Can bunu beğendi.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    İşin şakasına diyorum. yaw yanında arkadaşlarını rehin bıraktıktan sonra istediği kadr tur atsın. Bi motoru düşürüp, yamuk getirirse o zaman fena olur işte.
    Yoksa geriye kalan her şey için mastercard. Benim duygularım paradan önce geliyor. Islatıp ıslatıp döverim valla

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    topiği MAX'cılar basmış yetişin
    tunç geldi siparişler

GaCCaLL, polo34, Syanur ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    Demek ki motorları incelerken siz yemekteydiniz yada eğlencede, Çünkü biz yokkende siz gelmişsiniz.
    En az 3-5 kişi gelip motoru inceledi. Dünya kadar soru sordu. Herkes 250 cc sandı ama 150 deyince pırt lan bu diyip gittiler
    Şimdi ayıp ettin. Türkiyede benim motor tek. Siren. Navigasyon. Özel yapım demir ve çantalar kaç kişi uyduruk max masraf yapar. Kalbim kırıldı
    06 plakayı görünce kesin burdaki kullanıcılardan yunusundur dedim ama koyun postlu onun ki çıktı Neyse sağlık olsun. Biraz utangaç çıktık.
    Bi sonraki festivalde Tekel bayinin kepenklerini birlikte açarız.

Gezgin33@ Bi Motorcunun en sevmediği şey izinsiz motoruna binilmesidir. Ben kendi motorumda görmek istemediğim şeyi başkasına da yapmak istemem.
    Benim motorun başına ne zaman biri dikilse gidip sohbet ettim ama burdan kimse çıkmadı. Keşke yunus çıkıp zıplasaydı da bizde ne oluyoo lan diyip, Odunpazarı hortumları ile koşarak yanınıza gelseydik Adamlar tanıtım bayraklarını millet birbirini dövsün diye su hortumundan yapmış. Tam kavgalık. Festival dediğinde böyle 4-4 lük olur zaten
    yok ya benim malım kıymetli değil üstüne binip tepinseniz dahi gelmezdim galiba yahut gelip kolay gelsin bilader kaç yapıyo bu derdim heralde normal bi vatandaş gibi..Çünki normalde de öle yapıyorum zaten

mehmet Jr. eniştenin tasarımlar bomba olmuş hacı eline sağlık
    ANGARAJ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)